Móda ve filmech /fashion in movies

Fotoalbum tématu (12) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barbyl
1469 příspěvků 24.02.13 07:06
móda ve filmech /fashion in movies

Do kin se žene Anna Karenina, která určitě bude pastvou pro oči, co se týče kostýmů. Tak mě napadlo otevřít diskuzi na toto téma. Který film podle Vás patří na list MUST SEE a patří mezi kultovní, co se stzlu týče nebo kterým filmem/programem se necháte unášet do říše snů a nadšení?
Navrhuji dát filmy jednotlivě a bude zajímavé vidět, který posbírá nejvíce ramínek. Já začnu první pětkou:

Reakce:

stric
762 příspěvků 24.02.13 09:17

@Barbyl a odpovídat se musí taky dvojjazyčně?

blacken
2320 příspěvků 24.02.13 09:45

Když opomenu, že už tu podobné téma je… Tak takhle asi nezjistíme, který získal nejvíc ramínek :-D

stric
762 příspěvků 24.02.13 10:09

Jinak teda už podle těch plakátů to vypadá na filmy, které vidět nechci. Anna Karenina je snad kriticko realistické drama, jestli z toho někdo vyrobil slaďák, tak to rozhodně nepatrí do kategorie must see ale never see. Stejně to moje oblíbená kniha není, ale i kdyby, tak filmové adaptace literárních děl končí vesměs zoufale.
Mně se líbil Batman :-) Viděla jsem teda jen dva a teď myslím ten film s Jackem NIcholsonem. Ten měl úchvatný design, ty dekorace, kostýmy, rekvizity, paráda.

majuss
94 příspěvků 24.02.13 10:11

Raňajky u tiffanyho

Barbyl
1469 příspěvků 24.02.13 10:59
@stric píše:
@Barbyl a odpovídat se musí taky dvojjazyčně?

Ziji v zahranici, na ipadu nemam ceskou klavesnici, za to se omlouvam, a u mnohych filmu bohuzel nevim, pod jakym nazvem sly do Distribuce. Woody Allen, Sophia Coppola, Istvan Tczabo urcite nejsou salek cajero kazdeho. Stejne jako kazdy necte jezerni basniky v originale, protoze treba Bright Star je film australanky Jane Campion postaveny na milostnych dopisech Keatse…Ty filmy Maji atmosferu, ale uplne odlisnou od Batmana…a uplne jinou treba of Salo aneb 120 dni sodomy, coz je treba kniha filmove zpracovani se zdarilo, ale ve mnoho jedincu neni schopno film dokoukat do konce.

Barbyl
1469 příspěvků 24.02.13 11:06

@blacken Podobneho tematu jsem si nevsimla, asi jsem nedala uplne presence vyhledavani, admini by to mohli sloucit, timto se Jim omlouvam, za pridelanou praci. Ve spechu jsem to odklikla vse najednou, teda spis to dcerka na Ipadu odkopla, takze mohu filmy rozdelit:) ale asi to nema cenu, kdyz uz se to v nejake diskusi resilo…

stric
762 příspěvků 24.02.13 11:09

@Barbyl Nejde o názvy filmů ani o diakritiku, jen jsem nepochopila, proč je nutné na českém fóru psát dvojjazyčně název tématu, protože kdo neumí česky, ten sem docela logicky nepoleze vůbec, ne?

Sibyla
2639 příspěvků 24.02.13 11:16
@stric píše:
Jinak teda už podle těch plakátů to vypadá na filmy, které vidět nechci. Anna Karenina je snad kriticko realistické drama, jestli z toho někdo vyrobil slaďák, tak to rozhodně nepatrí do kategorie must see ale never see.

Naprosto přesně! Zvlášť když to točí Američani. Americká Vojna a mír byla paskvil, i když v tom hrála Audrey. Ruská, Bondarčukova byla vynikající, ale ani ruská Karenina mě nenadchla.
Jinak, stejné téma už tu je.

Barbyl
1469 příspěvků 24.02.13 11:18
@stric filmové adaptace literárních děl končí vesměs zoufale
To souhlasim, ale debate je o vizualnim zpracovani ne pribehu, napr. v Marii Antoiannette Coppole jako jedine dovolili uzavrit Zrcadlovy sal ve Versailles, coz napriklad nedovolili pro Aferu s nahrdelnikem, ktera se natacela v Dobrisi…Jako byvalou studentku umeni a designu me filmy zajimaji I z techto duvodu.

chinin
2788 příspěvků 24.02.13 11:21

@Barbyl
„Podobneho tematu jsem si nevsimla, asi jsem nedala uplne presence vyhledavani.“

Presne vyhledavani? Ja jsem ze zvedavosti zadala do Vyhledavani v diskuzich „film“ a vyhledalo mi to 4 diskuze krome te vasi. :-) (Abych byla korektni, pokud si dobre pamatuji, tak jedna z tech 4 diskuzi jde obsahove mimo vase tema.)

Barbyl
1469 příspěvků 24.02.13 11:25
@Sibyla píše:
Naprosto přesně! Zvlášť když to točí Američani. Americká Vojna a mír byla paskvil, i když v tom hrála Audrey. Ruská, Bondarčukova byla vynikající, ale ani ruská Karenina mě nenadchla.
Jinak, stejné téma už tu je.

Nedaji se Americani hazet do jednoho pytle, a reziseri jsou australanka, madar, a Francouz a klasici jako Woody Allan a Coppola- Vas pristup, kdyz neznam, kritizuji, mi ale nic nerika.

Viktorie H.
664 příspěvků 24.02.13 11:30
@Sibyla píše:
Jinak, stejné téma už tu je.

Tahle nová Karenina byla odpad, opravdu nevím kdo vybral Keiru jako Annu, jen kvůli tomu, že hraje v historických filmech ji nemusí cpát do každé nové adaptace nějaké klasiky. A Jude Law jako Karenin, taky hrozné, mě se líbila ta verze z 1997.
A BBC chystá novou Vojnu a mír, ale BBC má pěkné filmy, takže myslím, že by to mohlo být povedené, jako ta verze z roku 2007.
A kostýmy ve filmu většinou moc nesleduji :D

Sibyla
2639 příspěvků 24.02.13 11:39

@Barbyl Nezlobte se, ale Keira jako Karenina je těžký přešlap. Jinak jsem nezpochybňuji dobré americké režiséry, ale schopnost Hollywoodu natočit - zejména ruskou - klasiku. Snad jediná výjimka je Leanův Doktor Živago, kde je ovšem americký jen kapitál (režisér a hrdinka Britové, hrdina Egypťan) ale ani to není věrná adaptace. Je to velmi dobrý film, ale, abych se držela tématu, kostýmy a hlavně účesy jsou silně šedesátkové.

Barbyl
1469 příspěvků 24.02.13 11:53

@Sibyla Ja Kareninu jeste nevidela, ale cetla jsem rozhovory s kostymnimi navrhari a libi se mi, ze o Tom premyslel jako o vkradani se smrti, protoze pouzili mrtva zvirata- ptaky, kuzi, atd. Ja tam jdu kvuli vizualu- pokud chci znat Annu Kareninu, ctu original, v tomato pripade preklad. Ale treba ve filmu Bright Star - je vizualne nadherny a pokud mate rada Keatse, doporucuji, Campion je skvela reziserka a to ze je to romanticke? Proboha vzdyt jezerni basnici jsou temer synonymem romantiismu. On zvlast. a zemrel v 26,Mozna by se Od romantismu posunul, ale nestihl to. Jeho verse jsou tam citovane v originale a to je koncert. Opet- nevidela jsem ceskou verzi a preklady jsou nekdy taky pasquil…

stric
762 příspěvků 24.02.13 12:01
@Barbyl píše:
@stric filmové adaptace literárních děl končí vesměs zoufale
To souhlasim, ale debate je o vizualnim zpracovani ne pribehu, napr. v Marii Antoiannette Coppole jako jedine dovolili uzavrit Zrcadlovy sal ve Versailles, coz napriklad nedovolili pro Aferu s nahrdelnikem, ktera se natacela v Dobrisi…Jako byvalou studentku umeni a designu me filmy zajimaji I z techto duvodu.

Právě proto jsem zmínila toho Batmana. No ale jestli nechcete fantasy, tak mně se strašně líbil film Art (délicat) de la seduction. Byl to propadák, což nechápu proč, já to považuju za jemně ironickou originálně pojatou komedii, a co se týče vizuální stránky, má to úžasný pařížský šmrnc, s každou scénou si doslova vyhráli a překrásná hrdinka v nápaditých kostýmech vždycky ladí k pozadí. 

Acrobaleno
948 příspěvků 24.02.13 14:18

Mne sa nová Karenina páčila. Bolo to netradičné a zaujímavé. A čo sa týka „fashion“ vo filmoch tak za mňa The Fifth Element.

blacken
2320 příspěvků 24.02.13 20:39

@Barbyl :-D No, jen mě pobavilo, jak prosíte, aby se filmy vkládaly jednotlivě a pak to sem střelíte najednou :-D Ono se to řešilo trochu jinak, tak zase proč ne…

Jako film mě docela zaujalo Velvet goldmine

bestia
2296 příspěvků 24.02.13 20:50

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:58

Atlacoya
2146 příspěvků 24.02.13 21:32

Toto téma už se probírá zde: http://www.modnipeklo.cz/…o-mode-1646/
a zde: http://www.modnipeklo.cz/…livnil-1097/
Zkuste tam přispět, třeba se dočkáte zajímavých reakcí od lidí, co už tam přispěli dříve.

Barbyl
1469 příspěvků 25.02.13 04:30

@Atlacoya Diky,kouknu tam. Uz I Tady se objevil film, co me podle popisu na rotten tomatoes zaujal.tak uvidime, inspirace neni nikdy dost a zehleni stale spousty;) tak ja to totiz kombinuji;)

Barbyl
1469 příspěvků 25.02.13 04:33

@blacken Dik za tip. No na uz to tu psala, ze jsem Stahla Ty filmy a jak pouzivam iPad a zaroven chovam ci kojim malou nejak se mi to odeslalo najednou. Nezvladnuty multitasking;)

Sibyla
2639 příspěvků 03.03.13 11:01
Eyes of Laura Mars

Fashion thriller The Eyes of Laura Mars z r. 1978 s Faye Dunnawayovou o módní fotografce, jejíž modelky jsou vražděny podle jejích fotek. Na filmu spolupracoval Helmuth Newton a některé aranžmá jsou dechberoucí. A pak ta móda! Asi jsem se zamilovala do objemných kabátů a plédů sklonku 70tých let! Rozhodně inspirativní.

Esmee
4372 příspěvků 03.03.13 15:12

Co se týče kostýmů, tak mým favoritem je klasická Sissi z 50. let. Nad kostými z tohoto filmu doslova slintám :-)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit