Muž na plese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

magdalenak
4 příspěvky 31.01.13 15:27
Muž na plese

Ahojte,
chtěla bych podiskutovat o oblečení pro muže na ples. Co obléct na vesnický, co na nějaký honosnější, tipy na barevné kombinace, nebo i třeba nějaké originální či vtipné doplňky pro nějaký míň formální ples:-))

Reakce:

Hime
13 příspěvků 31.01.13 17:36

Na muzivcesku.cz nedávno vyšel užitečný článěk o ladění košile s kravatou: http://www.muzivcesku.cz/…li-a-kravatu :)

Hime
13 příspěvků 12.02.13 12:03

Na internetu je určitě spousta míst, kde koupit zajímavé kravaty. Viděl jsem například syté popartové kravaty, kravaty s křesťanskými motivy (vypadají jako mozaika na kostelech), kravaty s herními motivy. Ale konkrétní stránky si už nepamatuji.
Pokud máte ve městě obchod s žertovnými předměty, zkusil bych se podívat tam :)
Proti žádným barevným kombinacím se nevyhrazuji (někdy mne samotného překvapí, jak hezky může vypadat kombinace dvou barev, které bych si sám netroufl dát vedle sebe), ale opačná kombinace (červená košile, černá kravata) by myslím byla bezpečnější (jak radí hned první bod toho článku).

chekotay
410 příspěvků 13.02.13 09:08

Mějte ovšem na zřeteli, že za každou zakoupenou a nošenou kravatu s (žertovným) motivem čekají vaši duši tři věčnosti v pekle!
Vzít si barevnou košili na ples je žert plně dostačující a pojetí vesnického candrbálu naplňující. Černá košile s červenou kravatou je out, to nosí už jen informatici ke zkouškám. Pokud se vám tato kombinace opravdu líbí, nechť je nošena k párty s přáteli a ke slavnostním večeřím. Ale obrácená kombinace je modernější.
Osobně bych doporučil držet se normy - na formální ples bílá košile, normální lidská kravata, oxfordky (lakované), kapesníček (ne ze stejného materiálu, jako je kravata!).
Na vesnický ples, kde v jedenáct začne téct proudem zelená a borovička a ve dvě už jsou všichni pod stolem, bych vzal bílou košili, ale třeba výraznější jednobarevnou kravatu sladěnou s tkaničkami v polobotkách typu derby.

xIvet
272 příspěvků 13.02.13 09:46

Já jsem si letos na ples šaty šila a pro přítele jsem chtěla ušít kravatu ze stejné látky. I když ta látka nebyla žádná divočina (obyč tenký použek stříbrný a vínový) nakonec jsem si uvědomila, že by to bylo asi trochu moc a ušila jsem mu jen kapesníček. Ten čouhající ladící akcent byl dokonalý, prostě jsme byli strašně krásní :) Takže inspirace pro vás.

Linie
1704 příspěvků 13.02.13 09:50

Ušít kravatu není lehké, potvora se různě kroutí. Nehledě na to, že ji musíte stríhat šikmo přes celou šíři látky, takže mnoho prostříháte. Jednodušší na šití je motýl - hotový, ne vázací.

xIvet
272 příspěvků 13.02.13 11:23

@Linie No vidíte a já si říkala, že to bude hračka. Ještě že jsem zvolila velmi složitý kapesníček :)

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 17.02.13 20:22

@magdalenak já myslím, že šedý oblek se tedy na ples moc nehodí, je pro denní nošení. na ten vesnický by byl určitě lepší než žádný oblek:-), ale na nějaký „honosnější“ jak píšete určitě ne. pod honosnějším si představuju takový, že někteří pánové mají smoking.

chinin
2788 příspěvků 18.02.13 02:32

@magdalenak
Podle etikety oblekani nosi muz na ples smoking (black tie) nebo frak (white tie). K obema temto typum odevu je striktne stanoveno, jaka ma byt kosile, jaky motylek, pas nebo vesticka. Jakakoli odchylka od pravidel je faux pas.

To se samozrejme dodrzuje na tech „honosnejsich“ plesech, jak vy pisete. Na „vesnickych“ plesech bude dress code „volnejsi“ - pravdepodobne black suit = cerny, event. velmi tmave modry, oblek. Obecne plati, ze „svetly“ oblek (= jiny nez cerny, event. velmi tmave modry) po 18.00 je faux pas, tedy ze na akce, ktere zacinaji po 18 hodine se nehodi sede, antracitove, hnede atd. obleky.

P. S. To neni o mode, ale o etikete oblekani jako soucasti spolecenskeho chovani. :-)

Zavan smradu  18.02.13 09:50
@magdalenak píše:
Teda, to jsou věci, asi jsem zaspala dobu, nebo žiju mimo společenské dění, nebo to je tím, že mám kolem sebe spíš muže, co módu moc neřeší. Mně ta klasická bílá košile přijde taková moc konzerva. Navíc prostě bílou moc nemusím. Asi proto mne to napadlo. Ale tak jsem ráda poučena, alespoň se vyhneme nějakému faux pas:-))
a co jemně champagne košile a tyrkys kravata do středně šedého obleku? Tak to můj muž nosil doposud, já k tomu tyrkys šaty:-))

si Vas predstavujem, a nevim, ci si sa smiat ci zaplakat…

skuste sa dovzdelat http://www.elegantne.cz/…les-etiketa/

a povazovat bielu koselu za „konzervu“ moze s prepacenim, ci bez neho iba blb.

Ja byt Bondom, vas zastrelim

Mylady2
12409 příspěvků 18.02.13 10:06

@chinin ale ještě je creative black tie:-) ne vždy se mi líbí, ale je možné mít košili jiné barvy nežli bílé…muž který má vkus (nebo jeho žena) si to muže dovolit;-)))

chinin
2788 příspěvků 18.02.13 12:03

@Mylady2
Hmm, souhlasim, dulezity je ale ten tvuj dovetek. ;-) Podle me jakykoli creative je tzv. vyssi liga, malokdo ho zvladne. Jako vzdy plati, ze je potreba nejdriv znat pravidla, aby bylo mozno je (vkusne) „porusovat“.

Hime
13 příspěvků 18.02.13 18:32

Navlékat nás do černobílé uniformy by se vám líbilo :) Pánské oblečení je už tak pěkná nuda.. etika neetika, ať žijí barevné košile a zajímavě kombinované kravaty! :)

chinin
2788 příspěvků 18.02.13 22:39

Barevné košile a zajímavě kombinované kravaty - pořád se bavíme o plese? Jinak, osobně mám ráda kreativitu, resp. spíše určitou osobitost, v pánském šatníku. Ovšem na plese nikoli - pokud tedy nejde o creative black tie/creative black suit.

P. S. Etický problém s nedodržením dress codu však nemám. :-)

@Hime píše:
Navlékat nás do černobílé uniformy by se vám líbilo :) Pánské oblečení je už tak pěkná nuda.. etika neetika, ať žijí barevné košile a zajímavě kombinované kravaty! :)

chekotay
410 příspěvků 19.02.13 18:35

Někdy mi přijde, že mezi skupinou „já se o oblečení nezajímám!“ a skupinou „osvědčená kombinace je pasá, let´s psycho!“ je jen velmi malá skupinka mužů, kteří dokáží využít výhod formálního oblečení a vypadat s minimem námahy maximálně dobře. Protože, co si budeme povídat, společenské pánské odívání je pro lenochy, kteří sice neřeší, co na sebe, ale současně si nedovolí vypadat zle. Takže strojově: Setkání s přáteli? Blejzr. Golf, střelba, koně? Tvídový blejzr. Společenské setkání formální? Oblek. Přes den? Světlý. Večer? Tmavý. Městský ples? Tuxedo. Přijde japonský císař? Frak. Za deset minut hotovo. Je možno sednout si a přes horní hranu knížky pozorovat ženu, jak zoufale vymýšlí, kterak splnit všech milión deset pravidel ženského odívání. :-)

@xIvet píše:
Já jsem si letos na ples šaty šila a pro přítele jsem chtěla ušít kravatu ze stejné látky.

Nechal jsem si u krejčí ušít kravatu a motýlka ze stejného materiálu, jako je část ženina oděvu, a je to fakt bezva.
A pro případ, že bych si připadal v obleku nudně, jsem si toutéž látkou nechal i potáhnout manžetové knoflíčky. :-D

xIvet
272 příspěvků 20.02.13 09:16

@chekotay No přesně, ale mně nakonec ta kravata přišla moc „prvoplánová“, tak jsme to vyřešili tím kapesníčkem, ale ty knoflíčky jsou teda nápad! Já mám totiž opravdu velké množství šatů, takže těch kravat by teda muselo být :)

Zavan smradu  20.02.13 09:43

Chekotay nie je pekne robiť si srandu…ale aké uspokojive, však? Ja ti
 fandím

M.Rejčová
64 příspěvků 21.02.13 18:14

Na dceřin maturitní ples jsem manželovi nachystala smoking (já měla jednoduché dlouhé šaty). Moc mu to slušelo, bohužel si připadal nevhodně oblečený (místo dění - okresní město, normální balíkov).

magdalenak
4 příspěvky 24.02.13 21:10

Hm, tak to vypadá, jak kdybych seděla před soudním tribunálem, nečekala jsem, že to tady bude tak ostrý:-))
Ale podle tohoto článku mi nepřijde že bych se extra prohřešila, jen teda tou barvou obleku a pak taky nevím, jaký jsou „vysoký“ podpatky…ostatně osobně podpatky moc nemusím a taky nevím jestli je výhra si vzít 10cm štekle, když měřím 180 cm a manžel 176:-))To pak etiketa neetiketa musí vypadat směšně každej.
Bydlí vůbec někdo ze zúčastněných na vesnici? Moc mi to nepřipadne:-)

chekotay
410 příspěvků 01.03.13 09:20

Tak jistěže ticho po pěšině. My jsme vám sdělili náš názor, proč považujeme vaše těžké prohřešky vůči kánonu za nepřijatelné, vy jste tato sdělení odmítla. Tím je diskuse vyčerpána.
Ad nové téma: temně modrý oblek - půlnoční modř, to zní dobře. Navy - na vesnický ples pořád ještě dobré.
Kravaty jsou hezké, nicméně pomněte, že jde o PES. Od Assante jsou PES kravaty poměrně hezké, určitě to není starý dobrý „ústřižek igelitu“ od Hedvy, ale stále jde jen o PES.
Champagne košile se mi osobně nelíbí a také se domnívám, že již tak deset let demodé.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit