Moc mladá na módu

Fotoalbum tématu (13) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VBety
18 příspěvků 10.03.15 10:06
Moc mladá na módu

Milé pekelnice,

uvedu Vás do své situace. Táhne mi na šestnáctý rok a zajímám se o módu. Ráda listuji módní časopisy, hledám inspiraci a tvořím si vlastní názor na jednotlivé kousky.

Z toho logicky vyplývá, že i já se snažím oblékat hezky, vkusně, originálně a hlavně elegantně. Ale tady je ten problém.

Jak vypadá elegance v šestnácti letech? Je tu tenká hranice mezi, vypadá jako stará-mladá' a, elegantní'. Ve spoustě oblečení vypadám prostě nepatřičně, jako holka co utekla ze školy a šla dělat sekretářku. (Sukně, košile apod.)

Jak byste si představovali outfit na běžný den do školy?
(Obvykle to sklouzne k riflím, triku, cardiganu a nějakému šátku, ale s tím nejsem spokojená.)

Co byste mi poradili? Jak vidíte ideální oblečení mladých holek? Znáte nějakou, jejíž styl považujete za mladiství elegantní a vkusný?

Vzhůru do diskuze! Jestli se Vám téma nelíbí, opusťte jej prosím bez negativních komentářů.

PS: Ráda bych totiž svým postojem, vystupováním a oblékáním zbortila tu představu, že šestnáctky se nevzmůžou na nic víc, než průhledné leginy a kýčovitá trička. :)

Reakce:

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 10.03.15 10:57

To je zajímavé téma. Ze své zkušenosti vám moc neporadím. Já byla v 16 zoufalá, že nevypadám tak, jak bych chtěla a hlavně, že nemám peníze na oblečení. Brigády byly špatně placené a dlouho mi trvalo, než jsem si na něco ušetřila, přičemž ceny byly relativně vysoké (dneska mám větší příjem a ceny jsou relativně nízké, zvlášť když něco objevím ve výprodeji zlevněné o 70%, zároveň je větší výběr řetězců a více možností). Vrchol tedy pro mě bylo, když jsem s těma usmolenýma třema stovkama navštívila nějaké lepší vietnamce a koupila si tričko na tělo. K narozeninám a k Vánocům jsem si v tomto věku nepřála nic jiného než oblečení, popř. kosmetiku a z toho jsem pak „žila“ dalších x měsíců. Nakonec jsem rezignovala a sklouzla k punkové nedbalosti a abych zapadla do party, nosila jsem vytahané mikiny, svetry, stále dokola jedny úzké džíny (v té době se nosily zvony),stará trička po rodičích a koženkovou bundu vyštrachanou na půdě. Celoroční obuv byly zimní šněrovací boty ( v létě to bylo fakt super).
Asi neodpovídám přímo na váš dotaz, jen je mi vaše diskuze sympatická a vyvolala ve mně spoustu vzpomínek, a proto se mi chtělo reagovat.
Takže vám trochu závidím, že máte možnosti nějak módu řešit, což já moc neměla, i když jsem chtěla.
Obecně, na mladých (a štíhlých) holkách se mi líbí krátké (klidně i nabírané) sukně, kraťasy, barvy, crop topy (v r.99 jsem taky měla crop top, akorát se tomu tak neříkalo),různé roztomilosti jako jsou mašličky, puntíky, volánky, vzory zvířátek, můžete si dovolit bláznivé doplňky typu čepice s ušima atp.

stricc  10.03.15 11:07

Já jsem v šestnácti nosila skládané sukně do půl lýtek, podpatky, košile a kravaty :-) A bylo mi celkem jedno, jestli zbytek světa nosí něco jiného (osmdesátky v plné síle) a jestli vypadám starší. Trochu potíž je, když někdo vypadá ve čtyřiceti na padesát, ale vypadat v šestnácti na dvacet není žádná tragédie. Můžete nosit, cokoliv unesete, čili v čem si nebudete sama připadat divně.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 10.03.15 11:07

A třeba k těm sukním -asi bych se ve vašem věku vyhnala úzkým „pencil“ sukním a jinak podobně kancelářsky vyhlížejícím sukním, abyste nepůsobila moc upjatě. Ale i taková sukně se dá nakombinovat, aby tak nepůsobila.

Merida
54 příspěvků 10.03.15 17:50

Znáte Pretty little liars? Je to teen seriál, nějakou dobu jsem ho i sledovala, ale hlavní hrdinky mají velmi často (ne vždy) moc pěkné outfity. Nebo alespoň mívaly.. když jsem se dívala já - seriál totiž běží stále.
Jen jedna z nich byla vysloveně sportovní, ostatní by pro Vás mohly být velkou inspirací. Velice elegantní byla Spencer a víc casual Aria. Jejich outfity jsou na Google dohledatelné a pro inspiraci perfektní, sama jsem se několikrát inspirovala.

Eitak
55 příspěvků 11.03.15 21:01

Výborně, tohle je téma přesně pro mě.:-)
Je mi sedmnáct, nevím, jestli chodím oblékaná úplně elegantně a vkusně, ale (alespoň podle reakcí okolí) se tomu docela blížím. Takže můžu poradit, v čem chodím do školy já.
Nosím hodně sukně a šaty, hlavně áčkové a tzv. skater.
K sukním si většinou vezmu spíš obyčejnější trička, halenky si nechávám spíš ke kalhotám.
Nenosím klasické lodičky, mám radši nějaké na menším klínku, ve kterých se můžu jít po škole projít a neupadnou mi po chvíli nohy.
Mikiny a trička s nápisy vytáhnu jen velmi výjimečně.
Abych nevypadala jako sekretářka, kombinuji hodně barvy.
Kromě barev originalitě dost napomůžou (i když je to hrozné klišé) doplňky, hlavně šperky. Já si je osobně vyrábím většinou sama, ale skvělé se dají i koupit.
A rada nakonec, neboj se reakcí ostatních, oni si většinou zvyknou-;-)

Harmonika
244 příspěvků 11.03.15 22:08

Já moc neporadím, vyjádřím spíš souhlas s odpovědmi výše. Mně se strašně moc líbí obrázek, který sem dávala ještěřička ve svém druhém příspěvku se sukní. Kombinace, ve které dle mého 30 letá žena bude vypadat „na hraně“ a žena ještě starší dokonce až diblíkovsky ale vy v takové kombinaci ve svém věku budete mladistvá a chic. Zkrátka bych se snažila kombinovat právě tohle - vždy jeden klasický elegantní prvek doplněný něčím hravým či mladistvým (mašle, volánky, vzory - ptáčkové, kotvičky, cokoliv). Takže to, o čem píše Eitak (k sukním obyč. tričko, k džínám zase halenky).
Souhlasím, ARIA z PPL má skvělý styl, který si umím představit na šestnáctileté slečně.
Mimochodem, to že se o módu zajímáte a odmítáte průhledné legíny a kýčovitá trička a zároveń také opačný „extrém“ vypadat jako stará-mladá, je mi na vás moc sympatické.

Mirt
422 příspěvků 11.03.15 23:40

Mně se na mladých holkách nelíbí, když jsou celé oblečené v černé. Černé slim kalhoty ( v horším případě legíny), černé sáčko, černé boty, černá kabelka na pahýlku, maximálně do toho nějaká béžová a k tomu vyžehlené nebo přepečlivě natočené vlasy - to podle mě dost postaršuje takovým tím špatným způsobem. Myslím si, že je dobré zapojit barvy a vzory, klidně i něco s nápisy nebo obrázky (když se Vám budou líbit a nebudou úplně nesmyslné:D). Zkrátka hezky, čistě, upraveně, ale tak nějak hravě, přidat třeba dlouhý náhrdelník, nebo víc náramků (ty teď všude vídám a dost se mi líbí). A žádný těžký make-up. Většina holek nepotřebuje vrstvu paštiky na obličeji a tlusté linky kolem očí, tak proč se jich tolik takhle maluje?

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit