Může si říkat dámská krejčová ?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

majina89
3 příspěvky 13.08.15 07:40
může si říkat dámská krejčová ?

Dobrý den,

sestra si v dobré víře, že jí to bude slušet, nechala ušít tyto šaty.
Chtěla po krejčové, aby jí ve finále zúžila sukni, odmítla s tím, že by to nebylo pěkné. Dál si stěžovala na divný tvar šatů pod prsy. Bez úspěchu.
Za šaty vyplácla 2010,–
Teď je z nich nešťastná.
Může se taková krejčová chlubit titulem „dámská krejčová“?

Hezký den :-)

Reakce:

vlm
2598 příspěvků 13.08.15 08:28

1.Šaty jsou celkem normální, vzhledem k postavě,,mo­delky,,
2.Proč si stáhla rameno aby byla vidět podprsenka? tohle samo nesjelo…
3.Ten pásek patří do pasu, tedy tam co je šev, proč ho má takhle navolno?
4.Šaty nemají cenu 2000,–
5.když nebyla spokojená neměla platit.
6.Šaty vypadají jako práce začínající švadleny.
7.Říkat si dámská krejčová si klidně může -šití je živnost nevázaná, může jí provozovat kdokoli kdo si zaplatí za živnostenský list.

queenmargot
1106 příspěvků 13.08.15 09:24

@majina89 : Těm šatům chybí spousta záševků v horní části. Sukně sestře sedí. I když nechápu ten povolený pásek.

1. Add cena, pokud je to včetně materiálu, tak budiž. Pokud ovšem bez materiálu, tak je vzhledem ke kvalitě provedení neodpovídající.

Kolikrát byla sestra šaty zkoušet? A proč šaty řešíte vy a ne ona?

majina89
3 příspěvky 13.08.15 09:34

@queenmargot @vlm Ahoj holky, ségra má štíhlou postavu, ale příliš velká prsa, trochu hůř shání oblečky, proto si nechala šaty ušít.

švadlena prý šije profesionálně od r. 1992, což prezentuje i na webu.

Ad pásek - nevím, proč ho má takto povolený, poslala mi rychlou fotku, abych viděla šaty. Já mám za pár dní svatbu a sestra mi svědčí. Ona šaty už neřeší, tyto prý pověsí do skříně jako odstrašující příklad.
Cena je za materiál i práci, nezdála by se mi vysoká, kdyby šaty ve výsledku nějak vypadaly.
prý byla na 4 zkouškách, opravdu netuším, proč po švadleně víc nešlapala :-( Já osobně bych si úpravy vydupala a v krajním případě šaty ani nepřevzala.
Látku vybírala švadlena, sestra si ji nechala (jako laik, který látkám nerozumí)doporučit.
Mně naštěstí tato švadlena šila pouze sukni jako popůlnoční převlečení, která docela ujde a krátila svatební šaty.

Tak asi příště zas budem muset hledat jinou krejčovou. V našem městě problém.
 M.

queenmargot
1106 příspěvků 13.08.15 09:37

@majina89 : Ať si nechá upravit ten vršek a budou z toho pěkné šaty. Pásek ať uváže jak má nebo raději sundá.

BarcaAri
381 příspěvků 13.08.15 09:52

Mozna kdyby to sestra oblekla tak jak to ma byt (pasek…) vypadalo by to lepe. 2000,– bych za ne nedala ani nahodou. Kazdopadne ja na fotce diky satum vidim spise nejakou starsi maminu v domacich satech.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 13.08.15 09:58

@BarcaAri Tohle je ale problém u ruční práce obecně, jak jsme zmlsaný lacinou konfekcí. Já šiju a šaty rozhodně, pokud to má nějak vypadat, neušiju za jedno odpoledne, plus materiál taky není za hubičku.

Šaty mi přijdou už 30 let demodé, mají divnou délku a nesedí v horní části. Jestli je sestra štíhlá, tak šaty to spolehlivě zabíjí. Každopádně by potřebovaly v horní části víc zabrat, kolem toho záševku to hodně odstává.

Karin
3401 příspěvků 13.08.15 10:21

„Dámská krejčová“ není titul, je to jen název profese, a jak už napsala vlm, je to volná živnost, takže dámskou krejčovou se může nazvat kdokoliv, aniž musí cokoliv prokazovat. De iure ani šít umět nemusí :D
Ty šaty jsou smutné. Jestli je sestra mladá a štíhlá, tak to v nich perfektně zamaskuje. Ale podle mě je v první řadě nešťastný už ten střih, provedení (které jako laik, nota bene podle jedné fotky, moc zhodnotit neumím) je spíš podružné. V něčem takovém chodily moje babičky „po doma“… Takový přehmat měla sestra možná poznat a řešit dřív. Teď už je ta šikula asi k reklamaci nepřijme, zvlášť jestli má takovou vyřídilku, jak si představuju, a jestli řekla sestře, že jí sukni nezúží, a sestra se nebránila…

Bara06
1993 příspěvků 13.08.15 10:47

Já bych to asi zkusila ještě jednou s tou reklamací. I za cenu, že by sestra pohrozila nějakou antireklamou na fb nebo tak. Je to hromada peněz a šaty fakt nejsou pro svědkyni, spíš domácí hábit pro tetu. Ty knoflíčky… Jo a osobně bych nechala i klasicky vsadit krátký rukáv, tohle je fakt nehezké.

majina89
3 příspěvky 14.08.15 07:27

@BarcaAri @queenmargot Tak prý je ten pásek přišit - „abyste ho neztratila“, mimo pas jaksi divně, zavázat jinak to prý nejde. :-D Ségra už o této švadleně slyšet nechce, prý to dá časem upravit někomu jinému.
Tak všem díky za reakce, bály jsme se, že jsme jen přecitlivělé a šaty jsou relativně ok :-D

Pocit chladu
13 příspěvků 14.08.15 08:18

Toto sa neda na nic rozumne nositelne presit…mozno tak este obrus na zahradny stol…
Toto mali byt saty pre svedka na svadbu???
no..mate poucenie a sestru prihlaste na Modne peklo..zide sa jej to.

queenmargot
1106 příspěvků 14.08.15 08:38

@majina89 : Pásek je všitej na bocích?
@Pocit chladu: Šikovná švadlena si s úpravou poradí.

vlm
2598 příspěvků 14.08.15 08:43

@majina89 na pásek se dělají poutka, někdy je pásek všit napevno, většinou uprostřed zadního dílu, ale to většinou na županech…Když jsem reagovala poprvé, ušlo mi, že to měly být šaty pro svědkyni…no nevím

queenmargot
1106 příspěvků 14.08.15 08:44

@vlm : No na svatbu bych je teda rozhodně nedoporučovala, spíš tak na volný čas, ale až po úpravách.

vlm
2598 příspěvků 14.08.15 08:47

@queenmargot příjdou mi jako šaty na vesnici, taková lepší zástěra…nebo na doma…jak psal někdo výš…demode..

queenmargot
1106 příspěvků 14.08.15 08:52

@vlm : Ano je to škoda, látka je pěkná. Postava slečny se dá obléct úplně jinak.

queenmargot
1106 příspěvků 14.08.15 08:53

Zůstaneme-li u toho puntíku:

MP Jana
217 příspěvků 14.08.15 09:15

Neviděla bych chybu jen u krejčové, když má živnost od roku 92, tak kolik jí může být? Navíc se živí jako krejčová na malém městě, šlo tam trochu očekávat, že její vkus bude trochu mimo mladých holek. Ostatně moje máma by si něco takového určitě taky nechala ušít a klidně by si to vzala jako matka nevěsty na svatbu. Proto jsem s ní taky vybírala látku a jezdila s ní na zkoušky, když se jí šily šaty na moji svatbu. Jako zásadní tam vidím samotný návrh těch šatů a to je teda podle mě i chyba zákaznice- zajímalo by mě, jaké bylo přesné zadání.

Giulietta  14.08.15 20:14
@MP Jana píše:
Ostatně moje máma by si něco takového určitě taky nechala ušít a klidně by si to vzala jako matka nevěsty na svatbu. Proto jsem s ní taky vybírala látku a jezdila s ní na zkoušky, když se jí šily šaty na moji svatbu.

Zažila som svadbu, kde nevesta navliekla matku do šiat typu Anglická kráľovná na svadbe svojho vnuka, a tá pani bola v tom oblečení taká nesvoja, že celú svadbu sa snažila radšej neukazovať a trčala v kúte, veď čo ak mladým tu svadbu pokazí a budú sa za ňu hanbiť. Ja by som nikoho do oblečenia podľa mojho vkusu nenavliekla a už vobec nekontrolovala, či sa dodržalo to čo chcem a mamka sa náhodou neobliekla podľa seba.

MP Jana
217 příspěvků 14.08.15 21:55

@Giulietta Svět není černobílý a mezi tím, nechat někoho napospas vlastnímu výběru a nařídit mu, jak se má oblíkat, je hodně velké spektrum. Na mámu normálně šiju, vyberu střihy, ona mi řekne, co se jí líbí, pak pátráme po látkách, v obchodě mi ukáže, co se jí líbí a já jí řeknu ano nebo ne. Nemá smysl ji přesvědčovat, aby šla do něčeho, čím si není jistá, protože spousta práce pro mě a ona to pak stejně nenosí. Stejným způsobem pak probíhal proces vznikání oblečení na svatbu, na které jsem neměla čas, protože jsem měla spoustu práce s vlastními šaty.

odianis
106 příspěvků 14.08.15 22:21

Ten střih mi připomíná německý dirndl, na svatbu bych si takové šaty nikdy nepořídila (ani na tu bavorskou). Ten drobný puntík je navíc spíš zástěrový vzor, nechápu, jak mohla sestra a potažmo švadlena něco takového vybrat. Červený puntík i střih postovaný qeenmargot je nebe a dudy.

Kokoska1  14.08.15 22:30

@majina89 Jestli má „ségra“ štíhlou postavu, tak to ty šaty dokázaly úspěšně zamaskovat a ta délka tomu dodala. Nejsem mladá a zdaleka ne štíhlá, ale tohle bych na sebe nevzala. A na svatbu se to opravdu nehodí. Ještě že je sestra rozumná a dokázala se přes to přenést.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit