Minisukně a vyhovující délka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cuckyna  29.07.12 18:20
Minisukně a vyhovující délka

S létem přichází kratší délky a mezi ně patří i minisukně, resp. na českých ulicích bederní roušky. Už se zde řešily džínové minisukně, tedy podle některých hyzdící zadky žen s jinak hezkými končetinami. Jaká je pro vás ideální délka „minisukně“? Nosíte je vůbec?

• Projíždím zrovna J.Crew a narazila jsem na minisukně, které jsou však na míle vzdálené často vídané „hlavně-ať-je-co-nejkratší“ klasice mladších (někdy bohužel i starších) ročníků.

J.Crew „klasická minisukne“ - mně se tedy moc líbí.

Reakce:

Irejs
63 příspěvků 29.07.12 18:43

Ja osobne nosim najradsej sukne asi do pol stehien, podla mna mi to robi najkrajsie nohy, ale mam aj par takych, co koncia tesne pod zadkom (ale ked tak rozmyslam, skor ide o saty ako sukne). Kazdopadne myslim, ze to, ako sukna vyzera, zavisi hlavne od jej strihu a celkoveho stylu, nie len dlzky. Sukna na obrazku sa mi paci, ale myslim, ze mne osobne by takyto rovny strih nesvedcal, skor mi idu sukne, ktore su naspodu upnute.

Nabuko
32 příspěvků 29.07.12 18:44

Asi nelze říct obecně. Záleží na postavě, tvarech, věku a příležitosti. Občas nosím i kratší než je na obrázku. :)

Cuckyna  29.07.12 18:49

@Irejs Já zase sukně i šaty s upnutějším spodním lemem nemůžu, vypadám v nich tlustě a dělá mi to širší stehna, ač jsem sportovkyně s docela dobrýma nohama. A šaty pokud mám kratší tak nejsou těsně pod zadek, spíš třeba 8 cm pod zadek a nosím je radši v zimě k neprůsvitným punčocháčům.

Irejs
63 příspěvků 29.07.12 18:55

@Cuckyna Ja prave potrebujem zagulatit a zozenstit, takze uzke sukne mi pekne vytvaruju boky.
Kazdopadne myslim, ze kratke sukne mozu vyzerat normalne a slusne, pokial nejde o nieco typu http://3.bp.blogspot.com/…ni-skirt.jpg.

mikita.miki
1931 příspěvků 29.07.12 19:01

Pro mě je minisukně cokoliv do půli stehen a výše, sama je nenosím, nemám na to nohy. minisukně se mi obecně líbí, proč taky ne, když na to jsou nohy a není to ona bederní rouška. nepohoršuje mě to vůbec, ony mě ale ve skutečnosti nepohoršují ani džíny v příčetném provedení, ač džínová mini se mi teda líbí málokdy, spíš na málokom.

Cuckyna  29.07.12 19:11

@Irejs to chápu, mám kamarádku která má také spíš rovnější tvary a té přesně tak sluší užší spodní lemy. Jinak ten odkaz je přesně to co mám na mysli, nesluší to ani slečnám „dokonalých“ tvarů.

Choucas
150 příspěvků 29.07.12 19:24

Mám jednu teplou černou minisukni do půli stehen, kterou nosím v zimě, ta je nejkratší (kromě dvou úpletových volánových „pod kalhotky“, kterou nenosím a¨ni jednu). Většinu mám nad kolena +- jednu dlaň (i pouzdrovky). líbí se mi jak upnuté, tak nabírané. Podud z nich ovšem neleze zadek když se náhodou sehnu a nelezou nahoru :D A džínové mi vadí na nošení.

mikita.miki
1931 příspěvků 29.07.12 19:30

Choucas, mívala sem jednu (ohavné kalorie mi vlezly do skříně a přešily mi ji), která byla těsně pod kolena a vzadu šla do,,fraku,, zavazovaného k sobě na tkaničky. zní to úděsně, mě to moc bavilo a byla perfektní :-)

Bugatti
4051 příspěvků 29.07.12 21:05

Proti minisukním nic nemám, pokud má slečna/paní na to postavu, ale ženy, které je nosí, by si měly uvědomit, že v minisukni je třeba umět chodit, chovat se a hlavně sedět. Nucený pohled na kalhotky naproti sedící dívky v MHD není nic žádoucího ani pěkného. A ještě jedno důležité pravidlo: buď minisukně nebo výstřih, nikdy obojí současně!

Cuckyna  30.07.12 08:03

@Bugatti Přesně tak, všeobecně je to pro mě jedno z pravidel v oblékání, stejně tak čím vyšší rozparek tím menší výstřih.

DanielaS
4603 příspěvků 30.07.12 11:52

Sukne musi byt tak dlouha, aby mi pri sezeni bezpecne zakryla lem puncoch. Tim se delka omezi na „kousek nad kolena“ a mam vyreseno. Jak je vlastne minisukne definovana?

kacenka.smile
427 příspěvků 30.07.12 13:15

Sukně a minisukně nosím moc ráda a nejradši mám sukně o kousek kratší, než slečna na obrázku, tedy tak do půli stehen. Taková délka se mi na mně samé líbí asi nejvíce. Ale nosím i delší. Kratší pouze na doma, případně třeba na chatu přes plavky, kde to snad nikoho nepohoršuje.

Pavučinec plyšový  30.07.12 14:06

Minisukně nosím ráda, asi tak do půli stehen (delší mi úspěšně zkracují moje beztak krátké nohy). Začínám si ale dělat starosti s tím, jak dlouho to pro mě bude ještě vhodné, nerada bych byla za „diblíka“.

Cuckyna  01.08.12 13:26

http://en.wikipedia.org/wiki/Miniskirt
Tady docela pouční definice minisukně a dokonce pro mě neznámý pojem mikrosukně :)

opona
147 příspěvků 01.08.12 13:34

V souvislosti s minisukní si vždycky vzpomenu na Miroslava Horníčka, který pronesl: „Minisukně se mi líbí, pokud v nich ovšem není maxiprdel“ :-)

Pro mě osobně minisukně z fotky je ideální délka, ve které se cítím dobře. Kratší bych už nesnesla, ani na to nemám nohy…

marinnah
1 příspěvek 01.08.12 19:01

Myslím že závisí na tom ako sa nositeľka v danom kúsku cíti :o)

Lola  01.08.12 19:20

Není co řešit. Přijatelná délka minisukně je přímo úměrná věku a obvodu sedu.

Jako mladé děvče vzhledu oteklé niti jsem jako sukně nosila něco, co už bylo lze nazvat širším opaskem, dnes bych se v minisukni ztrapnila tak, že bych se musela odstěhovat z města a změnit si jméno. Jelikož mi pánbůh nadělil do DNA nekynoucí postavu, zůstala jsem prozatím u sukní těsně nad kolena či do půli kolen a uvidím, jak mě čas ještě přinutí prodlužovat.

Nordlyseet
199 příspěvků 01.08.12 19:39

Nosím, nohy i věk na to mám, ale výš jak do půli stehen bych už nešla. Na jiné slečně se mi to líbí, pokud na to má postavu a zvolí odpovídající vršek, ale sama bych z toho byla nervózní a pořád to popotahovala dolů :) Kombinuju většinou s košilí nebo tílkem, obyčejnou černou pouzdrovku jsem nosívala i do školy. Výstřih je u mě dopředu vyloučen, nemám na něj prsa :D

D.C.M.
82 příspěvků 01.08.12 21:24

Mini ano, mikro ne. A vzhledem k tomu, že se znám, tak jedině s neprůhlednými punčocháči. Nejlépe na podzim.

bestia
2296 příspěvků 01.08.12 21:43

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:56

Cuckyna  01.08.12 22:38

@bestia Myslela jsem spíš české a trochu „světovější“ vnímání mini-sukní. Prostě zarazilo mě na tom právě to, že v popisku mají mini, a pokud koukám na nejrůznější eshopy tak prostě mini alias „bederní rouška“ prostě moc neprodávají. Jiná věc je například asos, kde je prodávají hojně ale v áčkovém řaseném stylu, obtažených se mi zdá je tam míň (to nemluvím o minišatech, těch je tam miliarda).

bestia
2296 příspěvků 01.08.12 23:17

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:57

madline
55 příspěvků 04.08.12 14:51

Vzhledem k tomu, ze jsem vysoka a mam dlouhe nohy, tak na me vetsina „normalnich“ sukni udela efekt mini, i kdyz nechtene :( Nosim sukne takove, abych se v nich citila dobre, obecne nemam rada kombinaci minisukne a vysokych podpatku, pokud mam kratsi sukni (pro me nad kolena), vzdycky k ni nosim boty bez podpatku.
Jinak moje nejoblibenejsi sukne je poudzrovka ke kolenum, prijde mi, ze je mnohem zenstejsi nez kdovijaka mini :)

sturnus_vulgaris  05.08.12 14:46

Ja mam kratke sukne nebo saty rada a docela hodne je nosim. Ehm, nekdy i trochu kratsi nez ma slecna na uvodnim obrazku.
Kombinace vysokych podpadku a minisukne je celkem osajstlich, ale myslim, ze nemusi nutne pusobit spatne nebo lacine, krome stylu bot (podpatku) zalezi i na vrsku. No a pak samozrejme na prilezitosti.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit