Migrace, migranti a související FaQ

Fotoalbum tématu (213) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tiny_fox  18.06.15 12:25
Migrace, migranti a související FAQ

Nové vlákno založeno… prosím o přesunutí diskutujících sem :-)

Příspěvek upraven 18.06.15 v 16:24

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 544 Další »

Reakce:

MP scully  18.06.15 12:44

Dobrý nápad :)

Reaguji na příspěvky v předchozím vláknu, srovnávající českou au-pair v Londýně s migranty z Afriky.

Nemám nic proti ekonomické migraci, pokud ti lidé opravdu chtějí pracovat a do společnosti se začlenit. Taky jsem téhle možnosti využila - jezdívala jsem i na ty „jabka“ - byli jsme tam ale vesměs Češi, Poláci, Slováci, Litevci a Lotyši, nikdy mezi pracovníky nebyl nikdo z afrických zemí, bylo to ovšem v letech 2002-2005, jak je to na farmách s námezdní silou dneska, to netuším. Budu se opakovat pořád dokola, ale s africkými a blízkovýchodními přistěhovalci jsou zkrátka spíš problémy, než že by nás obohacovali (a už vůbec nepobírám, který chorý mozek vymyslel spojení „kulturně obohatit“ - jak může moji kulturnost pozvednout člověk, co neumí číst a psát a zadek si podle Koránu utírá rukou?). Ve Francii, UK, Nizozemí, Německu, Švédsku tam všude už mají no-go zones, kam se původní obyvatelé oprávněně bojí chodit. Kriminalita a to včetně násilné trestné činnosti ve všech jmenovaných vzrůstá, narůstající počet znásilnění ze strany migrantů ve Švédsku není výmysl, ale realita. Výstižně to naplno řekl někdo ve facebookové diskusi, cituji: „A co se divíte? I kdyby si za dva roky ty manželky přivezli, tak co budou ty dva roky dělat? Masturbovat asi těžko, to je proti koránu, a kozy a ovce nechali doma.“ je to politicky nekorektní, ale obávám se, že velmi blízko realitě.

nepopírám, že většina z nich opravdu nechce nic víc, než lepší život, ale nejde před situací v zemích, kde už jich je hodně, zavírat oči a dělat, že se nic neděje. Jak z toho ven, jak naučit lidi z úplně jiného sociokulturního okruhu žít v Evropě a v našich podmínkách? Máme se jim donekonečna přizpůsobovat a chodit kolem nich po špičkách? prokazovali by nám oni v jejich zemích totéž? Nemyslím si.

system_error
815 příspěvků 18.06.15 12:45

No tak já toho využiju a doplním SVŮJ PŘÍSPĚVEK JINDE, že podle se má pomáhat potřebným. A to jsou (opět podle mě) ti, kteří se nemají kam vrátit, pokud se někdo chce mít líp fajn, chápu ho, ale nevidím důvod mu nějak pomáhat.

Příspěvek upraven 18.06.15 v 12:46

Frantiska
3575 příspěvků 18.06.15 12:46

Tak to dam i sem, zajímavý příspěvek kolik stojí pevnost Evropa a kdo na ní vydělává

http://www.rozhlas.cz/…ava--1502982

AmelieM
1304 příspěvků 18.06.15 13:02

Myslíte si, že by to tak bylo i naopak? Že by muslimové byli takto vstřícní k nám v jejich zemi?
 http://www.tyden.cz/…_346449.html#…

MP scully  18.06.15 13:04

@system_error Hlavně ona je pomoc a pomoc. Nemám naprosto nic proti pomoci druhým, ale ta pomoc by měla být efektivní a neměla by v konečném důsledku poškozovat pomáhajícího samotného. Ergo - když už migrantům dáme sociální jistoty, bydlení a začleňovací programy, měli by ni být společností nějak prospěšní, nebo když už tak aspoň neškodní. A ne že budou zvyšovat kriminalitu, neustále stupňovat svoje požadavky a ještě u toho křičet, jací že jsme rasisti.

paktofonika  18.06.15 13:07

Prednáška o tom ako USA prijímajú každoročne emigrantov, samozrejme si vyberajú najperspektiv­nejsich a ako to rieši globálny problem. My si nevyberáme, a aj po prijatí tisícov utečencov problém stále bude.
Immigration, World Poverty and Gumballs - Updated 2010
m.youtube.com/wat­ch?v=LPjzfGChGlE

MP scully  18.06.15 14:01

Kdyby tak slo v Libyi postavit „Evropu nanecisto“ - fungujici mesto se vsim vsudy, vcetne pracovnich prilezitosti, uradu, zen v sortkach, zkratka se vsemi uskalimi, se kterymi se potencialni migrant v Evrope setka, a rekneme po roce v takovem zarizeni dle miry zacleneni a ziskani evropskych navyku rozhodnout o udeleni azylu nebo zadost zamitnout. Jenze to je samozrejme naprosta utopie :-(

Pirek
6778 příspěvků 18.06.15 14:08

Britský premiér přeje Ramadan Mubarak! Británii už dostali, kdy to čeká nás?!

Tebah
4255 příspěvků 18.06.15 14:14

@MP scully To, co tady předvádíte, je ukázková dehumanizace „protivníka“. Vždyť to ani nejsou lidi, souloží s ovcema, eventuálně znásilňují, číst a psaát taky neumí a navíc si zadek utírají rukou!

Fakt se divím, že se nestydíte psát takové kydy.

pabylka
881 příspěvků 18.06.15 14:23

@Tebah : @MP scully To asi zobecnila, ale snad ani Vy neveríte, že sa do tých kamiónov na hraniciach derie vedec na vedcovi a intelektual na lekarovi? 100 najhladanejších zločinocov v Švedsku je tmavej pleti…náhoda? ale psst, nesmie sa o tom hovorit…

Pirek
6778 příspěvků 18.06.15 14:34

@MP scully
Snadno, nebrat kulturu jako něco neměnného, do kamene tesaného. Zákony ano, lidská práva ano, stravovací a náboženské zvyky ne.

Navíc si nejsem jistá, zda lze i Afričany považovat za čistě ekonomické migranty. Kmenové, klanové a taky náboženské války i tam trvají již několik let.

Tebah
4255 příspěvků 18.06.15 14:34
@pabylka
@pabylka píše:
100 najhladanejších zločinocov v Švedsku je tmavej pleti…náhoda? ale psst, nesmie sa o tom hovorit…

Máte zdroj? Já jsem totiž našla tohle a vypadá to, že lžete.

may.frayn
919 příspěvků 18.06.15 14:35

Tak na jedné straně máme hyperpolitickou korektnost a na druhé tohle: http://zajimavosti24.cz/…chame-libit/
Stačí si zadat do googlu fotky těch údajných násilníků a té holky. Já nevím, že lidi fakt věří všemu!

Giulietta  18.06.15 14:37
@Tebah píše:
Máte zdroj? Já jsem totiž našla tohle a vypadá to, že lžete.

Máriškaskákava to sú fakt všetko modrookí severskí blonďáčikovia. :-D

Tebah
4255 příspěvků 18.06.15 14:38

@Giulietta To nejsou, ale rozhodně nejsou 100% tmavé pleti, jak píše @pabylka. Jinými slovy, překrucuje fakta, jak se jí to hodí.

Mylady2
12409 příspěvků 18.06.15 14:38

@Tebah však je to tam samej Mustafa :-D

Tebah
4255 příspěvků 18.06.15 14:40

@Mylady2 Pokud dobře vidím, tak Mustafa se nejmenuje ani jeden.

Edit: Jinak mi přijde vtipný, jak se tváříte, že máte úroveň a rozhled, a pak do diskuze šup Mustafu.

Příspěvek upraven 18.06.15 v 14:45

Pirek
6778 příspěvků 18.06.15 14:40

@Giulietta
Tak taky je tam Victor Hugo! :D A pár Turků, Polák!, Vietnamci, hodně lidí z Balkánu a pravděpodobně z území býv. SSSR. Je fakt, že u nás by to bylo o poznání méně pestré, ale takovou tabulku nelze lehce interpretovat jen podle jmen.

Pirek
6778 příspěvků 18.06.15 14:47

@may.frayn
No už jen design oné stránky je vskutku důvěryhodný.

Mylady2
12409 příspěvků 18.06.15 14:50

@Tebah :-D a hahaha to tedy mám! Od známého který má arabský původ vím, že Mustafa je spolu s Mohamedem nejvíc nejoblíbenější jméno :-) Snad mi nelhal.

A šup

Mylady2
12409 příspěvků 18.06.15 14:53

@may.frayn to že lidi věří všemu tu dnes a denně ukazuje například vlákno pekelné celebrity! Takže jaké pak překvapení :-)

Tebah
4255 příspěvků 18.06.15 14:56

@Mylady2 Tak to bude nejvíc nejlepšejší známý!

surrik
2489 příspěvků 18.06.15 14:56

@Tebah sakra jako by mu z oka vypadl! PAPADOPOULOS
 http://www.lejdd.fr/…ouze-salaire

http://www.swedensmostwanted.se/

Mylady2
12409 příspěvků 18.06.15 15:01

@Tebah no je to trochu hajzlík… :-) holky po něm jdou takže v současné době se o něj dělí tří :-D kde on na to bere sílu nevím hehe. Sílu fyzickou a psychickou!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 544 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit