Móda pro teenagery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tercik10
3 příspěvky 15.04.12 17:44
Móda pro teenagery

Jste stejně jako já teenageři? Co nosíte? A nebo vy, co už jste dospělí, co byste doporučili, aby dotyčný nesplynul s šedo-modro-vyblitou masou ale zároveň nebyl terčem posměchu a hloupých poznámek? Pište, raďte, ptejte se!

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

zelitschko  15.04.12 18:22

colorblocking - dá se bez problémů nosit když jsi teenager (a smát se ti snad nebudou" i když už ti je třeba přes 20. Jen bacha - čím víc barev na sebe nahážeš, tím musí být jednotlivé kousky „obyčejnější“ - ideálně bez vzorku, v jednodušším střihu.

a navíc tu byl i článek Mladí + móda I. a II.

seznam.mih  15.04.12 19:07

Kdybych se mohla zpátky vrátit do svých „mladých“ let - to je do těch +-15cti let (je mi sice skoro 22, ale cítím se víc jako žena, než jako holčička) nosila bych barvičky a vyráběla si vlastní věci. Ono teenager neoplývá penězma, pokud nemá rodiče, co jim koupí, co jim na očích uvidí. A když se něco nepovede, tak to na teenagerovi nebud epůsobit tak divně, jako na někom dospělým. A experimentovat s módou. Kdy jindy si s tím hrát?

tercik10
3 příspěvky 15.04.12 20:10

Barvy určitě, jsem magor na kalhoty (viz. jeden z posledních dotazů v poradně), vlastní tvorba nevim, nejsem narozdíl od mámy moc manuálně zručná :D

little Blogger
20 příspěvků 03.05.12 19:57

Souhlasím s „seznam.mih“ . Mě je 14. Být tebou bych si prvotně řekla jak se chci oblíkat, Jestli chci si jako ostatní slepě kupovat pouze „vtipná“ trička co mají všichni a podob. a tím si zaručit to, že nebudu vyčuhovat z řady a nikdo nebude mít důvot mít narážky. NEBO začnu experientovat s kusi oblečení, co by jiné nenapadlo… (pokud si vybereč druhou cestu inspiruj se např. Anna Dello Russo ;))

GreatSusan  03.05.12 20:23

zda se, ze Vy docela rada experimentujete predevsim s gramatikou, to jen tak na okraj…

Anna Dello Russo je sice zajimava osoba, ale neni ona ponekud (hodne) starsi, nez teenage a tim jako inspirace trochu mimo?

little Blogger
20 příspěvků 03.05.12 20:28

Právě si myslím, že pro inspiraci je ta pravá. Zrovna ten „styl“, kterým se oblíká, je (teda podle mě) vhodnej do každýho roku. Si snad nedokážete představit něco co nosí ona(přiznávám, kromě těch klobouků a se sníženejma podpadkama)na mladý holce?

GreatSusan  03.05.12 20:45

Predstavit si to dovedu, klidne i s kloboukem a podpaTkama. Musim ale priznat, ze me ta predstava ponekud rozesmala…

gulietta  03.05.12 20:50

@GreatSusan a to v prvej otázke @tercik10 je požiadavka nebyť terčom posmechu.:-)

little Blogger
20 příspěvků 03.05.12 20:52

:D je to věc názoru. Bez rozdílných názorů by móda nebyla to ono. ;) a jaký je tvůj názor na teen „módu“?

gulietta  03.05.12 21:08

GreatSusan  03.05.12 22:19

@little Blogger

ADR vypada dobre a jeji styl je rozhodne zajimavy a inspirativni. Jen mi pripada, ze je dost opulentni a vystredni, coz je kombinace, kterou malokdo utahne. Rozhodne to ma promyslene, ale ona je taky profesional, ma na to „zdroje“, ohromne zkusenosti a pravdepodobne i lidi okolo, ktery ji tak trochu pomahaji. Tim padem mi prijde, ze je mozna trochu nebezpecne si ji vzit jako vzor, protoze pri snaze napodobit tak napadny a drahy styl je velice jednoduche se zesmesnit. Krome toho je videt predevsim na fotkach, ktere ji ukazuji pri prilezitostech, ke kterym se bezny smrtelnik vetsinou nedostane. Na kazdy pad je to ale modne velice zajimava osoba.

Co se tyka teen mody - nedokazu rict, co by mely mlade holky nosit, rozhodne si ale myslim, ze teen vek je doba, kdy je mozno se „beztrestne“ vyradit a vyzkouset vsechno co jde. Osobne se mi nelibi prvoplanove sexy obleceni a prilisne liceni. Trochu licit je ok, trochu vystrih NEBO mini je taky ok, ale neprehnat to, prave v kombinaci s hodne mladym oblicejem a hodne mladou postavou to muze rychle pusobit hmm, no vite co myslim. Taky mi prijde skoda cpat se do az prilis elegantniho obleceni, ac to zni babickovsky - toho si uzijete pozdeji dost. Libi se mi holky, ktere to maji trochu promyslene, ale zas to neberou tak smrtelne vazne, jsou kreativni, dokazou mixovat ruzne styly a tim vytvari vlastni styl a maji trochu „hranu“. Myslim, ze dulezite je „zustat v pohybu“ (predevsim mentalne) a byt otevreny novym vlivum - takove ty stejne vypadajici a dulezite se tvarici pipky, ktere se berou hrozne vazne, vypadaji stejne jako ostatni a snazi se hlavne nevybocovat mi prijdou hrozne nudne, skoro jako by to byly v sestnacti uz duchodkyne.

K tomu, jak jsem Vas prudila tou gramatikou - vzhledem k tomu, ze Vam je jeste malo a tim padem mate jeste moznost si to odvyknout, jsem byla v tomhle ohledu primejsi, nez obvykle (u dospelych to nedelam). Je skoda, kdyz se prezentujete gramatickyma chybama, protoze to hned vyvola spatny dojem a tim mozna i ne uplne takove reakce, jake si predstavujete. Podle toho, co pisete, nejste hloupa, tak je skoda ostatnim sugerovat opak… (kazdemu to ovsem nekdy ujede, ja jsem nejlepsi priklad :-).)

tak, konec vysilani :-)

Andrássy  03.05.12 23:52

@tercik10 Řada dnešních náctiletých má dnes plné skříně triček a džínů, ale mnozí z nich zapomínají na to, že by si měli pořídit alespoň jeden společenský oděv hodný návštěvy divadla, svatby, promoce či pohřbu v rodině. Když pak narychlo řeší co na sebe, mnohdy splácají obdivuhodné kreace.
V lednu jsem viděla hlouček mladých slečen čekat před divadlem na odpolední představení. Nevěřila jsem vlastním očím, čtyři děvčata byla shodně oděna do opravdu zvláštní kombinace oblečení: zpod zimních lyžařských bund jim čouhaly krátké letní šatičky a na nohou měly otevřené pásková sandálky na podpatcích

Grenobel  23.05.12 21:09

Já si nosím co chci a co se mi líbí. Nějaké hloupé poznámky bych nechala bez povšimnutí ;)

azavina
27 příspěvků 24.05.12 21:18
99% dospívání jsem byla zralá do kotle

Já se přiznám, že jako teenager bych se vyfotila xkrát do módního pekla a hrozně bych opovrhlovala svým mladším já. Prošla jsem x stylů a myslím, že to bylo dobře, protože jsem poznala, co chci. Jednu dobu jsem se snažila tehdy o originalitu, ale u „davu“ se to nesetkalo s pochopením, takže jsem přestala a přesedlala na klasické uniformy. Tehdy hrozně frčely černé a i vyšívané zvony. Později jsem zase ztratila vkus naprosto a měla jsem dojem, že být hezky oblečená znamená sladěná v dokonalém slova smyslu. Takže vše oranžové/červe­né/bílé/modré. A tím myslím fakt všechno. Modré tričko, modré kalhoty, ponožky, boty, gumičky, prádlo - samozřejmě vše v totálně odlišných odstínech dotyčné barvy/různých stylech a rozhodně v nemožných střizích - no…bylo to strašné. Kolem patnácti jsem měla dojem, že musím být „seksi“ a upřímně, nevím, kdy jsem vzala odvahu k sukním(spíše páskům), prostříhaným tričkům menším než podprda a pod. Dále pokračovalo období černé drsoňky - miluju drsnou hudbu ale vyjadřováním mé oblíbené muziky prostřednictvím oblečení jsem se vzdala, protože se to stalo z nějakého důvodu módní a ještě později přišli emaři, a to už neznalá společnost do emařů (labilních lidičků) házela všechny skupiny včetně cyberpunku, gothiků a já nevím co ještě. Momentálně si šatník spíš formuju Pár elegantních kousků, pár „uniforem“,už to není pekelné, spíš průměr - někdy lepší/někdy horší. Z toho tak dvě „perly“, co ale často nevytahuju, aby se „neonosily“. Vím co bych chtěla, ale je to vždy nad mé možnosti, takže musím šetřit nějakou dobu než si to dovolím, a proto obnova do elegantního a přitažlivého stylu chvilku trvá. No snad časem.

slecnalucka  27.05.12 18:17

Říkám si že když se i něco nepovede teď v šesnácti, snad mi to okolí odpoustí. Jsem šťastná že mně nezastihla ta mánie bokovek o dvě čísla menší a třička která z vaší postavy udělají něco neuvěřitelně nehezkého. Miluji sukně, šaty, kytičky mašličky atd atd. :D takže řádím s tímhle :D

hana.alexandra
48 příspěvků 27.05.12 21:30

jsem v pubertě a mám vyzkoušeno, že v sukni a barvičkách z řady vybočuju, ale nikdo nemá důvod se blbě tvářit. kalhoty nenosím, protože jsou mi nepohodlný a neumím to s nima.
i když, když se podívám na to, co jsem nosila před rokem (taky to byly sukně a barvičky, ale trochu jinak), přijde mi to cizí. Chce to hlavně čas na zkoušení. A v dospívání je toho času na zkoušení dost :)
Btw, na vybočení z řady je podle mě také nutné shánět se po oblečení jinde než většina. Šťastní to lidé, kterým se neeklujou sekáče (naštěstí patřím mezi ně).
ještě to tu nepadlo, ale podle mě se oblékání teenagerů odvíjí od společnosti. dokud jsem nepřišla na novou školu, kde většina lidí na oblíkání docela dbá a sluší jim to, oblékala jsem se hrozně, džíny-triko-mikina. obdivuju lidi, co jdou sami proti proudu, já se do něj vlastně trochu začlenila. (ale rozhodně nelituju)

frenekka
73 příspěvků 27.05.12 22:38

@gulietta pekelná sukénka :-D
polotričko fajn…tahle barevná polotrika bez potisku jsou vůbec senzační pro colorblocking, podle mě jak u holek tak u kluků :-)

pixie
232 příspěvků 28.05.12 00:17

Klobouky, kšandy, košile po tátovi (samozřejmě nějak kreativně), sukně, colorblocking, džísky, květinové vzory… stylů a oblečení je spousta, vše se dá pojmout jak pekelně, tak zajímavě. Chce to zkoušet, nechat se inspirovat filmy, blogy, případně na ulici (i když to je u nás občas trochu těžší).
Já bych si vyhrála s doplňky, experimentovala bych, co to jde, teen snese hodně a ledaco se dá odpustit, pokud je vidět snaha:)

lipo
303 příspěvků 29.05.12 21:52

Já se bohužel začala o módu (o to, co mám na sobě) zajímat až po překročení té náctileté hranice (pod vlivem pekla). Naštěstí ještě nejsem tak stará, takže se snažím rychle dohnat, co se dá. A není to dobrý, na některé doplňky a kreace už dlouho marně sbírám odvahu. Přitom třeba takové mašle do vlasů jsou parádně ujetá věc:). Ale poslední dobou si všímám takového fenoménu, když potkám slečnu (tak plus mínus deset let mého věku), která na sobě nemá džíny a triko, je většinou oblečená tak, že by se tak klidně mohla obléknout i ve třiceti a nevadilo by to. Je to sice pěkné oblečení, ale připadá mi to strašná škoda (kromě toho, že mi je nesympatické, když se někdo snaží dělat ze sebe starší, než fakt je, ať už chováním nebo oblékáním), vždyť ve třiceti už nebude moct nosit to, co může teď. Tím se teda nechci nikoho dotknout, ve třiceti je to samozřejmě ještě taky mládí, ale chápete, né?

hana.alexandra
48 příspěvků 29.05.12 22:02
@lipo píše:
Ale poslední dobou si všímám takového fenoménu, když potkám slečnu (tak plus mínus deset let mého věku), která na sobě nemá džíny a triko, je většinou oblečená tak, že by se tak klidně mohla obléknout i ve třiceti a nevadilo by to. Je to sice pěkné oblečení, ale připadá mi to strašná škoda (kromě toho, že mi je nesympatické, když se někdo snaží dělat ze sebe starší, než fakt je, ať už chováním nebo oblékáním), vždyť ve třiceti už nebude moct nosit to, co může teď. Tím se teda nechci nikoho dotknout, ve třiceti je to samozřejmě ještě taky mládí, ale chápete, né?

Souhlasím, ale zároveň mě to inspiruje k otázce do pléna - co je podle vás „age appropriate“ pro náctileté? Lidi kolem mi neustále říkají, že vypadám starší (ono je to tedy dáno i jinými věcmi, ale to je teď jedno), naštěstí přidávají jen tak dva tři roky :). Nicméně pořád přemýšlím, v čem by mi někdo hádal patnáct, aniž by to byla klasická džínová uniforma? Co si představíte pod pojmem dobře oblečený teenager?

pixie
232 příspěvků 30.05.12 00:53
@hana.alexandra píše:
Souhlasím, ale zároveň mě to inspiruje k otázce do pléna - co je podle vás „age appropriate“ pro náctileté? Lidi kolem mi neustále říkají, že vypadám starší (ono je to tedy dáno i jinými věcmi, ale to je teď jedno), naštěstí přidávají jen tak dva tři roky :). Nicméně pořád přemýšlím, v čem by mi někdo hádal patnáct, aniž by to byla klasická džínová uniforma? Co si představíte pod pojmem dobře oblečený teenager?

Barvy až oči přechází v nesmyslných kombinacích, patlání vzorů dohromady (ale ne zas až do bezvědomí, dva odlišné vzory stačí), „slušné“ oblečení shodit třeba odznáčky, nažehlovačkami, mašličkami, učesání si dvou copů a zaplést si do nich korálky, k pouzdrové sukni si vzít vtipné triko nebo triko s oblíbenou kapelou, kravaty s bláznivým vzorem… Když to vypadá usedle, něčím to shodit.

lipo
303 příspěvků 30.05.12 10:32

@pixie Co jsou to nažehlovačky? Jinak souhlasím, takové shazování nějakým přaštěným prvkem se mi moc líbí. Mě třeba spolehlivě „omladí“ moje oblíbené laclové kraťasy, to mi pak všichni hádají maximálně těch patnáct. A jojo k tomu:). Taky se mi moc líbí nápad chodit oblečená jako nějaká pohádková postava (třeba vzít si insipraci z Karkulky, červené oblečení, kapuce a kabelka z proutí, když ne rovnou košík:) ), to se myslím hodí taky spíš pro náctileté… A kdybych mohla vrátit čas, obarvím si vlasy na modro (teď si říkám, že by to asi přece jen vypadalo divně). Prostě obecně bych víc experimentovala.
Dobře oblečený teenager… Nevím. Asi ten, který tím oblečením říká taky něco o sobě, ne že jen kopíruje módu z časáku nebo od spolužaček.

pixie
232 příspěvků 30.05.12 10:43

Nažehlovačka je něco jako nášivka, akorát to nemusíš šít, ale nažehlíš to - dělají se různé a myslím, že by se daly nechat udělat podle vlastního návrhu. Samozřejmě to na tom oblečení už zůstane, takže je potřeba přemýšlet, než to člověk někam narve:)
A ta inspirace pohádkami se mi líbí, ale trochu se bojím, aby to některé slečny nepojaly tak, že se převlečou za Xenu (a to teda byla pohádka, koukala jsem na to jako malá;)).
Ta Karkulka mě dostala, asi to budu muset v brzké době zkusit:) Nebo budu muset vzít nějakou pohádkovou knížku a vymyslet něco míň praštěnýho, přeci jen už mi teen není, i když si pořád říkám, že o tolik víc mi taky není, takže blbnout ještě můžu.

Sibyla
2639 příspěvků 14.06.12 23:50

A co si myslíte o teen oblečení z r. 1963? Hlavně davové scény - nebo ty barevné tenisky pod stolem…
 http://www.youtube.com/watch?…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit