Na co se hodí jaká látka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakajkokakajove
166 příspěvků 04.07.12 11:33
Na co se hodí jaká látka?

Zdravím všehcny, uvažovala jsem, že bych si nechala ušít nějaké šaty, sukni či tričko… Ale! Prostě netuším, na co se hodí jaká látka. Koukala jsem na třeba http://www.ladyw.cz/obchod/?…, kde je několik druhů bavlny… Která z nich by se hodila na tričko? Bavlna elastická, bavlna tenká nebo bavlna strečová? Totéž se šaty i sukněmi (na denní nošení) - je vhodná látka šatovka? (http://www.ladyw.cz/obchod/?…) Nebo popelín… Vím, že z něho se šijí trenýrky, takže nevím, jestli by sukně z popelínu nepůsobila divně… :) A co plátno? Nebo nevíte o nějaké knize o látkách, která by byla přehledně členěná, na co se jaká látka používá, atd.?

Reakce:

GreatSusan  04.07.12 11:39

@Kakajkokakajove
myslim, ze takhle vseobecne se to neda moc rict. Vzdycky zalezi na tom, co chcete, muzete usit sukni z popelinu, z elasticke bavlny i ze satovky. Uplne nejlepsi by bylo jit do obchodu, vyhlednout si nejakou prodavacku a nechat si to vysvetlit od ni - a presne ji vylozit (nebo ukazat obrazek) toho, co chcete z te latky usit.

Kalcu
164 příspěvků 05.07.12 12:52

@Kakajkokakajove Stačí kouknout do praktických rad zde a určitě najdete od Ady mnoho odpovědí na své otázky. Kniha vyšla na toto téma asi jen jediná a to Burda - šití krok za krokem, kde je zmínka o materiálech. Je ale bohužel beznadějně rozebraná..ale když zalovíte na uložto určitě ji objevíte.

modra_kocka
903 příspěvků 05.07.12 21:03

@Kakajkokakajove: knihu Šití krok za krokem od Burdy mám v elektronické podobě. Na poslání emailem je moc velká (68MB), ale jestli ji chceš, někam ji na krátkou dobu nasdílím (a pak zase vymažu). Už nevím, odkud jsem ji stáhla, takže když nebudeš úspěšná v pátrání, napiš mi do zpráv a domluvíme se :)

Kakajkokakajove
166 příspěvků 06.07.12 13:00

Modra_kocka - našla jsem ji na uloz. to, každopádně děkuji za tip!! :)

zapbebe
297 příspěvků 27.08.12 20:16

Ahoj,

nechci zakládat nové téma, tak „oživuju“ toto :)

Potřebovala bych si ušít letní těhotenskou sukni na dovolenou - bohužel se mi nepodařilo sehnat žádnou, která by odpovídala mým představám. Střihově to asi vyřeším hodně jednoduše, 6 nebo 8 rozšiřujících se dílů a místo do pásku je přišiju na těhotenský pás, sukně bude ke kolenům nebo lehce pod.

Ale jde mi o materiál - sukně by měla být jednobarevná (ideálně bílá nebo světle béžová - pás bude bílý), potřebuju něco relativně neutrálního k různým tričkům a topům, do kterých se ještě vejdu. Materiál by měl být relativně lehký, splývavější, ne moc mačkavý, ne moc průhledný. Nemusí být moc elastický (to by měl zastoupit ten pás).

U nás ve městě se mi nepodařilo nic sehnat (bohužel v tom jediném krámě, co tu máme, měli samé divoké vzory) a nemám čas ani kapacity na to, abych vyrazila do většího města na lov, takže musím zalovit na internetu. Budu vděčná za jakoukoliv radu nebo odkaz.

Díky všem :)

DanielaS
4599 příspěvků 27.08.12 22:28

Ne že bych měla zkušenost s těhotenstvím, ale jestli se to nemá mačkat, má splývat a nemá nikde tísnit, tak bych šla do úpletu (tričkoviny). A klidně to nastříhat z triček XXL, jestli ta lehce seženete. Jinak hledejte bavlněný neb viskózový žerzej.

zapbebe
297 příspěvků 28.08.12 09:23

@DanielaS Díky za odpověď :) Přiznám se ale, že se úpletu trochu bojím, nemám overlock, jen normální stroj. Tím, že se to nemá moc mačkat, jsem myslela, aby to nebylo po chvíli sezení, jak když to vypadne krávě z bachoru, mírná mačkavost nevadí… A to splývání jsem myslela spíš tak, aby to netrčelo do stran. Navíc mám pocit, že na úplet nemám postavu (neměla jsem ani před těhotenstvím, natož teď). Před pár lety jsem si šila sukni z nějaké uměliny, určitě to není úplet, ale v podstatě to splňuje ty požadavky, co jsem napsala - akorát že fakt netuším, co to je. Třeba na kalhoty by mi ten materiál vadil, ale u vzdušné sukně je to v pohodě. Preferovala bych sice přírodní vlákno, ale směsovka by mi nevadila.

Takhle to holt dopadá, když má člověk nějakou jasnou představu a nic to ne a ne splnit :)

DanielaS
4599 příspěvků 28.08.12 09:34

Ale uplet prece nemusi byt obtazeny. A na normalnim stroji se da sit v pohode, cikcakovym stehem. A ani se vetsinou nemusi zacistovat, trickovina se nepare.

continuity
5851 příspěvků 30.10.12 20:07

Damy co rikate na tuto nabidku, je to takovy sedivy velice jemny prouzek:

KLASICKÝ TVÍD (BARVA ČERNO-BÍLO ŠEDÁ) 85% VLNA 15 %PAD. ŠÍŘE 150. CEN ZA METR NÁDHERNÝCH 160,– KORUN

nevidela jsme to na zivo jenom fotka pres net. chtela bych z toho kalhoty a sirsi splyvajou sukni (ale ne kolovou spis z dilku) do puli lytek. pujde to? na kalhoty asi potrebuji jednu delku a na sukni dve? nebo se vejdu do jedne?

pavla.kub  30.10.12 20:35

@continuity Podezřele levné:-)

isko
508 příspěvků 31.10.12 11:29

A kde to mají?

volfish
903 příspěvků 31.10.12 13:51

@continuity vysoký obsah vlny = nelze prát = čistírna = časem se to hezky prodraží :-(

Linie
1700 příspěvků 31.10.12 14:00

Zato to bude pěkně hřát /pokud je to kvalitní vlna/.
Na kalhoty je třeba délka, na širší dílovou sukni dvě délky plus aspoň 25cm na záložky, pásky atd.

continuity
5851 příspěvků 31.10.12 15:28

Diky moc za rady.

dam vedet jak jsem dopadla.

Nosfi
37 příspěvků 25.12.13 21:41
Kalhoty

Potřebovala bych látku na širší kalhoty (žádné nohavice na tělo), takže splývavější, nemusí být zimní, spíš nějaká směsovka bavlna s umělotinou, aby se to nemuselo co půl dne žehlit, trochu vyšší gramáž by byla fajn. Máte nějaký oblíbený eshop? Uvítám odkazy. Na malém městě neseženu pomalu ani tkaničku do bot.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit