Miss a modelky

Fotoalbum tématu (13) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

antees
731 příspěvků 04.01.13 20:56
Miss a modelky

Zdravím čtenářky i čtenáře,
vím, že tyto stránky pojednávají spíše o módě pro běžné lidi, ale skrze modely a modelky se k nás dostávají. Občas přemýšlím nad tím, proč jsou některé miss - modelky u nás tak úspěšné a žádané, i když na nich nevidím nic moc pěkného. Mluvím zejm. o typu Agáty Hanychové, která nastavuje skoro na všech fotkách buď pseudo-sexy tupý výraz nebo kačení zobák. Prostě se mi jako modelka nelíbí.
Všechny miss mají navíc dlouhé vlasy, se kterými musí házet všude, kam přijdou. Paní Verešová jakbysmet. Myslím, že jinde ve světě, kde je módní svět jaksi lépe zažitý, jsou modelky jiné. Každá má jiné, zvláštní proporce obličeje, jiný účes…
Soutěž Miss tyto modelky ve velkém produkuje a spíše bych od ní očekávala, že z ní vzejdou „ochránkyně míru“ nebo prostě jen pěkné holky, ne nutně modelky. Ty přece mají mít víc, než jen krásnou tvářičku. Modelky nemusí být třeba na první pohled hned krásné, ale měly by rozhodně být zajímavé (a fotogenické samozřejmě).
Pokud jste sledovali série Americas Next Top Model (u nás nebo jinde v zahraničí), jistě víte, o čem mluvím.
Zajímá mě, co si o tom myslíte. Nejsou dnešní slavné modelky tak trochu přeceňované, okoukané a rozumí vůbec tomu, co dělají?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

llolla
2102 příspěvků 04.01.13 21:05

Tak hlavně miss nejsou modelky (tím pádem se modelky nerekrutují ze soutěží miss)

saryvary
664 příspěvků 04.01.13 21:20
@llolla píše:
Tak hlavně miss nejsou modelky (tím pádem se modelky nerekrutují ze soutěží miss)
… a modelky, které končí kariéru v zahraničí a chtějí se prosadit v ČR (je jich málo, ale jsou, jsou to holky, které by se rády zviditelnily i u nás), se přihlásí do soutěže Miss, ale málokdy se dostanou do finále a když už ano, skončí na posledních pozicích, protože to nejsou takové ty lacině hezké holky.

pehot
685 příspěvků 04.01.13 21:45

Já mívala tyto slečny vždycky tak nějak rozškatulkované, jako že modelka pro mola musí mít především tajli, krásný obličej není nutností, naopak může zbytečně odvádět pozornost od předváděných modelů. Fotomodelka by měla mít jakési fluidum, které nejvíc vynikne právě na fotkách. A miss by měla mít nejen líbivou hlavinku, ale i něco v ní…přeci jen její „funkce“ je víc reprezentativní. V posledních letech mi ovšem tyto slečny splývají do kategorie „nějaká modelka“.

saryvary
664 příspěvků 04.01.13 21:54
@saryvary píše: … a modelky, které končí kariéru v zahraničí a chtějí se prosadit v ČR (je jich málo, ale jsou, jsou to holky, které by se rády zviditelnily i u nás), se přihlásí do soutěže Miss, ale málokdy se dostanou do finále a když už ano, skončí na posledních pozicích, protože to nejsou takové ty lacině hezké holky.

Kecám. Aneta Vignerová pracovala, před účastí v Miss, jako modelka v zahraničí. Možná proto se většině veřejnosti nelíbí. Já naopak ji považuji za nejhezčí z Missek.

Příspěvek upraven 04.01.13 v 21:56

kate141
27 příspěvků 04.01.13 21:56

To je jedno či to jsou miss, nebo modelky, ale je pravda, že víceméně vypadají jako by vylezly z kopírky…bud blondate s umělými prsy a ta druhá varianta tmavovlasé s umělými prsy(samozřejmě nutný doplněk je hokejista, nebo fotbalista).Většina mi přijde, že mají takový kurví styl. Samozřejmě najdou se i vyjjímky…

saryvary
664 příspěvků 04.01.13 21:57
@kate141 píše:
To je jedno či to jsou miss, nebo modelky, ale je pravda, že víceméně vypadají jako by vylezly z kopírky…bud blondate s umělými prsy a ta druhá varianta tmavovlasé s umělými prsy(samozřejmě nutný doplněk je hokejista, nebo fotbalista).Většina mi přijde, že mají takový kurví styl. Samozřejmě najdou se i vyjjímky…

To se pletete. Ještě jsem neviděla modelku s umělým hrudníkem - nevešla by se do modelů. Myslím opravdovou modelku.

Lachenauerin
544 příspěvků 04.01.13 22:43

Jak napsala @llolla, jsou to dvě různé branže. Problém bude, že u nás se stále hodně směšují.

Osobně nemám nic proti jedněm ani druhým, nicméně modelky se mi většinou líbí víc. Všimněte si někdy děvčat, co vyhrávají různá klání o budoucí modelky, třeba Elite Model Look; mají jemné, dívčí obličeje, a mnohdy je na nich něco, co je jakoby kráse na škodu. „Příliš“ dlouhý nos, „příliš“ tenké nebo silné rty, „příliš“ úzké oči, pihy apod. Zkrátka něco, čeho se mohou vizážisté nebo fotografové chytit a stylizovat je do té či oné vizuální polohy.

Zatímco „missky“ zase bývají takové ty konvenčnější krásky, tj. sotva o nich někdo může vážně říct, že by byly ošklivé, těžko na nich něco krizitovat, ale taky jsou trošku jako přes kopírák.

Rozdíl bývá i v líčení - jak na mole či v ateliéru, tak „v civilu“. Když vidíte civilní fotku Evy Herzigové nebo Pavlíny Němcové, jsou nalíčené normálně nebo taky vůbec ne. A v rámci profese to zase většinou bývá velká, hodně velká stylizace, tj. líčení, s jakým v reálu nikdo ven nevyrazí. Zato missky, aspoň se mi to tak zdá, jsou nalíčené i mimo profesi poměrně výrazně, ale mně to připadá spíš jako takový ten make-up ve stylu „královna okresní diskotéky“. A na druhou stranu na těch ateliérových fotkách u nich ta stylizace tak velká není.

Co vy na to?

kate141
27 příspěvků 04.01.13 23:56

Pro Saryvary :)No, ale tahle debata není o opravdových modelkách, ale o českých pseudomodelkách, které se za ně vydávájí, nebo tak sem alespon pochopila tuhle diskuzi :)Samozřejmě, že vím, že žadná „opravdová“ modelka umělé poprsí nemá…já jsem mluvila o ženských typu Hanychová, Mašlíková, Zugarova, Mesároška atd…

Sibyla
2639 příspěvků 05.01.13 00:50

Já to moc nesleduji, ale ty missky mi nějak připadají všechny stejné, mají takovou tupou papulu. Ale ono to není specifikum poslední doby, vyskytovalo se to všude, kde se žádaly „krásky“ bez dalších schopností, třeba v tom davu, obklopujícím Matušku v závěru Noci na Karlštejně jsem postřehla tento přežvýkavcovitý styl obličeje.

saryvary
664 příspěvků 05.01.13 08:08
@kate141 píše:
Pro Saryvary :)No, ale tahle debata není o opravdových modelkách, ale o českých pseudomodelkách, které se za ně vydávájí, nebo tak sem alespon pochopila tuhle diskuzi :)Samozřejmě, že vím, že žadná „opravdová“ modelka umělé poprsí nemá…já jsem mluvila o ženských typu Hanychová, Mašlíková, Zugarova, Mesároška atd…

Tak k těmhle nemám co říct, neznám je, nezajímají mě.

Barr.b
143 příspěvků 05.01.13 10:16

Nikdy jsem o tom vlastně nepřemýšlela, ale máte pravdu. České modelky i miss vypadají až na pár drobnývh rozdílů v podstatě stejně. Žádné zajímavé rysy, jen pořád dokola se opakující stejný „model“ (jistě, určitý model krásy je vytvořený všude, ale víte jak to myslím..) zabalený do přílišné vrstvy líčidel s pouze proměnlivou barvou vlasů. V zahraničí je to jinak. Teď mě napadla například Lily Cole, připadá mi strašně zajímavá jednoduše tím, jak je jiná.

Nebo namátkou v databázi zahraničních modelek nalezená Elena Bartels

A ještě co mě napadá za výrazný rozdíl - české modelky mají všechny zvětšená prsa. Jako kdyby platilo nějaké pravidlo: staneš se miss/modelkou - musíš mít větší prsa.

Sibyla
2639 příspěvků 05.01.13 10:33

@Barr.b Ano, ty jsou krásné a osobité.

Cathero
200 příspěvků 05.01.13 11:14

Jsou modelky a modelky-zejména ty české. U nás modelku dělají i takové ženy jako je Ornella Štiková, která není ani krásná, ani štíhlá, ani kdovíjak vlasatá. Pak je tu ta směs „modelek“ prsatic aneb Hanychová, Mesarošová, Mašlíková, Faltýnová, Kobzanová atd… všechny mi přijdou na jedno brdo, nezajímavé, a jejich iq není, soudě podle pár rozhovorů, co jsem s nimi viděla/četla, nikterak vysoké (vybavuje se mi Faltýnová nedávno u Krause, tam se hezky předvedla). Pak tu ale máme ženy, díky kterým cizinci znají Česko jako zem plnou krásných žen - Eva Herzigová, Tereza Maxová, Petra Němcová, Tatiana Kuchařová..a na těch opravdu něco je.

Cathero
200 příspěvků 05.01.13 11:17

@Barr.b To je fakt, stačí projet tuhle stránku - nenarazíš tam na nikoho, kdo by nebyl vyloženě zajímavý. http://www.models1.co.uk/results.aspx?…

Barr.b
143 příspěvků 05.01.13 11:21

@Cathero Já teda nevidím nic zajímavýho ani na těch posledních zmíněných… Jo, modelky u Krause, to je zážitek na celej večer vždycky :D Jak se jmenovala ta, co chtěla do politiky..? Neskutečně jsem se bavila, když se divila, že máme Sněmovnu :D
Edit: Tak už jsem to našla! Je to striptérka, pardon, ale asi jsem si pamatovala tu korunku, tak jsem ji přiřadila k misskám. http://www.youtube.com/watch?…

Příspěvek upraven 05.01.13 v 19:33

Cathero
200 příspěvků 05.01.13 11:23

@Barr.b To je druhá věc, jestli se tobě líbí nebo ne, ale něco dokázali a dokonce (!) mají něco v hlavě…To nevim, mně je jich občas líto, když nepoznají, že si z nich všichni dělají srandu.

Mylady2
12409 příspěvků 05.01.13 11:28

Tak modelky o kterých se mluví musí mít něco v té hlavě;-) jinak by seděli někde za kasou nebo v kanceláři jak ty všechny krásné dívky o kterých se mluví ale nikdy známé nebudou;-) proč?
Jo a taky si myslím že je dnes doba kdy si mnoho holek myslí jak jsou krásné a nevím co…ale nevím nevím;-D

Barr.b
143 příspěvků 05.01.13 11:29

@Cathero Jo, tak já to teď beru čistě podle obličeje.

alex_foster  05.01.13 11:31

Já se upřímně nad Mesárošovou bavím… http://www.youtube.com/watch?…

Cathero
200 příspěvků 05.01.13 11:31

@Mylady2 Hm, nemusíte být kdovíjak krásná, abyste mohla být modelka, jak už to tady padlo, obličej není to hlavní. Stačí ideální míry, váha, výška. Některé agentury ani nepřijmou vaši přihlášku, pokud neměříte 175cm a víc.

Sibyla
2639 příspěvků 05.01.13 11:37

@Barr.b Ono na tom obličeji je vidět, je-li něco v hlavě. To ani nejlepší stylista nenakamufluje.
Jinak, ty takymissky a takymodelky, jejichž jména tu padla, to jsou prostě partygirls, neboli rozhoďnožky, jaké se kolem showbyznisu motají po celém světě, ty nemají s opravdovými, tvrdě pracujícími a tvrdě uvažujícími topmodelkami nic společného. Ony se za modelky označují, protože nějak slušně si říkat musí, že? Pár let se jim daří upoutávat pozornost, většinou díky ložírování s nějakou celebritou, díky skandálkům, jimiž zvyšují prodejnost různých bulvárů, po třicítce nenápadně vyvanou. Dokonale je to popsané v postavě Loly Fabricant v One Fifth Avenue od Candace Bushnell: rozmazlený spratek, přesvědčený, že díky okresním půvabům dobude New York. Snadno vyletí, snadno zmizí, protože na ní není nic než ty silikony.

Příspěvek upraven 05.01.13 v 11:45

Barr.b
143 příspěvků 05.01.13 11:41

@saryvary Mně se z miss nejvíc líbí Jana Doleželová, pro tu mám skoro slabost.

Mylady2
12409 příspěvků 05.01.13 11:50

@Sibyla můj ty bláho tak z tohoto komentu jde taky vidět co je v hlavě;-D

@Cathero jasný já to myslela spíše tak - že třeba holky typu Ornella si myslím jaké jsou krasavice a usilují o kariéru modelky. A takových je více;-)
Jinak souhlasím že na fashion modelku na přehlídky je třeba být krásně vysoká a štíhlá…obličej je více v pozadí.

Mylady2
12409 příspěvků 05.01.13 11:52

@Barr.b :-O fakt? Já se s ní tedy potkala na pár akcích a teda za mě neee…myslím že byste si tady na MP občas i smlsly na jejím pekelném vkusu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit