Můžu chodit bez bot?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sharina
6 příspěvků 13.06.12 11:15
Můžu chodit bez bot?

Jsem na gymplu a ve škole chodím bez bot, nenosím ani přezůvky. Když mám dlouhé kalhoty, chodím v ponožkách a když mám šaty nebo sukni, chodím v silonkách. Zajímalo by mně jak to vypadá pohledem ostatních, jestli je to vhodné nebo nevhodné, jestli je to módní trapas nebo jestli se to dá tolerovat, protože když je suché období tak přezouvání není nařízené, tak zatímco ostatní chodí ve škole v botách, já jsem bosa. Zima od nohou mně není a že mám špinavé ponožky a že si zničím silonky je myslím moje věc. Je mně to příjemné, líbí se mně to a vyhovuje mně to.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Krehutka
367 příspěvků 13.06.12 11:24

Vhledem k tomu, že se ptáš, asi sama tušíš, že to tak úplně ok není. Mým pohledem je to jednak neestetické (oblečení prostě něco chybí + sama vidíš, jak ty bílé ponožky vypadají zespodu), nespolečenské (dáma by prostě neobuta chodit neměla), nehygienické (zvláště jestli se ostatní nepřezouvají) a navíc nebezpečné (kombinace silonek a kluzkého povrchu na schodech může být i smrtelná). My měli na gymplu přímo ve školním řádu, že musíme mít přezůvky s pevnou patou. Docela by mě zajímalo, jak by se na to dívala pojišťovna školy, kdyby došlo k úrazu.

Moir
1800 příspěvků 13.06.12 11:32

Znám holku, co chodí bosky venku, vyhovuje jí to, ale mně to připadá přinejmenším podivínské. Chodit bosky v budově je přijatelné snad jen v bazénech a podobných zařízeních a doma. Jinde je to společensky nevhodné, ošklivé (kdo se má na ty špinavé nohy koukat), nehygienické a rozhodně neelegantní.

Eskarína
29 příspěvků 13.06.12 11:32

Naprosto souhlasím s Krehutkou…k tomu bych jen dodala, jestli už jste měla zánět močových cest…ne nadarmo mi vždycky babička a maminka říkala nestůj (neseď) na studenym, vem si boty…nastydne ti močák/vaječní­ky…z vlastní zkušenosti musím říct, měly pravdu a to nemám jejich věk…

miichalka
78 příspěvků 13.06.12 11:32

Někam si svůj příspěvek zkopírujte, a přečtěte si ho za pár let. Hezky se zasmějete, nebo popadnete za hlavu.

Chodit bez bot tam, kde se obutí předpokládá a je běžnou věcí, je dle mého názoru velké faux pas. Ne módní, ale i co se vychování týče. Stejně tak by někomu ve škole mohlo být pohodlné chodit třeba bez kalhot (nebo sukně), a také by si mohl myslet, že to je jeho věc.
Mít špinavé nebo roztrhané jakékoliv oblečení je také nejenom módní faux pas. Nehledě na hygienu. Až odpoledne přijdete ze školy, chodíte v těch samých ponožkách, ve kterých jste vytřela školu i doma? Např. v ložnici? V kuchyni? Chvilku se podívejte venku na ulici, co všechno na chodníku leží, kdo všechno tam plive, co všechno tam odhazuje, kdo všechno tam vykonává potřebu… Ano - tohle všechno si nosíte na svých ponožkách.
PS: Jestli ty kalhoty na druhé fotce jsou vaše - potřebují trochu zkrátit nohavice.

Carrissa
70 příspěvků 13.06.12 11:39

Proč byste nemohla? Ostatní na vás budou hledět jako na špindíru, socku a blázna. Dle mého jste obyčejný troll.

velkabota  13.06.12 11:50

Já nevím, jestli sem slečna nehodila fotku někoho jiného. Ačkoliv třetí snímek je evidentně autoportrét. Asi provokace?

Atlacoya
2146 příspěvků 13.06.12 11:59

Bosky se chodí doma, u bazénu, na pláži nebo po trávníku, jako prevence proti plochým nohám. inde budete za blba.

smrtonoška  13.06.12 12:20

Taky myslím, že je to hodně blbý nápad, hlavně z hlediska bezpečnosti. Nevím jak u vás, ale my sme měli ve škole kamenné podlahy a ty byly kluzké, takže po takových bych rozhodne bosky nechodila. Ostatně doma chodím bosky, ale nikdy ne v ponožkách - taky proto, že to prostě klouže na všem, kromě koberců a ty předpokládám ve škole nemáte :D
No nevím, trochu mi to závání touhou vypadat jakože originálně. Zkuste radši vyběhnout bosky někam do přírody a zadovádět si na louce, ale do školy tohle prostě ne-e…

Annabel
12 příspěvků 13.06.12 12:25

Ak uz to musi byt, tak by som potom skusila tzv. fivefingers: http://www.vibramfivefingers.com/…c-Womens.htm. Urcite je to higienickejsie.

Sharina
6 příspěvků 13.06.12 12:30

Asi se nesetkám s kladným hodnocením, ale je pravda že když vidím co si někdy některé holky vezmou na sebe… Několik kluků a holek v naší škole nosí jako přezůvky plastové dřeváky, no a to je podle mně k sukni nebo šatům vzhledově ještě horší než být bosa. Když přijdu domů ze školy tak si většinou ponožky hned sundám s botami, nebo si je někdy nechám třeba když jsem v kuchyni kde máme lino, ale na koberec chodím bez ponožek.

Eskarína
29 příspěvků 13.06.12 12:40

V takto špinavých ponožkách ze školy bych nevlezla ani do bot…vždyť když pak jdete jinam než do školy a obujete si ty zevnitř špinavé boty musíte mít zase špinavé nohy…a když chodíte jen doma převlíkáte si ponožky(přezouváte bačkory)při každém přechodu z koberce na lino??? To už snad radši ty „plastové dřeváky“…

lucisko
86 příspěvků 13.06.12 12:41

To, ste ako čakali, že tu všetci začnú hýkať nad vašou originalitou a hlavu si biť o múr, že aj ich to skôr nenapadlo? Mrzí ma to, ale nový trend ste teda nezaložili

Acrobaleno
948 příspěvků 13.06.12 12:45

Na Viasat History dávali dokument o tom, že nohy ľudí nie sú z evolučného hľadiska prispôsobené na topánky, že najlepšie by sme boli, keby že chodíme bosí. Len sa chcem spýtať, načo si zakladala toto vlákno? Mne prídeš divná, doma sa chodí v ponožkách a nie v škole.

Krehutka
367 příspěvků 13.06.12 12:49

No a co zkusit vymyslet něco konstruktivního, místo slepých uliček. Např. textilní baleríny - třeba http://www.bata.cz/artikl/143613, http://www.bata.cz/artikl/143265 Dají se nosit ke kalhotům i k sukni, v neutrálním provedení prakticky k jakékoliv barvě, nekloužou. Kdybys potřebovala větší větání, tak něco s otevřenou špičkou. Já bych to možná řešila v retro stylu klasickými jarmilkami, kdysi povinnou výbavou každého dítka v tělocvičně - http://cvicky.cz/

Sharina
6 příspěvků 13.06.12 12:50

Že všichni začnou hýkať nad mojí originalitou jsem určitě nečekala, jen jsem chtěla vědět jaká je realita. I když jsou jen negativní ohlasy, jsem za ně ráda, třeba se nad tím zamyslím…

mulen
854 příspěvků 13.06.12 12:56

Mě přijde i nezdravé chodit bosky po tvrdé podlaze. Párkrát jsem tedy šla bez bot od vlaku u nás na vesnici, ale jen když mě hodně dřely. Taky ze své svatby a dokonce jsem ani silonky neroztrhala :-)

Mori  13.06.12 13:01

Já jsem velký zastánce chození bosu, venku i doma, ale tohle se mi tedy nelíbí.
Přitom to u mě nebude problém hygieny, ve dvanácti-třinácti jsem celé léto lítala venku bosa, dodnes z toho mám reflex, že když spím a někdo jde kolem, schovávám nohy pod peřinu (když chodíte bosu pravidelně, noha zčerná a nepustí to i přes usilovné mytí, ovšem to mamince, která právě čerstvě povlíkla, nevysvětlíte)
Ovšem ty (bílé ještěktomu) ponožky (ze kterých to taky nepustí) se dokonce i mně nějak eklujou. A vůbec neobutá noha v ponožce/punčoše mi přijde divná. Ale naprosto souhlasím s Carrissou - choďte si tak, když myslíte, že je to dobrý nápad. Ovšem kdybyste byla moje kamarádka/dce­ra/mladší sestra… pokusila bych se vám to rozmluvit.
Co se týče zdravotních důsledků chození bosu, plochou nohu mám a prý na to pomáhá chodit bosu po nerovném povrchu, tedy venku, nikoli v místnosti, tam to spíš škodí.

Příspěvek upraven 13.06.12 v 13:02

Atlacoya
2146 příspěvků 13.06.12 13:01

@Acrobaleno No jo, jenže po tvrdých a rovných površích (podlaha, asfalt, beton…) je lepší chodit v botách, jinak si člověk zadělá na problémy s nohama. Čili bosky po trávě, pláži či poušti, ale ne ve městě. Známá měla doma stezku z oblázků a chodila po ní bosky, poradil jí to podiatr na ploché nohy. Na linu ale měla nosit ortopedické pantofle.

runningfox  13.06.12 13:06

Můžete. Zákon to nezakazuje.

Šošana  13.06.12 13:18

Kdysi v dávnověku jsem chodila bosá po Praze a přesně vím, co mě k tomu vedlo. Bylo to takové neotřelé:-) Korálky na nohu, dlouhou sukni, za ruku s klukem a sklízet pohledy. Dnes se za tu hlavu chytám, protože třeba takový střep z pivní láhve…
Jestli v těch silonkách chodíte ve škole i na WC, jako že ano, tak tedy…
Zase ale ušetříte za přezůvky, takže pozitivum to má. Jedno.

volfish
903 příspěvků 13.06.12 13:18
@runningfox píše:
Můžete. Zákon to nezakazuje.

Nevztahuje se na studenty náhodou BOZP? Pak by to totiž zakázané bylo.

LadyPapajka  13.06.12 13:19

Můžeš, ale budeš vypadat jako debil.

runningfox  13.06.12 13:21

@volfish
Myslím, že v normě nic explicitně o botách není, ale zřejmě ta norma implicině nošení bot předpokládá.
Asi by se měla tazatelka zeptat svého bezpečnostního technika?

volfish
903 příspěvků 13.06.12 13:25
@runningfox píše:
@volfish
Myslím, že v normě nic explicitně o botách není, ale zřejmě ta norma implicině nošení bot předpokládá.
Asi by se měla tazatelka zeptat svého bezpečnostního technika?

My to na posledním školení řešili (kancelář) a technik zakázal jak chození naboso, tak vysoké jehlové podpatky :-D
Proto se ptám, jestli na studenty taky BOZP platí…

Stránka:  1 2 3 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit