Mýty o škodlivosti žabek

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Canavi
224 příspěvků 23.08.12 11:28
Mýty o škodlivosti žabek

Může mi někdo vysvětlit, proč by tyto nebo tyto boty měly škodit nohám?
Myslím, že pokud by všechny boty měly vyměkčenou nebo odpruženou tvarovanou stélku, ubylo by bolavých nohou.
PS. Nemyslím žabky s tenkou placičkou místo podrážky a dvěma provázky, to je parodie na boty.
PS2. Neřeším ani eleganci daného obutí.

Reakce:

Canavi
224 příspěvků 23.08.12 11:34

Fakt nechápu to červené ramínko. Za co?

Ayleah
69 příspěvků 23.08.12 11:39

Nemyslim si, ze takyto typ zabiek noham skodi.
Ja nosim dokonca obcas aj tie s tenuckou rovnou podrazkou. Nenosim ich cely den a striedam ich samozrejme s inymi druhmi topanok, takze nemam pocit, ze to mojim noham skodi.
Podla mna tieto vyzeraju ale naozaj priserne.

Karja
4766 příspěvků 23.08.12 11:39

Moje mamka dříve pracovala ve firmě vyrábějící obuv, kterou prezentovala jako speciální zdravotní koženou obuv a dle mého názoru takovou i byla. Mezi modely byly i žabky. Pár jich máme doma, a pokud dobře sedí na nártu (nožka není příliš úzká či nízký nárt), tak pohyb v nich je úplně na stejné úrovni jako v pantoflích té značky. Botky jsou velmi podobné těm prvním modrým, tak myslím, že ani v těch Vámi zobrazených by neměl být problém.

Curlygirl
1901 příspěvků 23.08.12 11:41

Lidi co brojí proti žabkám a říkají právem, jak jsou nezdravé, určitě nemyslí ty, které jste uvedla v úvodu, se zdravotním tvarováním a dobrou stélkou. Myslí spíš toto - netvarované šlupičky, ve kterých pořádně nedrží noha a chodidlo v nich nemá oporu.

Acrobaleno
948 příspěvků 23.08.12 12:11

Aj keď tie spomínané nie sú škodlivé, nič to nemení na fakte, že sú proste „škaredé“. Možno by som ich nosila ako papuče.

Moir
1800 příspěvků 23.08.12 12:11

Tak ony „mýty“ souvisí i s nadměrným namáháním chodidla u některých typů rádoby ortopedických modelů žabek, které mají jen ty dva pásky, tipovala bych, že k němu bude docházet u těch Birkenstocků, zatím co u těch červených a prvních linkovaných nikoliv

Příspěvek upraven 23.08.12 v 12:23

LadyPapajka  23.08.12 12:19

Nevšimla jsem si, že by tady někdo zastával názor, že všechny žabky na světě bez výjimky ničí nohy. Mylsím si, že tohle téma je zbytečná provokace, protože každej kdo má všech pět pohromadě vidí rozdíl mezi tenonkou slupiškou a žabkou v úvodu.

noemi
1547 příspěvků 23.08.12 12:22

Přiznám se, že mám žabky na běžné chození moc ráda, hlavně když jsou velká vedra, takže jsem letos v létě chodila v jiných botách jen minimálně a to chodím docela hodně a začala mně bolet kolena, takže možná je to poslední léto, kdy se takhle obouvám, přece jen by mi nohy měly ještě nějakou dobu vydržet…

Ems
1482 příspěvků 23.08.12 13:32

Neříkám škodí neškodí, ale nadruhou stranu neříká se že je zdravé chodit naboso??? V tom případě jsou ty tenounké žabky akorát k tomu aby zabránili cizímu tělesu zapíchnout se do nohy…Tím chci říct, proč vadí že ta noha nemá oporu?
Nejsem doktor, ale zajímalo by mě jak to s tím teda je…takže budu ráda za vysvětlení..

Příspěvek upraven 23.08.12 v 13:39

Moir
1800 příspěvků 23.08.12 13:34

@Ems ano, naboso je zdravé chodit, ale po pláži, po louce, po lese, zkrátka pro přírodním nezpevněném terénu

žabky pak přirozený nášlap poměrně zásadním způsobem deformují (ty tenoučké kusy gumy či slámy a podobné obzvláště)

Příspěvek upraven 23.08.12 v 13:48

Ems
1482 příspěvků 23.08.12 13:36

@Moir nikdy by mě nenapadlo že mezi zpevněným a nezpevněným povrchem bude takový rozdíl, každopádně dík…:)

daniela11  23.08.12 14:00

Já myslím, že jsou naprosto zdravotně v pohodě a i se mi moc líbí

Canavi
224 příspěvků 23.08.12 14:03
@Moir píše:žabky pak přirozený nášlap poměrně zásadním způsobem deformují

Tak tohle je informace, které jsem se chtěla dobrat. Jakým způsobem deformují?

Jako perlička - moje maminka mi v dětství nutila žabky s tím, že je chůze v nich hrozně zdravá :-)

lessie  23.08.12 14:08
@Canavi píše:
Tak tohle je informace, které jsem se chtěla dobrat. Jakým způsobem deformují?

Naboso máte prsty voľne, nemusíte palcom a prstami „držať“ žabku na nohe. Aby žabka nepadala musíte používať aj nárt. Naboso je celá noha uvolnená. Žabky deformujú sposobom, že pri kroku nárt podvedome zdvíhate a palec a prsty sťahujete.

Ems
1482 příspěvků 23.08.12 14:09

@lessie ale v tom případě se to děje u všech žabek, nejen těch placatých…

lessie  23.08.12 14:11

@Ems áno. To že majú lepšiu podrážku a sú označené slovom ortopedické a pod. je marketingový ťah predajcov.

chupa_chups  23.08.12 14:12

@lessie přesně tak
a špatná obuv neniči jen nohu, ale muže mit za přičinu i treba bolest kolen, krčni páteře, kyčlí

zuzkakrcma
1 příspěvek 23.08.12 14:19

Jestli tedy můžu, tak podle mě nejsou žabky zdravotně škodlivé, ale jako mnoho jiných bot nemají žádné tvarování (klenby) což u zdravých nohou nevadí. Ovšem pokud máme ploché nohy, problémy s klouby, páteří atd. měli by jsme mít botu vyměkčenou, ohebnou a ortopedicky tvarovanou. Nejde o to, že v 18 plochou nohu nemáme, ale ve 20 ji mít můžem a ani o tom nevíme. Klenby během života padají a ortopedické vložky nebo boty jsou jako prevence. Takže já mám v žabkách nalepené aspoň srdíčka (příčná klenba), když už nic :)

Canavi
224 příspěvků 23.08.12 14:24
@lessie píše: …pri kroku nárt podvedome zdvíhate a palec a prsty sťahujete.

Není tohle základem při cvičení na příčně plochou nohu?

lessie  23.08.12 14:32

@Canavi Citace ze zdravotního cvičení:
Je nutné cvičit alespoň jedenkrát denně, a to vždy až po chvíli odpočinku, který je vhodné vyplnit koupelí nohou ve vlažné vodě. Mezi jednotlivé cviky je vhodné vložit uvolňovací (relaxační) cvik nebo setrvání v uvolněné poloze dolních končetin. Cvičení by se mělo provádět raději kratší dobu a častěji, přitom však nepospíchat, soustředit se na správnost prováděného pohybu. Po cvičení, jehož délka by měla odpovídat druhu a stupni postižení a unavitelnosti doporučujeme lehkou masáž nohy.

To chodza v žabkách nesplňuje ani prekladaním relaxaci, ani kontrolou správnosti cvikov, a dlžkou cvičenia.

seznam.mih  23.08.12 14:37

Jsem strašně náročná na výběr letních bot. Žádné se mi nelíbí. Jen minulej rok jsem si libovala v žabkách s vytvarovanou podrážkou a chodilo se mi nádherně. Žádné bolesti. škoda, že minulej rok se mi ty žabky rozpadly na dva díly :/ ale určitě je všechny nezavrhuju.
Ty, na které s etu nadávají, jsou placaté papírové podrážky, nebo gumový pěnový. Silná podrážka je při chůzi pohodlnější, než ty papírové a na silných podrážkách nejsou cítit šutříčky.

Moir
1800 příspěvků 23.08.12 15:13

@lessie tak, ovšem troufám si tvrdit, že v těchto žabkách , ten problém nebude, protože botu na noze drží víc, než pár pásečků, meziprstní tentononc je tam tak nějak na ozdobu, funkci nemá žádnou, u žabek podobné konstrukce to bude stejné, tam, kde noha musí vynakládat úsilí, aby bota nespadla, je to špatně

666mahu
1490 příspěvků 23.08.12 15:49

Nemyslím, že by byl jen mýtus, že žabky škodí. Ty placaté určitě. Kdo nevěří, ať se zeptá ortopeda nebo podiatra. Nakolik škodí tyto tvarované a zda jsou lepší či horší než vysokánské podpatky, které lékaři samozřejmě také nedoporučují, nedokážu posoudit. Po tom co jsem viděla a slyšela o zborcených klenbách dívek po chození v žabkách, věřím tomu, co píše @lessie.
Sama nebudu zkoušet nakolik je škodlivost žabek pravda, nemám placaté boty ráda obecně a žabky mne navíc tlačí mezi prsty. Nevyhovovaly mi když jsem byla holka při jedné z žabkových vln. A když jsem je znovu zkusila asi před 4 lety, co přišly znovu do módy, dopadlo to stejně, nejsou to boty pro mne. Nohy si radši dobrovolně zničím na podpadcích. Každá máme na výběr.:-)

Canavi
224 příspěvků 23.08.12 16:04

@lessie děkuji

Mám se nad čím zamýšlet, právě před chvílí se mi mé staré žabky rozpadly na procházce se psem. Musím je něčím nahradit.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit