Móda a zdraví. Opravdu se pro krásu musí trpět?

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bacteria
393 příspěvků 30.12.13 11:45
Móda a zdraví. Opravdu se pro krásu musí trpět?

Zdravím
Zamýšlím se nad otázkou, co lidi vede ničit své zdraví kvůli tomu, aby vypadali lépe. Pominu-li některé psychiatrické diagnózy a zaměřím se na relativně normální jedince, někdy mi zůstává rozum stát nad některými „módními“ výstřelky.
Nedávno jsem takto vedla rozhovor se svými kamarádkami, dozlatova opečenými v místním solárku, které i přes docela rozumné argumenty nechápaly, proč jsem zbytečně bílá jako stěna. A těchto příkladů mám ze života mnoho.
Měly jste někdy zkušenost s nějakým módním výstřelkem, který Vám neudělal úplně dobře? Děláte dlouhodobě něco pro svou krásu, i když víte, že se to do budoucna podepíše na zdraví? Například nosíte vysoké podpatky, i když Vás bolí záda? Opalujete se, i když víte, že to není zdravé? Patláte na sebe kosmetiku, o jejímž složení nevíte ani ň? Oblečete si nádherné šatičky, i když víte, že akorát chytnete rýmu? Dáte v obchodě raději přednost věci krásné před funkční? A co vás k tomu vede?
Děkuji za Vaše názory

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reakce:

Tala
235 příspěvků 30.12.13 12:02

Ja som maniak na prirodnu kozmetiku, sledujem zlozenie toho, co si na seba patlam a i so stravou som opatrna, vyberam si zdrave veci.
V obleceni milujem, ked veci plnia svoju funkciu, su pohodlne a z teplotneho hladiska mi daju to, co potrebujem a su kvalitne usite. to je hlavna podmienka pri kupe, druha podmienka je az, ze to musi byt pekne a vyhovovat mojmu vkusu (aby som vsak danu vec kupila, musi splnat obe podmienky).

ALE

Nosim rada vysoke podpatky (akonahle mi vsak sposobuju bolesti, tak ich vyradim, resp. obuvam len na kratku dobu, alebo ked viem, ze sa peso budem presuvat minimalne)

Lakujem si nechty, hoci viem, ako mi ich to nici a co vsetko za chemiu v tych lakoch je. (Ospravedlnujem si to tym, ze aspon zvyskom kozmetiky si snad neskodim)

A obcas vyleziem v zime von bez ciapky a pretrpim zimu, ked si nechcem znicit uces vyrobeny na specialnu prilezitost. (Nastastie chora nie som skoro nikdy, len nemam rada, ked mi je zima, no aj tak som ochotna to prilezitostne pretrpiet, ak ide o krasu) :D

Curly-haired Bitch
132 příspěvků 30.12.13 12:03

Ano, ano, ano, jsem vinna! I když solárko nenavštěvuji, opaluji se pouze na sluníčku. Z toho nemám tak špatný pocit… Sedí na mě především ty podpatky a že se málo oblékám, když je zima…Asi je to prostě tím, že jsem mladá a blbá :D Ale maminka mi pořád říká, že se „jednou budu divit“ :D

Lola  30.12.13 12:06

Já myslím, že za tím není nutné hledat žádné pronikavé moudro.
Jako se vším i zde platí: všeho s mírou. Samozřejmě by se dalo i filozofovat nad tím, co je to vlastně krása (například vysmaženiny ze solárka za nijak krásné nepovažuji, spíše naopak - většinou mi neodbytně evokují chaloupku na muří nožce a koště). Kosmetiku používám prostě tu, která mi vyhovuje, a do zimy se obléknu elegantně, ale tak, aby mi nebyla zima.
A ano, na společenskou akci si obuju božíhodové střevíčky na jehlách i přesto, že mám zrovna exacerbaci artritidy a vím, že druhý den kvůli tomu nejspíš polezu po čtyřech, ale vím, že dlouhodobý nežádoucí efekt to nezanechá a nemíním na rautu v elegantní restauraci strašit v papučích.

vashtie  30.12.13 12:20

Já pro krásu trpím zejména a prakticky nepřetržitě hladem :-)

Bacteria
393 příspěvků 30.12.13 12:36

No, já sama se přiznám, že ačkoliv jsem alergická snad na vše, když chci být na nějakou příležitost krásná, naplácám si make up, nasadím si naušnice a vyrazím. Ráno se probouzím oteklá a olezlá a bolí mě uši…Je to hnusné, ale pokaždé neodolám. Nechci na plese vypadat jako úplná bledule. Jediná má pohnutka je, že jsem nepoučitelná :-)
A letos jsem si koupila krásné kozačky s krásným podpatkem. Doufám, že nestrávím zbytek zimy na chirurgii…
Jinak jsem odpůrce opalování jak na sluníčku, tak v solárku, zase ale na základě vlastní zkušenosti, když jsem se po jedné dovolené sloupala jak had a bolelo to nezapomenutelně. Do solárka jsem nikdy nevlezla

dagur
263 příspěvků 30.12.13 13:02

Už jsem asi stará, takže netrpím. Vysoké podpatky nosím jen ojediněle, ráda totiž chodím pěšky, takže spíš ty střední. Nehty si nelakuji, nemám na nich lak ráda, ale na ostatních se mi to líbí (pokud nejde o omalovánku na umělých nehtech). Do solárka nechodím, ale opaluji se, protože mám ráda slunce. Oblékám se teple, jsem zimomřivá, i když kvůli tomu většinou v zimě nosím módním peklem zatracovaný „spacák“. Piercing nemám ani v uších. Maluji se, ale zatím mi to neuškodilo. Takže nuda. Vlastně ano, barvím si vlasy, to jim asi neprospívá.

razorblade_reloaded  30.12.13 13:49

Kdyz jsem naposledy obula vysoke podpatky, jeste dva tydny pote jsem mela necitlivy jeden prst na noze, nemluve o tom, ze jsem si cestou domu nabrala do sandalu snih, ktery ten vecer zrovna napadl. v lete mi nekdy dela vylozene dobre sebou placnout u vody na slunce a smazit se (byt namazana tricitkou, vim, ze to neni dobre). chtela bych ale pro krasu umet trpet hlady, bohuzel jsem ale rozezranej typ. coz mi pripomina, ze si jdu skocit do samosky pro svacinku:)

Katka2305
124 příspěvků 30.12.13 13:53

Já jsem skoro ke všemu našla alternativu, která je pro mě bez utrpení, a nebo si vsugeruju, že vlastně co mám, to je OK. Místo make-upu používám BB krém. Náušnice jen na krátkou dobu nebo stříbrné, ocelové, zlaté. Podpatky do 10 cm mi nevadí a na vyšších stejně neumím chodit. Pokud potřebuji funkční věc, obvykle se mi ji podaří najít i ve variantě, kterou zároveň považuji za esteticky přijatelnou. Na neopálenosti si zakládám a vydávám ji za módu (prochází mi to). Měla jsem gelové nehty, vyhovovalo mi to, teď mám přírodní (ty gelovky mi je překvapivě trochu zpevnily), občas bych ty gelovky brala zpět, ale jindy jsem vděčná, že už nemusím hlídat kalendář na doplňování gelovek. Co se týká chemie v kosmetice apod., během 7 let práce v laboratoři klasické organické chemie jsem se nafetovala a polila kdečím, takže trocha další chemie už mě fakt nerozhází. Jediné, co mě občas mrzí, je to, že mám silné kožní reakce na to, co přidávají do vody v bazénech (ale voda z vodovodu mi nijak nevadí), takže nemůžu chodit plavat do bazénů.

Matmys
1597 příspěvků 30.12.13 15:28
@vashtie píše:
Já pro krásu trpím zejména a prakticky nepřetržitě hladem :-)

Zkuste cvičit. To teprve přijde to pravé utrpení.

Karja
4766 příspěvků 30.12.13 15:45

Asi před 7 lety jsem chodila jednu zimu do solárka, jednou/dvakrát týdně na 3-5 minut, slušelo mi to. Ale rak je svině! Teď z odstupem shledávám solárko jako jednu z největších kravin, co se pro krásu běžně dělá.
V létě se cíleně neopaluji, lehávám ve stínu, teploty nad 30°C mi berou energii. Čím ale často trpím a fakt bych si za to jednu flákla jsou topy a trička s výstřihem na zádech. Vždycky se zařeknu, že už je nebudu nosit, ale stejně si jednou či dvakrát do měsíce vezmu, a pak mě bolí hrb jako blázen!

(Jinak čekám, až do módy přijde neopálení a naopak z módy vyjdou krásné dlouhé vlasy. Už aby to bylo!)

Temperance
459 příspěvků 30.12.13 18:19

Nejsem zastáncem grilování zaživa, ale víte, že solárko je původně vynález psychiatrů pro lidi trpící nedostatkem slunce (např. v severských zemích)?

Demode
1674 příspěvků 30.12.13 18:32
@Curly-haired Bitch píše: … Ale maminka mi pořád říká, že se „jednou budu divit“ :D

Klídek. To samé přece říkala Vaší mamince její maminka. A Vy to budete říkat své dceři, budete-li ji mít.

Lola  30.12.13 18:44

@Demode Už si nepamatuji, co naši říkali mně, ale u nás to se syny vypadá asi takhle:

• Nemáš nic na krku a venku mrzne. Není ti zima?
  • Ne.

A je po debatě. Časem jsem zjistila, že děti opravdu nejsou tak dementní, jak by se možná zdálo, a když jim zima je, překvapivě vědí, kde tu šálu mají hledat, a oblečou si ji zcela spontánně.

Demode
1674 příspěvků 30.12.13 18:48

@Lola Přijedu za maminkou a ona: „kde máš čepici?“ A to mi, prosím, co nevidět bude šedesát :-)

Lola  30.12.13 18:53

@Demode Ano. To s čepicí slýchávám od otce, velmi často. Dokonce mi i nabízí, že mně zaveze někam do obchodu, abych si tam nějakou čepici vybrala, a že mi to zaplatí jako dárek.
(Je mi čtyřicet, mám řidičák i auto, příjem nadprůměrný a tatínek to rozhodně nemyslí ironicky).

stricc  30.12.13 18:54

@Demode @Lola v mé rodině momentálně žije pět generací a nabádání tohoto typu se přenáší pyramidovým stylem. Jen ten rok a půl starej mrňous to ještě nemá komu připomínat :-)

Demode
1674 příspěvků 30.12.13 18:57

@Lola Prostě nás milujou a já si přeju, aby to tak bylo ještě dlouho.

Lola  30.12.13 18:58

@stricc Moje dvouletá neteř to řeší tak, že komanduje psa.

Demode
1674 příspěvků 30.12.13 19:01

@Lola A všichni jsou spokojený a ze všeho nejvíc pes :-)

Nyxx
512 příspěvků 30.12.13 19:52

Já trpím dobrovolně. Nosím totiž korzet formující pas. Ale musím přiznat, že pocit stažení je mi svým způsobem příjemný.

valery
1579 příspěvků 31.12.13 11:06

Já letos v létě porušila letitou zásadu nelakovat nehty a teď sklízím „ovoce“ - už druhý měsíc jen stŕihám málem až k lůžku a furt se lámou- snad už rostou zlomený nebo co! to mě ty elegantní pařáty přišly pěkně draho- za mne už nikdy více :-(

Dahllie
2222 příspěvků 31.12.13 11:43

Já trpím i při trhání obočí u kosmetičky (o čištění pleti ani nemluvím), takže jo, pro krásu se trpí :-D Ale přece nebudu chodit jako Brežněv.

Jiná Realita
13791 příspěvků 31.12.13 11:52

@Lola
bože, já bych vás asi chtěla za matku. z toho, co o vás a synech občas čtu, se mi čím dál víc líbíte :-)

Morže
1091 příspěvků 31.12.13 12:22

Nemám pocit, že bych nosila něco, co by mi extra ovlivňovalo zdraví. Do solárka nechodím, v létě možná to opalování, ale pomáhá mi to na ekzém a stejně moc dlouho na sluníčku nevydržím. Jsem ten typ, co se sice může spálit, ale až po dloouhém výskytu na slunci, ale obličej se spálí hned, ten je bílej pořád. Tělo se opaluje spíš do žluta, než do hněda a to mám velice tmavé oči a vlasy. Tak co dál - dlouhé kabáty zakrývající ledviny nosím, když je zima, tak se tomu přiměřeně obleču a nedělám zbytečné parády, podpatky nosím takové ty běhací žádné vysoké štekle. bokovky už dávno v šatníku nemám. Dekorativní kosmetika mi nezhoršuje stav pleti, spíš jde o tu pečující. Složení příliš nesleduju, jen, zdali věc obsahuje alkohol nebo parfemaci.

Spíš moje kůže nemá rádo prací prášky a saponáty. Musím používat jemné prací prášky bez parfemace a při mytí nádobí nebo i jiné čištění bytu saponátem si musím brát gumové rukavice, jinak mám ekzém na rukách

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit