Mluvíte svým dětem (puberťákům) do oblékání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

modravlocka
33 příspěvků 29.06.16 11:31
Mluvíte svým dětem (puberťákům) do oblékání?

Toto téma mě napadlo po shlédnutí dnešního příspěvku v jiném tématu (Pekelné ulice…). Když si vzpomenu na svůj bouřlivý vývoj v době dospívání, visela bych tu asi dost často. Nejprve to byl vzhled ala sladká Barbie, poté období černé a zase jen černé, abych to završila hippies vzezřením. Má maminka asi měla velké štěstí, že jsem od 15 let bydlela na intru a následně na koleji, protože ty divoké a nesourodé kombinace, které jsem byla schopná na sebe navěsit, by asi těžko rozdýchávala. Ke svému štěstí jsem z toho „vyrostla“ a nyní chodím oblékaná zcela příčetně (až si trochu říkám, jestli to není nuda) :)
Co vy, necháváte své děti bez komentářů nosit co chtějí a nemluvíte jim do toho, nebo jste ochotné je poslat se převléknout?

Reakce:

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 29.06.16 18:52

Tak zrovna tu mám takovej případ… kterej se snažím přesvědčit, že hubený lýtka ani počínající chlupatost nejsou na překážku nošení kraťasů a sandálů, když je venku 30+ :P
jinak s módními výstřelky jsem nikdy neměla problém, nejlepší je to nechat být, ono to přejde samo a rychlejc:-) akorát teda to nefinancuju.

SweetPotato  29.06.16 18:57

U nás je to taky aktuální téma. Už jsem rozdýchala kombinaci krajkové šaty + tenisky vans + letecká bunda, legíny pod kraťasy už tu taky byly a teď nejčerstvěji čelím objednávce na Martensky (mají je i barevné!), protože je prý bude moc nosit celý rok. Táhne jí na třináct.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 29.06.16 19:04

@SweetPotato jj martensky jsem taky absolvovala, nosila je celý rok - akorát ty zrasovaný nohy, ty už jí asi zůstanou nafurt:-(
jinak na kombinaci krajkových šatů a tenisek ve třinácti neshledávám vůbec nic závadnýho:-)

999  29.06.16 19:17

@SweetPotato Za mě dobrý :-).
Když mi bylo 15, celá rodina se za mě styděla a nechtěla se mnou vyjít na ulici, dnes mě prosí, jestli bych s nima nešla nakupovat a něco jim nevybrala, a to včetně puberťáků, jsem oblíbená teta na nakupování…
Jen dcera byla tak konzervativní, že jsem jí vlastně neměla do čeho mluvit :-).

Klotylka
496 příspěvků 29.06.16 19:19

Tak tohle mě zajímá. Já velmi obtížně mluvím do oblékání své šestileté dceři… Moje maminka se mi směje, že jí to něco připomíná :-) Myslím že pozdějí si do toho nenechá mluvit už vůbec. Já do toho ale ani nemám moc chuť, kdy jindy se mají vyřádit, aby našly svůj styl a mohly se potom v dospělosti oblékat „normálně“?

SweetPotato  29.06.16 19:21

@viktorka_od splavu
Já taky doufám, že když si to teď odbyde, nebude tak běhat napořád. Ale těch zničených nohou se bojím, vzlášť s jejími ekzémy.

Lola  29.06.16 19:46

Já bych řekla, že vytyčuji dostatečně široké hranice: nemyslím jen slovně, ale hlavně příkladem, a pak už to nechávám na nich.
Oba chlapci si našli nějaký svůj styl, takže si spíš nechají poradit, aby vypadali dobře. Někdy řeknu u nějakého kousku, že jen přes mou mrtvolu, ale protože z těch ostatních dvaceti pěti mají volný výběr, probíhá to ke všeobecné spokojenosti.
Asi je to spíš genetikou, než výchovou. Kdyby měli povahu na natření si vlasů na zeleno nebo jetou džísku s lebkou, politou pivem, nejspíš bych s tím stejně nic nezmohla.

billie
369 příspěvků 29.06.16 19:58

Moja mama mi dala jedinu podmienku a tou boli kvalitne uzke topanky. Inak prezila cierne obdobie, obdobie nosenia kratkej batikovanej sukne cez nohavice, obdobie vylucne kratkych nohavic (aj v zime), ktore som neskor rozvinula do obdobia, ked som chodila farebna ako papagaj a moje oblubene pancuchy boli ziarivo zlte a v zime som nosila zltu rohatu ciapku, v ktorej som vyzerala ako socha slobody. Ale tie topanky, to bol tak do mojich 16 rokov boj, potom som sa naucila, ze ked si vyberiem tie iste, co boli odsuhlasene aj pred rokom, tak budeme spokojne obe.

Morrighan
1299 příspěvků 29.06.16 21:22

Jako bývalý otřesně se oblekající teenager bych radila nechat to být. Tím, že jim řeknete, že je to hrozné, si to na sebe vezmou ještě raději xD

Brunhilde  29.06.16 21:46

Já bych mluvila, ale nikdo mne nepustí ke slovu!
Naposledy si mé děti oblékly to, co jsem jim navrhla, asi ve 12 letech, od té doby mám smůlu. Občas se za ně stydím, ale nemůžu s tím nic dělat, leda se s tím smířit.
Dobrý vliv na to má snaha zalíbit se milované bytosti (a to nejsou bohužel rodiče)

andano
577 příspěvků 30.06.16 00:07

Nechávala jsem je a dodnes trpím jen u nevhodné obuvi.
Jinak jsem nad věcí, ale je pravda, že jsou asi styly, které bych dávala hůř (pojmenování neznám, ale něco mezi kurvím krojem a hello kitty v tržnicové kvalitě)

@Brunhilde evidentně máte syny, že?

continuity
5851 příspěvků 30.06.16 17:41

Starsi je v pohode, mladsi si do obleceni nenecha mluvit asi tak od svých dvou let. když trvam v deseti stupnich na mikine nebo leje a nepovolim sandalky, je z toho pravidelne scena. kdyz ustoupim dostanu hned před domem tafku, ze je ji zima. opravdu se tesim na pubertu.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit