Nákup v drahém obchodě

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kesidy
4 příspěvky 05.11.13 15:50
nákup v drahém obchodě

Potřebovala bych poradit s problémem :) Jsem normální holka, která si našetřila peníze na vysněnou zimní bundu - tam je důležité to slůvko „našetřila“. A mám obavu, aby mě v obchodě obsloužili - má někdo zkušenost, kdy si šel koupit něco hodně drahého, jak se k člověku chovají :)Ten můj pocit obavy, ještě umocnil článek z OnaDnes, kdy I. Tykačové nechtěli ukázat sukni, protože usoudili, že na ní mít nebude. Ona to má jako veselou historku, pro mě by to bylo můrou. Přemýšlela jsem objednat si ji přes net, ale hemží se to padělky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reakce:

Jiná Realita
13791 příspěvků 05.11.13 15:54

Upřímně můžu říct, že kdyby mě někde neobsloužili, tak za A. už bych o jejich zboží nestála, za B. bych to okamžitě napsala na jejich centrálu a za C. bych o tom napsala na všechny internety na světě.
nikdo nemá zapotřebí se kvůli kusu hadru nějak ponižovat nebo přetvařovat, jen aby ho získal přece, ne?
prostě tam běžte, řekněte, co chcete, a uvidíte. když vám ji nedají, berte to taky jako hořce veselou historku a kupte si jinou.

Lola  05.11.13 15:58

Nepamatuji se, že bych kdy měla s tímto problém. Naopak se mi vždycky snažili nabídnout ještě další zboží a služby, o které jsem třeba ani nestála.

Na vašem místě bych to vůbec neřešila - uvědomte si, že vy ty peníze MÁTE, nejdete tam žebrat, a oni jsou tam pro vás, ne vy pro ně. Obsloužit platícího zákazníka je jejich práce, rozhodně vám tím neprokazují žádnou milost.

Zebra33
2038 příspěvků 05.11.13 15:59

Zajimalo by me, o jakou jde znacku, ze mate takove obavy. Za sebe - asi bych pro svuj dobry pocit nesla na „svatecni“ nakup do luxusnejsiho obchodu v dzinach a tricku od Vietnamcu, ale vzala bych si na sebe minimalne nejake nadcasove kousky (byt treba z nejakeho retezce, ale aby jo nekricely, ze je to sunt). Pokud by vam tu bundu pak z nejakeho neznameho duvodu nechteli ukazat, nebrala bych si to osobne. Jinak vetsina znacek, i luxusnejsich, miva vlastni e-shop, kde by padelky hrozit nemely.

Brunhilde  05.11.13 15:59

Nehecujte se předem, mám zkušenost, že v těchhle obchodech je servis spíš lepší. Vždycky je pak můžete seřvat, ale dopředu si nedělejte s tímhle starosti.

Muschi  05.11.13 16:12

To že někde někoho nechtěli obsoloužit nebo že musíte tasit u vstupu zlatou kk považuju za UL. To si nikdo nedovolí. Nepotkala jsem nikoho kdo by takový zážitelk kdy měl. Max. na vás bude blbě čumět ten nabušenej chlápek v obleku u dveří :-)

catherinne
12483 příspěvků 05.11.13 16:18

@kesidy buďte v klidu, nedávno jsme prošli s dcerou celou Pařížskou a v žádném OC nenatrefíte na tak milé a usměvavé prodavačky jako tam. Obzvlášť u Diora jsme se fakt bavily moc dobře.

gummybee
4595 příspěvků 05.11.13 16:18

@Muschi tak já když jsem se procházela po ženevě okolo těch luxusních krámů, tak jsem si připadala nepatřičně už jen tím že jdu okolo :D natož tak abych zkoušela vůbec vlézt dovnitř :D
na druhou stranu by to vážně neměl být problém, když si vzpomenu v čem jde potkat třeba turisty v pařížské a pak si klidně vlezou k tamaře na nákup, tak by je to asi nemělo rozhodit..

birkin
1861 příspěvků 05.11.13 16:32

Vše je v hlavě… pokud se budete nervovat jenom z toho, že se chystáte do drahého obchodu, předem, tak si to neužijete. Do drahého obchodu se chodí se sebevědomým výrazem, jdete tam utrácet vaše(!) peníze a nikdo neví, kolik jich máte… jsou to vaše peníze a oni si musí vážit, že je jdete utratit právě k nim. Pokud to tak nebude, otočte se na podpatku a pošlete je do horoucích pekel!

Já mám spíš opačný problém. Mě spíš přijde, že někdy mají problém zachovat správnou míru pro mě přijatelné rezervovanosti. V Hermes na mně jednou jistá prodavačka dělala až ťu ťu, ňu ňu a ve Fendi (a tam mě neznají), zas fňukala jestli mám pejsánka a jestli jí přinesu ukázat fotečku, bylo to otřesné. Vystřelila jsem z obchodu a byla ráda, že to mám za sebou!

MPSkrolew
1845 příspěvků 05.11.13 16:38

No, i kdyby si Vás ze začátku moc nevšímali, jakmile zjistí, že máte vážný zájem si něco koupit, rychle obrátí a začnou se vám věnovat. Pokud to neudělají, pak to opravdu nestojí za to. A přesně, jak píšou ostatní přede mnou. VY máte peníze, VY jste se tam vydala je utratit, takže by si toho měli vážit. Hodně štěstí a dobře vyberte!

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 05.11.13 17:13

@kesidy Vůbec se takhle dopředu netrapte. Na protivné obsluhující můžete narazit kdekoliv a zrovna tak i na ty milé. V klidu tam vyrazte a užijte si to.

ionicera
4561 příspěvků 05.11.13 18:04

Všude jsou tak milé a ochotné prodavačky, že jsem z toho někdy až překvapená. Bydlíme tak, že když je sníh, tak se suchou nohou domů nedostanu, tak často nosím na cestu různé nepromokavé hodně teplé válenky a v práci se přezouvám. A v těchto válenkách jsme s manželem nastoupili k Dušákovi pro prstýnek a také nás mohli tipovat jako burany, co vešli omylem do luxusu.Ale byli všichni včetně dveřníka:-)moc milí. A prsten byl!

Oveeec
1368 příspěvků 05.11.13 18:08

Máte dvě možnosti: buď se oblíkněte hodně rusky, nebo vůbec mluvte cizím jazykem. Máte to zaručený:)

Lucka073
149 příspěvků 05.11.13 18:11

Ja som len zvedavá, čo je to za bundu! hoďte odkaz :D (ja sa určite po Vás nepozopakujem, ja „jsem si nic nenašetřila“ :D) takže čistá zvedavosť :D ;)

Betty J.
2031 příspěvků 05.11.13 18:16

Berte to jako nákup čehokoli jiného - pro prací prášek nebo rohlíky se určitě jít nebojíte a přitom ve velkých samoobsluhách bývá setsakramentsky nepříjemný personál (pokud se Vám ho tedy podaří najít). Kromě toho, skutečnost, že si musím na něco našetřit, není přece nijak dehonestující.

kesidy
4 příspěvky 05.11.13 18:17

Děkuji za povzbuzující příspěvky. Musím říct, že jste mi pomohly, alespoň pro teď :), setřást obavy.

@Zebra33 Chtěla jsem do Sportalm na Arkádách. Teď jsem objevila hezké bundy v David sport v Harrachově.

ionicera
4561 příspěvků 05.11.13 21:35

V Harrachově jsou úplně v pohodě, milý personál. Jsou to sportovci:-)

666mahu
1490 příspěvků 05.11.13 21:58

@kesidy, chodim do Ungeltu a jsou tam prijemni. ;-)
V prevazne vetsine obchodu jsou prijemne prodavacky, spis vyjimecne se najde neprijemna, a tam uz pak clovek nezavita. :-)

Clanek o Ivane Tykacove jsem si tedy, diky vasi zmince precetla - co se dozvim. Krasne zidealizovany pohled, skoro by mi ji bylo lito /kdybych vic nevedela/. :D :D :D

Cornero
386 příspěvků 05.11.13 22:03

Mam zkusenost ze cim luxusnejsi podnik (restaurace, prodejna apod.) tim profesionalnejsi obsluha aspon co se chovani tyce krom toho kde to sme abysme se bali jit si neco koupit?

yamama
184 příspěvků 06.11.13 04:58

@kesidy Pokud je ta bunda SportAlm, tak se neni ceho bat - a mozna si pro ni zajedte do Rakouska, je tam pravdepodobne cenove lepsi: http://shop.sportalm.at/…s/index.html

Jinak maji take e-shop (odkaz vlozen)

kesidy
4 příspěvky 06.11.13 06:39

@666mahu :) to je také dobré vědět.

@yamama Děkuji za tip na e-shop. Raději bych si ji zkusila osobně. Některé bundy ze SportAlm mi podle fotek přijdou zdobnější, ale skutečnost může být jiná. Mně se líbila před dvěma roky bunda od Colmar (tu jsem viděla v reálu a je pravda, že na této fotografii, co přikládám, vypadá jako teplákovka s kožichem). Letošní kolekce mi od Colmar zase tak zázračná nepřijde. Ale vše posuzuji opravdu jen z fotek.

@ionicera To jsem ráda – nejdříve pojedeme do Harrachova. A pak nájezd na Prahu

Musím říct, že strach ze mě opadl, a už se na nákup těším. No vidíte, stačilo se z obav vypsat.

666mahu
1490 příspěvků 06.11.13 08:02

@kesidy, moc hezka bunda. Urcite bezte zkouset, obrazky se od skutecnosti lisi, nezridka si pak vyberu jiny kus nez me zaujal v katalogu, ktery mi posilaji. Strihy se take lisi, delky i sirky jsou ruzne, je potreba vyzkouset. I me by bylo lito „vyhodit“ 20, 30 tis. za bundu, ktera nebude uplne podle mych predstav, a to na ni nemusim setrit. ;-)

Cornero
386 příspěvků 06.11.13 08:11

Jinak se docela divim ze si nekdo tezce nasetri 20 tisic na bundu a vetsi strach ma z toho ze ji v obchode neobslouzi nez z toho ze ji ta bunda nebude sedet kdyz premysli ze ji objedna pres net.

real.blond
6688 příspěvků 06.11.13 08:26

Tak ke mne se na Parizske nechovaly prodavacky mile v butiku Valentino.. Asi jsem byla proste dalsi socka s LV kabelkou :-D no tak jsem odesla a beru to jako vtipnou historku..

666mahu
1490 příspěvků 06.11.13 08:43

@real.blond, ke mne se nechovali podle mych predstav v Inveltu ve Stodulkach /uz jsem to tu psala/, take jsem odesla a vim, ze se tam nikdy nevratim. :-) Uz nic nevylepsi muj dojem, i kdyz se pak snazili a nekolikrat premlouvali. Asi jsem taky socka - ten bohac, co tam dela zrejme pro zabavu prodavace a na me machry, at si ta auta skoupi sam, vyberu si v pohode jinde. :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit