Na čem šetříte?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  31.10.12 18:23
Na čem šetříte?

Vlákno založené jako protiklad diskuzím o tom, za co si rádi připlatíme, tak by mě naopak zajímalo, na čem zase šetříte. Pochybuji, že jste tady všechny milionářky, abyste mohly mít všechno super kvalitní.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 31.10.12 18:28

;-) občas si kupuju DVD za 10kč - 99kč! Né jen ty drahoty mezi novinkami.
Taky někdy zajdu do levných knih. Černé neprůhledné punčocháče kupuju i v primarku za £1 - 4.
Tak nějak normál…jsou beztak věci na kterých se setřit nemá:-) (třeba zimní gumy na auto…občas se najdou takový sprominutím idioti co jezdí na letních!!!)

klubo  31.10.12 18:43

Neukvapuji se a číhám na slevy… (někdy).

Ceresa
465 příspěvků 31.10.12 18:49

Nastesi si moc nepotrpim na drahe sperky…vetsina mych „klenotu“ je bizutka. V Londyne taky zajdu do Primarku, to je vzdy za malo penez hodne muziky…i kdyz to moc nevydrzi.

Grossularia
3204 příspěvků 31.10.12 18:51

Šetřím především na neplýtvání.

Na neplýtvání energiemi, teplem, elektřinou, vodou… pečlivě vypínám spotřebiče, nenechávám nic běžet naprázdno, nehledím zadumaně do otevřené lednice, nenechávám téct vodu zbůhdarma… apod.

Hodně ušetříme neplýtváním jídlem - jsem systematická, tvořím si jídelníčky, nakupujeme podle nich, takže nekupujeme zbytečnosti, které se pak třeba nestihnou sníst a vyhodí se. Máme přehled o domácích zásobách, hlídáme, aby něco neprošlo a nemuselo se vyhodit.

Věnuju hodně práce vaření, používám primární suroviny, připravuju doma hodně věcí. Hodně potravin si vypěstuju, včetně „luxusnějších“ a drahých, typu chřest a artyčoky.

Snažíme se šetřit obecně předměty v domácnosti, i oblečení, boty (myšleno správným praním, krémováním apod.)… aby vydržely co možná nejdéle.

nešetříme nikdy tím, že bychom nakupovali zvláště levné zboží pochybných kvalit. Především u jídla jsme v tomto dost nároční.

MP Janka
373 příspěvků 31.10.12 19:05

Asi na všem, kromě jídla, které se doma snažíme kupovat kvalitní, a nějakých koníčků v rámci finančních možností rodiny(takže sjezdové lyžování nepřichází v úvahu :-) ).

bestia
2296 příspěvků 31.10.12 19:18

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:24

MP Barbucha
3716 příspěvků 31.10.12 19:25

Naučila jsem se nekupovat malé nesmysly. Jako do tramvaje časopis, u benzínky kafe a něco na zub… Na tomhle se dá promrhat dost peněz. V dobách, kdy jsem byla singl a rozjížděla firmu jsem v autě v podstatě žila a tyto věci byly takové moje radůstky. Jednu dobu jsem ani nestíhala chodit do obchodů a tak. Teď už to nedělám, není to žádná ztráta, jen na to člověk musí myslet.

kacenka.smile
427 příspěvků 31.10.12 19:31

Spíš se asi snažím neplýtvat než šetřit. V podstatě šetřím na tom samém. za co jsem ochotná utrácet - ráda utratím za kvalitní jídlo více peněz, ale ve finále to vyjde lépe než hromada nesmyslů. Nekupuji drogérkovou kosmetiku, protože už vím, že je z 90% k ničemu (pro mě) a jsou to vyhozené peníze. Rozmýšlím se nad každým kouskem oblečení, který si hodlám pořídit. Hodně nakupuji ve slevách - třeba věci na sport výhradně tak nebo jednou ročně v outletu v Německu.

Snažím se vařit a jíst co nejvíce doma. Nechodím na polední „meníčka“ do restaurací, skoro nechodím ani do menzy, protože je prostě výhodnější uvařit si doma. Nebo když chci dejme tomu sušenku, přemýšlím, kde ji koupit. Ve školním bufetu stojí 20Kč, v automatu 18Kč a v supermarketu 12Kč. Když mají akci, nakoupím víc do zásoby (všeho, čím se zásobovat lze).

Doma se snažím šetřit s osvětlením, zhasínám v místnosti, ze které odcházím apod. Šetřím i s vodou. Topení neřeším, bohužel už jsem zjistila, že to, kolik skutečně protopíme ovlivňuje výslednou částku jen nepatrně - takže radši budu v teple než za téměř stejnou částku mrznout.

Když někam jedu, zvažuji způsob dopravy. Autobus je u nás levnější než vlak, pokud jedeme s přítelem oba, už je levnější jet autem.

Pokud je možnost ušetřit v dlouhodobém horizontu za pomocí jednorázové investice, snažím se toho využít (např. investice 500,– do menstruačního kalíšku s tím, že už tři roky jsem nemusela v tomto ohledu koupit cokoli jiného).

Obecně bych to shrnula asi tak, že se snažím přemýšlet o tom, co nakupuji. Ve většině věcí se řídím tím, že nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci.

Rosalyn
925 příspěvků 31.10.12 19:36

Na jídle šetřím takto - kupuju především sezónní ovoce a zeleninu, sleduju akce, vařím jednoduchá jídla, nejím denně maso, nepiju alkohol.

Nekouřím, takže nemám výdaje za cigarety. Knížky a časopisy si převážně půjčuju v knihovně. Nemám auto.

Na oblečení a botách šetřím částečně a tak trochu nedobrovolně (nemám vlastní příjem). Ale i kdybych měla, asi by se ze mě milovníce módy nestala.

Skallka1
51 příspěvků 31.10.12 19:42

Šetrím tak, že všetko, čo už nenosím, alebo nepotrebujeme PREDAM. Niekto lacno kúpi, a tým ušetrí, a ja vylepším rodinný rozpočet a potom sa už nemusím obzerať, či kúpim jogurt za 20 alebo 30 centov

Curlygirl
1901 příspěvků 31.10.12 20:00

Jidlo sice nakupuji drazsi a kvalitni, ale s rozmyslem a v rozumnem spotrebovatelnem mnozstvi, nekupuji zadne zbytecne pochutiny typu tycinky, chipsy atd. (nemame je radi). Hodne varim ze zakl. ingredienci a zridka kdy neco vyhodim, vse zvladame spotrebovat.
Na menicka do restaurace nechodim, ani ne tak kvuli penezum, ale spis proto, ze mi to nechutna. Radsi si vezmu z domova kus chleba s dobrym syrem a par rajcat…
Nekourim, piju velice decentne.
Nektere knihy a dvdcka kupuji v antikvariatech.
Kvalitni basic kousky obleceni kupuji casto ve slevach.
Drahou kosmetiku a parfemy, kdyz uz ji musim mit (coz musim ;-)) kupuji v zahranici nebo duty free, kde to vyjde levneji.
Nechodim temer vubec na kosmetiku, pedikuru, manikuru - vse si obstaram v pohode sama, kdyz mam kvalitni pripravky a delam to pravidelne.
Take temer nepouzivam auto.

natyska123
62 příspěvků 31.10.12 20:31

Já bych docela ráda napsala, na čem šetřím, ale nic mne nenapadá…spotřeby energií máme obří - doslova..muž si z toho dělá legraci, že platíme zálohy a doplatky jako celá naše ulice, z toho jsem běsná, ale nic s tím nenadělám…potraviny kupujeme kvalitní, pravou svíčkovou, drahé sýry, šunky, borůvky, maliny, jahody ostružiny - to je v lednici pořád…hodně utratíme za restaurace, o víkendech jíme převážně mimo domov a muž jí v restauracích při různých jednáních i v běžný den..auta máme náročná - veliká spotřeba, třikrát ročně nové pneumatiky, drahé díly..neušetřím na teplé vodě, denně několik praček, sušička, časté koupání…naštěstí nemám náročného koníčka, to je skoro zadarmo…ale ráda nakupuju oblečení ve slevách, to mě těší velice, asi proto, že to vnímám jako jistou protiváhu všem těm velikým nákladům, které máme…životní náklady a šetření se nutně odvíjejí podle toho, jakou má rodina životní úroveň…kdybychom na vysoké náklady neměli finance, to bychom všechno rychle museli osekat na minimum…a pak bychom šetřili naprosto na všem…já se sice snažím všude zhasínat, nesnáším silné osvětlení, ale to je jak plácnutí do vody, nikde se to neprojeví…oba kouříme, ale já vůbec nepiji, jen sporadicky…chodíme často ke kadeřníkovi, na kosmetiku, na pedi, jezdím taxíkem, není mnoho oblastí, kde bychom se nějak snažili ušetřit…ale nejraději bych šetřila na elektřině, ale v současném stavu to není možné, těžko se s tím smiřuji, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat…

DanielaS
4599 příspěvků 31.10.12 20:35

Siju si sama a myslim, ze se to vyplati, veci mi vydrzi dlouho (az je mi nekdy lito, jak dlouho, skrin neni nafukovaci a zbavit se vlastniho modelu je srdcervouci). Nekupuju zadne piti, sladkosti pripravuju sama. Ovoce a zeleninu kupuju tu, co je zrovna vyhodna (ale tady v Italii to mam snadne, v kazde rocni dobe se da koupit pekna zelenina mnoha druhu). Vubec nekupuju polotovary, mrazena hotova jidla, prumyslove marmelady.
Jelikoz jime v poledne v zavodni jidelne, muzu si dovolit nekupovat moc masa na domaci vareni. Dotovane obedy pro dva taky hodne usetri.
Setrim na kadernikovi, coz bych nemela. Striham se sama a jednou za rok to jdu nechat srovnat k profesionalovi. Na manikure jsem byla jednou v zivote, na kosmetice taky - ale to neni moc zasluha, ze na tom setrim, proste to nepotrebuju.
Od letoska setrime na topeni, jestli se to pocita, investovali jsme do vytapeni krbem a uz nejsme zavisli na alzirskem LPG (loni jsme v domku 3+1 protopili 85 000).
Zbavili jsme se jednoho auta a na dopravu do prace koupili motorku, uspora benzinu je pri 2000 km mesicne nemala.
Na dovolenou jezdime po okoli. Do divadla a do kina chodim jen v CR za tretinove ceny.

Belauh
30 příspěvků 31.10.12 20:37

Tak nějak na všem, snažím se koupit si někdy něco dražšího a jindy to vyvážím levnější variantou, takže ve výsledku je to průměr :) Cíleně šetřím na tom, že od rodiny si přeju předplatné časopisů a knihy, takže ty si během roku skoro nekupuju nebo sháním po antikvariátech a knihovnách. Teď mě neuřkněte, ale ušetřím i na podprsenkách - jsem docela plochá a na běžné nošení mi stačí kousky za dvě tři stovky (a to nenakupuju u Vietnamců nebo háemku), což třeba moje vyvinutější kamarádka moc udělat nemůže. Nemám řidičák, takže benzín nepotřebuju. Nepotrpím si na drahé šperky, nechodím na manikúru ani do solárka. I tak bych ale ještě něco ušetřit potřebovala :)

Mysterious
121 příspěvků 31.10.12 20:59

@natyska123 Třikrát ročně nové pneumatiky? Kolik toho najezdíte, že máte takovou spotřebu pneumatik?

gulietta  31.10.12 21:03

@Mysterious to kupujú aj tomu taxikárovi. :-D

mujercita  31.10.12 21:20

Já jsem děsně chaotická osoba, tak ani nevím, jestli na něčem šetřím. Nevyužívám služby jako kadeřník, kosmetika a tak všelijak, ale to není, že bych si to nějak zoufale upírala, ale protože o to stejně nestojím, nemám auto a potřebuju minimum opravářů všeho druhu, protože manžel umí tak nějak všechno.

DanielaS
4599 příspěvků 31.10.12 21:40

To je pravda, taky upresnim - ne ze bych sladkosti a tak nekupovala z presvedceni a kvuli setreni, ale proste mi nechutnaji, tak to je pak jednoduche.
Jo a jeste na siti dost kupuju zlevnene zbytky latek, na tom taky proti metrazi dost usetrim.

viktorka_od splavu
7430 příspěvků 31.10.12 22:22

Šetřím na jídle - nekupuju různé pochutiny ani limonády, vařím ze surovin. snažím se šetřit i na režiích, výběrem dodavatelů elektřiny, plynu, telefonních operátorů apod. nekupuju drahou kosmetiku díky tomu, že nikdo z rodiny ji nepotřebuje, nejsme alergici. Ale syn měl náběh, takže nepoužívám aviváž = úspora:-). Nechodím na nehty, kosmetiku - nepotřebuju. Bohužel nešetřím na vodě, kdo tvrdí že sprchování je levnější než koupel ve vaně, toho bych rychle vyvedla z omylu - vydržím ve sprše mnohonásobně déle, než by se napustila vana. Šetřím na různých elektrospotřebičích - nějak mě nebere kupovat novinky: televize, telefony, výpočetní techniku poslední generace atak. dokud funguje stará telka se skleněnou obrazovkou, není důvod kupovat jinou (ostatně já bych nepotřebovala žádnou:-). moc mě neláká cestování, prošvihla jsem asi tu pravou chvíli. nemám pořádně prochozenou ani ČR a je tu tak krásně. rekreační sporty ano, ale vybavení nemusí být drahé - kola, lyže z bazaru, oblečení funkční ale nemusí být značkové. nevadí mi oblečení ani boty (neonošené) z druhé ruky. dceři jsem ovšem poničila nohy nákupem levných bot (tehdy to jinak nešlo), takže synovi se snažím kupovat kvalitní, na tom nešetřím. chtěla bych odbourat unáhlené nákupy „levných“ zbytečností.

Jackie Daniels
156 příspěvků 31.10.12 23:11

Jako studentka bez vlastního příjmu šetřím skoro pořád a na všem, ale není to zas tak hrozné.
Za největší vynález považuju pití vody z kohoutku. Nosím si u sebe půllitrovou lahvičku a v případě potřeby doplňuji ve škole i třeba v nákupním centru. Její plus je i v tom, že se nemusím tahat s velkou těžkou lahví, kterou bych jinak kupovala jako nejvýhodnější variantu.
Dále se snažím připravovat svačiny doma, ale protože bydlím částečně sama, tak nákup surovin pro jednoho až dva lidi mi přijde ve výsledku zhruba stejný jako když si koupím bagetu v bufetu, takže to se tak nějak vyrovnává. Šetřím za dopravu, kde se dá chodím pěšky nebo jedu levnějším prostředkem (v mém případě vlak vs. autobus) a pak si taky snažím dávat pozor na takovéty drobné výhody, třeba nabíjecí karty-pěněženky na dopravu, které poskytnou i malou slevu (podle rčení ‚Halíře dělaj talíře.‘). Nekupuju moc časopisy, knihy půjčuju v knihovně, nechodím do divadla tak často, jak bych si přála, a neutrácím spousty peněz po hospodách.

natyska123
62 příspěvků 31.10.12 23:33

@Mysterious nejde ani tak o kilometry, jde spíš o typ auta, prostě po pár měsících jsou sjeté…

waw
336 příspěvků 01.11.12 00:06

@natyska123 To je nějaká hloupost, ne? Pokud za těch pár měsíců nenajedete s autem desítky tisím km, tak vám snad pneumatika vydrží (dost pochybuju, že pořizujete protektory)..

natyska123
62 příspěvků 01.11.12 00:14

@waw no, jednak dost najedeme, ale to není rozhodující, jak jsem psala…sama jsem se tomu taky divila, ale je to tak…naštěstí jiná naše auta tak častou výměnu gum nevyžadují…

zwedavka
673 příspěvků 01.11.12 07:51

Šetříme jako jiní nákupem kvalitních věcí, domácím vařením ze základních surovin, zpracováním úrody ze zahrady, spoustu věcí, které je obvylé zadat řemeslníkovi, dělá manžel (s pomocí mě a dětí) sám.
Cestujeme docela hodně, ale do kempu pod stan.
Teplo a teplou vodu máme celkem levně, protože topíme dřevem (i v létě na vodu) a dřevo si děláme sami jako samovýrobu, což je levné a ušetříme za posilovnu. :-)
Ze sportů jsme si vybrali turistiku, kolo a běžky - vybavení máme standartní, nikoliv luxusní a oděv kvalitní, ale neznačkový.
(vysportovaná postava v elastickém oblečku vypadá dobře, průměrná česká postava v elastickém oblečku vypadá trapně - můj subjektivní názor, chápu, že ostatní to vidí zřejmě jinak)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit