Móda pro ženy 185cm+

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

i-vana  17.04.13 21:34
Móda pro ženy 185cm+

Zakladam toto tema uz z naprosteho zoufalstvi. Merim neco pres 1.9 m a mam pocit, ze nektere veci na sebe uz snad nikdy nesezenu. Snad se najde nekdo s podobnou vyskou, kdo by mi poradil, kde bych mohla sehnat nektere kousky do satniku. Momentalne mam nejvetsi problem s nasledujicim:

jednodilne plavky - plavecky strih (jedno jaky)
cestovatelske kalhoty (funkcni material a guma v pase)
teplaky na doma
puncochace bokovky (tedy nejake, co nejsou az pod prsa)
pyzamo
vlneny propinaci svetrik
body (spodni pradlo)

Mam pocit, ze pokud uz na neco narazim, je to skoro vzdy bidna kvalita. Kde kupujete kvalitni obleceni v prodlouzenych delkach, hlavne sportovni veci nebo veci z upletu apod., ktere si clovek vetsinou nenechava sit? Da se neco koupit v CR?

Doufam, ze by tato diskusni skupina bude do budoucna slouzit vsem vysokym zenam jako poradna pripadne jako inspirace.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Brep
585 příspěvků 17.04.13 22:10

Pravda, mám „jen“ 180 cm, ale problém obdobný. Jediné, co vím, tak že pončocháče bokovky mám z calzedonie a sedí dobře. Jen nevím, jestli dělají i delší, tyhle už chvíli mám.
Jinak založení tématu super, budu sem chodit sama hledat rady :D

Oveeec
1368 příspěvků 17.04.13 22:52

Já mám samozřejmě věčnej a neřešitelnej problém s botama. Obchody už jsem pomalu vzdala, protože Deichmann už mým zhejčkaným nohám přestává stačit, ale teď jsem byla v Leiseru a mají tam celej regál 42 (sledujete to, jak je člověk šťastnej, že „měli celej jeden regál“, když prodejny přetejkají botama?!). Jinak taky spartoo.eu a vůbec cizina. No a dneska mě překvapilo, že jsem sehnala nádherný dlouhý úpletový šaty až na zem, takže mi z nich koukají jenom prsty u nohou, a to měřím 178cm. Akorát je asi nesmím prá:) Ale teda moc jsem nikomu neporadila:)

real.blond
6688 příspěvků 17.04.13 23:26

@Oveeec kazdy ma neco.. ja zase se svyma 162cm taham po zemi vse.. nic mi nesedi a vetsinu veci musim presivat.. protoze mam kratsi trup nez vetsina.. o kratsich nohach ani nemluvim:) ale porad lepsi, kdyz se da zkratit/ubrat nez zvetsovat..

HaninaZKunina
26 příspěvků 18.04.13 00:36

Prima téma :)
Taky mám „jen“ 180, ale přesně jak píše Brep, punčocháče mám jedině z Calzedonie (vel.4) a jsou super, bokové, a dlouhé mi jsou dost, třeba budou i vám (nenapsala jste, kolik vážíte).
To je zajímavé že máte problém s jednodílnými plavkami, tam jsem se nikdy ve výběru omezená necítila, jelikož jsou natahovací :)

Prodloužené délky kalhot jsem kupovala u Bedrnové v AxAnthony, nebo teď mám pár kousků z NEXTu. Ale ta jejich prodloužená délka je mi tak tak (nechávala jsem si ještě upárat dole záložku, aby byly co nejdelší), takže ty by vám stopro nebyly.

Mě třeba hodně štve, že si nemůžu koupit v konfekci letní šaty… protože když si je oblíknu, tak mám pas těch šatů asi tak deset centimetrů nad skutečným pasem.. a to pak vypadá, jak když nosím šaty z kterých jsem dávno vyrostla… takže to se koupit fakt nedá.

Daisyrella
62 příspěvků 18.04.13 07:29

Značku Long Tall Sally znáte? http://www.longtallsally.com/ Ta je určena pro vysoké ženy. Ale nevím, jak je oblečení kvalitní, ještě jsem se neodhodlala si od nich objednat. A v ČR se podívejte do britských řetězců - Topshop, Marks and Spencer, mívají tall velikosti. Ale ten výběr je velmi omezený, lepší řešení by opravdu bylo objednat z UK či si nechat ušít.

Brekekela
47 příspěvků 18.04.13 08:22

Já Vás zdravím. Sama měřím od 194 - 196 cm, podle toho jak se vyspím. A většinu oblečení nakupuju v Lindexu. Vony ty Švédky jsou vysoký, takže s délkou není problém. Je fakt, že třeba po body jsem přestala toužit tak v šestnácti, bo mi dycky všechno končilo pod pupíkem - mám dloooouhej trupík. A plavky mám z Teska. Tepláky taky z Teska. Cestovní kalhoty by se měly dát sehnat v MS. A za punčocháče končící pod prsama jsem vděčná, páč maj i dlouhý nohavičky, hezký to teda na pohled není, ale ukazuju to akorát sobě, tak se to dá. :-)

lablonderousse
234 příspěvků 18.04.13 09:23

Moje kamarádka má 190 cm a rifle kupuje v nextu, na moravě je síť outletů charley, kde prodávají věci z nextu v podstatě za hubičku, tam kupuje i spoustu dalších věcí, protože angličanky jsou tak nějak větší. Já jsem jí koupila k narozeninám celkové plavky Nike a sedí jí dobře.

bailarina
49 příspěvků 18.04.13 10:09

@i-vana měřím 181 cm a posledních 10 let si až na vyjímky vystačím s obyčejnou konfekcí. Délku kalhot mi řeší Mango a dříve i Zara a to tak, že u Manga jsem musela několikrát i zkracovat, nebo kalhoty nosit jen k podpatkům. Jeansy, tmavé modré bez šisování jsem koupila ve Vigoss jeans - v délce 36 a jsou na mě dlouhé. Punčocháče nakupuji u Aries, jednou za čas dělám větší objednávku. Mám pocit, že při objednávce nad 500 Kč se neplatí poštovné. S kvalitou jsem byla vždy spokojená. Vyrábí i punčochy s kompresí za dobrou cenu. Pyžamo - naposled M&S. Propínací svetřík vlněný nevlastním, ale směs bavlna/viskóza pokud se nepletu, je teď v nabídce Camaieu za nějaké 400Kč a mají i jinou barvu než černou a bílou. Nevím jakou máte velikost, já jsem si pořídila M a i větší v nabídce určitě mají. Prádlo jako body & co. bych zkusila M&S nebo brastop.com. Tam jsem si na základně recenzí a zkušeností z MP pořídila několik souprav značky CurvyKate a jsem moc spokojená. Tepláky - nevím, na doma nosím šaty, asi rezignace na jejich správnou délku :)

bailarina
49 příspěvků 18.04.13 10:27

Ještě jeden postřeh pro Brno - kalhotové kostýmy jsem pořídila u Gábiny Páralové - bez nějakého příplatku mi ušila kalhoty ve správné délce + upravila sako tak, aby dobře sedělo. Pravda je, že je to už nějaké 2-3 roky zpátky, teď jsem u ní nic nekupovala, přijde mi, že je čím dál dražší. Nicméně GP by mohla být alternativou pro sedící letní šaty pro @HaninaZKunina a další co řeší pas tam, kde nemá být.

i-vana  18.04.13 11:14

Dekuji vsem za tipy. Urcite se budou hodit vsem vysokym zenam na MP.

@HaninaZKunina S saty je to fakt problem, docela jsem rezignovala. Bud nejake hodne pruzne (treba viskozove) nebo nechat usit.

@Daisyrella U longtallsally prave vaham s tou kvalitou. Vetsina veci je dost draha a komentare jsou spis negativni. Plus ten material, vetsinou nejaka umelina. A nemoznost vyzkouset (tj. dalsi dve stovky za pripadne vraceni).

@Brekekela Diky za tip na Lindex. Mam od nich kosili, ktera mi sedi, ale myslela jsem, ze je to spis vyjimka. Urcite tam vyrazim. K puncochacum - to je prave ten problem, puncochace vetsinou nezohlednuji, zda jste vysoka nebo siroka, proto maji u tech velkych velikosti (kde odpovida delka nohy) strasne velkou tu horni cast.

@bailarina No jo, to je prave ten rozdil 10-15 cm. Mne je napr. prodlouzena delka ve vetsine obchodu zoufale kratka. Pradlo je celkem v pohode, ale body je mi proste vzdycky kratke.

@lablonderousse Poslala byste mi prosim odkaz na ty plavky do SZ?

Příspěvek upraven 18.04.13 v 11:20

i-vana  18.04.13 11:17

@Oveeec Na boty je tu nekde specialni tema. Ja kupuju Gabor pres internet. Vim velikost a jejich strihy mi sedi. V CR sezenete vetsinou jen duchodcovske strihy. A taky mam nektere boty od Clarks.

Mohučanka
243 příspěvků 18.04.13 13:01

Sice mám „jen“ 177, ale také jsem zaznamenala problém s kalhotami - když už jsou dostatečně dlouhé, v pase bych se vešla dvakrát. Dříve jsem sehnala delší a rozumně velké v pase v Zaře nebo v Promodu, v Německu jsem nakupovala u St. Oliver a nejlépe mi padly kalhoty od Bench - ovšem taky v Německu. Tady za to odmítám utrácet. Cestovatelské kalhoty by mohl mít Hudy nebo Rock Point, tepláky a plavky můžete zkusit v Decathlonu, v Čechách je v Liberci a v Praze na Černém mostě. Dost dlouhé kalhoty vyrábí(vyráběl?) i Pietro Filipi, několikery jsem podědila a jsou skvělé.

Ichy
67 příspěvků 18.04.13 20:22

Hlásím 183 cm :)
Jinak většinu oblečení mám z Espritu a S. Oliveru, kalhoty potom převážně Next. Dlouhé tepláky Adidas, záleží na kolekci, chce to hledat. Pyžamo mám české značky Pleas, je výborné, jen si trošku připlatíte. Silonky zde už padly, taktéž Calzedonia. Se zbytkem bohužel neporadím.

Boty nemá smysl moc komentovat. Mám nožku 44, úzkou. Tady v Brně připadá v úvahu Maxam, ale… pár za dva tisíce, kolikrát kvalita ne moc valná :/ teď tu začíná Andypola, mají i eshop, zatím jsem neměla tu čest.

Yoyo
12 příspěvků 19.04.13 12:54

Ja mam 182. Jednodilne plavky si kupuju cca o 2 velikosti vetsi, ony se pak vytahnou do delky. Ted sem si zrovna jedny objednala po internetu, tak uvidime, jak budou sedet. Jinak s vel. nohy mam stesti -mam jen 40, takze uplne v pohode, ale kdyz sme byli na dovolene v Asii, tak meli v nekterych obchodech napsany uz na dverich, ze vedou max 39, tedy v damske verzi.

i-vana  19.04.13 18:57

@Yoyo To jsem zkousela taky, ale problem byl, ze se mi vytahly samozrejme v miste nejmensiho odporu, tj. v raminkach a tak zvlastne mi priplacly prsa na bricho a nesedely mi vubec v podpazi. Kdyz jsem zkousela ta raminka jakoby zabrat, stasne me tahly v trislech. Je fakt, ze podprsenku nosim kosicek G, coz ale nejsou zadna maxiprsa, rekla bych. Jenom dneska jsem zkousela asi patery. Potrebuju uz je opravdu nutne :(

i-vana  19.04.13 19:28

Pri svem hledani plavek jsem narazila na prodlouzene teplaky/klahoty do gumy v Litexu. Vnitrni delka 86-90. Napr. http://www. litex. cz/sportovni-obleceni/kalhoty-microtec/kalhoty-damske-dlouhe-bokove-1-1-[id-99511].html

edit: ten odkaz nejak nejde vlozit…

sojen
2 příspěvky 22.04.13 10:59
kde

Já myslím na vyšší postavu hledat nejlépe zahraničí (Německo Rakousko)

Morže
1091 příspěvků 22.04.13 11:05
@Oveeec
@Oveeec píše:
(sledujete to, jak je člověk šťastnej, že „měli celej jeden regál“, když prodejny přetejkají botama?!).

Já tuhle měla šílenou radost, že měli na jednom věšáku pověšené několik plavek v mojí velikosti (70J) hezky pohromadě a dokonce jsem si mohla vybrat jaké, zatímco jiné velikosti mají výběr přes celej krám. Sice to s vysokou ženou nemá nic společného (já koukám po zkrácených délkách) ale chápu ten pocit obrovského výběru v dané velikosti, když ve skutečnosti toho moc není :)

sojen
2 příspěvky 22.04.13 11:09
Boj

Není to jednoduché, známá vždy nadává, sehnat nemůže

Tala
235 příspěvků 22.04.13 17:30

Jee, super vlakno. Tesim sa. Tipy na domace teplaky a body by som tiez privitala.
Mohucanka spominala decathlon, ale tam neodporucam, mam to obehane a dlzky su bieda i na mojich „len“ 185cm. Mam vsak odtial jednu bundu do dazda, co ma celkom uspokojivo dlhy trup, ale tiez to nie je ziadna dokonalost.
Nohavice este ako tak zozeniem - mam par kuskov z C&A, ale kedze som suknova, tak prehlad nemam.

Na bluzky, saty a maxisukne som uz velmi davno rezignovala. A az teraz po par rokoch strajkujem svoju rezignaciu, kupila som si sijaci stroj a idem sa ucit sit. :-)

Snad sa do jesene vyucim tak, ze zvladnem i kabat, kedze to je tiez velmi tazka uloha nieco v obchodoch na mna najst. A moj stary dobry niekolkorocny uz zacina pomaly dosluhovat.

klop
2 příspěvky 02.06.13 19:01

Ahojky já mám 193cm. A jsem vždy zoufalá když vyrazim cokoliv schánět. Neseženu na sebe skoro nic. A když tak převážně pánské.:-( Když chci dámské boty musím jedině do nadměrné obuvi jelikož mám vel. 45. Kdyby jste nekdo poradil v Plzni krámek kde bych uspěla byla bych velice vděčná!!!

i-vana  03.06.13 19:44

@klop Uprimne, myslim, ze bude jednodussi smirit se s nakupovanim obuvi ze zahranici. Ani v Praze to neni zadna slava…

klop
2 příspěvky 03.06.13 20:17

@i-vana boty nejsou to nejhorsi. Jde mi prevazne o kalhoty, svetriky, mikci a docela i tricka. Vzdy jen koukam po ostatnich a rikam si…To na sebe tak sehnat:-(

Lokina
3 příspěvky 23.06.13 02:18
Jak se obléci se 194 centimetry?

Zdravím, potřebovala bych Vaši radu. Měřím asi 194 centimetrů (že by to bylo víc si nepřipouštím :) ) a chtěla bych touto cestou získat nějaké tipy, co na sebe. Se svoji výškou jsem už srovnaná, občas nasadím i podpatky (tak kolem 7, 8 centimetrů), ale nejsem si moc jistá, co dál. S kalhotama mám problém, sehnat nějaké ne-vyloženě-krátké se pro mě rovná skoro zázraku, na druhou stranu nemám problém se sukněmi ani šaty. Mám štíhlou postavu, tmavé vlasy, je mi skoro 20 a v létě mám v plánu trochu nakupování v Londýně, tak třeba i nějaké konkrétní tipy kde tam sehnat něco na moji výšku. Moc děkuju za rady(PS: určitě vás to napadlo, takže-ne, basketbal nehraju :D )

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit