Móda v zimě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Harmonika
244 příspěvků 30.10.12 19:58
Móda v zimě

Na tohle téma mě přivedlo současné počasí, ačkoliv bude ještě hůř. Jak to máte s módou v zimě? Já se přiznám, že začínám na módu kašlat a hlavním kritériem je být v teple. Podzim, kdy odpoledne bylo ještě 14 stupnů, je v pohodě, to nosím sukně, barevné punčocháče a kabátek s podšívkou.
Bohužel dojíždím do práce do Prahy a dálkový bus není vůbec vytopený (sedět v něm 50 minut je utrpení), čekání na zastávce je také nepříjemné… Mám pocit, že ať dělám co dělám, tak furt mrznu. Co budu dělat, až bude mínus 10, to fakt nevím. Máte nějaké tipy a vychytávky, jak být co nejvíc v teple? Do čeho investovat? Termopládlo? Nadkolenky?
Nosím košilku, vrstvím, čepici i rukavice, mám zateplené vložky do bot a stejně je mi zima. Jsem holt „zmrzlina“. Sukně už je holt nemyslitelná (fňuk), takže opět nosím džíny (a pod nima legíny) a stejně je mi zima. :-( Začíná mě to štvát, protože jsem si zvykla, že jsem chodila elegantně oblečená (=sukně každý den) a tento týden? Škoda mluvit.
Určitě si chci koupit bundokabát, abych měla pozadí a boky v teple, jenže narazit na „nebuřtový“ se zdá jako nadlidský úkol. Viděly jste někde bundokabát nebuřtového typu? Dokonce zvažuju, že si za něj i připlatím, představa, jak běhám po krámech (z tepla do zimy) mi však není příjemná, tak budu ráda i za tipy. Díky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Jackie Daniels
156 příspěvků 30.10.12 20:18

Taky takhle dojíždím a řeším podobné problémy.
Když už je opravdu zima maximalizuju vrstvení. Punčocháče pod kalhoty, tílka, většinou dva svetry. Jeden patří k outfitu a druhý hned odkládám v teple spolu s kabátem, má prostě hlavně zahřívací funkci. Sázím na materiál, takže vlna vlna vlna. Co jsem se teď koukala po řetězcích, tak ale není jen tak k sehnání. Možná ještě nenavozili tu nejzimnější kolekci, protože předminulý rok jsem koupila kašmírák ve výprodejích i v promodu. Termoprádlo možná funguje, ale nemám s ním zkušenost, protože mi vadí z vizuálního hlediska.
A pak nezanedbávat okrajové části těla, mít hlavu, ruce i nohy v teple. Boty musí mít hlavně silnou podrážku. Loni jsem viděla na více lidech ty, kterým můj děda říká ‚tuleňky‘, jsou to kožešinové boty na surovkovém klínku, bez vázání a nad kotníky. V těch je asi fakt teplo, ale asi se ne každému budou líbit a ne každý chce nosit kožešinu.
Ale z vašeho příspěvku se mi zdá, že děláte opravdu maximum, takže vám zbývá snad jen pravidelné otužování studenou sprchou.

Příspěvek upraven 30.10.12 v 20:21

kacenka.smile
427 příspěvků 30.10.12 20:19

Já sháním nový zimní kabát a děsí mě, jak jsou všechny tenké.

Jinak nosím kozačky (s podpatkem i bez), střídám kalhoty s punčochami (se sukní), vrstvím. Nosím čepici, šálu i rukavice, kabát do půli stehen. Vrstvím, klidně si vezmu dva svetry přes sebe, dospod třeba basic tílko HM, do kterého se můžu svléknout třeba v místnosti. Pokud je opravdu velká zima, nosím dospodu termoprádlo, ale to spíše když vím, že budu převážně venku. Sama sobě se takhle ustrojená docela líbím.

Doporučuji punčocháče s kašmírem z Calzedonie, dnes mě zaujalo jakési termoprádlo v MarkSpencer (jednoduché barevné triko s dlouhým rukávem), ale neměla jsem moc čas to okouknout.

CandyKendall
1164 příspěvků 30.10.12 20:47

„Bundokabát“ je, pokud vím, parka (já jen jestli si rozumíme :)) a docela pěkné mají v C&A, ale s vnitřním kožíškem jsem objevila snad jen dva modely. Ale stejně mi nepřipadaly moc zimní. A potom jsem nějaké viděla v H&M, moc pěkné, ale ta, kterou jsem si vyhlídla a vypadá OPRAVDU úžasně teple, stojí 3000, a to už za ni prostě nedám. Jsem jen chudá studentka. :)
U mě v zimě musí také veškerá paráda ustoupit praktičnosti - já jsem hrozný zmrzlík, je mi zima skoro pořád, takže tlusté svetry nosím už teď a v mrazech pak pod kalhoty punčocháče, pod normální tričko ještě košilku nebo nějak nakombinovat s tričkem s dlouhým rukávem dospod, potom přidávám více svetrů… Ach, jak já se na to netěším.

CandyKendall
1164 příspěvků 30.10.12 20:50

Jen ještě dodávám, že letošní buřtíková mánie mě taky moc netěší… Sehnat něco normálního se zatím jeví jako nadlidský úkol! Snad se nám poštěstí! :)

Grossularia
3204 příspěvků 30.10.12 20:53

@Harmonika Při takhle extrémní zimomřivosti bych na Vašem místě zvážila vyšetření štítné žlázy.

Jinak tedy sice momentálně nedojíždím, ale trávím řadu hodin denně venku s kočárem a dost často stepováním na místě (krmení kachniček!!;). A nechci chodit oblečená nepěkně. Takže jak už tu někdo psal výše - vlna, vlna, vlna.
Na tělo nenosím termoprádlo (něco mám, ale je mi to jakési protivné, připadám si jak Saturnin při rozcvičce, snesu to jen na turistiku). Nosím na tělo normální bavlněné prádlo. A pak jako další vrstvu kašmírový svetr. A případně další vrstvu vestičku bez rukávů, která mi hřeje cemr. A úplně navrch vlněný kabát.
A na nohou teplé silné punčocháče a delší vlněnou sukni - je v tom mnohem tepleji než v kalhotech. Když je v zimě jó zima, tak pod tou sukní nosím přes punčocháče krátké legíny cca ke kolenům. Kalhoty víceméně nenosím, ale když už, tak nikdy džíny, ty studí. Buď vlněné kalhoty, nebo plátěné s takovou tou spodní flanelovou vrstvou, nebo manšestráky.
A nejdůležitější jsou boty - jak je zima odspoda, je zima na celého člověka. Takže boty se silnou podešví, aby nepromrzala od země. Ani tolik nesejde na výšce toho kornoutu nahoře, dolní promrznutí je horší. Mám od loňska výborné nízké kozačky s Gore-texem, s podšitím zipu - prostě klasickými prvky zateplení a nepromokavosti pohorek, ale není to na nich vidět, zvenku vypadají jako normální semišové kozačky. Docela kulturně. Nekulturní na nich byla jen cena.

Pak teplé rukavice - mám kožené podšité králičinou, skvěle hřejí, mnohem líp než pletenina, protože kůže brání profouknutí a uvnitř je ten králík, který drží vzduch a tak tepelně izoluje. A něco na krk (v mém případě malý hedvábný šátek přímo na krk a podle situace pak ještě přes kabát šála - používám „pašmíny“ ze směsi vlny s hedvábím). A něco na hlavu - nosím klobouky, typu prvorepublikový kastrůlek, jsou hodně dolů přes uši. Podobný tu na jedné fotce měla Rabbit-Heart.

KKristýna
451 příspěvků 30.10.12 21:01

Tak já v nejkrutějších mrazech nosila kalhotky-kraťasový delší typ, přes to stahující prádlo, punčochy, legíny, dvoje ponožky a kalhoty. Vrchní část tvořila nezbytná košilka, tričko s dlouhým rukávem, velmi tlustý svet a péřová bunda pod zadek. Byli jsme v únoru v Jáchymově a v rámci poznávání moderní historie jsme trávili několik hodin venku chozením po bývalých lágrech a následně v mincovně, kde se topilo tak, že se vlastně ani netopilo. Po návratu všichni padli.

Jinak to, jaká bude zima, předpovídá naše kočka. Letos jí zapomněl narůst kožich, takže buď to bude tady tak strašny, že nebude chodit ven a nebo bude mírná zima.

Sibyla
2639 příspěvků 30.10.12 21:09

Nechápu, jak můžete kvůli zimě nosit džíny (byť s legínami vespod). Džíny vás zahřejí asi jako toaletní papír. Pořiďte si teplé vlněné kalhoty nebo delší teplou sukni, přes to dlouhý kabát a uvidíte ten rozdíl! Já nosím do velkých, (opravdu do těch největších) mrazů punčocháče, leginy a vlněnou kalhotovou sukni, vysoké kozačky a vlněný kabát, případně ovčí kožich. Taky dojíždím a čekávám na autobusové zastávce. Vloni nebo předloni, když byla ta kalamitní vánice, kdy se čekalo na zastávce hodinu a autobus pak jel krokem, jsem si v kožichu lebedila. Dají se sehnat velmi levně na Aukru. A samozřejmě je potřeba teplé prádlo (každá vrstva pomáhá), rukavice a něco na hlavu.

Grossularia
3204 příspěvků 30.10.12 21:11

@Sibyla A noci jsou tu chladné? ;)

Sibyla
2639 příspěvků 30.10.12 21:16

@Grossularia To jsem nepochopila - měl to být vtip?

Grossularia
3204 příspěvků 30.10.12 21:19

@Sibyla Limonádový Joe

„A noci jsou tu chladné? - To abych si vzal teplé prádlo“ :D

Sibyla
2639 příspěvků 30.10.12 21:23

A jó! :-)))

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 30.10.12 21:33

@Harmonika ať děláme co děláme, v džínách prostě teplo v mrazu nebude:-) opravdu. studí jak ďas. boty se silnou podrážkou, v těch sebechlupatějších se „slupkama“ teplo nebude ani s vložkou. o trochu větší, aby se vešly teplé ponožky, a i pod kalhoty vyšší, ne kotníčkové. teplé punčocháče a delší kabát ke kolenům. pokud je vlněný, tak je nejen hezčí, ale i teplejší, než buřtobundy stejné délky. na sezení/pohyb většinou teda míň pohodlný. opět o chlup větší velikost, aby se pod něj vešel i další teplý svetr krom běžných svršků, který jak už někdo výše psal, sundávám ihned s kabátem. krom vrstvení tenkých věcí se mi opravdu osvědčila na to ještě jedna silnější, ale volnější vrstva, pod kterou se můžu trochu volně hýbat a hromadit teplo:-) a pak tedy to otužování. loni jsem byla na horách zrovna v době největších mrazů a po návratu do nížiny se mi -17°C zdálo velmi příjemné:-))

Sibyla
2639 příspěvků 30.10.12 21:41

@viktorka_od splavu Přesně. Já nepochopím (právě jako osoba dojíždějící z vesnice) jak se v mrazech autobus plní děvami v buřtobundách, pod nimiž mají džínový zadek. Opravdu to nechápu. Od svého dětství jsem prošívanou bundu nepotřebovala - kabát mě vždy zahřál dokonale.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 30.10.12 22:05

@Grossularia Můžu potvrdit, že ten klobouk je do zimy fakt super! Poprvé zažívám, že přijdu do místnosti a nemám uši červené jak Mach od Šebestové :) Já se každý rok na podzim hrozně těším, protože nemám moc ráda léto, zato miluju punčocháče, svetry a vrstvy, vrstvy, vrstvy… Akorát že když přijde fakt kosa, tak se mlátím do hlavy a toužebně na to léto vzpomínám, protože jsem podobná zmrzlina jako @Harmonika . Jinak se hlásím do punčochového tábora - v zimě v kalhotách zásadně nechodím (teda ani jindy moc ne), protože studí. V punčocháčích je mi o moc líp. Ale bohužel je mi zima v jakýchkoliv botech, je jedno, jestli mají podrážku půlcentimetrovou nebo pěticentimetrovou - vždycky čekám, že vyzuju botu a vytřepu z ní zmrzlé odpadané prsty… Termovložky ani několikatery ponožky nepomáhají, mám prý špatný krevní oběh. Jinak se vždycky nějak nabalím do svetrů a zvládám to, ale s promrzlýma nohama bojuju každou zimu.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 30.10.12 22:14

@Rabbit-Heart omlouvám se jestli znáte a nepomáhá, ale i přes vrstvu ponožek v těch botách musí být dost prostoru na volné (a dost časté:-) hýbání prsty, což právě může rozproudit krev a zahřát. v botech natěsno taky spolehlivě zmrznu. krevní oběh mám téměř žádný, při měření tlaku se zdravotnický personál děsí a nabízí lehátko:-))

Oskeruše
14 příspěvků 30.10.12 22:22

Taky teď sháním kabát a je to za trest. Chci vlněný ke kolenům. V normálních obchodech jsou umělé, ošklivé nebo drahé(nebo všechno najednou) a v sekáčích je to vždycky jiná velikost.
Závidím nevytopený autobus. Mně je zase při cestě do Prahy na omdlení v narvaném přetopeném vlaku.
Moje zimní tajemství jsou levné termolegíny z Kolbenky, košilka a vlněný svetr.
Jinak jsem vyrůstala v bytě, kde bylo v zimě 25 stupňů, pak mě můj muž přesunul do bytu v kamenném domě, kde bylo 17° a kde jsem trpěla. Bylo to jako na horách, když je na záchodě taková zima, že přemýšlíte, jestli vylézt z postele nebo zůstat až do rána nevyčuraná. Nakonec jsme se přestěhovali a dohodli na 20°, moji rodiče u nás mrznou, druhá rodina umírá vedrem. Pointa: Nepomohlo by doma trochu snížit topení? (Samozřejmě ne pokud už i tak máte zimu…) Myslím, že mi ta léčba šokem v zimomřivosti docela pomohla.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 30.10.12 22:33

@viktorka_od splavu Já vím, ale fakt nepomáhá :(

Amonute
360 příspěvků 31.10.12 02:01

Téma pre mňa! Hlásim sa do klubu zmrzlín :D
Navliecť na seba čapicu, šál, tielka, trička, svetre, kabát po kolená, rukavice - TO nie je problém. Mne však väčšinou odmŕza dolná polovica tela. Už sa mi stalo, že pod sukňou som bola naobliekaná ako cibula a aj tak som mala zadok úplne zmrznutý. Rovnako zlé to je s džínsovinou - nehreje, naozaj tá hnusoba nehreje. Topánky bez výstelky nehrejú, ani tenisky.

Chce to topánky s hrubou podrážkou s výstelkou. Tu sa to nedá obabrať. Ďalej sú to hrubé ponožky a pančuchy. Ja som tie najlepšie zohnala v ARMY SHOPE, nedám na ne dopustiť!

@Oskeruše pravda - stačia tri mesiace bývať v prostredí kde je o niečo chladnejšie a telo si zvykne aj na nižšie teploty. Sama som to zažila :D - v lete z klimatizovaného a v zime prehriateho rodičovského domu som prišla do nezatepleného vlastného bývania a teploty tomu odpovedali. Je to len zvyk, teraz nemám taký problém s prechodmi medzi teplom a zimou :)

Chanel-Diorová
27 příspěvků 31.10.12 07:15

Já se taky hlásím do klubu zmrzlin!!
U nás v rodině a mezi přáteli mi říkají,,vrstvič" - v zimě totiž hoooodně vrstvím :)
Tílko, tričko s dlouhým rukávem, svetr k outfitu (jak už tu taky někdo psal :) a svetr na zahřátí pod bundu a bundu nebo kabát (oboje skoro ke kolenům, v bundě nad zadek bych zmrzla.
V zimě nenosím kalhoty, nikdy. Jen sukně. A vždy si vezmu punčocháče a na ně si ještě event. obléknu legíny. Je mi v tom daleko tepleji, punčocháče jsou z vlny a krásně hřejí, naopak jakékoli kalhoty zmrznou, jen co udělám krok před dům.
Rukavice buď kožené s ovečkou vevnitř nebo pletené (teď dokud ještě není úplně největší zima). Na krk šálu a na hlavu čepici. Ty čepice si nemůžu vynachválit, protože se dají krásně barevně sladit s oblečením (právě třeba s těma punčocháčema :) a není mi zima na hlavu. Dřív jsem je nenosila, ale teď jsem jim přišla na chuť :)

saryvary
664 příspěvků 31.10.12 08:16

@Harmonika Vloni jsem sehnala nebuřtový, péřový v s. Oliver, cena 5.000,–. Taky jsem zmrzlá, navíc bydlím blízko Orlických hor, takže v zimě je tu fakt zima.

Denyna
4101 příspěvků 31.10.12 08:40

Jsem taky zmrzlá. Do bot si kupuju vlněné vložky a v Hudy sportu jsem si pořídila merino ponožky. Taky se prodávají hřející polštářky, zlomí se tam takový plíšek a ony začnou hřát, to by mohlo být řešení třeba do toho autobusu. Pak mám 100% vlněné kalhoty a vršek jak už tu někdo psal - vlněný svetr, vlněný kabát a tak jsem odchodila i ty loňské mrazy v pohodě. Letos to chci vylepšit nákupem pravé pašmíny a teplejšíma rukavicema ( i když to mě až tak netrápí, mám dobré kapsy :-))Kabáty mám ke kolenům a v mrazech vytahuju i ten úplně dlouhý.
K sukni jsem si letos koupila punčocháče v merino vlnou, hřejou parádně.
Vrstvení je dobrá věc, ale třeba v tom Hudym říkali, že nic se nemá přehánět, tzn. ideál jsou tři vrstvy z kvalitních materiálů, že další a další vrstvy navíc tělo už nezvládá prohřát a člověku je zima.

Denyna
4101 příspěvků 31.10.12 08:44

A ještě se zeptám - kde a jaké kupujete elegantní a hřejivé rukavice, jak tu padlo?
Loni jsem si koupila kožené, semišové, a byla to chyba - v čistírně chtěli za vyčištění tolik, co jsem dala za nové a ještě je nevyčistili úplně.

Harmonika
244 příspěvků 31.10.12 08:46

@Oskeruše Naprosto Vám rozumím, vyrůstat ve studeném bytě je mazec. Já bydlím ve starém rodiném době a na chodbě a verandě mi jde pára od pusy, v koupelně taktéž. Když se večer sprchuju, musím si pustit přímotop a koupelnu trochu ohřát, protože jinak přes páru nevidím. Takže když přijdu po celém dni vymrzlá domů, automaticky u mě v pokoji dávám topení naplno, a to je možná ta chyba. Asi bych se měla začít otužovat, jak píše @Jackie Daniels.
A určitě se v obchodě nebo v sekáči poohlídnu po dlouhé vlněné sukni a vlněných kalhotech, jak navrhuje @Sibyla.

Sibyla
2639 příspěvků 31.10.12 08:47

Pamatuji si poučku z tábotnické příručky: tři tenká trika hřejí víc než jeden silný svetr. A ohledně zimních bot: je třeba zahodit marnivost a koupit kozačky trochu větší - teplé ponožky se užijí. Prsty, přitisknuté na tenkou kůži, promrzají.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit