Mikina na doživotí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

modra_kocka
903 příspěvků 15.03.13 07:58
Mikina na doživotí

Pro zajímavost sem dávám článek o podnikatelském plánu, postaveném na obyčejné mikině. Neobyčejné tím, že výrobci slibují kvalitní ušití a doživotní výdrž za nízké peníze.

EDIT: odkaz

Koupili byste si takovou mikinu jenom proto, že je z kvalitní látky, kvalitně ušitá, a má záruku 10 let?

Příspěvek upraven 15.03.13 v 11:59

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

DanczaS
7 příspěvků 15.03.13 08:33

Jen proto bych ji asi nekoupila. Musela by lépe vypadat a to myslím hlavně střihově, o barvu tak nejde. Ale hlavně se mi líbí myšlenka opravy mikiny při roztržení atp. Mělo by to být u dražšího kousku oblečení, buďto samozřejmostí, nebo za mírný poplatek možné. I když jako budoucí krejčová bych na jednu stranu přišla o kšeft, na druhou by se vytvořila pracovní místa pro švadlenky a tak.

Sibyla
2639 příspěvků 15.03.13 08:33

No, přečetla jsem si článek a souhlasím s autorem. Je to hlavně chytrý marketing, hraní na populární ideje. Mikinu bych si nekoupila hlavně proto, že se mi nelíbí, a navíc, za 2500- bych sehnala kusů několik - a jak se tak dívám do své šatny, těch deset let mi vydrží taky.

modra_kocka
903 příspěvků 15.03.13 08:43

Já sama bych si nekoupila, protože se mi nelíbí. Když jsem ale četla článek, napadlo mě, že tady na MP se jako zaklínadlo omílá slovo „kvalita“, a zapomíná se na vzhled, líbivost, chcete-li. Proto jsem chtěla vědět, jestli je tady skutečně dávaná přednost kvalitě před vzhledem.
Jistě, není to tak, že buď jedno nebo druhé, je potřeba najít nějakou rovnováhu.
Zároveň si myslím, že to naznačuje důvod, proč hodně lidí dává přednost méně kvalitním věcem - jsou hezčí. Teda většinou, v cenové relaci, přijatelné pro většinu lidí.

Kay_Adams
1612 příspěvků 15.03.13 09:00

@modra_kocka
Kde je, prosím, uvedené, že daná mikina je kvalitná?
Pretože „garantujú doživotnú“ záruku?
(zrejme do konca životnosti danej firmy)

Je to obyčajná fleecová mikina.

Sibyla
2639 příspěvků 15.03.13 09:08

Ono je to jako s doživotní zárukou u cédéček: lifelong guaranty. Když jsem to chválila kamarádu ajťákovi, smál se, že to je reklamní trik, protože nikdo nemůže vědět, jak dlouho toto nové médium vydrží - nikdo s ním ještě život nestrávil.

Matka Vlčice  15.03.13 11:47
@Sibyla píše:
Ono je to jako s doživotní zárukou u cédéček: lifelong guaranty. Když jsem to chválila kamarádu ajťákovi, smál se, že to je reklamní trik, protože nikdo nemůže vědět, jak dlouho toto nové médium vydrží - nikdo s ním ještě život nestrávil.

Mě to manžel vysvětlil tak, že záruka skončí ve chvíli, kdy skončí „život“ výrobku. :-)

modra_kocka
903 příspěvků 15.03.13 12:09

@Kay_Adams prosím, v popisu výrobku a na přiložených fotkách :) Našla sis to na Kickstarter? Když tak tady .
Otázka ale nezní, zda budoucí výrobky budou tak kvalitní, jak výrobce slibuje. Mě zajímalo, zda kvalita je pro místní komunitu dostatečný důvod ke koupi, zda předčí všechny ostatní vlastnosti výrobku.

Sibyla
2639 příspěvků 15.03.13 12:09

@Matka Vlčice To je dobré.

Matka Vlčice  15.03.13 12:42
@modra_kocka píše:
@Kay_Adams prosím, v popisu výrobku a na přiložených fotkách :) Našla sis to na Kickstarter? Když tak tady .
Otázka ale nezní, zda budoucí výrobky budou tak kvalitní, jak výrobce slibuje. Mě zajímalo, zda kvalita je pro místní komunitu dostatečný důvod ke koupi, zda předčí všechny ostatní vlastnosti výrobku.

Nekoupila, protože ošklivou mikinu, která mi vydrží na doživotí koupím nejlépe v sekáči - když tam najdu nějakou evidentně nošenou a přitom slušně vypadající mikinu lehce ve stylu 80. let ze silné bavlny, je jasné, že bude nezničitelná a na práci jak dělaná (teda chápu to dobře, že ta nezničitelná mikina má být tak trochu pracovní - nemyslej si, že bych v tom chodila mezi lidi, že ne?). A můžu si ji látat jak chci, klidně si můžu nežehlit i veselé obrázky. Takže odpověď zní ve zratce: ne.

ooola
129 příspěvků 15.03.13 12:58

Nekoupila, potřebuju šatník trochu obměňovat. Mám pár věcí, které nosím už několik let a pořád se mi líbí, ale ty mi nějak přirostly k srdci samy. Kdybych si něco koupila účelově, že mi to vydrží 10 let, tak je také možné, že bych už po roce vůbec neměla chuť to nosit. To uvažuju tak o oblečení obecně, ne jenom o téhle konkrétní mikině, nicméně pro tu to platí taky.

Dahllie
2222 příspěvků 15.03.13 13:09

Když jsem mohla dát za fleesovou vložku k bundě na tůry od High Pointu čtyři tisíce, tak dva a půl za tohle, jestli fakt vydrží, bych dala klidně taky. Využití bych pro ni měla. Když lezu do lesa nemusím vypadat jako Jackie, ocením spíš funkční a kvalitní věci.

Pirek
6778 příspěvků 15.03.13 13:40

@modra_kocka
Brrr, teda ta je hnusná. Takže - ne! Mám smradlavou růžovou mikinu z PETek za 300 Kč z výprodeje, odhaduju ji na pět let.

Kvalita ano, ale vocamcáď pocamcáď.

ionicera
4561 příspěvků 15.03.13 13:44

@modra_kocka Rozhodně nekoupila. Nelíbí se mi. A mikiny mi bohužel vydrží klidně i víc let. A čím víc se mi už nelíbí, tím na ní nemůžu najít žádnou vadu, tak putuje na charitu jako nová

Betty J.
2031 příspěvků 15.03.13 14:30

Mikinu na doživotí nejspíš už mám - je červená, stála asi čtyři sta korun a vzhledem k tomu, že ji oblékám párkrát za rok a molům nechutná, zůstane se mnou na věky…

modny guru
280 příspěvků 15.03.13 21:14

To by bol pre mňa trest, že sa jej nie a nie zbaviť.

real.blond
6688 příspěvků 15.03.13 21:16

@modny guru :D to me hned napadlo taky! To je ale oskliva vec, ani zadarmo bych ji nechtela:-)

narahea
26 příspěvků 15.03.13 21:50

Ja mam mikinu „na dozivoti“ od sveho expritele. Nosil ji jeho bratr, nosil ji on a ted ji mam uz tak 6-7 let ja. Hodi se tak maximalne na cundry, ale zase krasne hreje.
Kdyby odesla, tak bych mozna i uvazovala nad tim, ze bych si koupila mikinu s takhle dlouhou zarukou… I kdyz asi ne od firmy, ktera funguje par mesicu. Kdyby podobnou akci udelal treba adidas nebo nike, tak do toho pujdu…

Lennita
145 příspěvků 16.03.13 13:37

Ja mam jednu mikinu uz asi 12 rokov. Je to funkcna, outdoorova, microfleecova mikina kupena vo vypredaji v specializovanom obchode s asi 30% zlavou vo vypredaji. Netusim kolko to vtedy stalo, ale urcite nie 100 dolarov :) Kazdopadne desatrocnu zaruku mi na nu nedavali, no napriek tomu stale vyzera aj funguje ako za nova. Ak sa raz nahodou opotrebuje pojdem do overenej znacky :)

Lennita
145 příspěvků 16.03.13 13:39

Ano a mimochodom je ovela krajsia ako ta z prveho odkazu :D

BEZDOMOVEC
1648 příspěvků 17.03.13 01:29

Tenkrát asi mikiny nebyly, ale koupil jsem si zhruba před třiceti lety v Maďarsku svetr. Byl nošen ven, jako vysoce módní kousek, pak podoma a teď ho mám na chatě na chladné noci a je jak nový! Pravda, je to asi umělá hmota a kapku žmolkovatí, ale drží i zip!

Kokoska1  17.03.13 16:56

Doufám, že jsem nikomu neudělala nic tak špatného, abych dostala doživotí s takovouhle mikinou :D

valery
1579 příspěvků 17.03.13 23:12

@BEZDOMOVEC
Stop nošení - šetřit do truhly- rakve!

JedovatéHádě
350 příspěvků 18.03.13 08:02

@BEZDOMOVEC Mě je líto, že jsem v pubertě vyhodila svetr po babičce. Byl vlněný, přes prsa s jemným geometrickým vzorem a v pase byl zúžený-přesně takový, jaký hledám teď. Jenže tehdy jsem svetry nenosila, frčely mikiny a tak se stal první nevinnou obětí při vyřazování věcí ze šatníku. Dodnes si říkám, jaká je to škoda :/

refaella
8 příspěvků 18.03.13 11:13

Ne, nekoupila, přijde mi docela ošklivá. Ale myslím, že by pro ni měli využití třeba na Mírově, nebo ve Valdicích. Tam by to. že je nadoživotí dozajista ocenili…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit