Mor českých ulic - 3/4 kalhoty

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Superstar
67 příspěvků 04.07.12 12:39
Mor českých ulic-3/4 kalhoty

Ahoj,
už mi to fakt nedalo, tak zakládám toto téma. Poslední dny v ulicích města, kde žiji(Havířov)pot­kávám tak 8 lidí z 10,co mají na sobě 3/4 kalhoty. Ženské mají většinou takové ty látkové, béžové(prostě taková ta světlá vyblitá barva),nebo černé. Muži zas nosí většinou riflové. Nosí je, i když je 30 stupňů ve stínu. Je to normální, že v tom chodí skoro každý??? Vždyť mají na výběr třeba šaty, sukně, kraťasy, lněné dlouhé kalhoty…Naposled jsem ve skupince 8 lidí napočítala 6,co ten 3/4 „mor“ měli na sobě. Kde se takhle „móda“ vzala? To už ani není vtipné, když v tom vidím tolik lidí…Spíš mě to deptá a je to k pláči, kam směřuje český vkus či spíše naprostá pasivita, rezignace a nezájem o zevnějšek. Vyskytuje se tento 3/4 „mor“ i ve městech, kde bydlíte vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

LadyPapajka  04.07.12 12:42

Z 99% souhlas. Nosí to každej a přitom v tom není markatně menší teplo než ve volných plátákách nebo sukni.
ALE:
sukně může být problém, protože i mě se svými 60 kg se třou stehna. A rozhodne si nebudu brát silonky

já osobně (ale to je možná moje uchylka) bych si nezvala kratasy někam do města. V menším městě možná jo, ale v Praze kdybych měla chodit pro Vaclavaku v kratasech (mám dvoje takový akorát pod zadek a jiné mi nikdy nesedely) přišla bych si moc odhalená. Minisukně stejně tak.

Ale jinak je pravda, že sem přijela po měsíci do našeho 10tisícového města a vyrazila na nákup a taky 80 % žen mělo nějaky tříčtvrtáky. Začínám na ně bejt alergická

runningfox  04.07.12 12:42

Hlásím výskyt tříčtvrtečního moru v Praze, podle posledních indicií ale zdá se, že epidemie ustupuje a nehrozí její rozšíření do okolních států (třeba přes Ruzyň)

Ayla
33 příspěvků 04.07.12 12:46

Já jsem si včera koupila podobné těm na fotce…jen tmavší. Jsou tedy tmavě béžové :D jsou to ony? Nebojsou na def. 3/4 moc krátké? :D proti slušivým a padnoucím 3/4 kalhotám nic nemám…pravda je, že do 35 stupňů je tedy nosit nebudu…mám je spíš na takové to teplé deštivo apod.

Bugatti
4052 příspěvků 04.07.12 12:50

Právě v jedněch takových sedím u počítače. Pohodlné na doma, na výlet nebo na práci na zahradě. Na ulici (dál než do místního obchodu) je ale nenosím, protože se mi to nelíbí (a taky proto, že to nosí každý). Také mám v teplém počasí problémy s odíráním stehen, jde to řešit… jenže i ty třičtvrťáky jsou jedním z řešení…

Ayla
33 příspěvků 04.07.12 12:55
@Bugatti píše:
Právě v jedněch takových sedím u počítače. Pohodlné na doma, na výlet nebo na práci na zahradě. Na ulici (dál než do místního obchodu) je ale nenosím, protože se mi to nelíbí (a taky proto, že to nosí každý). Také mám v teplém počasí problémy s odíráním stehen, jde to řešit… jenže i ty třičtvrťáky jsou jedním z řešení…

V podobném modelu jako na fotce se mi to jako ohoz na výlet či na dovolenou celkem líbí… A má ne zcela hubená stehna v nich vypadají užší :D aspoň si to myslím :D Ale mám je obtaženější než tahle modelína…

JarkaJar
432 příspěvků 04.07.12 13:00

A jak se vám líbí pánské široké tříčtvrteční (nebo kratší) letní kalhoty, které jsou navíc z nějaké tenké látky, takže připomínají dlouhé a široké trenýrky? Nebo sukni. Říkala jsem si, že ta móda už asi naštěstí ustupuje, ale když jsem dnes ráno čekala na nábřeží na tramvaj, viděla jsem troje. Osobně nemám nic proti 3/4 kalhotám v béžové nebo bílé barvě - jsou to přece typicky letní barvy. Pokud jsou ty kalhoty z nějaké pevnější látky. A kdyby je neměli skoro všichni.
Pánové středního a vyššího věku nosí i v létě světlé dlouhé plátěné kalhoty, osobně se mi to moc líbí.

Rotor
13 příspěvků 04.07.12 13:01

Preblem 3/4 kalhot je, ze jsou vsude k dostani a jak MP heslo hlasa: kdo premysli v obchode, nemusi premyslet u skrine. Kdyz koupim co maji, jen proto, ze to maji, ze ohledu na postavu a prilezitost, 3/4 kalhoty se zaradi do kategorie sustakovych bund, sportovnich bot a dzin…

Jinak, skoda, ze v zaplave 3/4 kalhot mam takovy problem sehnat kalhoty 7/8… je obrovsky rozdil videt stejnou postavu… 1/8 a udela obrovsky rozdil :-)

Zrovna vcera jsem cekala v Praze na Flore a koukala se po lidech a rikala si, ze to vsem docela slusi, a kdeze to MP chodi na ty ulovky. Flora byla az na vyjimky ok :-)

Superstar
67 příspěvků 04.07.12 13:08

@Ayla
Obrázek, který jste vložila, se mi líbí. Pokud by jejich outfit vypadal takhle, tak proti tomu nic nemám, ba naopak. Jenže realita je zatraceně odlišná. Většinou ty kalhoty doplňují vzorované haleny či obtáhlá tržnicová trička. U pánů zas hodně často vídám kárované košile či v horším případě tílka…Proč se naprosté většině čechů móda netýká?

Ayla
33 příspěvků 04.07.12 13:12

To máte pravdu…hlavně takový ten šustivý typ s mnoha kapsami plus hnusosandále s ponožkami z tržnice… Vždyť obléci se kulturně přece není taková věda…nebo ano?

Pavlena
778 příspěvků 04.07.12 13:31

Souhlasím, je to mor. Zvlášť v kombinaci s levným materiálem a širokým střihem.
Ale přiznávám, že jsem jedny koupila manželovi - viz foto. Na volnočasové aktivity akceptuje pouze bermudy a ty po kolena (nedejbože nad kolena) mi nepřijdou úplně vhodné.
Na fotce není manžel, ale model.

oriskova
83 příspěvků 04.07.12 13:31

Také mě to již napadlo…mor, ale občas i já 3/4 kalhoty nosím. Poradíte tedy jinou možnost?
Nosím delší sukni, někdy šaty, ale nepříjemně se dřou stehna.
Na krátkou sukni, ani šortky nemám postavu…krátké nohy, silná lýtka.
Teď jsem byla ve městě v dlouhých kalhotech, směs bavlna a len i tak je celkem horko.

Ano je to mor…jenže u někoho mi to přijde lepší řešení, pokud jsou 3/4 z přírodních lehkých materiálů, než potkávat všechy ty lidi třeba v krátkých šortkách ;oD

Bugatti
4052 příspěvků 04.07.12 13:34

@oriskova Sukni a stehna zapudrovat, nebo lehké kalhotky s delší nohavičkou pod sukni. Šiju si je sama z laváblu, který mi zbyl po babičce.

Pink_lemonade01
86 příspěvků 04.07.12 13:44

@Bugatti Zapudrování pomáhá možná tehdy, když se moc nepotíte, mně na stehnech pudr vydrží asi dvě minuty. A nějak si neumím představit, že bych pod rozevláté sukně nosila kalhotky s nohavičkou, přece jen větřík může fouknout a bombarďáky nikde vystavovat nechci. Pod pouzdrovou sukní by se zas rýsovaly, člověk by se musel neustále kontrolovat.
Vlasně módu 3/4 kalhot docela chápu. V sukni se třou stehna, kraťasy nejsou pro každého, v dlouhých kalhotách je vedro (a neříkejte, že ne, jakmile mi v horku do kalhot nefouká spodem, je mi hic, nejhorší je len, v něm si připadám jak ve skleníku, navíc se muchlá a vytahává).
7/8 kalhoty se mi moc líbí a myslím, že pro mnoho žen by mohly být alternativou k tříčtvrťákům, ale mně bohužel nesluší.
V létě nosím hlavně sukně a když cítím, že stehýnka začínají dřít, využiju MHD. Na výlety nosím kraťasy, celulitida necelulitida.

Bugatti
4052 příspěvků 04.07.12 14:07

@Pink_lemonade01 Pouzdrovka je na léto nepraktická, já osobně nosím, a nejevíc mi sluší, sukni hladkou přes boky a dole se rozšiřující, popřípadě šaty. Ty kalhotky sahají jen přes nejširší místo stehen a nic vidět není, ani nemůže. Jinak nosím dlouhé lněné kalhoty, v těch se dá vydržet a na výlety právě ty tříčtvrťáky. Ono je taky důležité, jaký mají střih a z jakého jsou materiálu. Mohou vypadat dost dobře stejně jako to může být úplné peklo.

volfish
905 příspěvků 04.07.12 14:09

Ale jako ono lidi prostě nosí to, co si můžou koupit. Pokud v městečku zbylo na nákupy oblečení akorát Tesco a vietnamské obchody a vy jste člověk středního věku, který dělá manuální práci někde ve fabrice na směny a o internetu víte akorát to, že existuje, tak co vám zbývá?
Zkuste si někdy v takovém menším městě projít obchody a sestavit outfit pro 50letou dámu s nadváhou s rozpočtem tak 1000Kč včetně bot. :nevim:

LadyPapajka  04.07.12 14:12

@volfish Moda není o penězích, moda není o penězích, moda není o penězích. NENÍ. Ani v malém městě ne.

Pink_lemonade01
86 příspěvků 04.07.12 14:13

@Bugatti S pouzdrovkou máte pravdu, jenže ta zas nejvíc sluší mně, nebo mám aspoň ten dojem. Pokud je ovšem hodně upnutá, je to peklo.
Ty kalhotky možná zkusím, jestli něco podobného seženu, ušít bych to nejspíš nezvládla, aby to dokonale sedělo. Máte je volné nebo na tělo? Lavábl bude, předpokldám, nějaké hedvábí, takže nepružná tkanina. Nehrne se Vám to pod sukní nahoru?

Zoe
316 příspěvků 04.07.12 14:17

U nás na Moravě je těchto kalhot také plno. Jak už tady někdo napsal, celkový dojem souvisí i s tím, co si k nim vezmete. Vyseděná a povolená zadní část bavlněných 3/4 kalhot doplněná plandavým syntetickým tričkem není nic moc. Možná je to i postavou: štíhlá žena v přiléhavých 3/4 kalhotech a přiléhavé jednobarevné halence vypadá docela šik. Ale také se přimlouvám za letní šaty nebo sukně. Ženy noste je! Kdy jindy, když ne teď v létě…
Co je z mého pohledu opravdu hrozné, jsou muži v krátkých bavlněných trenýrkách a tílku. Ve městě na nákupech! A nejradši je nosí starší obézní muži. To je peklo všech pekel!

volfish
905 příspěvků 04.07.12 14:18
@LadyPapajka píše:
@volfish Moda není o penězích, moda není o penězích, moda není o penězích. NENÍ. Ani v malém městě ne.

Kdo se baví o módě? Tady jde o oblečení. Aby člověk nechodil nahý.
Těžko můžete chtít po někom, kdo má minimální plat a měsíčně mu zbyde pár korun po zaplacení nájmu a jídla, aby řešil módu. Což se bohužel na tom malém městě - a přímo zmiňovaný byl Havířov, ve kterém je 20% nezaměstnanost, týká většiny lidí.

Pink_lemonade01
86 příspěvků 04.07.12 14:19

@volfish @LadyPapajka Zrovna v tom Tescu mají F+F, která se poslední dobou docela zlepšila. Já tam moc nenakupuju, ale kamarádka ano a občas mě překvapí, co a za jakou cenu tam sežene. Samozřejmě, pokud někdo může vydat za oblečení nula nula nic peněz, tak je to těžké (ne všude jsou kvalitní sekáče a ne každý má čas pravidelně je navštěvovat. Od té doby, co mám pracovní dobu od osmi do pěti se do sekáče dostanu tak jednou nebo dvakrát za měsíc. Mohla bych častěji, ale nemám na to energii a radši jsu do kina nebo třeba na kafe, o víkendu na výlet. Zlatá studentská léta na tohle).

LadyPapajka  04.07.12 14:21

@volfish
Když má člověk na to koupit si šmejd za 200 u vietnamců, má i na to aby si koupil něco slušně vypadajího z trochu kvalitnejšího materiálu třeba v sekáči.
A vůbec takhle by se mohl clovek vymlouvat celej život a všichni rovnou můžeme chodit v hadrech. Jsem student, jsem důchodce jsem nezaměstnaná, jsem kdoví co a mám mín peněz. Nemám to kde koupit, nechce se mi nikam jet, když můžu sedět u televize. Nikde na mě nic nemaj, nic mi nesluší, bla bla bla.

http://sueinsocks.blogspot.cz/
http://mezinebemazemi.blogspot.cz/

Bugatti
4052 příspěvků 04.07.12 14:24

@Pink_lemonade01 První se mi moc nepovedly, chtělo to vychytat střih. Lavábl je látka, z které se dřív šily noční košile… dnes už se to nikde neuvidí, mně toho zbyly metry po babičce. V takové tělově-růžové barvě s maličkými puntíčky. Pod sukní nejsou vůbec vidět, ale mám sukně podšívkované.

volfish
905 příspěvků 04.07.12 14:33
@LadyPapajka píše:
@volfish
Když má člověk na to koupit si šmejd za 200 u vietnamců, má i na to aby si koupil něco slušně vypadajího z trochu kvalitnejšího materiálu třeba v sekáči.
A vůbec takhle by se mohl clovek vymlouvat celej život a všichni rovnou můžeme chodit v hadrech. Jsem student, jsem důchodce jsem nezaměstnaná, jsem kdoví co a mám mín peněz. Nemám to kde koupit, nechce se mi nikam jet, když můžu sedět u televize. Nikde na mě nic nemaj, nic mi nesluší, bla bla bla.http://sueinsocks.blogspot.cz/
http://mezinebemazemi.blogspot.cz/

Brečíte na blbym hrobě. Já jsem jen vysvětlovala, proč v malých městech všichni nosí to samé. To neznamená, že se mi to líbí nebo s tím souhlasím.

Pink_lemonade01
86 příspěvků 04.07.12 14:34

@LadyPapajka Mám ráda módu a zajímavé oblečení, dřív jsem byla v sekáčích pečená vařená (ano, někdy i každý den, protože aby člověk něco ulovil, je třeba chodit pravidelně) a to je taky důvod, proč jsem se na to ještě nevykašlala a dvakrát nebo třikrát do měsíce do nějakého sekáče zajdu. To hrabání mě baví, zvlášť, pokud je korunováno úlovkem, že. Včera jsem v jednom sekáči strávila hodinu, další hodinu jsem si kvůli tomu zajela, nesehnala jsem nic a byla jsem dost otrávená, že jsem tím zabila zbytek odpoledne. Souhlasím s Vámi, že kdo chce, může se relativně hezky obléct i za pár kaček, ale na druhou stranu chápu lidi, co mají úplně jiné priority.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit