Moc dlouhá kravata?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pandor
5 příspěvků 16.01.15 21:12
Moc dlouhá kravata?

Dobrý den,

hledal jsem všude možně na internetu, ale nikde jsem nenašel odpověď na můj problém.
Problém je následující:

Uvážu si kravatu a mám ji tak, že špička kravaty je +- na sponě pásku. S tím jsem spokojený, ale problém mi dělá ta zadní (užší) část kravaty, která je totiž moc dlouhá a trčí mi ještě kousek pod špičku kravaty a jde vidět. Napadlo mě zastrčit si tuto špičku do košile nebo do kalhot, ale v košili to udělá nepříjemný hrb a v kalhotech je to celkem nepěkné, pokud se třeba předkloním. Navíc třeba při tanci se ten konec snadno uvolní a trapas se špatně uvázanou kravatou je na světě.

Je možné si kravatu nějak zkrátit? Nebo co je vlastně důvodem proč se mi to tak děje? Měřím 175cm, takže extra trpaslík nejsem.

Děkuji za odpověď

Reakce:

Akitaken
4960 příspěvků 17.01.15 09:10

Špatně uvázaná kravata. Nic jiného to není, opravdu. Kravatu občas taky nosím, měřím stejně jako Vy a stává se mi totéž. Takže nezbývá než rozvázat a začít znova :)

Pandor
5 příspěvků 17.01.15 21:33

Špatně uvázaná? A jak ji mám jinak uvázat když ten široký konec mám na délku správně?

Zireael
83 příspěvků 18.01.15 10:26

Možná zkusit jiný uzel, který „spotřebuje“ víc té kravaty?

Akitaken
4960 příspěvků 18.01.15 12:23

Ten široký konec budete mít správně, když si kravatu utáhnete. Jenže pokud ji stahujete ke krku především za ten úzký konec, může se snadno stát, že úzký konec bude přečnívat.

Tajemství spočívá v tom, jak začnete, tj. v poměru délky širokého a úzkého konce kravaty (viz č. 1). Špatně se mi to vysvětluje a já sama vážu kravatu na pětkrát x šestkrát, než se trefím..

Pandor
5 příspěvků 18.01.15 18:42

Přesně tento uzel co je na obrázku si vážu. Ještě zkusím dvojitý windsorský uzel, tam by se mělo „spotřebovat“ víc materiálu.

Akitaken
4960 příspěvků 21.01.15 00:22
Domácí test

Tak jsem si dneska zase vzala kravatu, uvázala uzel, co je na obrázku a… úzký konec přečníval. Tak jsem ji zase rozvázala, upravila poměr délky, znova uvázala a hle, ono to tentokrát vyšlo.

Pandor
5 příspěvků 21.01.15 14:57

Možná hodně bude záležet na vzdálenosti „uzlu“ od krku. V jaké vzdálenosti má být při vázání? CO nejblíže ke krku?

Akitaken
4960 příspěvků 21.01.15 15:03

To fakt musíte natrénovat, přesné centimetry Vám neřeknu.

Holkazpodkroví
276 příspěvků 21.01.15 15:20

@Pandor Chci jen upřesnit, že typy uzlů nejsou jen tak jako aby to bylo pestřejší, ale odvíjejí se od typu a tvaru límečku. :) Takže není zcela OK, pokud vážete do všech typů košil stejné uzly a nebo si vyberete uzel podle toho, aby se na něm spotřebovalo víc materiálu. Většina lidí tyto nuance neřeší, ale budete-li, může se vám snadno stát, že budete za velkého znalce módy a :)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit