Nakupování v XXL velikostech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fialin
7 příspěvků 18.06.14 15:58
Nakupování v XXL velikostech

Kde najít pěkné oblečení pro boubelky? Nechci žádné pytle, do kterých to zakrýt, ale spíše něco, co by postavu nedělalo větší a zároveň to sedělo :)

Reakce:

Tebah
4255 příspěvků 18.06.14 16:06

@Fialin Zkuste CA (hlavně Diamant dole na Václaváku), tam měli spoustu šatů snad až do velikosti 50. Případně Marks and Spencer, F&F a tuším i HM má velikosti cca do 46 nebo 48. Nebo Asos.

alter ego
904 příspěvků 18.06.14 16:11

@Fialin
Na toto téma je tady asi milion diskuzi, podívejte se na tipy do nich.

LucijéKa
16 příspěvků 19.06.14 00:08

Hmm… asi nikde, protože máloco vypadá na lidech objemnějších tvarů hezky. Spíš bych začala nežrat :-P

Lightshadow
993 příspěvků 19.06.14 07:26

@LucijéKa Myslím si, že záleží na tom, co si kdo představí pod pojmem objemnější tvary. Někdo tak vnímá už velikost 40… Já sebe beru jako ženu objemnějších tvarů a to mám 44 při výšce 168cm, ale stejně si myslím, že v některých věcech vypadám dobře a sluší mi. V něčem budu vypadat jako chodící almara. A nežrat? Víte vůbec, že většina i hodně obézních lidí trpí naopak podvýživou? Jenže to je dost začarovaný kruh a je třeba nastartovat metabolismus správným a častým!!! jedením. Tedy ne nežrat, ale jíst zdravěji a vyhýbat se prázdným kaloriím… A jinak hubnutí není ze dne na den, do té doby mají objemnější lidé (než zhubnou) sedět doma a nevycházet ani na ulici? I do té doby se chtějí přeci cítit hezky.

Karin
3401 příspěvků 19.06.14 08:15

@Lightshadow nežrat, nýbrž jíst.

@Fialin doporučím to samé, co Tebah, velké velikosti má C&A, Marks and Spencer, F&F, Asos . Jinak to zhusta končí u velikosti 44, v řetězcích je to spíš otázka štěstí, najít kvalitní kousek, aby nebyl v těchto velikostech vyprodaný.
A opravdu si projděte fórum, diskutovalo se tu o tom už mockrát, vlákna jsou plná užitečných tipů.

LucijéKa
16 příspěvků 19.06.14 12:09

Abych to upřesnila - nežrat jsem myslela jako nežrat, ale samozřejmě správná strava v akorátním množství je samozřejmá. To k tomu žraní. Teď k těm boubelkám. Vždycky si předtsavím velikost 48 a výš. A hlavně známou. Poslední dobou se už moc nevídáme, ale jako příklad poslouží dobře. velikost nbojím se říct 54, 56. Na 170 cm výšky váha ke 150 kg. A na to, že je to mladá holka, který je 27 let, tak je to k pláči. Zdravotní problémy, které si kvůli své obezitě nechce připustit. A Opravdu jí nenapadlo, že to způsobuje ta váha. Kolikrát držela diety, měla jídelníček od nutriční terapeutky, ale po pár dnech veškerou snahu zabila tím, že si dala s manželem bramborák s uzeným a se zelím.

Teď jsem trošku odskočila. Třeba moje ségra má velkost 44 a rozhodně bych neřekla, že je tlustá, nebo objemnější. Je hodně vysoká (182 cm) a hodně sportuje. Loni jsme sháněly šaty na slavnostnější příležitost a musela koukat po těch největších velikostech co jsou dostupné. Konkrétně jsme měly vytipovány šaty v Orsay. Když by měla šaty vel. 46, nezlobila se. Ale o ní bych rozhodně neřekla, že je boubelka, tlustá, nebo objemnějších tvarů. Pro výše uvedený příklad si představím někoho, kdo se ve vetšině případů vymlouvá. To, že má opravdu zdravotní problém způsobující přibírání a tloušťku je v málo případech.

klárka.skurtá
9 příspěvků 20.06.14 21:34

Pro mě jsou boubelky opravdu až větší velikosti, 44 je jen „pořádná ženská“ a pokud je nadváha z rozežranosti, pak jediným bojovníkem musí být holka sama, pokud to je ale například kvůli hormonům, pak s tím ten člověk jen těžko něco udělá. Toť můj názor na boubelky. K tomu oblečení, obchody jako CA nebo Takko mají své oddělení XXL, ale jsou i obchody dělané jen na větší velikosti, třeba Big and Beautiful :) Chce to asi projít, zjistit co je dobré a co ne a pak budeš zas o něco moudřejší :)

Příspěvek upraven 15.07.14 v 13:25

Rezyna
495 příspěvků 20.06.14 22:23

Jsem trochu alergická na slova typu nežer, nebo takové ty rady, že všichni musí být tlustí z přežírání. A co třeba onemocnění štítné žlázy aj. Neviděla bych to černobíle, navíc je vždycky nutné řešit dietu s odborníkem, který právě dokáže případné zdravotní potíže zjistit a stravu tomu přizpůsobit.

Než se do mě někdo pustí, že obhajuji sama sebe, tak mám cca 42 velikost a skoro metr osmdesát výšky. Ale proč o tom píši, tak třeba proto, že kvůli operaci jsem musela dlouhodobě změnit jídelníček (bohužel už rok a zřejmě doživotně) a také se mi to kombinuje s potravinovými alergiemi, takže mohu říct, že nic moc… Jsou horší věci na světě, ale prostě nikdy bych nesoudila druhého za to, co jí a nejí, protože někdy na to mají vliv neuvěřitelné věci…

Fialin
7 příspěvků 22.06.14 12:38

Podle mého je každého věc, jak a proč tak vypadá. Týká se to větších velikost, ale třeba i vyhublin, prostě jsou ty těla jinak nastavená :) Já se třeba za svou postavu nestydím, jsem prostě větších rozměrů, ale mí nejbližší mě takovou mají rádi a nemají s tím žádný problém a já bych se chtěla oblékat stejně pěkně jako každá jiná ženská normálních velikostí, jen mi přijde, že toho moc na trhu není :) Já třeba na žádný obchod s XXL velikostma ani nenarazila :D

stricc  22.06.14 22:48

@Fialin já jsem na pár takových obchodů narazila před nějakým časem. Byly strašně divné a depresívní, všechno tam měli strašně ošklivé a hlavně se tam zjevně počítalo jen s postavami velkými všemi směry, takže co by mi případně vyhovovalo na výšku, do toho bych se vešla třikrát ještě před tím, než jsem dost výrazně zhubla. Tak jsem to vzdala.

AnoNe
839 příspěvků 22.06.14 22:56

Docela pěkné věci pro velikosti 50 a více mají v C&A a v Kik (tam jsou navíc i za dobré ceny). Tradičně i u Vietnamců, ale tam bych moc nehledala nic moderního - spíš noční košile, věci na doma a tak.

Jo a vlastně ještě Takko, ale tam je podle mě cena naprosto nepřiměřená kvalitě.

Tarus
8 příspěvků 26.06.14 22:58

Já tak úplně souhlasit nemůžu, protože jsem narazila na obchod, ve kterém májí stylově skoro stejné oblečení jako pro měnší velikosti, jen jsou jinak střižené a nebyly vůbec ponuré, ale naopak plné života :)

meejja
387 příspěvků 26.06.14 23:08

@Tarus prosím prosím kde? :-)

Tarus
8 příspěvků 14.07.14 13:01

Já na ně narazila na Praze 1 v nákupáku, jmenovalo se to Big And Beautiful :) ale mají i eshop, pokud by jsi chtěla mrknout, www.storexxl.cz :)

Příspěvek upraven 15.07.14 v 15:47

MP Markys
136 příspěvků 14.07.14 14:52
Big and Beauty

Koupila jsem u nich 2 halenky pro maminku. Cena byla dost vysoká, ale to nebyl takový problém, jako spíš ve výběru barev a vzorů. I když se podíváte na e-shop, není tam nic moc pro zaměstnané ženy třeba i staršího věku. Nedovedu si představit, že by moje matka, ale i já, chodila v legínách. Jiné kalhoty se nenabízí?
Výběr tedy nic moc. Podle mého názoru a zkušeností je oblékání ve velikosti
XL-XXXlL velký a v ČR neřešený problém. Už o tom bylo mnoho diskuzí a situace je stále horší a horší. Možná v Praze se objevují nové značky, ale v Brně spíše kvalitní obchody mizí. Zůstávájí jen levné obchody nebo přicházejí neznámé a nekvalitní značky nejasného původu. Už od vel. 44 je velký problém najít kvalitní oblečení, od vel. 48 vůbec neznám obchod.

Robena
1257 příspěvků 14.07.14 20:42

@Tarus Ty webovky jsou tedy strasne.

DRW
1233 příspěvků 14.07.14 21:04

Ulla Popken, ta se na to specializuje

MP Markys
136 příspěvků 15.07.14 08:54
Ulla Popken

Materiály strašné, ceny na tu kvalitu vysoké. V Německu jsem je kdysi obdivovala, u nás ze začátku slušné, nyní hrůza. Nechci nosit všechno z polyesteru a dalších umělotin. Už na věšáku je to leckdy vytahané. Velice těžko se vybírá.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit