Módní ikony

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ems
1482 příspěvků 08.07.12 22:13
Módní ikony

Tak mě napadlo, že mnoho lidí používá slovní spojení „módní ikona“. Kdo je podle vás modní ikona? Proč? Je nějaká všeobecně udaná vlastnost, která z někoho dělá módní ikonu?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

uu  08.07.12 22:41

Přemýšlím, ale nějakou jednu „ikonu“ asi nevyznávám, spíš se tak různě inspiruju, co kde vidím.

Příspěvek upraven 03.11.12 v 14:02

Sibyla
2639 příspěvků 09.07.12 07:20

Řekla bych, že klasickým příkladem módní ikony je dáma, kterou máte v ikonce. Krása, styl, mediální viditelnost. V současnosti se to slovo nadužívá o kdejaké sereblitě, která dává najevo zájem o šaty.

Rosalyn
925 příspěvků 09.07.12 10:08

Mezi současné módní ikony patří určitě vévodkyně Catherine. „Módní ikona“ je podle mě někdo, kdo svým stylem inspiruje hodně lidí, nebo někdo, jehož styl je hojně obdivován.

lilijána
69 příspěvků 09.07.12 10:38

Moje módní ikona je kamarádka ze Slovenska. V době kdy já nosila jen rifle, mikiny a trička nad pupík (když to teď vidím zpětně opravdu hrůůůza)ona nosila jako jedna z holek na vysoké škole boty na podpatku, sukně, plátěné kalhoty, dlouhé kabáty apod. Její styl se mi opravdu líbil a líbí. A také díky ní jsem začala nosit boty na podpatku, plátěné kalhoty, kabáty a delší trička. Děkuji Mário

seznam.mih  09.07.12 11:17

Nikoho oblíbenýho jsem nikdy neměla. Když se mě někdo zeptal, jakej je můj oblíbenej film, hudba, styl hudby, seriál, zpěvák, kterej model se mi líbí, nebo kterej kulturista, nebo malíři… tak i zde nemůžu říct, kdo je moje oblíbená módní ikona, protože nikoho oblíbenýho nemám. Líbí se mi od ní tuto a tamto, ale nelíbí se mi zase něco jinýho, nebo na to nemám náladu a tak sáhnu po jiném kalibru. Myslím si, že ti „pokročilí znalci módy“ se radši budou inspirovat přírodou, uměním, hudbou, architekturou, zvířatama, než aby se inspirovali konkrétním člověkem/návrhářem.
Otázka ale byla co je to módní ikona? Pro mě někdo, u koho se mi líbí její styl oblékání, životní styl. Někdo pro mě hodně inspirativní.

monicka
565 příspěvků 09.07.12 13:00

Módní ikona je podle mého názoru někdo, kdo má vlastní, jasně rozpoznatelný styl a u koho se mi okamžitě vybaví, co nosí. Mám taky pocit, že dneska se to používá pro úplně každého (například Blake Lively? Jessica Simpson? to jako vážně?).
Pro mě je módní ikonou určitě Dita von Teese:

ad. Adéla
163 příspěvků 09.07.12 14:25

Pro mě je módní ikonou Audrey Hepburn, její styl miluju - elegantní, jednoduchý a nápaditý. Módní ikona pole mého názoru musí být člověk který je vidět a který má svůj styl, který inspiruje spoustu lidí.

scarlete
404 příspěvků 09.07.12 14:52

Pro mě… Grace Kelly, Jackie Kennedy, Audrey Hepburn.. ze současných, mimo náš malý český rybníček se mi líbí například dáma z mého nicku, i když zrovna u ní to bude asi dost o práci stylistů, nicméně umí to nosit a vypadá prostě dobře :-) a pak samozřejmě vévodkyně Kate, která se o svou vizáž stará převážně sama, je krásná, elegantní a charizmatická a inpsiruje miliony žen.

punčocha
23 příspěvků 09.07.12 20:52

Ano souhlasím, také jsem ji chtěla jmenovat. Má všechny atributy módní ikony, ale určitě jich je více /těch ikon/. S tím už se človek musí asi narodit, dnešní snahy některých stylistů vytvořit módní ikony z některých,,ce­lebrit,, je velice tristní, ba přímo odpuzující.

sarinka.v
423 příspěvků 09.07.12 20:57

Pro me osobne je ikona Victoria Beckham. Dle me vzdy elegantne a krasne oblecena. A ne, neresim jak je hubena ani kolik utraci za obleceni, to je mi uprimne jedno :)

Mylady2
12409 příspěvků 09.07.12 21:03

Souhlasím s @sarinka.v
Též se často inspiruji u V.B.

sarinka.v
423 příspěvků 09.07.12 21:04

@Mylady2 Mit saty z jeji kolekce pro to bych vrazdila…daji se koupit, ale drahe bohuzel :)

Mylady2
12409 příspěvků 09.07.12 21:11

@sarinka.v :-) nejsou zrovna z nejlevnějších:-) popravdě se mi ale víc líbí třeba A.mcqueen nebo zuhair murad

gulietta  15.07.12 11:13

Módnu ikonu nemám žiadnu. Ale dnes som zistila, že by som rada mala šaty Salmy Hayek. :-)

eveK
333 příspěvků 15.07.12 14:12
carrie

Dle mého názoru je módní ikona někdo, kde je ve svém stylu hojně kopírován. Třeba moje srdeční záležitost je toto.

GreatSusan  15.07.12 14:25

Pro me ma ohromny styl Victoria Beckham. Velice zajimava je Alexa Chung, umi opravdu dobre kombinovat. Kate Moss samozrejme. Celkove velmi inspirativni osoba je Grace Coddington, je to krasna zenska a dela neuveritelne fotky.

runningfox  15.07.12 15:04

Mně se velmi líbí Annie Lennox, za mého mládí mne nejvíc asi ovlivnila. Moje mamka je jí dost podobná, připadá mi trochu jak má příbuzná :-) Líbí se mi všechno na ní, zpěv, styl, účes… Moje největší a asi zásadní inspirace.

GreatSusan  15.07.12 15:36

@runningfox
Tim jste mi pripomela nemeckou zpevacku Nenu (tedy v jeji soucasne podobe, ne jak vypadala v 80. letech). Je ji neco pres 50, vypada vyborne a jeji styl obleceni se mi moc libi.

eveK
333 příspěvků 15.07.12 18:55

Tak už jsou tu tři účastníci, kderým se nelíbí Carrie? Můžu se zeptat proč?

Mylady2
12409 příspěvků 15.07.12 19:30

@GreatSusan Jj Nenu jsem dva roky zpět viděla na podiu a fakt že vypada dobře!!!

GreatSusan  15.07.12 19:33

@eveK
Carrie mi pripada prehnana a tak trochu passé, neni to skutecna postava, je to proste jen fantazie Patrizie Field - kdyz ten serial byl aktualni, tak se mi to libilo, ale postupem casu mi to zacalo byt prilis. Pripada mi, ze existuji inspirativnejsi lide a filmove postavy. Kdyz uz filmova/serialova postava, tak bych vzala spis Anne Hathaway nebo Emily Blunt z The Devil wears Prada, ty jsou trochu modernejsi a maji spis styl, ktery se mi libi.

Btw. raminko jsem Vam nedala, ale presto nepovazuju Carrie za modni ikonu :-)

GreatSusan  15.07.12 19:37

@Mylady2
Nedavno byla v porote The Voice of Germany a vypadala fakt vyborne, docela jsem vahala, jestli si nedam ostrihat vlasy podle ni :-). Ona je napul punk a napul elegantni a zustala mlada i v hlave, to dela hrozne moc. No a je porad stihla - v tom se stala mym velkym vzorem, az mi bude pres padesat, chci vypadat jako Nena!

Mylady2
12409 příspěvků 15.07.12 19:43

:-) v pátek jsem potkala simonu Krainovou (vím že se tady asi moc české celebrity nemusí) ale vypadala výborně a chic… I s bříškem!

Lama_z_Lana  15.07.12 19:59

@GreatSusan A já to vnímám skoro opačně. Pouštím si teď satc místo večerníčku a pokaždé si říkám, že i když jsem každý každý díl viděla už několikrát, pokaždé tam najdu inspiraci :)
I když já bych za svojí „ikonu“ považovala spíš Charlotte.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit