Módní ("módní") časopisy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katango
1356 příspěvků 22.11.11 16:33

Co říkáte na tohle téma k diskusi?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

MP Pafka
185 příspěvků 22.11.11 17:25

Dobré téma. Módní časopisy nekupuji, ani ty „módní“. Maximálně si je prolistuji v obchodě - nač vyhazovat peníze oknem. :-) Občas si některé půjčím v knihovně.

Karoleenah
2322 příspěvků 22.11.11 17:38

Jediný módní časopis, který bych si byla ochotná koupit, je Vogue, už jen pro to jméno. Ovšem za sumu, za kterou se prodává v českých trafikách, bych si mohla pořídit i dvě knížky, takže zatím na to nedošlo. České módní časopisy mě nebaví, je tam víc reklam než textu a člověk se tam stejně nic novýho nedozví.

katango
1356 příspěvků 22.11.11 18:39

Jo, mně připadají jako katalogy a ty články jsou taky furt stejný. A některá díla návrhářů jsou k smíchu i pláči. Už to nekupuju.

kiwi  22.11.11 19:06

Nevím, proč bych měla platit za „časopis“, který je ze dvou třetin tvořen reklamou…to mi bohatě stačí množství letáků, které mi házejí zadarmo do schránky. Obtěžuje mě to úplně stejně…
Navíc, jak jsem měla tu čest občas zahlédnout nějaký ten článek, cílová skupina těchto plátků jsou evidentně chovanky ústavu pro retardované nosnice - a celkový obraz nijak nevylepšují ani jejich šéfredaktorky (zjevně předčasně ze zmíněného ústavu propuštěné).

Beru
34 příspěvků 22.11.11 22:20

kiwi, musím souhlasit! Tyhle časopisy si prohlížím u kadeřnice a nechápu, jak za to někdo vyhodí částku, kterou stojí. Třetina reklama, třetina skrytá reklama, třetina dementní články. Navíc mě módní trendy ani moc nezajímají, chci chodit pěkně oblečená, ale jestli je to zrovna in nebo out mě fakt nebere (stačí, že nakupuju v obchodech, kde se tím zřejmě řídí)…

MP Jana
215 příspěvků 23.11.11 07:23

Už když jsem viděla ten název vlákna, věděla jsem přesně, co se v diskuzi bude rozebírat. Že je to samá reklama, móda nikoho nezajímá, protože on se řídí tím, co mu sluší, jsou tam pitomé články, ještě by sem někdo mohl napsat, že to, co tam prezentují, není pro normální ženy, protože je to všechno drahé nebo že on nemá zájem číst ve dvaceti o botoxu nebo o dětech, tak proč to tam sakra píšou.
Některé časopisy mě nebaví a některé zase ano. Hledám inspiraci, co si ušiju, bytový design, nové kosmetické záležitosti, dost často články o zajímvaých tématech nebo lidech, je to pro mě prostě relax(lidi s duševně náročnou prací pochopí). Možná jsem pro chovanka ústavu pro retardované nosnice, ale o respekt od lidí, kteří se rádi vymezují proti všem, mají rigidní nesnášenlivé postoje a vidí svět černobíle, asi nestojím.

Alena Cechova  23.11.11 07:49

Já si občas koupím Elle.

sasha
171 příspěvků 23.11.11 08:18

obcas cosmo

MP Ava
248 příspěvků 23.11.11 08:31

Já nemám potřebu se vůči někomu vymezovat ani kritizovat, jen když se mi takové časopisy dostanou do ruky, tak je maximálně za pět minut prolistuju a tím to končí. Víc v nich není, co by vystačilo na delší čas. Obrázky člověk prolítne, články se číst nedají. Proto mi to přijdou jako vyhozené peníze - kvůli těm pěti minutám duševního relaxu.

Frankie
213 příspěvků 23.11.11 09:07

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:51

Alena Cechova  23.11.11 09:17

Přiznám se, že v módním časopisu nehledám žádné hlubokomyslnosti, spíš mne občas baví listovat těmi barevnými stránkami a snít o pozlátku. Jsem jednoduchá a nevadí mi to. Moje mamka kupovala Ženu a módu a dneska je to takové pěkné retro čtení. Ze stejného důvodiu jsem nevyhodila módní časopis z bývalého NDR Sibylle, jsou tam i střihy a kolikrát je zajímavé podívat se na to, jací jsme (taky) byli. Dneska vám to může připadat jako snobárna, povrchní zábava, slepičí rozhledy, počkejte ale za pár let, jak nostalgicky v tom budete listovat.

MP Monny
480 příspěvků 23.11.11 09:37

Přidávám se k Janě, taky jsem nosnice… Kupuju si bazaar a baví mě vzít si ho po náročném dni do vany a koukat na fotky oblečení, vlasů a dalších reklamních objektů. Je to prostě chvilka, kdy vypnu a jen koukám na pěkné barevné věci (malé děti takhle sedí u televize a stačí jim, že postavičky jsou barevné a hýbyjí se, já ani ten pohyb nepotřebuji). Články nejsou nic objevného, ale občas je hezký nějaký rozhovor, pár stran o cestování atd. Stejně tak ráda si prohlížím třeba fotky naaranžovaných pokojů v katalogu Ikea a hodnotím si to sama pro sebe…

DanielaS
4599 příspěvků 23.11.11 09:42

Ja v modnim casopise zadne hluboke myslenky neocekavam a prohlizim si prave reklamy, nektere si vystrihuju kvuli zajimavym satum, detailu, sperku. Nejvetsim dodavatelem je tchyne, ktera ma predplacene noviny s tydenni modni prilohou (IO donna). Uz mam pekne plny poradac vystrizku.

sasha
171 příspěvků 23.11.11 09:43

ide o vzhled a nahodou som tam nasla niekedy zaujimave typy na restauracie alebo cestovanie

GreatSusan  23.11.11 09:50

Casopis si kupuju jeden mesicne pravidelne, plus tak ob mesic az dva jeden dalsi, kdyz se mi proste chce (vetsinou, kdyz je hezky a jsem pobliz nejake kavarny se slunecni terasou - kde, jak pise A. Cechova, se necha hezky snit o pozlatku). Nehledam v casopisech navod na zivot, ani filozoficke uvahy, proste me to obcas bavi cist a predevsim si rada prohlizim fotky. Modni trendy me zajimaji a sleduji je. Nechavam si tim ovlivnit i pri nakupech (predevsim u bot) a stylingu (ceske slovo me nenapada). V Cechach si rada kupuju Elle nebo Harpers Bazaar. Modni casopisy kupuju rada i na dovolenych a cestach, prijde mi zajimave porovnavat styl v ruznych zemich. Celkove se da rict, ze mam casopisy rada, je to „rychle“ cteni a relavne levne odreagovani - jinak ctu dost suchoparne nebo castecne i deprimujici veci.

Katy
91 příspěvků 23.11.11 10:09

já si to taky prohlídnu - třeba když jedu se Student agency, u kadeřnice apod. proč ne? ráda koukám na obrázky, a vědecké články tam snad nikdo nečeká. ovšem peníze za to dávat nehodlám. koupila bych si třeba Vogue, ale za těch 200,– nebo kolik si radši koupím náušnice a punčocháče, a časopis si prolistuju v knihovně.

Eiwen
134 příspěvků 23.11.11 10:44

Na cestách si už tradičně kupuju Vogue a miluju britský časopis (vychází myslím jednou za čtvrt roku) LOVE - ty časopisy jsou nádherné už vizuálně, propracované fotostory, extravagance, i ty reklamy mají jinou úroveň než třeba na c&a :) U kadeřnice si také obvykle čtu Elle, ale to mě nějak nezaujalo, ne tak, abych za něj utrácela.

anicka  23.11.11 10:50

Dalsia nosnica do party - kupujem si Evu, vzdy na cestu vlakom z domu, je tam sice aj reklama a podobne somariny, ale pri cestovani aj tak nie som schopna sa sustredit na nieco filozoficke alebo odborne. A s drahym mame predplateny Maxim - ono sa to nezda, ale clanky su tam pomerne zaujimave, obcas vtipne, a dokonca som tam pakrat nasla inspiraciu na vianocny alebo narodeninovy darcek :-)

Oldyn
5010 příspěvků 23.11.11 12:13

Maxim a je jen zdání, že je to časopis pro muže.

sasha
171 příspěvků 23.11.11 12:14

Maxim je super, neberu sa vazne a vzdy sa dobre nasmejem

kiwi  23.11.11 13:00
anicka ha detto :pri cestovani aj tak nie som schopna sa sustredit na nieco filozoficke alebo odborne.To já taky ne - proto si do autobusu nebo letadla beru zpravidla nějakou detektivku :-)

anicka  23.11.11 13:06

@kiwi - to tiez, s tym casopisom mi to vyjde akurat na trvanie cesty :-)

Frankie
213 příspěvků 23.11.11 13:29

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:50

MP Doda
19 příspěvků 23.11.11 15:02

Já si zas kupuju Marie-Claire, kromě módy tam mají vždy i nějaký zajímavý článek o konkrétních případech porušování lidských práv a organizacích či lidech, které se to snaží změnit (takhle jsem se dočetla například o hnutí „růžových sarí“ v Indii), anebo vůbec zlepšit životní podmínky (jedna Francouzka např. naučila ženy z jedné africké vesnice vyrábět tašky apod. z odpadu - igelitu a pomáhá jim jejich výrobky prodávat atd.), takže kromě pěkných obrázků se dozvím i něco zajímavého i jak můžu pomoci ostatním ;-)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit