Móda, zvířata & etika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eden_Prime
3472 příspěvků 14.10.14 11:00
Móda, zvířata & etika

Téma zakládám pro lidi, kteří mají zájem vyměňovat si informace o zvířatech, která používáme na výrobu materiálů (nejen) v módním průmyslu. Není účelem vyvolat flame ani se navážet do uživatelů, pro které jsou tyhle problémy podružné.

Reakce:

Eden_Prime
3472 příspěvků 14.10.14 11:04

A rovnou nahodim dotaz - nevite nekdo, zda se angorska vlna vyrabi i jinym zpusobem, nez vytrhavanim chlupu zivym angorskym kralikum? Ptala jsem se na to kdysi chovatelky (ale ovci, takze je otazka, zda mela dost informaci) a ta mi tvrdila, ze to jinak nez vyskubavanim delat nejde, protoze nastrihane chlupy nejsou vhodne ke zpracovani. Je to pravda nebo je to blbost?
Videla jsem nekolik dost silenych videi, jak ty kraliky zaziva oskubavaji, ale pochazely z Ciny. Dela se to tak napriklad i v Evrope?

Akitaken
4960 příspěvků 14.10.14 11:07

Cože? To se nesbírá vyčesáváním???

Eden_Prime
3472 příspěvků 14.10.14 11:14

@Akitaken v Cine asi ne, takovych videi je plny internet

http://www.svetkolemnas.info/…ickemu-videu

Eden_Prime
3472 příspěvků 14.10.14 11:15

Kazdopadne pri koupi levne angorske vlny bych si asi opravdu nedelala iluze :-/

Tebah
4255 příspěvků 20.10.14 15:21

@Eden_Prime No já žiju v tom, že prodávat se nesmí jen ta, ve kterých je už zárodek - nevím ale, jak se to kontroluje (prosvěcuje?).

Eden_Prime
3472 příspěvků 20.10.14 15:24

@Tebah ten zarodecny tercik se snad objevi snad v podstate hned po oplodneni toho vajicka, ne?

Tebah
4255 příspěvků 20.10.14 15:40

@Eden_Prime Jenže to není zárodek :-) A našla jsem to - ke spotřebě jsou pouze neinkubovaná vejce, u kterých není patrný zárodek (vyhláška 200/2003 Sb., bod IV přílohy). Takže oplodnění samo o sobě nevadí.

Eden_Prime
3472 příspěvků 20.10.14 15:50

@Tebah no a vite za jak dlouho se ten zarodek udela? Nemuzu to nikde najit.
Jestli to trva aspon 3 dny, tak pri kazdodennim sberu by to teda nemel byt problem. O to mi prijde nepochopitelnejsi, ze je v tech biochovech separuji.
Bracha ma jednoho kohouta na 20 krepelek, protoze kdyz je kohoutu vic, tak ty slipky porad hrozne otravuji a oskubavaji a ony jsou z toho neuroticke. Musel by koupit les, aby jim ty slepice utekly a mohly se poschovavat. Takhle je tam i na jednom hektaru se spoustou schovek porad nahaneli a krepelky se nestihaly ani nazrat :-D takze mozna to bude z tohoto duvodu.

Go-lightly
3428 příspěvků 20.10.14 21:22

Já nevím, nějak, co mám doma zvířata (psa a kočky), jsem smířlivější k pojídání masa a nošení kožichů. Prostě na nich vidím, že příroda je krutá, smysluplně krutá, žádná něžná matička, to jsou jen konstrukce příliš blahobytných intelektuálů. Nesnáším ubližování zvířatům, ale přijde mi správné zužitkovat krávu nebo ovci až po ten kožich. Jasně, můžeme diskutovat o krutosti jatečních chovů, ale já o tom nic nevím a nehodlám se tomu věnovat. Umělé kožichy možná ubližují prostředí daleko víc.

Oldyn
5015 příspěvků 20.10.14 21:29

@Eden_Prime
Moje babička chovala angorské králíky (kolem r.1988) a ty jsme normálně stříhali a srst prodávali do výkupu. Vytrhávání je pro mne novinka.

Go-lightly
3428 příspěvků 20.10.14 21:32

Když jsme u té vlny: nevíte, kde by se dala koupit tlustá ovčí vlna na pletení? Myslím třeba od nějaké přadleny. Chtěla bych si uplést takový ten tlustanánský, veliký pastýřský svetr.

Mischura
336 příspěvků 20.10.14 21:33

@Go-lightly

Ad umele kozichy - bohuzel urcite, vetsinou se delaji ze surovin na bazi ropy…a trva jim dlouho nez se rozlozi :-)

Edit - a jeste jsem zapomnela, ze jsou hnusne…

Qwertyl
293 příspěvků 20.10.14 22:38

@Go-lightly Nevím, jestli to bude dost tlusté podle vašich představ, ale třeba tady:

panvi
249 příspěvků 20.10.14 22:58
Videla jsem nekolik dost silenych videi, jak ty kraliky zaziva oskubavaji, ale pochazely z Ciny. Dela se to tak napriklad i v Evrope?

At je to jak je to, uz nic s angorou od té doby co jsem ta videa videla nekupuji. Jasny, je to povrchni, treba pri vyrobe mych rifli nekdo umrel hladem, takze vlastne nic nezmenim a bla bla. Jenom bych ten svetr stejne nenosila, protoze jsem takova citlivka na zviratka, ktera se tyraji z lidskeho rozmaru/lenivos­ti/protoze je to levnejsi.

Akitaken
4960 příspěvků 20.10.14 23:26

Ještě k těm slepicím. Pokud se oplozené vejce nebude inkubovat, žádné kuře se nevyklube, terčík, ne-terčík.

Go-lightly
3428 příspěvků 21.10.14 10:19

@Qwertyl Díky, ta vypadá skvěle!

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit