Módní poklady domova

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sofia14
74 příspěvků 11.04.13 19:21
Módní poklady domova

Znáte to - spěcháte ráno do školy nebo do práce a chcete si zrovinka dnes vzít ten kabát, který celé tři měsíce zahálel na věšáku, protože na něj byla moc velká zima a ouha - nemáte k němu šátek. Honem tedy běžíte do ‚rodinného šuplíku šátků‘ a modlíte se, aby se tam našel alespoň nějaký vcelku přijatelně padnoucí ke zbytku outfitu. Namátkou sáhnete a triumfálně vytáhnete šátek, o kterém již při prvním pohledu víte, že jste si ho zamilovali a stane se tak součástí vašeho šatníku..Přesně takováto situace mě podnítila k tomu založit tuto novou diskusi a nabídnout tak všem další příležitost k chlubení. Tentokrát to ale nebudou úlovky ze secondhandů, ale právě již zmíněné ‚poklady domova‘. Pište a přidávejte fotky všeho, co jste takto náhodně objevili a neměli dříve ani tušení, že něco takového vlastníte nebo jste to věděli, ale nevěnovali jste tomu pozornost..Myslím, že do této kategorie se dají zařadit i zajímavé poděděné kousky po babičkách, maminkách nebo tetičkách…

Reakce:

Sofia14
74 příspěvků 11.04.13 19:28

Pro začátek přidávám několik fotografií nalezených kousků :)Klobouk je od značky Tonak a původně měl černou mašli, tuhle jsem si tam přišila po tom, co se ta černá zničila. Šaty jsou po mamce, šité doma, nosím k nim uzoučký černý pásek do pasu..

Moir
1802 příspěvků 11.04.13 20:10

Jé, z té květované látky jsem měla šaty do tanečních! (podle střihu v Burdě). Ty asi ještě někde doma budou a podle všeho se do nich ještě vejdu.

Sofia14
74 příspěvků 11.04.13 20:26

Jestli je najdete, dejte sem určitě fotku :) Bylo by zajímavé porovnat dvoje šaty ze stejné látky a nejspíše jiného střihu :)

mikita.miki
1931 příspěvků 12.04.13 09:20

@Sofia14 hlásím, že z té samé látky si mamka ušila halenku, ale v tak prudce moderním střihu (na tu dobu) že mi věřte, že byste ji vidět nechtěly :-D

lentilki
23 příspěvků 12.04.13 13:07

Mám tři skvělý klobouky po babičce, jenže ona měla hlavičku jak makovičku. Povalují se ve skříni a teď jste mi připomněly, že už druhým rokem sbírám odhodlání je prodat. A tajně doufám, že se mi smrskne hlava :D

valery
1579 příspěvků 12.04.13 13:46

@lentilki
zkuste je nafotit, prosím.
Já mám dceru, co hlavu má maličkou jak kuželka - poslední číslo masky, tedy dětskou, v pohodě „obuje“- to je ta s tím chobotem, jak pamětnice možná vzpomenou! ale je taky odpovídajícně mrňavá -158 cm, takže širáky nebrat… pokrývky hlavy ale nosí ráda a slušel by jí zřejmě i nočník, kdyby si ho napasovala na hlavu… třeba budu mít pro ni extra dárek díky vám -D

lentilki
23 příspěvků 12.04.13 15:49

@valery
no, zapomněla jsem napsat jak makovičku „oproti mně“. Protože já mám asi palici jak balón, takže co normální hlava v pohodě pojme, já mám nasazeno jak féz (což jsem teď vyhledala, že je název pro ten srandovní kastrůlek s ocáskem, co nosí na hlavě Turci). No a hlavně ještě nejsem vnitřně připravena se s nimi rozloučit :D

valery
1579 příspěvků 12.04.13 15:59
@lentilki píše:
@valery
no, zapomněla jsem napsat jak makovičku „oproti mně“. Protože já mám asi palici jak balón, takže co normální hlava v pohodě pojme, já mám nasazeno jak féz (což jsem teď vyhledala, že je název pro ten srandovní kastrůlek s ocáskem, co nosí na hlavě Turci). No a hlavně ještě nejsem vnitřně připravena se s nimi rozloučit :D

tak až uzraje čas dejte vědět…

GabrielaCharlota
114 příspěvků 13.04.13 14:38

Skrin a kratka bundicka z praveho kralika v nadherne mintove barve po mamince. (Pry uz je „moc stara“). Vedela jsem o ni, ale az ted jsem se odvazila si o ni rict. Jen doufam, ze mi ji nejaky silenec v tramvaji neznici.

gabous
196 příspěvků 13.04.13 15:36

Co se týká oblečení, tak je to v maminčině skříni slabší a najít tam něco z dob minulých je již nemožné, nicméně nedávno mi vrazila svoji starou šperkovnici a já se nestačila divit :). Říční perly po babičce, zlatý řetízek s kameny (řekla bych, že trochu ve stylu secese) a pozlacený obojek, který skvěle vypadá k šedému tílku a černému saku (ale potřeboval by trochu vyčistit).
Foceno mobilem, takže poněkud mdlé barvy.

Chari
541 příspěvků 13.04.13 20:47

Třeba plastový košík na nákupy z 80. let, někdy loni nebo před loni se stal znovu docela módní záležitostí :) 

real.blond
6688 příspěvků 13.04.13 21:21

@Chari jeee ten jsem mela taky! Zdedeny uz ani nevim po kom.. U babicky na chate jsem v nem tahala hracky a sezone hub jsem do nej sbirala hribky:-D

Chari
541 příspěvků 13.04.13 21:55

@real.blond Taky tak a z té nostalgie jsem si ho nechala :). Můj je po mámě.

VivaItalia
596 příspěvků 14.04.13 23:29

@Chari
Tak to jste mě vrátila do dětství a nechápu, jak jsem na ten košík mohla zapomenout! Měla jsem ho oranžový…

MaláČarodějnice
706 příspěvků 15.04.13 07:36

@Chari u nás je jeden tmavěmodrý a obvykle v něm ukládáme prázdné lahve od piva( u nás řečeno „sklinky“). Akorát s ním manžel nechce chodit do toho obchodu, tak
to pak přeskládává…no já bych s ním klidně šla, kdyby mi s něčím ladil:-)
A na gymplu jsem v něm nosila chvíli i učení do školy. Ještě byla i miniverze, cca 20 cm, to byl teprve roztomilý kousek:-)

chinin
2788 příspěvků 15.04.13 08:24

@MaláČarodějnice
Ano, tu miniverzi jsem mela! Nikdy jsem ji ale nenosila misto kabelky, ale mela jsem v tom kosiku doma uskladnene siti. Vloni jsem si na nej s nostalgii vzpomnela, ale ani me nemrzelo, ze jsem ho cca pred 15 lety vyhodila, protoze by se mi barevne stejne nehodil k obleceni. :-)

lentilki
23 příspěvků 11.11.13 09:20
klobouky po babičce

Pokud byste měl někdo zájem (a není to zde považováno za spam), rozhodla jsem se nakonec s těžkým srdcem klobouky vydražit ve prospěch koček. Více info na linku níž:

https://www.facebook.com/media/set/?…

stes  11.11.13 09:25

@mikita.miki chtěly :-) sem s ní

coralline
822 příspěvků 11.11.13 13:05

Ty plastové minikošíky jsme měly jako děti na hraní. Když jsem se nedávno na netu dočetla, že se nosily místo kabelky, zůstala jsem z toho úplně paf :-D Neumím si to představit, hlavně z praktického hlediska. Vždyť je v tom všechno vidět. Nedá se to zavřít. Co když třeba začalo pršet? Co když se to někde zachytí a všechno se vysype? Musím se mamky zeptat, k čemu je původně měla.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit