Náctiletí na MP

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Doduš
39 příspěvků 25.07.13 13:05
Náctiletí na MP

Ahoj, nedávno jsem dala do Peklo radí jednu prosbu jaké triko k legínám a ozývalo se jako „Spálit“ atd. Nejsem 60ti letá. Jsem náctiletá a občas mi z různých diskuzi apod. příde jakoby si dospělí myslely že náctiletí nemají vkus nebo věci v tomto smyslu. Myslím že náctiletí můžou být v módě tak zorientovaní jako dospělí. Co si o tom myslíte vy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

ionicera
4551 příspěvků 25.07.13 13:07

@Doduš Myslím,že by si náctiletí měli v první řadě zopáknout pravopis.

andreama
228 příspěvků 25.07.13 13:09

Když mi bylo jako Vám, měla jsem podivně osříhanou dvoubarevnou hlavu nic jsem neřešila. Noste třeba pytle od brambor, později si to nebudete moct dovolit. Svůj styl najdete právě experimentováním.

Betty J.
2031 příspěvků 25.07.13 13:11

@Doduš: na základě Vašeho příspěvku k „smart casual“ se obávám, že se zorientovaností a vkusem to u některých náctiletých až tak žhavé nebude… A pravopis, to je fundament, o tom žádná.

stricc  25.07.13 13:16

@Doduš Rada ohledně pravopisu má hodně co do sebe.
Co se týče těch legín, já bych vám asi nejspíš poradila jít se zeptat někam, kde se schází vaše vrstevnice. Mně třeba ty legíny připadají docela vtipné, ale poradit vám nějakou duchaplnou kombinaci taky nezvládnu, protože prostě o mládežnickém vkusu a příležitostech, kam v tom, vůbec nemám přehled.

Doduš
39 příspěvků 25.07.13 13:19
  1. já tady nechtěla řešit pravopis, psala jsem to v rychlosti abych neztratila myšlenku

b) chápu ale to je právě to proč se tu nepíše i o módě pro náctileté všechny blogy píší dospělí ale pro „nás“ tu není místo
ano mohla bych si psát sama blog ale nebude nikdy tak sledovaný, tak proč nevyužít sledovanosti i pro mladší věkovou kategorii

Doduš
39 příspěvků 25.07.13 13:20

@Betty J. každý máme jiný vkus o tom se tu teď bavit nechci

KlaudieS
1640 příspěvků 25.07.13 13:22

@Doduš Já s tou myšlenkou souhlasím…založme aspoň jedno vlákno, byť mi není už náct, stylem oblékání se zjevně cpu spíš dolů, protože legíny bych určitě nepálila.

Doduš
39 příspěvků 25.07.13 13:22

@ionicera nechci v této diskuzi řšit můj pravopis ale odsuzování módy pro moji věkovou skupinu tady na MP

Doduš
39 příspěvků 25.07.13 13:22

@KlaudieS konečně někdo rozumný ;)

stricc  25.07.13 13:25

@Doduš Protože sama matka zakladatelka začala psát plus mínus pro vlastní generaci, což je nakonec celkem pochopitelné, a díky tomu taky plus mínus vlastní generaci přitáhla. Věkový rozptyl je tu samozřejmě velký, i nějaké ty adolescentky se tu najdou, ale tipuju, že věk 30-40 bude zastoupení nejvíc. Za druhé, současný majitel nemá nejmenší důvod měnit zaměření na mládež ani pro ně uměle vytvářet speciální okénko, protože proč? ano, protože návštěvnice ve věku 30-40 jsou hlavní cíl reklamy coby osoby výdělečně činné s relativně slušnou kupní silou.
Samozřejmě chápu, že příchozí jakéhokoliv věku doufá, že tady najde spřízněné duše, zasvěcené rady, pochopení a nadhled, orientaci v různých stylech… jenže ono to tak není a pro výstřední mládež tu sice sem tam někdo pochopení má, ale je v tak drtivé menšině, že skoro jako by tu vůbec nebyl

Doudou
1231 příspěvků 25.07.13 13:27
@Doduš píše:
Ahoj, nedávno jsem dala do Peklo radí jednu prosbu jaké triko k legínám a ozývalo se jako „Spálit“ atd. Nejsem 60ti letá. Jsem náctiletá a občas mi z různých diskuzi apod. příde jakoby si dospělí myslely že náctiletí nemají vkus nebo věci v tomto smyslu. Myslím že náctiletí můžou být v módě tak zorientovaní jako dospělí. Co si o tom myslíte vy?

Někteří náctiletý (to je divné slovo) určitě vkus mají a určitě můžou být v módě zorientovaní jako dospělí, nebo dokonce i lépe. „Vo tom žádná“ :-).
Asi jde o to, že takto uvědomělých mladochů je přece jen méně a převažují třeštidla sledující blogy a módní trendy, hlavu mají zelenou apod. Víte co myslím.
Na MD chodí široké věkové spektrum, tak to může někdy v názorech drhnout.

andreama
228 příspěvků 25.07.13 13:27

Tady bych si vybrala http://www.superleginy.cz/, ale asi by mi byly malýýýý…

z_dediny
1031 příspěvků 25.07.13 13:31
@Doduš píše:
A) já tady nechtěla řešit pravopis, psala jsem to v rychlosti abych neztratila myšlenku
b) chápu ale to je právě to proč se tu nepíše i o módě pro náctileté všechny blogy píší dospělí ale pro „nás“ tu není místo
ano mohla bych si psát sama blog ale nebude nikdy tak sledovaný, tak proč nevyužít sledovanosti i pro mladší věkovou kategorii

Ad A) Fakt nemáte dvě minuty na to, abyste text po sobě zkontrolovala? Ta myšlenka by tím ztratila na aktuálnosti? Možná by bylo dobré trénovat češtinu tak, aby vám připadalo samozřejmé psát velká a malá písmena, interpunkci, s-z, i-y. Pokud mě paměť neklame, tohle se učí už na prvním stupni ZŠ.
Ad B) Když pošlete dotaz na místo, kde se scházejí lidé různého věku, dostane se vám odpovědi od všech věkových kategorií. Když vás zajímá pouze názor vrstevníků, zmiňte tuto skutečnost v dotazu nebo se ptejte na fóru, kde se scházejí jen vaši vrstevníci. Nemůžete lidem vyčítat, že se jim nelíbí to, co se líbí vám a že vám to sdělí, když jste se jich ptala.

Doduš
39 příspěvků 25.07.13 13:33

@stricc já ale nechci aby měnila celý blog třeba jen pár článků, to by jí nezabilo si myslím. Myslím že i náctiletí se chtějí v tomto věku líbit chlapcům a žádný článek není nikde. a proč by se ta drtivá menšina nemohla rozrůst?

Gräfin
2634 příspěvků 25.07.13 13:34

@Doduš v tom případě doporučuji tlačítko „Napište mi“ a obrátit se přímo na matku zakladatelku.

Doduš
39 příspěvků 25.07.13 13:38

@z_dediny já jim nic nevyčítám
ano učí se to na prvním stupni ale proč to tady řešíte? o pravopis mi v diskuzi vůbec nešlo. mluvím o tom na MP protože drtivá většina mých vrstevníku mě s tímto tématem posílá někam. zajímá mě jenom názor proč i dospělí myslí že náctiletí jsou něco míň jenom proto že nejsou dospělí. Kdyby toto napsal dospělý člověk (jako tuhle diskuzi) spekulovalo by se tady aspoň trochu méně opovržlivě ale když to napíšu já? všichni kdo tuto módu odsuzují se na mě vrhnou jako vosy.

stricc  25.07.13 13:45
@Doduš píše:
@stricc já ale nechci aby měnila celý blog třeba jen pár článků, to by jí nezabilo si myslím. Myslím že i náctiletí se chtějí v tomto věku líbit chlapcům a žádný článek není nikde. a proč by se ta drtivá menšina nemohla rozrůst?

tak ještě můžete zkusit mrknout do galerie, je tam záložka 15-20 let, omrknout holky, které se vám líbí, takže by vám třeba mohly nějaký nápad nabídnout nebo budete mít pocit, že si s nimi máte co říct, a napsat rovnou jim.

Doduš
39 příspěvků 25.07.13 13:48

@stricc Díky moc, vážím si toho.
Jenom mě pořád zžírá že dospělí prostě nerespektují stejně názor teens jako názor sobě rovných. :(

Bagheera
344 příspěvků 25.07.13 13:50

@Doduš No já nevím, mám pocit, že většina blogů je pro teens, i když tam ti neporadí, každá tam předvádí jen sebe. No a tady jsou spíš dospělé a budou tě tlačit do svýho stylu, tak to nemá cenu, nikdo si nemyslí, že jsme něco míň ale že oni mají víc zkušeností, no. Schválně se podívej co se chválí v Co jsem měla dnes na sobě, jestli od takového stylu chceš radu. To nemyslím ve zlém, každý prostě chválí co se líbí jemu a tady to není profesionální poradna ale něco jako klub. Já bych tu pro sebe radu nehledala, ale našla jsem tu spoustu podnětů a někdy je to zajímavé. Jo a Ada ti neporadí tuplem, ta má děsně babskej styl, teda podle mě.

stricc  25.07.13 13:56
@Doduš píše:
@stricc Díky moc, vážím si toho.
Jenom mě pořád zžírá že dospělí prostě nerespektují stejně názor teens jako názor sobě rovných. :(

víte, když mně bylo patnáct, tak největší výkřik módy byly plísňové mrkváče, křiklavě barevné náušnice z umělé hmoty a čelenky pod natrvalenou ofinou. Takže vlastní mládí na váš styl aplikovat prostě nemůžu. Můžu vám poradit, v čem bych třeba docela ráda viděla oblečenou vlastní dceru, ale obávám se, že stejně jako na mě dlabe ona, poslala byste mě do rakve i vy. A to já konkrétně se považuju za velice tolerantní, nevadí mi skoro nic a na leckteré výstřelky koukám dokonce se zalíbením, to ale nezaručí, že to stejně dokáže ocenit vrstevník dotyčné mladé dámy.

Juliect
301 příspěvků 25.07.13 14:17

Doduš já s vámi teda nesouhlasím. Myslím, že mezigenerační vliv má své určité uplatnění a to na obě strany.
Jakožto matka puber´táka (skoro 18) o oblékání mládeže něco vím, stejně jako o (aspoň malé) nutnosti jejich „styl“ formovat. Synek se postupně přerodil z riflí a mikin do kalhot a košilí. Došel si na to sám, ale určité věci jsem prostě koordinovala. Jakože nebude nosit oblečení co je mu malé, nebo naopak o 3 čísla větší, že máme velkou barevnou škálu, že mu rozhodně nekoupím „pánvičku“ na hlavu a pokud ji chce nosit, tak ne v mé přítomnosti, že v zimě nebude nosit plátěné conversky, jen proto, že se to zrovna nosí, stejně jako sprosté nebo jakkoliv hanlivé nápisy na oblečení atd…Občas ho v něčem ven prostě nepustím a když mi synek při pohledu na to co mám na sobě počastuje větou, že mi už není 15, rozhodně se neurazím, ale zamyslím se, že je asi něco špatně. Navíc oblékání mladých se tu už v některých diskusích psalo a stejně tak můžete založit vlastní vlákno.

nanjua
960 příspěvků 25.07.13 14:43

Já si troufám říct, že to není o generaci. Koneckonců není to tak dlouho co jsem sama byla náctiletá. Když pominu období vzdoru okolo 15 let tak si myslím, že jsem se v 17 uměla obléknout vcelku slušně a stylově, samozřejmě s ohledem na cenu oblečení. Nemyslím si, že bych měla zkreslený názor vzhledem k tomu, že mi už bylo 20. Proti legínám jako takovým nic nemám, protože vím, že se dají sehnat i pěkné z dobrého materiálu (když už to musí být). Ty Vaše nejsou ani pěkné, ani originální a jsou Vám velké.

Pak by mě zajímalo, proč jste si negativní reakce vstáhla na svou osobu. Já mám takový dojem, že kritika se týkala legín, nikoli Vás a už vůbec ne celkově náctiletých.

stes  25.07.13 15:08

@Doduš shrnu to povšechně: nemyslím, že bychom my dospělí tady nerespektovali váš názor, to si namlouváte. konkrétně jste se zeptala a my odpověděly - jenže cílová skupina tady na pekle je starší, takže se nám ty legíny prostě nelíbí - to je přeci taky názor, takže nám ho neberte a nezlobte se za něj.
jedna z rad byla, abyste se zeptala na stránkách o módě určených pro vaši věkovou skupinu, což si myslím, že je dobrá rada, které byste se měla držet.
nic ve zlém, ale pokud je mi 30-40, taky se nepůjdu ptát na kostým do práce na stránky pro náctileté.

jumbeee  25.07.13 15:24

@Doduš Je mi -náct a ty legíny jsou prostě strašné, to nemá s věkem nic společného…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit