Na koloběžce do práce

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

myška.m
53 příspěvků 08.07.13 14:54
Na koloběžce do práce

V rádiu jsem zaznamenala soutěž o koloběžku a nějak mě to donutilo se lehce zasnít a koloběžku si vygooglit. Pochopitelně vychvalují její praktičnost a pohodlí a tak jsem si říkala, jaká by to byla recese (a byla by to vůbec recese?) jezdit do práce tímto stylem a odpoledne se tak prohánět centrem (Prahy) zase zpátky. Za sebe rovnou říkám, že by mě to sice strašně bavilo, ale pohledy ostatních bych asi neunesla :-) A s tím souvisí i moje otázka - měly byste odvahu a především - jaké byste volily oblečení?? A jde vůbec „kancelářský oděv“ dohromady s takovým dopravním prostředkem nebo je to naprostá šílenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Caralina
916 příspěvků 08.07.13 15:02

Je to šílenost a na denní dojíždění nejspíš nesmysl, ale jako recese pěkné. Oblečení by to nejspíš chtělo nějaké pěkné retro.

Sekhmet
1918 příspěvků 08.07.13 15:06

Není to šílenost, ani recese. Koloběžka je normální dopravní prostředek a denně na nich potkávám několik kravaťáků (ženy kupodivu ne, jen muže). Na koloběžce budete vypadat vesele a (pokud nevážíte víc než metrák), tak pravděpodobně i roztomile. Vaše přísně obchodní a drsně a nesmlouvavě profesionální image (pokud pěstujete) ovšem možná dostane ránu. Lidi budou koukat se zaujetím a pravděpodobně se jim to (až na výjimky) bude líbit. Oblečení cokoli v čem se můžete rozmáchnout a odrazit. Pouzdrové sukně a jehlové podpatky nedoporučuji. MMCh vyřešte si kam s kabelkou, doporučuju crossbody.

Lamicka  08.07.13 15:11

.

Příspěvek upraven 05.10.16 v 16:36

P.PeP
39 příspěvků 08.07.13 17:55

Dělejte to, co Vám dělá radost a kašlete na pohledy ostatních ;) (třeba závidí) ;)

Navaa
529 příspěvků 08.07.13 18:04

V centru potkávám dost mužů v obleku, kteří dojíždějí do práce na kole. K obleku přidají ochrannou přilbu a místo kufříku mají variantu s dlouhým páskem přes tělo. Líbí se mi to a nepřijde mi, že by nějak přicházeli o důstojnost. :)

z_dediny
1034 příspěvků 08.07.13 18:36

Manžel jezdí do práce na kole. Ve sportovním. V práci se osprchuje a obleče do pracovního. Říkal, že jedna jeho kolegyně jezdí na koloběžce a taky se po sprše převleče do seriózna. Nepracuje ale v centru Prahy, ale téměř v centru jednoho z velkých měst.

wednessday  08.07.13 20:04

Koloběžka je úplně normální dopravní prostředek. Já na ní občas do práce jezdím. Nejdůležitější jsou boty (nesmí padat)a taška/kabelka (nositelná překříženě nebo na zádech), pak je vhodné zvolit oblečení, které je spíš volnější, aby se nezpotilo. V těchto vedrech jezdím ve krátké sukni, nátělníku, sandálech a s kabelkou. V práci se buď převleču do laboratorního nebo zůstanu v civilu.
Ve srovnání s kolem, se člověk na koloběžce trochu víc zpotí, takže je to spíš pro někoho, kdo má možnost se v práci převléct(aspoň tričko), nebo se převléká běžně.

myška.m
53 příspěvků 08.07.13 22:05

Děkuju za názory :-) Parkování i sprcha jsou bez problémů, takže.. já do toho snad půjdu, dodali jste mi odvahy :-)..a pro představu vypadá nějak takto:

Příspěvek upraven 08.07.13 v 22:12

MP Maggie
991 příspěvků 08.07.13 22:10

Moje šéfová ji používá, je to žena ve středním věku a velmi si pochvaluje rychlost. Kam se hrabou tramvaje. Má ji v červené barvě :-)

Alizon
1233 příspěvků 09.07.13 12:45

Napadlo me jen jedno - centrem Prahy? Tak to hodne stesti.
A doufam ze nechcete jezdit po chodniku. Cyklisty a koloberkare co jezdi po chodniku a ohrozuji chodce uprimne receno nesnasim. A ti co jezdi po silnici, moc to neumi, klickuji a ohrozuji dopravu, to je taky pripad sam pro sebe.

myška.m
53 příspěvků 09.07.13 16:12

@Alizon Děkuju, už jsem nad tím taky přemýšlela.. Ale já jsem ohleduplná ve všech směrech, někdy asi až moc, takže si říkám, jestli bych pak z toho vůbec něco měla..

Alizon
1233 příspěvků 09.07.13 16:19

@myška.m
Ja si jen pamatuji jak jsem mela vzdycky v Praze v centru problem se temi davy proplest jako chodec - takze proplitat se tam na kolobezce a davat pozor at nekoho nezajedu - presne jak pisete aby z toho clovek potom neco mel.
Zalezi tedy co myslite centrem.
ps. Dneska rano mi pod auto skoro vlitnul jeden takovy cyklista jeste s ditetem na sedacce, tak tak jsem to zabrzdila, jeste ted z toho mam sok a cyklisty mam dneska opravdu v lasce:) to na vysvetlenou meho nabrouseneho prispevku.

canada_water
11 příspěvků 10.07.13 00:43

Tady v kanade je to docela normálni a jse potom takova vesela :)

radbuza
81 příspěvků 10.07.13 14:21

@Alizon Stačí vyrazit dostatečně brzo ráno, do 8 je centrum relativně prázdné. Ovšem zpátky…

Rozhodně by se hodilo více cyklostezek - více kol, méně smogu. Bohužel, máte recht, že nemají často kudy jet.

myška.m
53 příspěvků 10.07.13 14:29

Zrovna dneska když jsem šla O, tak okolo mě prosvištěla paní cca 40 let..no prosvištěla, spíš brzdila :-) Pracuju na Václaváku, takže ráno by se to dalo dobře, z práce bych musela vést a stavit se cestou domů na místě k tomu určené, ale proč ne.. na víkend mimo Prahu taky fajn alternativa pohybu..
Jinak dá se i půjčit, takže to možná nejdřív vyzkouším.

Jinak Alizon chápu a rozumím, sama když řídím, mám z cyklistů vítr!

mapritona
100 příspěvků 11.07.13 11:19

Včera jsem viděla slečnu jet na koloběžce v botách na klínku. Přišlo mi, že problémy ji dělala spíše auta zaparkovaná napůl na chodníku než obuv.

kacenka.smile
427 příspěvků 15.07.13 12:31

Mám koloběžku a oblékám se na ní dle příležitosti. Když jdu sportovat, vezmu si sportovní oblečení a dám si x km po silnici a lesem. Když ji chci jako dopravní prostředek, tak se obleču normálně. U nás (Plzeň) je k vidění celkem často, není to nic zvláštního. Centrum města a mé obvyklé trasy nejsou dlouhé, takže se nezapotím, jen volím boty bez podpatku.

myška.m
53 příspěvků 15.07.13 12:34

@kacenka.smile Děkuju moc za info, to jsem potřebovala slyšet :-) dneska místo oběda se na ní jdu mrknout a vyzkoušet, tak jsem zvědavá a konečně bude rozhodnuto :-)

digy
92 příspěvků 28.07.13 09:23

Koloběžka je super, smíte s ní na chodník (čili i jednosměrkou­)/přechod i po silnici (v případě správného vybavení-odrazky, brzdy atd.). Bydlím od práce jednu zastávku tramvají/10-15 minut pěšky. Když pospíchám, kolo je mi naprd, protože než bych ho odemkla, vyndala a vyvedla naší jendosměrkou k ulici kde můžu nasednout, dojela a zamkla, pěšky bych už byla tam. Na kolobce je to o dost rychlejší než pěšky nebo šalinou, což jsem ocenila, když nám rekonstruovali rozvody v baráku a já nemohla být celodenně doma a čekat až na náš byt přijde řada, jak si to představovali řemeslníci a majitelé ostatních bytů. Kabelku mám jednu a ta je crossbody a malá, ale i tak přemýšlím o košíku na řidítka - na kole mám takový ten sundavací, tak si jen pořídím druhý držák. Taky je fajn mít na kole/koloběžce zvonek kvůli chodcům.

Morže
1091 příspěvků 28.07.13 10:39

Koloběžka mi připadá hrozně roztomilá a já miluju roztomilé věci :) jen by mě zajímalo, jak se s tím jezdí do kopce? Asi docela blbě, když se odrážím tou jednou nohou ne? Miluju praktické skladné věci a kolo je sice skladnější, než taková motorka nebo auto (na který ani nemám řidičák), ale brala bych něco ještě víc skladného…

kacenka.smile
427 příspěvků 29.07.13 09:29

@digy Koloběžka je brána jako kolo, tedy se s ní jezdí po silnici nebo po cyklostezce, ne po chodníku.

myška.m
53 příspěvků 29.07.13 09:36

Vzala jsem to od podlahy a postupně jsem si půjčovala na pár dní různé druhy koloběžek, abych zjistila, která mi bude nejvíc vyhovovat a kterou chci. To byl dobrý nápad, protože čím víc jsem si nacházela informací a zkoušela další „stroje“ tím víc se profilovala moje představa :-) A ve finále jsem si koupila sportovní kousek, lehký tak, abych se s ní všude dostala, rychlý, zároveň bezpečný, na město i na delší úseky, protože jsem zjistila, že chci ujet i víc, než jen 10km. Navíc jsem tím podpořila nadšení malé firmy na Moravě, takže mám dvojnásobnou radost. Do práce to mám celé z kopce, takže se stačí odstrčit a mám to bez pocení a za pár minut, zpátky musím tlačit, ale to je mi jedno, protože většinou ještě někam jedu a doma se pak osprchuju. Nemůžu si jí vynachválit, po všech stránkách. A jak jsem zjistila, zdaleka nejsem jediná a není den, kdy bych nepotkala stejného nadšence :-)

Rejala
6 příspěvků 29.07.13 10:36

Koloběžka je naprosto úžasná záležitost, na přepravu po městě i na sport. Půjčovala jsem si dva roky od dcery něco takového, jako vkládal někdo přede mnou, nedoporučuju, pro děti na občasné popojíždění stačí, ale na intenzivnější ježdění fakt ne, po těch dvou letech šla úplně do kytek. Pak jsem taky dlouho pátrala, zkoušela a také mám tu od nadšenců z Moravy :),lehká, svižná, stále jako nová. A jinak dcera měla v prvouce psáno, že s koloběžkou se jezdí po chodníku, tak ví někdo, jak to vlastně je?

Sekhmet
1918 příspěvků 29.07.13 10:43

Koloběžka spadá pod ustanovení § 57 odst 2 zákona č. 361/200 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a tedy je považována za kolo. Na chodník nesmí!

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit