Mizející oční stíny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sosha  08.12.14 19:14
Mizející oční stíny

Milé dámy!

Mám problém s „mizejícími“ očními stíny. Čili nalíčím oči a do hodiny mám stíny v záhybu očního víčka. Co s tím? Stíny používám pouze výjimečně (divadlo atp.) a v případě takového velkého líčení používám tonikum na vyčištění pleti, krém na mastnou pleť, matující make-up a pudr. Nepomáhá nic.

Teď jsem narazila na „bázi pod oční stíny“ a uvažuji, že jí zkusím. Není to sice velká investice (cca do stovky), ale přesto by mě zajímalo, jestli máte některá zkušenost s tímto výrobkem, případně jakou?
Děkuji všem!

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Gorilka
655 příspěvků 08.12.14 19:26

Mě nepomáhá ani ta báze.

Martini90
159 příspěvků 08.12.14 19:36

Mám hodně mastná víčka a relativně i dost slzím (ne, že bych brečela, ale ve vnějším koutku mám kapičku slz a mastnoty, která během dne rozmazává líčení).
Vyzkoušela jsem bází pod stíny několik, levné i ty dražší - Dermacol, Essence, Benefit, Urban Decay, Too Faced, Artdeco…

A vítězem u mne je Urban Decay. Ani v mém případě, ještě v zátěžovém prostředí laboratoře, kde výpary organických rozpouštědel nedělají dobře ničemu, líčení vůbec ne, se stíny nehnou a líčení vydrží celý den. Too Faced považuji za levnější alternativu, ale do práce bych si ji nevzala, na jakýkoliv jiný den s přehledem a vím, že bude držet také.

Jediné, s čím mám trochu problém, je řasenka. Ta se mi pod očima maže každá, i když některá méně, jiná více (vč. voděodolných).

Ophelie
438 příspěvků 08.12.14 19:53

@sosha zkuste pro začátek dát místo báze trochu makeupu.

sosha  08.12.14 19:57

@Ophelie to už jsem vše vyzkoušela - pudr, make-up s pudrem, samotný make-up. Nepomohlo nic.

@Martini90 děkuji za radu! I já často slzím (smích, slunce, zima, vítr..) a používám jedině voděodolnou řasenku. Ta se mi sice obtiskává, hlavně tedy na horní víčko, ale obvykle až pozdě večer. Takže to neřeším a používám ty nejběžnější značky.

Martini90
159 příspěvků 08.12.14 20:01

@sosha Není vůbec zač.
Ještě teda dodám, že té báze od UD je potřeba fakt malinko. Mám ji skoro rok a všimla jsem si, že pokud ji dám příliš mnoho, tak mám na víčkách pocit těžkosti a párkrát už jsem cítila i pálení (a je to skutečně přemírnou báze, experimentálně ověřeno).
Každopádně jestli se líčíte jen jednou za čas, tak zkuste tu Too Faced - má sice o trochu nižší výdrž, ale když to máte jen na večer, tak by to mohlo stačit. Navíc je levnější a „lehčí“ :)

Setare
1885 příspěvků 08.12.14 20:37

@sosha Mivala jsem stejny problem, chce to bazi a hlavne dobre stiny. Jak uz tu nekdo doporucoval, tak UD i Too Faced jsou velmi dobre a dlouho vydrzi. Od UD doporucuju i stiny, lepsi jsem jeste nemela.

DanielaS
4599 příspěvků 08.12.14 21:26

Mam bazi Kiko a funguje pri slzeni, k organickym rozpoustedlum se moc nedostanu. Na bazi Kiko teda i stiny Kiko, mozna by to chtelo zkusit obe veci od stejne znacky, protoze je mozne, ze to bude drzet lip, ze ta slozeni si odpovidaji.

Pirek
6768 příspěvků 08.12.14 21:34
@Martini90 píše:
Mám hodně mastná víčka a relativně i dost slzím (ne, že bych brečela, ale ve vnějším koutku mám kapičku slz a mastnoty, která během dne rozmazává líčení).
Vyzkoušela jsem bází pod stíny několik, levné i ty dražší - Dermacol, Essence, Benefit, Urban Decay, Too Faced, Artdeco…A vítězem u mne je Urban Decay. Ani v mém případě, ještě v zátěžovém prostředí laboratoře, kde výpary organických rozpouštědel nedělají dobře ničemu, líčení vůbec ne, se stíny nehnou a líčení vydrží celý den.

Tohle je úplně super, prodejte to do reklamy a jste v balíku :D

DanielaS
4599 příspěvků 08.12.14 22:46

To by byla takova ta desne uveritelna reklama jako ta letuska: „pri dlouhych letech moje citliva pokozka zcervena. Bud si pripravim odvar z hermanku, nebo pouziji krem Kamill…“

Martini90
159 příspěvků 08.12.14 23:45

@Pirek Tak teď se přiznám, že jsem trochu v rozpacích, jestli to mám brát spíš jako kompliment nebo spíše jako pobavení :D

Dixie Sunday
417 příspěvků 09.12.14 08:20

Môžem potvrdiť, že Potion Primer od Urban Decay je fakt skvelý, ak sa maľujem, tak ide ako báza, lebo vydrží fantasticky. Raz sa mi podarilo zaspať práve s ním na očiach a, ironicky, ráno tiene stále držali. Samozrejme toto testovanie neodporúčam, oči po takej noci štípu jak des :)

Pirek
6768 příspěvků 09.12.14 09:05

@Martini90
Jako kompliment za skvělé pobavení! :D Já si vážně představila, jak tu větu s výpary organik říkáte tou reklamní dikcí :D

Veronika Barchen  09.12.14 10:30
Jednoznačne primer

Podobný problém som mala roky a myslela som si, že problém je v tých tieňoch. Neviem ako tie drogérkové báze, ale ja mám Makeup For Ever Primer(cena cca 700Kč) ale od tej doby všetky tiene ako drogérkové, tak aj parfumérkové držia ako pribité. Nechcem robiť reklamu ale držím sa tohoto primeru, lebo som s ním maximálne spokojná.

Sailorette
1589 příspěvků 09.12.14 10:51

Používám bázi od Artdeco a stíny drží jak přibité. Pleť mám hodně mastnou, takže bez báze mám do dvou hodin místo stínů čárku v ohybu víčka. To samé s tužkou na výraznou linku.
Musím ale dodržovat tento postup:krém, makeup, pudr, báze, zase pudr a pak až stíny nebo tužka. Jinak to nedrží. Nechci vidět, jak budu mít za pár let svraštělé víčko.

sosha  09.12.14 16:36

@Sailorette přesně! Děkuji všem za typy, určitě brzy nějakou tu bázi zakoupím a vyzkouším.
Doporučíte mi některá pleťový krém? Používám různé od Avon (přes den na mastnou pleť, na noc hydratující). A jsem asi celkem spokojená. Nicméně ráda si vyslechnu rady zkušených kolegyň ;)

Setare
1885 příspěvků 09.12.14 17:08

@sosha Doporucuju projit vlakno Kosmetika, tam je tipu spoustu. Anebo dejte dotaz tam, chodi tam asi vic uzivatelek.

nonemy
372 příspěvků 09.12.14 17:15
@Sailorette píše:
Musím ale dodržovat tento postup:krém, makeup, pudr, báze, zase pudr a pak až stíny nebo tužka. Jinak to nedrží. Nechci vidět, jak budu mít za pár let svraštělé víčko.

Přiznám se, že jste mě překvapila, to všechno opravdu dáváte na oči? Nikdy mě nenapadlo dávat na oči např. make-up. Má to jiný smysl, než aby Vám stíny držely? A prosím, jsem jen zvědavá a ráda se přiučím, neberte to pejorativně.

Sailorette
1589 příspěvků 10.12.14 11:42

@nonemy Mám okolo očí vitiligo, není to naštěstí výrazné, jsem hodně světlá, ale prosvítají mi díky tomu modré kruhy pod očima, víčka mají nádech do fialovo červena atd. Není to úplná hrůza, ale vypadám díky tomu nemocně, když to nezamaskuju. K tomu už od puberty nemám moc hezkou pleť, make-up si dávám na celý obličej kvůli sjednocení barvy a zakrytí nedostatků, takže prostě přetřu i oči.
Navíc make-up je další mechanická protislunečná vrstva, která je potřeba kvůli absenci pigmentu. Nedokážu říct, jestli to má význam pro trvanlivost stínů, možná ne, nikdy jsem bázi bez make-upu nezkoušela.

nonemy
372 příspěvků 10.12.14 21:20

@Sailorette Děkuji Vám za odpověď. Někdy jsem asi zvědavá příliš;)

Sailorette
1589 příspěvků 12.12.14 13:48

Mně to nevadí, taky mi to přišlo dost hrozné, když jsem si uvědomila, co všechno si na ty oči plácám. Ale co se dá dělat:)

Mauvy
240 příspěvků 16.12.14 11:19
@Sailorette píše:
Používám bázi od Artdeco a stíny drží jak přibité. Pleť mám hodně mastnou, takže bez báze mám do dvou hodin místo stínů čárku v ohybu víčka. To samé s tužkou na výraznou linku.
Musím ale dodržovat tento postup:krém, makeup, pudr, báze, zase pudr a pak až stíny nebo tužka. Jinak to nedrží. Nechci vidět, jak budu mít za pár let svraštělé víčko.

Tak to se máte. Já jsem před pár lety se svou mastnou pletí Artdeco taky zkoušela, ale stíny mi stejně nedržely. Zlepšilo se to teď asi věkem, nebo jsem si pořídila přírodní stíny (Alva, Lavera), bázi nedávám žádnou, jen make-up a pudr (myslím, že speciálně ten pudr je důležitý). Stíny celkem už
drží až do večera, kdy pak veškeré líčení sundám.

Gatita
302 příspěvků 18.12.14 14:37

Já si v německém DM koupila na zkoušku bázi pod oční stíny a musím říct, že za ty dvě eura je to hodně dobrý poměr cena výkon :-) Ta značka se jmenuje P2 a doporučuju. Možná mají ale něco podobného i v těch levných řadách v ČR.

Moir
1800 příspěvků 20.12.14 13:22
@Gatita píše:
Já si v německém DM koupila na zkoušku bázi pod oční stíny a musím říct, že za ty dvě eura je to hodně dobrý poměr cena výkon :-) Ta značka se jmenuje P2 a doporučuju. Možná mají ale něco podobného i v těch levných řadách v ČR.

tu jsem zrovna včera koupila místo té od Manhattan, které je sice víc, ale zase ráda vysychá

HanulkaUH
100 příspěvků 20.12.14 14:03

Já jsem spokojená s bází Artdeco, stíny i tužka drží krásně celý den. Kromě té levné značky z DM. Protože jsem radikálně změnila barvu vlasů, zkouším teď nové líčení a koupila jsem si jedny levné na zkoušku. Drží tak dvě hodiny i s bází, pak blednou až z nich nezůstane skoro nic!

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit