Móda ve sněmovně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenicka07
74 příspěvků 21.02.14 11:13
Móda ve sněmovně

Když jsem nedávno zhlédla poslední díl pořadu 168 hodin, při „Malostranských korekcích“ (v odkazu dole 20:05) mi spadla brada. Poslankyně Jermanová předsedala schůzi Poslanecké sněmovny v zelené mikině s kapucí!
A já se tedy ptám - není toto výrazné faux pas? Neměla by být sněmovna (oprostěme se nyní od skandálů a jiných trapných půtek v ní vedených) místem aspoň trochu váženým, kterému by mělo odpovídat oblečení?
Kam to spěje, když se už ani námi volení (a teoreticky vážení) zástupci této země neumí adekvátně obléci k prostředí a svému postavení?
Ps: Nechci zde vyvolávat žádné politické a urážlivé řeči, jde mi pouze o oblečení této dámy a potažmo i ostatních politiků napříč politickým spektrem.
Odkaz:
 http://www.ceskatelevize.cz/…9-168-hodin/

Reakce:

Luela
107 příspěvků 21.02.14 11:28

Přece hned nerozfofruje příspěvek na reprezentaci..

chioo
265 příspěvků 21.02.14 14:54

Módní faux-pas to určitě je, respektive učebnicový příklad nevhodně zvoleného oděvu vzhledem k situaci, místu a společenskému postavení. Takový důkaz o tom, že dress-code a jeho dodržování nejsou jen zbytečné a omezující výmysly. Je fakt, že o pracovních či lidských kvalitách paní poslankyně to nic nevypovídá, může to být velmi inteligentní žena, která může zemi ledacos přinést, nicméně její postavení vyžaduje i jistou reprezentativnost a to v tomto případě podcenila. Ale mohla to být výjimka, třeba jí její vkusné sáčko cestou do práce podělal holub a ona měla sebou na převlečení jen oblečení na večerní sport…:o) No, uvidíme, pokud už se to nebude opakovat, asi bych jí to i odpustila ;o)

iga
1470 příspěvků 21.02.14 15:46

@chioo
Nemůžu si pomoct, ale když není schopná přijít do práce přiměřeně oblečená, tak to tedy o jejích pracovních schopnostech vypovídá. Módní faux pass je něco jiného (kdyby přišla například bez silonek nebo s utrženým poutkem). Je třeba si také uvědomit, že pro výkon takto vysoké funkce v legislativě platí velmi přísný dresscode, na který poslankyně a poslanci dostávají nemalé příspěvky (pokud se nemýlím, je to asi 16% z jejich hrubé mzdy - tedy cca 9000 měsíčně)Takže já si myslím, že je to ostuda a ukazuje to na stále klesající úroveň celé poslanecké sněmovny.

Lola  21.02.14 16:04

Poslankyně Jermanová je navíc místopředsedkyní sněmovny. Ostuda. Co jiného dodat.

Riamine
312 příspěvků 21.02.14 16:07

Ani ne tak klesající úroveň. Takové problémy tady byly, jsou a budou. Viz odkaz ;). Vždycky budou někteří lépe oblečení a jiní hůře. Po těch letech by si ale už mohli na nějaký dress code zvyknout.

chioo
265 příspěvků 21.02.14 16:08

Iga: však já taky neříkám, že jí to schvaluju. Jen si myslím, že prostě má právo udělat chybu a pokud takhle nechodí do Sněmovny denně, tak bych jí za to nekamenovala :) Osobně bych se na jejím místě (myslím pokud bych měla vystoupit ve Sněmovně v mikině s kapucí) asi propadla hanbou. Na druhou stranu si nemyslím, že by z kohokoli udělalo dodržování dress-codu lepšího člověka nebo že ten, kdo ho nedodržuje, nemůže být dobrý ve své práci. Je fakt, že její funkce je do jisté míry reprezentativní, ale jak už jsem řekla - pokud z toho neudělá pravidlo, nedělala bych z toho vědu. To mi víc vadí, když tam chrněj nebo na sebe dělají sprostá gesta…

iga
1470 příspěvků 21.02.14 17:51

@Riamine
Ano, to máte vlastně pravdu, úroveň si udržují stále stejnou…

@chioo
Tak funkce poslance JE reprezentativní, o tom není sporu. Jsou to volení zástupci (reprezentanti) svých regionů. Pravdu máte v tom, že sebelepší oděv z lotra dobráka neudělá. Na druhou stranu vím, že já bych si bývala v práci podobný úlet dovolit nemohla a to jsem byla placena z veřejných peněz neporovnatelně skromněji a především bez příspěvků na reprezentaci. Proto mě tohle vždycky nadzvedne.

MP Meri
1322 příspěvků 22.09.16 14:58

Ach jo :/

https://www.blesk.cz/…apirech.html

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit