Módní blogerky XXL

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

labrys
74 příspěvků 03.01.13 09:20
Módní blogerky XXL

Dnes jsem četla tento článek http://ona.idnes.cz/…-trendy.aspx?…
Myslíte si, že se v tom světu nevyrovnáme? A splňuje z toho peklo něco? :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

MP Markys
136 příspěvků 03.01.13 10:03

Světu se nevyrovnáme v nabídce ošacení pro tyto velikosti! Mluvím z vlastní zkušenosti, i když mám „jen“ vel. 44-46. Pro moji maminku ( vel. 52-54) se nedá prakticky nic koupit v normálním obchodě. Pak už existují jen Petrklíč, Neckermann Ulla Popken. Kvalita hrozná, o módnosti a eleganci se nedá vůbec mluvit, ceny v poměru ke kvalitě vysoké. Marina Rinaldi má jen omezenou nabídku větších velikostí, ceny jsou hodně vysoké, zvlášť pro důchodkyni. Zajímalo by mě, jak to řeší mladé dívky s velikostí XXl, protože oblečení větších velikostí nemá šmrnc a katastrofa je, když nemá ani tvar. Co mohou psát na blog? Že nemají co na sebe? Seženou něco v sekáči? Kde?

ionicera
4561 příspěvků 03.01.13 10:33

@MP Markys Mne by také zajímalo, kde se mladé silné dívky oblékají..Rozhodně nejsem silná-178/65 a v některých obchodech musím mít největší velikost-třeba Desigual-XL a větší už nevedou.
Moje silnější kamarádka to řeší Donátovou, ale tam se samozřejmě mladé holky neoblékají.

mikita.miki
1931 příspěvků 03.01.13 10:51

No… něco řeší blbý tesco. obzvlášť jednoduchá trika, občas kalhoty, ale tam je zcela jasné, že nastoupí stroj a úpravy. automaticky s prostorem pro velký zadek a nohy maj prostor i pro opravdu velké břicho. pak basic kousky obleču i v HM a to přitom jsem jinak zcela mimo jejich běžné velikosti. občas CA. jde spíš o to, jít a koukat, pokud se něco hledá cíleně, je to peklo!!! z asosu nemám odvahu objednat a toužím po tom, investovat do džínu od gapu, ale já to prostě musím vyzkoušet :-/ docela pěkné letní kousky sem viděla a zkoušela v lindexu, ale to zimní… většina větších řetězců má svoji xxl část kolekce. ale opět - člověk musí koukat, třeba jen jedna či dvě věci z celé kolekce padnou a i se líbí.
sekáč je téma samo o sobě - někdy je to úžasné, někdy martirium a křížová cesta. já už mám vychytané, kde berou i hezčí kousky ve velkých velikostech, je evidentní, že v zahraničí s tím ony xxl dámy a dívky takový problém nemají, protože já bych se zaboha nikdy nezbavila tak hezkých kousků v takových velikostech, bála bych se, že na sebe sešlu kletbu, přiberu ještě víc a už nikdy nic v českých obchodech neobleču

saryvary
664 příspěvků 03.01.13 11:01
@MP Markys píše:
Světu se nevyrovnáme v nabídce ošacení pro tyto velikosti! Mluvím z vlastní zkušenosti, i když mám „jen“ vel. 44-46. Pro moji maminku ( vel. 52-54) se nedá prakticky nic koupit v normálním obchodě. Pak už existují jen Petrklíč, Neckermann Ulla Popken. Kvalita hrozná, o módnosti a eleganci se nedá vůbec mluvit, ceny v poměru ke kvalitě vysoké. Marina Rinaldi má jen omezenou nabídku větších velikostí, ceny jsou hodně vysoké, zvlášť pro důchodkyni. Zajímalo by mě, jak to řeší mladé dívky s velikostí XXl, protože oblečení větších velikostí nemá šmrnc a katastrofa je, když nemá ani tvar. Co mohou psát na blog? Že nemají co na sebe? Seženou něco v sekáči? Kde?

Nerada se zúčastním diskuze, ale nedá mi to. Pro tyhle dívky platí, že kdo hledá (a má cit pro módu), tak najde. A když nenajde v ČR, musí například do Primarku. Moje taková dcera chodí skvěle oblečená, má šmrnc, sekne jí to (to, že by měla zhubnout jsem do ní už přestala hustit, je dospělá), má narvaný šatník (že bych jí ho mohla závidět) a určitě chodí oblečená líp, než má druhá, hubená dcera.

MP Markys
136 příspěvků 03.01.13 11:57
To: saryvary

Dcera má můj obdiv! Měla by si založit blog a podělit se o své nápady, úlovky a typy. Nejsme všechny hubené. Možná proto, že silnější ženy musí o svém oblečení víc přemýšlet, tak spíš uvidím silnější ženu pěkně oblečenou, než tu hubenou.
V zahraničí to není takový problém sehnat šmrncovní a mladistvé oblečení ve větších velikostech. Naštěstí se ty mladé holky u nás vyznají na internetu a umí si objednat a nejsou závislé jen na nabídce našich obchodů.

Dahllie
2222 příspěvků 03.01.13 12:58

Sehnat něco mladistvého a zajímavého (a ideálně levného) je v Čechách fakt fuška. Ale dá se. Musí se hledat a kombinovat. Tesco (F&F), C&A, M&S, Lindex… do velikosti 50 se dá. Ale třeba kalhoty jsem hledala skoro půl roku, kvůli střihu. Pohybuju se ve velikostech 44-52 podle firmy, střihu, materiálu a cyklu. Mám skoro 130cm přes prsa, takže tam bych potřebovala konfekční 54, ale pře břicho by mi stačila 44-46. Oči se mi otevřely s možností nákupů v Londýně. Tam jsem získala odvahu vzít si na sebe i věci, které bych jinak na ramínku úplně minula. Mít tady Primark, Evans, New Look, Dorothy, nebo i outletový TK Maxx, tak si pískám.

Bugatti
4051 příspěvků 03.01.13 13:53

Mám velikost 44 a dost vysoké nároky na materiál (snesu jen přírodní materiály případně směs s vyšším obsahem přírodního materiálu) i na zpracování (maminka byla švadlena, sama umím částečně šít a vím, jak to má správně vypadat). Trička a svetry vcelku dobře seženu v Peak and Cloppenburgh, ovšem kalhoty, sukně a šaty na sebe sháním velmi těžko (sehnat délku pod kolena je též oříšek). Objednávat ze zahraničí a platit přes internet umím, ale netroufám si objednat oblečení bez zkoušení. Občas něco ulovím na služební cestě v zahraničí. Než chodit stále dokola po obchodech a vyzkoušet si třeba 40… nebo i jen 20 sukní, než jednu koupím, je pro mne jednodušší koupit si látku a sukni si ušít. Jednoduchou sukni s podšívkou ušiju za sobotu (a ještě u toho stihnu navařit) nebo za dva večery a zbylý čas mohu strávit nějakým příjemnějším způsobem. Prolézání obchodů mne nebaví.

razorblade  03.01.13 15:08

S tim, ze tady neni vyber, nesouhlasim. ja mam na vysku 172 cm velikost 44/46, obezni jsem dost a se shanenim obleceni v retezcich nemivam problem. slusne veci (podotykam, ze kvalita odpovida cene) se daji najit v HM, FF, lindexu, promodu, nextu, ale vyberu si nekdy i v mangu nebo zare. naopak docela problem mivam s MS, ktery mi pro mladsi rocniky prijde prilis usedly.

Bugatti
4051 příspěvků 03.01.13 15:53

@razorblade Jsem o 3 cm menší, velikost mám 44. Ne že by v obchodech nic neměli… jen je většina věcí z umělých materiálů, sukně jsou buď kus nad kolena nebo dlouhé po kotníky, u kostkované sukně nenavazuje vzor, spousta věcí je špatně ušitá. Protože právě letí slimky, nelze sehnat jiné kalhoty, vhodné pro větší velikost. Tedy ne že by ty slimky v mé velikosti neměli… ale jsem dost soudná a přes pokročilý věk ještě dobře vidím. Už jen sehnat padnoucí sukni pod kolena je problém, dále samozřejmě potřebuji, aby byla v mých barvách a hodila se k věcem, které už doma mám. Můj volný čas je dost vzácný na to, abych ho trávila v obchodních centrech zkoušením nepadnoucích kousků.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 03.01.13 16:02

@Bugatti - kde maju sukne po kotniky? To ma mimoriadne zaujima, prosim o tip :-)

Bugatti
4051 příspěvků 03.01.13 16:05

@MP alex Momentální situaci neznám, narazila jsem na dlouhé sukně v létě, když jsem sháněla něco na dovolenou.

razorblade  03.01.13 18:44

@Bugatti ja jsem to brala ze sveho pohledu cloveka do 30 let, ktery si vystaci s bavlnenymi nebo viskozovymi topy, dziny a chinos. kostkovane sukne nekupuju, takze nedokazu posoudit, ale s tim, ze prodavaji jen minisukne nebo naopak dlouhe, nesouhlasim. z beznych obchodu mam nekolik sukni z ruznych materialu, ktere jsou v delce ke kolenum nebo pod ne. co do kalhot nosim vetsinou slimky, ale kdyz jsem potrebovala, uplne bez problemu jsem koupila ve sve velikosti chinos, cigaretovy strih i zvonace. s materialy mam podobny problem jako vy, vetsina meho obleceni je z bavlny, obcas nosim i viskozu, ktera je svym zpusobem taky prirodni material - a opravdu neni problem takove veci sehnat. myslim si, ze jste k nabidce nasich obchodu prilis kriticka

Linie
1701 příspěvků 03.01.13 19:11

Razorblade: Ta bavlna i viskoza, která se prodává v řetězcích je zoufalé kvality, bohužel. Vlněné oblečení je katastrofa /asijci prostě vlnu neumí - srovnejte kvalitu s látkou vyráběnou v Evropě, před 25 lety i u nás/. Pro toho, kdo není líný, je jednodušší si koupit látku a ušít. Za stejný peníz má nesrovnatelnou kvalitu.

razorblade  03.01.13 19:49

@Linie jasne… kazdej umi sit a maty nervy se s tim crcat… to si fakt radsi koupim za petikilo tricko, ktere po sezone vyhodim, nez abych se ucila sit, shanela latky, strihy apod.

MP Markys
136 příspěvků 04.01.13 08:50

Já šít umím jen málo, stroj sice mám, ale pokazil mi ho syn, který na něm šil vojenské plachty. Sukni bych zvládla, ale nenosila bych ji, protože bych věděla o každém nerovném švu a zapošití a tím pádem bych se v ní necítila. Model by to teda nebyl :(. Jsem malá a obézní. Potřebuji opravdu kvalitní a pevné materiály, které by mi postavu nedeformovaly. Neumím si koupit tričko a za sezónu vyhodit. Takže požaduji kvalitu, která vydrží několik let. V poslední době se tato kvalita nedodává do žádného obchodu. Vše se vyrábí na 1 sezonu ( i u drahých značek ).
Chtěla bych zhubnout, bohužel už několik let se snažím a nedaří se mi to. Ale to je úplně jiná diskuze. Zdravím Bugatti :)

Katjinka
177 příspěvků 04.01.13 09:19

Já jsem objemná a ještě k tomu mám velká prsa. Takže se vejdu tak do 44/46. Problém není absence velikostí, ale absence střihů a vůbec oblečení přizpůsobenému větším velikostem. Když si holka velikosti 44 na sebe vezme tenký nekvalitní materiál ušitý na uplně jiný typ postavy, tak vzniká právě to peklo.
Právě na velkých velikostech se projevuje peklo vznikající nekvalitou materiálů.

Nakupuji v F&F - četla jsem spoustu názorů, že se to po jednom vyprání uplně zničilo, ale já mám uplně opačnou zkušenost - F&F oblečení mi slouží lépe než z jiných řetězců.
Občas něco koupím v H&M - mají takovou elegantnější kolekci, která je myslím až do 46.
Sekáče, kde jsou značky, které v ČR nekoupím.
A pak tak porůznu - občas něco v M&S apod..

Bugatti
4051 příspěvků 04.01.13 14:14

@MP Markys Mne šití vždy docela bavilo, hlavně mne uspokojoval ten viditelný výsledek po pár hodinách práce. Kompenzuji si tím svou práci, která mne též baví, ale produkuji kilobajty, které nikde nevidím. Měla jsem štěstí v tom, že maminka byla švadlena a spoustu věcí jsem se naučila od ní. Zbytek si postupně někde nastuduji a do složitých věcí se nepouštím.
Pravdu máte s těmi nekvalitními materiály. Šaty na denní nošení mají všude převážně z tenoučké táhavé viskózy a to není materiál vhodný pro větší velikosti. Nějaké takové šaty mám ze slev, ale nosím je výhradně pod sako.
@Katjinka Mnoho firem pouze zvětší střih, navržený pro menší velikosti; tím se často stane, že jsou úzké průramky, úzké rukávy nebo mají šaty velmi krátkou sukni, pro větší velikosti zcela nevhodnou. Občas něco koupím v MaS, bohužel na jejich anglických stránkách je spousta věcí z přírodních materiálů, ale v obchodě v Brně ani v Praze je vůbec nemají.

Příspěvek upraven 04.01.13 v 20:20

MP Markys
136 příspěvků 04.01.13 14:59

Právě proto bych uvítala na MP typy, co kde koupit, která značka je dobrá, který materiál apd. Problém je v tom, že se neshodneme v cenové relaci a věkové hranici.
To, co je pro mě krásné asi nebude vyhovovat mladším a avantgardnějším typům a opačně. Já si za kvalitu klidně připlatím, ale fakt ji těžko hledám! Působnost v Brně je taky problematická, protože je tady mnohem méně kvalitních značek, dražší obchody krachují. V Praze se dají sehnat dobré boty, v Brně je to velký problém.
Dělat si do Prahy nákupní výlety se mi moc nechce. Raději bych za kulturou.
Jsem už starší, takže asi líná? :) Někdy fakt jo. Možná pak bude moje fotka na MP :)

Katjinka
177 příspěvků 04.01.13 15:58

@Bugatti Ano, ano! Také bych ráda poznamenala, že M&S je mnohem méně „tolerantní“ k větším prsům - mám pocit, že jejich oblečení není moc tvarované, není určené na velký rozdíl mezi objemem nahoře a v pase.
Ale díky bohu za jejich podpsenky - ty na větší poprsí dělají fakt dobře a mají velký výběr velikostí. A hlavně to nejsou žádné obludy. A ta cena!

Sépia
334 příspěvků 04.01.13 16:14

Ja mám tiež problém s nákupmi - momentálne nosím xxl až xxxl a nájsť v takejto veľkosti oblečenie v slušnej kvalite ( tiež si potrpím na kvalitu, prírodné materiály) a ešte s dĺzkou sukní a šiat po kotníky je takmer nemožné. Ak sa čosi nájde, je to krátke alebo mi to je úzke cez prsia. Ak niečo objavíte s dlhými sukňami a šatami, postnite prosím tip!

razorblade  04.01.13 17:40
@Katjinka píše:
@Bugatti Ano, ano! Také bych ráda poznamenala, že M&S je mnohem méně „tolerantní“ k větším prsům - mám pocit, že jejich oblečení není moc tvarované, není určené na velký rozdíl mezi objemem nahoře a v pase.
Ale díky bohu za jejich podpsenky - ty na větší poprsí dělají fakt dobře a mají velký výběr velikostí. A hlavně to nejsou žádné obludy. A ta cena!

ono to mozna bude dano tim, ze M&S je britsky obchod a je sity na britske postavy, ktere jsou dost casto jablka

chinin
2788 příspěvků 04.01.13 18:38

Hezke obleceni v dobré kvalitě a za přiměřenou cenu (vzhledem ke kvalitě materiálů a zpracování), ktere je dostupne i ve vetsich velikostech, prodává např. značka Gerry Weber. Podle mého názoru prodávají kvalitní konzervativní módu, basic kousky (pro představu: kvalitní jednobarevné svetry a trička, jednobarevné či pruhované halenky/košile, klasické sukně, kalhoty, černé džíny apod.), zbývající sortiment je spíš o osobním vkusu - „zajímavé“ topy, úpletové šaty apod. I jejich klasické kousky mívají „modernější“ prvky, ale určitě nejde o značku s „trendy kousky“. K dostání např. v Peek a Cloppenburg, ve Van Graff, nebo v House of Gerry Weber v OC Arkády (tam mi paradoxně přidadá výběr horší než v předchozích obchodech), ale nesrovnatelně lepší výběr jsem viděla třeba ve Vídni.:-)

Mám za to, že v Peek a Cloppenburg prodávají více značek, které vyrábí větší velikosti. Kamarádka ráda nakupuje v Debenhams, kde některé značky vyrábí i velikosti 20 či 22, ale mně se tamnější materiály nezdají příliš kvalitní. (Já jsem ale hodně „zatížená“ na kvalitu materiálů.:-))

Osobně mám dobré zkušenosti se svetry, kardigany, úpletovými bolerky apod. a teké s basic tričky z Jackpot. Vídám tam i velikosti XL či XXL.

Příspěvek upraven 04.01.13 v 20:32

Lanevra
371 příspěvků 04.01.13 18:51

Ta s těmi kudrnatými vlasy je nejen krásná, ale umí se i skvěle obléct. Vidím u ní ale trochu problém v tom, že je sice široká, ale postavu má dokonale proporčně tvarovanou. Takovou boubelky většinou nemívají.

S tím že není nic co by si na sebe člověk oblékl mám problém taky, plus ještě fakt že číslo boty 36 (obvyklá nejmenší velikost v běžném obchodě) je mi velké kamkoliv přijdu a všech typů bot, co by se mi líbili. Takže bez zavazování nebo pásku kolem kotníku to nejde. O klasických lodičkách si mohu nechat jenom zdát.
Takže se svým specifickým stylem, výškou, jiným prostorovým řešením a faktem že nosím korzet, jsem dospěla k názoru, že nechat si ušít sukni na míru je levnější, než kupovat v obchodě. V bonprixu (a to jsou většinou hadry na podlahu) je sukně za 500 a u Riwi je za 600 plus cena látky a ta látka hadr nebude.
Tím chci říct, že by leckdy bylo pro většinu lidí levnější nechat si něco ušít s tím, že to vydrží dlouho, než kupovat každý rok nové a pak to nakonec používat k utírání prachu.

mikita.miki
1931 příspěvků 04.01.13 18:53

@Lanevra to já zas mám velikost 42… kdyby tahle velikost šla řešit páskama, pískám si :-/

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit