Móda po třicítce

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dom.mus
14 příspěvků 21.03.15 11:54
Móda po třicítce

Tak si třídím šatník a dělám si seznam, co potřebuji dokoupit na jaro-léto. Změnila jsem zaměstnání a můžu si více dovolit nosit sukně, přes zimu jsem v ničem jiném nechodila a zjistila jsem, že mi to maximálně vyhovuje. Postavu mám přesýpací hodiny - široká ramena, úzký pas, širší boky, 176cm. Nejčastěji nosím ačkové sukně a na vinted se mi podařilo ulovit jednu super skater sukni, kterou jsem si úplně zamilovala. Nosila jsem k ní černý svetřík a bylo to super. Zrovna dneska mám narozeniny (jednatřicáté) a tak nějak při tom třídení šatníku mi přišlo na mysl, zda na tento typ sukně nejsem příliš stará. CHtěla jsem si pořídit nějaké další sukně tohoto typu na jaro a ted nevím, zda je to dobrý nápad. Mimochodem, jaký je rozdíl mezi skater sukní a kolovou sukní? Díky všem za názory.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

MP scully  21.03.15 12:14

@dom.mus nemyslim si, ze v 31 letech jste na skater sukni moc stara. Vlastne si nemyslim, ze existuje neco, na co by byl clovek „moc stary“ (pokud ma aspon zakladni smysl pro realitu - tanga v sedesati jsou na naproste vetsine zen uz opravdu trapas). Zalezi na postave a na prilezitosti, kam dany kus nosite. Do prace v kancelari asi skater sukne do pul stehen nebude to prave, ale na kafe s kamaradkou/do baru/na rande, pokud mate hezke nohy a sukni rozumne sladite, tak proc by ne. Naopak, kdyz se obcas odvazete a vezmete si na sebe neco, na co uz byste „nemela mit vek“, ukazete, ze sama sebe neberete smrtelne vazne, ze se rada bavite a ze si obleceni umite uzit.

Taky mi letos bude 31 a myslim, ze satnik jsem k „dospelejsi“ verzi posunula tak nejak prirozene. Tricka nad pupik, ultranizke bokovky, hadrova zebradla a lacine boty zkratka behem tech let od maturity az doted zmizely samy od sebe. Jasne, ze kdyz je nalada nebo prilezitost, klidne si obleknu brcalove zelene baleriny nebo tricko s komixovou postavickou. Ale vtip je prave v tom, ze je to jednou za cas, takze si toho okoli, ktere me normalne zna povetsinou v kosilich, halenkach a jednobarevnych trickach, hned vsimne.

Příspěvek upraven 21.03.15 v 12:15

Eden_Prime
3472 příspěvků 21.03.15 12:14

Skater skirt je druh kolove sukne. Kolova sukne muze byt i ke kotnikum, muze mit snizeny pas atd, skater skirt je kratka kolova sukne s vysokym pasem.

dom.mus
14 příspěvků 21.03.15 13:02

Děkuju za osvětu, co je to vlastně ta kolová sukně. ta moje je tedy podle mě delší než klasická skater, co jsem se dívala na netu, tak ty se nosí hodně krátké, v tom už bych se necítila, přišlo by mi to až vulgární a nemohla bych v tom chodit do práce. Nosím délku cca 10cm na kolena a v zaměstnání nemusím dodržovat drescode. Každopádně slečna mi ji prodala jako skater, mě její délka vyhovovala, nechtěla bych kratší. Kolová sukně je povolená i „ženy mého věku“, tak si z toho nebudu dělat hlavu. Vezmu-li to zpětně, nosím delší sukně /na mini už se necitím dávno a je to snad dobře/ a vyhýbám se infantilním vzorům.

odianis
106 příspěvků 21.03.15 14:06

@mp scully…Vlastne si nemyslim, ze existuje neco, na co by byl clovek „moc stary“ (pokud ma aspon zakladni smysl pro realitu – tanga v sedesati jsou na naproste vetsine zen uz opravdu trapas).
Trapas? Na to jste přišla jak? Vaše zdůvodnění by mě zajímalo. Jenom proto, že je ženě tolik a tolik, má zakázáno nosit určitý typ spodního prádla? Není to spíš o postavě a o tom, zda dotyčné prádlo leze ven přes nízké kalhoty např. při podřepu? A ne, opravdu nejsem potrefená husa…

Qara
1066 příspěvků 1 inzerát 21.03.15 14:23

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:05

MP scully  21.03.15 14:41

@odianis Jeste ze jsem nenapsala „na vsech“, nybrz „na naproste vetsine“, takze beznemu diskutujicimu dojde, ze jsem nechtela uplne pausalizovat. Jiste, najdou se zeny, ktere si mohou dovolit i po sedesatce nosit tanga a minisukne, rozhodne je to ale spis vyjimka. Kdyz se rozhlednete na kterekoli plazi/koupalis­ti/u rybnika, tak opravdu skvelou postavu, ktera si muze bez problemu dovolit ukazovat holy zadek, ma z zen ve zralem veku maloktera (osobne bych to odhadla tak na 1%. ) Ja vim, ze jsem to nenapsala, ale mela jsem na mysli hlavne plavky a tedy „kdyz se na to musi koukat ostatni“. Doma at si kazdy nosi treba fikovy list, pokud je mu libo.

RenaLange  21.03.15 14:48

@MP scully tak nějak.
Trocha sebekritiky nikomu nezaškodí, ale když píše třicátnice o svém " vyšším věku ", připadá mi vždy že věk je tady jen zástěrka, příčina a problém bude někde jinde :-).
Já tedy tanga na pláž ani náhodou a podprsenku bez výztuže taky ne, mám soucit s okolím.

Eden_Prime
3472 příspěvků 21.03.15 15:07

@dom.mus ja mini nekdy nosim (ale spis mini sortky) a 30 mi bude letos. Neresila bych kolik let vam presne je, ale jak v tom vypadate. A ta skaters skirt mi neprijde jako neco jen pro nejmladsi rocniky. Zamerte se na to, aby ty vase byly z kvalitniho materialu a pokud vam slusi, normalne je noste :-)

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 21.03.15 19:25

Taky mi je 31 let, šatník průběžně obměňuji ani ne podle věku, ale spíš podle změn postavy po dětech. Jak píše MP Scully, důležité je obléci se vhodně na danou příležitost. Klidně bych si oblékla kousky pro mladší ročníky, ale doplnila už něčím „slušnějším“ a umírněnějším (např. k džínovým kraťasům bych si už nevzala top nad pupík jako v 15,ale třeba tuniku s dlouhým rukávem).

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 21.03.15 19:30

Něčím takovým nemůžete nic zkazit…

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 21.03.15 19:32

…tohle už je na pomezí, ale záleží na postavě, celkovému ladění a taky typu osobnosti.

Bara06
1993 příspěvků 21.03.15 19:55

@Qara No nevím, jak poznáte, že má starší dáma pod kalhotama/šata­ma/sukní tanga, pokud vyloženě neprosvítají nebo nelezou zadem? Není problém spíš ve svršku? Páč nevidím problém v prádle, pokud je jí pohodlné. Jen to nesmí být vidět.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 21.03.15 19:58
@ještěřička píše: …tohle už je na pomezí, ale záleží na postavě, celkovému ladění a taky typu osobnosti.

Mně už tohle přijde za hranou, nevadí mi délka sukně, ale stylizace do malé holčičky, kterou já osobně v tom trochu vidím.

lioncity  21.03.15 19:59

@Potrefenáhusa, souhlasim.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 21.03.15 20:01

@Potrefenáhusa No přesně.

Qara
1066 příspěvků 1 inzerát 21.03.15 20:34

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:04

Bara06
1993 příspěvků 21.03.15 20:37

@Qara tak já nevím, čtu nepozorně, na slovo plavky jsem nenarazila…
Tak to pak jo, to se samozřejmě nepřu :c)!

Qara
1066 příspěvků 1 inzerát 21.03.15 20:49

.

Bara06
1993 příspěvků 21.03.15 20:52
@odianis píše:
Trapas? Na to jste přišla jak? Vaše zdůvodnění by mě zajímalo. Jenom proto, že je ženě tolik a tolik, má zakázáno nosit určitý typ spodního prádla? Není to spíš o postavě a o tom, zda dotyčné prádlo leze ven přes nízké kalhoty např. při podřepu? A ne, opravdu nejsem potrefená husa…

@Qara jsem reagovala na tohle, páč mi přišlo, že na totéž jste reagovala vy, no, to je složité :c)). Jinak teda, přesně, jak píšete :c)).

Qara
1066 příspěvků 1 inzerát 21.03.15 21:02

.

Ginevra
646 příspěvků 22.03.15 00:22

www.modnipeklo.cz/…icitce-2519/

www.modnipeklo.cz/…40-let-1492/

www.modnipeklo.cz/…ekania-1145/

dom.mus
14 příspěvků 22.03.15 14:51

@ještěřička první fotka, ano takto nějak se oblékám. Druhá fotka, je to hodně nahraně.. Pokukuju po téhle skukni, ale nevím nevím zda do práce to není moc, jestli by to na mě nevypadlo moc infantilně. Přece jen mašlička, růžičky, ale je božská:) http://www.vinted.cz/…intage-stylu

Linie
1700 příspěvků 22.03.15 15:24

Podobnou sukni si snadno ušijete za jedno odpoledne - kupte si kousek květovaného plátna a pusťte se do práce! Jen prosím, ušijte si tu sukni v délce ke kolenům, ta na fotce je moc krátká.

stricc  22.03.15 15:34

@Linie to je bezva rada :-) a k tomu kousku plátna si kupte šicí stroj, základní kurs šití a je to skoro doma, proti dvěma stovkám v sekáči se to určitě vyplatí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit