Nádherná auta

Fotoalbum tématu (12) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lehce.mimo  30.12.12 05:41
Nádherná auta

Nejsem si jistá, jestli je tohle vůbec přijatelný téma na MP. Ale zas si říkám - všechny nás tady spojuje láska ke krásným věcem a já v tomhle vláknu určitě nechci rozebírat výkon ani jízdní vlastnosti (jakkoliv mě to taky baví), ale vyloženě jenom design aut. Krom toho si myslim, že auta a oblečení maj leccos společnýho - podléhaj módním trendům, jejich volbou o sobě můžeme leccos prozradit a odlišný názory na ně dokážou občas lidi úžasně rozdělit na nepřátelský tábory :)

Ale zakládám to tady kvůli kochání, ne hádání, tak už přestanu kecat a začnu vkládat :)

Jaguar E-type. Ničím jiným jsem snad ani začít nemohla; je to taková Audrey Hepburn automobilů :)

Lamborghini Miura. Vypadá nádherně i zepředu a zezadu, ale mě osobně nejvíc dostává její tvar při pohledu z boku.

Abych sem necpala jenom klasiky, tak něco ze současnosti:

Ferrari 458 Italia

Alfa Romeo 4C

A aby to nebyly samý sporťáky, tak si neodpustim jedno lidový vozítko na konec:

Klasickej Mini Cooper - pro většinu lidí to asi bude navěky jenom auto Mr. Beana, ale mně se hrozně líbí :)

Co vy? Jaký je vaše auto snů? Máte nějakou značku, kterou obzvlášť obdivujete? Nebo jste třeba zatížení obecně na auta z určitý dekády?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

P.PeP
39 příspěvků 30.12.12 08:14

Promiňte, ale rozebírat na stránce o oblečení auta? :-O

Mylady2
12409 příspěvků 30.12.12 08:39

Líbí se mi to co máme a pak ještě tento eko auťáček;-p

DonChichot  30.12.12 08:40

@P.PeP
A vy se snad nestaráte o to, aby vám automobil ladil s kabelkou, případně s jinými doplňky? Jak zpozdilé…

GalianosjednimL  30.12.12 08:56

Vždy se mi líbil Mustang, ať už jakýkoliv. Co se týče designu, tak Alfa Romeo Guiletta. Mám slíbenou terapii strachem v jahodové 458 Italia, tak jsem opravdu zvědav.:)

LadyPapajka  30.12.12 09:00

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 18:41

GalianosjednimL  30.12.12 09:08

@LadyPapajka ano, spousta lidí podobně neřeší svůj oděv:)

P.PeP
39 příspěvků 30.12.12 09:27

Zpozdile? kolik vám je, že tak mluvíte? :D a navíc autorka této otázky se na barvu neptá… kdyby se ptala na barvu tak volim neutrální barvy, které se hodí ke všemu (šeda, černa, atd.) Nejsem až tak přehnaná modní pekelnice abych musela být VYTUNĚNÁ takovým způsobem žeby mi kabelka ladila s autem… ( to už mi přijde přehnané)!

system_error
815 příspěvků 30.12.12 11:11

No, krásný autíčka, obdivuju všechno, co je široký a placatý (jen u aut) :-)
A přidávám taky nějaké obrázky

system_error
815 příspěvků 30.12.12 11:13

Jo a i interiér je důležitý

Dorenika
464 příspěvků 30.12.12 11:19

Maserati GranTurismo Sport

mnam mnam

real.blond
6688 příspěvků 30.12.12 11:28

@Mylady2 to je krasavec!

Jinak mne se take libi nas vozovy park.. Nicmene maloktery sportak je vazne pohodlny na dlouhe trasy a ja rada v aute spim.. Samozrejme, ze ne behem rizeni:) takze za me vyhravaji „limuziny“ a „sportaky“ jen na kratsi vzdalenosti, ne 200km a vic.

uu  30.12.12 14:17

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:18

DanielaS
4603 příspěvků 30.12.12 15:58
@uu píše:
Mně se strašně líbí Fiat 500. To auto vypadá, jako když myš sežere lentilku :)

Stara, nebo nova 500? Ta nova mi prijde strasne zluizvuitonovana. Kazdy frikulin, nebo padesatilety radoby frikulin ji ma, aby ukazal, jak je trendy (aspon v Italii teda, pokud nema toho Mini Coopera (noveho)).

Ja mam taky nejlepsi auto, ktere jsem si tehdy mohla dovolit (cili tridverovy Renault), na presun z mista A do mista B, ale to neznamena, ze se mi obcas nejake auto nezalibi. Za timhle jsem se poprve v zivote nejen otocila, ale vratila, obchazela, nahlizela dovnitr a vzdychala. Lancia Zagato Sport

majuss
94 příspěvků 30.12.12 16:00

Mne sa odmalička páčil Rolls Royce, keď išli rodičia kupovať nové auto, tak som dúfala, že prinesú RR :D (v šiestich rokoch som ani netušila, koľko stojí ani to, že sa v nich vozia skôr kráľovské rodiny ako bežní smrtelníci :D)

klubo  30.12.12 16:08

Stejně jako v módě hlasuji pro vintage: FordMustang

GalianosjednimL  30.12.12 16:09

Ještě přidám Tatru 613, otec měl jednu služební v bordó a uvnitř zelenkavé potahy. Jelikož se dělaly spíše černé a bílé, tak to všude budilo docela pozornost.

klubo  30.12.12 16:13

@GalianosjednimL Služební Tatru?! Cituji Wiki: „Vůz byl vyvinut v Československu jako reprezentační a pohodlný automobil, určený hlavně pro nejvyšší státní úředníky a funkcionáře vládnoucí komunistické strany. Používali ho prezidenti, členové vlád a ředitelé státních podniků. Vůz nebyl volně dostupný; byl vyráběn v pobočném závodě Tatra v Příboře v regulovaných malých sériích, i proto byla jeho malosériová výroba s vysokým podílem ruční práce drahá.“

666mahu
1490 příspěvků 30.12.12 16:20
téma spíš pro muže

Souhlasím s @real.blond, ráda se na placatý sporťáky koukám (vítězí značky Ferrari a Lambo), ale jezdím radši pohodlnými - většími limuzínami, SUV, případně MPV. Auto se mi musí líbit a musí být i praktické. ;-)

GalianosjednimL  30.12.12 16:25

No, otec byl tzv. Panský kočí v Královopolské strojírně. Po revoluci jsme měli na čas jednu bílou i soukromě. Byl to koráb:).Faktem je, že na olympiádě v Sarajevu byl tenkrát strašný mráz a celý světový autopark, co se tam slezl roztahovaly ráno tatry a volhy:). Tradovalo se, že za tatru lze zapřáhnout klidně dvě auta. Jinak nejdražší verze stála půl mega a měl ji Husák. Uvnitř to byla limuzína s barem.

Příspěvek upraven 30.12.12 v 16:45

bertulka  30.12.12 16:37
@klubo píše:
@GalianosjednimL Služební Tatru?! Cituji Wiki: „Vůz byl vyvinut v Československu jako reprezentační a pohodlný automobil, určený hlavně pro nejvyšší státní úředníky a funkcionáře vládnoucí komunistické strany. Používali ho prezidenti, členové vlád a ředitelé státních podniků. Vůz nebyl volně dostupný; byl vyráběn v pobočném závodě Tatra v Příboře v regulovaných malých sériích, i proto byla jeho malosériová výroba s vysokým podílem ruční práce drahá.“
ˇ
můj táta byl automechanik a byl mistr v servisu 613-tek a znal všechny řidiče. Takže když jsem se vdávala, měla jsem ve své svatební koloně 13 613-tek. Na tehdejší dobu to byl celkem mazec na to, že jsem nebyla z rodiny žádného „funkcionáře“. Já to tehdy ani nijak zvlášť asi nedocenila, ale táta byl šťastnej jako blecha. Ještě si pamatuju, že se první s posledním domlouvali vysílačkama na semaforech, aby projeli všichni a netrahli kolonu :-)

666mahu
1490 příspěvků 30.12.12 16:41

@GalianosjednimL, myslela jsem, že se tomu říkalo panský kočí (alias nohsled papaláše). :-)

Jeden můj spolužák si na střední koupil starou Tatru 603, nalil do ní asi 25 litrů benzínu, dojel do školy (tak přes půl Prahy) a nadrž prázdná, na cestu domů už mu nezbylo, auto musel nechat před školou. Myslím, že se s tímto vozem hodně rychle rozloučil. :-))

uu  30.12.12 16:47

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:18

GalianosjednimL  30.12.12 16:48

@666mahu za postřeh máte zelené ramínko:).Ano, žralo to hodně. Ale třeba 603 byla díky designu světově ceněna.
Bertulka: to musela být fakt podívaná:)

alka11
168 příspěvků 30.12.12 19:16

Mne sa páči Fiat 500 vo všetkých farbách, ale červená asi zvíťazí. A ešte vw beetle a mini cooper.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit