Nákupy - UK, Oxford, Londýn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eirean
244 příspěvků 23.07.12 13:30
Nákupy - UK, Oxford, Londýn

Dámy,
poraďte :) Chystám se na měsíc do UK, tak sháním reference na obchody a co se vyplatí koupit. Vím, že Británie je dražší země, hodlám si tam proto pořídit jen pár věcí, ideálně nadčasové kousky. Máte některá zkušenosti s konkrétními obchody? Do Londýna se asi nedostanu, budu převážně v Oxfordu, ale počítám, že bude v obchodech podobný sortiment.
Máte někdo boty z LK Bennett? Koukám po jejich nude lodičkách, neb nabídka u nás je zoufalá.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 23.07.12 13:41

Co se týče oblečení tak určitě není UK dražší jak naše drahá země:-)
Obvykle si něco koupím v následujících obchodech: primark, new look, river island, dorothy perkins, jane norman, la senza, Karen milen:-) záleží taky kolik je na útratu.

Eirean
244 příspěvků 23.07.12 13:55

Jo, na Karen Millen mám spadeno :)

razorblade  23.07.12 13:56

Kdybyste se nahodou do toho londyna dostala, zkuste sekac beyond retro… tam se daji sehnat krasne kousky… a pak prosluly topshop na oxford street (v jejich bizu patre a retro patre jsem schopna stravit cely den). jinak fajn jsou obchody ako new look, river island nebo dorothy perkins, ktere jsou cenove i stylove neco jako HMko, ale tady v cechach nejsou. jinak v londyne rada nakupuju i v camdenu, maji tam plno retro, vintage, punk, rock atd obchodu:)

skuran
44 příspěvků 23.07.12 16:02

La Senzu jsem si v Londyne taky zamilovala, ovsem bojim se, ze uz zkrachovala. I kdyz kdo vi, treba vstala z popela, ale moc se radsi neteste:)

Na bizu bych doporucila Accessorize, ktery je jen na Oxford Street aspon dvakrat nebo trikrat (v samotnem Oxfordu nevim), tedy pokud je to vas styl, z obleceni se mi libi jejich propojeny obchod Monsoon.

Primark hrube nedoporucuju - je to levne a modni, ale to je asi tak vsechno:)Materialy neprijemne, po par vypranich je z toho hadr, tricka se tahaji, svetriky zmolkuji, nic nedrzi tvar… I kdyz - mozna to s vedomim tohohle vseho zkuste - mozna ze tam pujde prece jen neco vybrat. Mozna nejaka neznicitelna bizuterie - mam odtamtud broz za libru, ktere se sice ihned urval mustek, ale po spraveni stale dela paradu:), a dve bavlnene kosilky na spani - hadrik, ale prijemny. A priteli jsem koupila potistene tricko, ktere taky stale drzi (je to rok).

Jo, a taky botky Camper, ke konci leta mivaji slevy.

Stejne myslim, ze ty nejzajimavejsi veci najdete v no name obchodech, Camden atd.

Tak preju pekny vylet:)

Mishelle
26 příspěvků 23.07.12 18:08

VB nepatří mezi nejdražší, já tam nakoupila značkové boty a oblečení za skoro poloviční cenu než u nás (kupovala jsem hodně na sport - nike a podobně)

Primark je velmi ošemetný - některé kousky my drží do teď a některé jsou naopak materiálně naprostou katastrofou. Ale boty jsem nosila dvě sezóny a byly velmi pohodlné a za 3 libry. Rozhodně bych se tam podívala po bižuterii (gumičky do vlasů ovšem nebrat ;).
Podívala bych se do outlet krámů, dají se tam najít výborné kousky - hlavně tedy kabelky.

sarinka.v
423 příspěvků 23.07.12 18:13

Já si nakoupila super boby za super cenu v New Look jak tu už někdo psal, také opakuji výborný Top Shop na Oxford Street a osobně beru jako výhru nákup jeans (tady zatracovaných, ale já je mám ráda) v 7 for all mankind na Regent Street. Ale dobrý je se tam i tak potulovat a koukat. Sekáče taky super, nakupovala jsem v nějaké Charitě, ale už nevím jak se to jmenovalo…

monicka
565 příspěvků 23.07.12 18:56

V Anglii jsem chodila hlavně do Charity shopů a různých jiných obchodů s použitým oblečením - výběr je daleko větší než u nás v sekáčích a ceny jsou obvykle nižší (i když třeba Oxfam mi připadá dost předražený a proto chodím daleko radši do takových těch málo profláklých malých místních charit - někdy nejsou ani na internetu na mapě a člověk na ně narazí jen při procházení městem).
Primark je sice plný levného módního oblečení, ale nevydrží to. Kardigan jsem na sobě měla párkrát a už jsem mu musela dvakrát zašívat stehy a na tílku se mi začala úplně drolit látka. Ale obyčejná trička, která jsem tam nakoupila před čtyřmi lety pořád drží…
Nejradši mám věci od Jane Norman, River Island, Dorothy Perkins, Monsoon (a Anthropologie, ale ta je cenově už úplně mimo mé možnosti :) ). Z těch levnějších třeba Forever 21, která je jen o trochu dražší než Primark, ale ta kvalita je vyšší - a mám ráda jejich doplňky.
A pak mám ráda ulítlé věci, třeba vintage a asijská móda v Camdenu (ale něco tam mají šíleně předražené) nebo boty Irregular Choice.

Jiná Realita
13791 příspěvků 23.07.12 20:17

Holky, já jsem to tu neměla číst, já teď strašně chci zase do londýna, do anglie…

Já se zase musím primarku zastat, protože cokoli odtamtud mám, všecko drží. Pravda je, že si už při nákupu hodně vybírám.

Anthropologie má naprosto úžasné věci, ale taky nad mé možnosti.

Margharita
7 příspěvků 24.07.12 03:21

Zdravím, okrem vyššie spomenutých obchodov stoja za zmienku ešte Wallis, Warehouse, Miss Selfridge, Oasis a TKMaxx. Neviem, či majú predajne aj v Oxforde, malo by sa to dať zistiť na ich stránkach. Inak, La Senza stále existuje a čo sa týka topánok z New Look, tak mám pocit, že oproti minulým rokom išla kvalita dosť dole. Tiež som ich tam kedysi rada kupovala, ale potom, čo sa mi po pár noseniach úplne zničili opätky a topánky som musela vyhodiť, si ich nákup v NL už dvakrát rozmyslím.

MaggieCassidy
127 příspěvků 30.07.12 18:47

Podle mých zkušeností v Primarku nakupují jen přistěhovalci a turisti z východu, ceny sice krásné, ale mně to tam dost zavání Vietnamem, ale hlavně ty šílené fronty! úplně se mi z toho dělalo mdlo.

MaggieCassidy
127 příspěvků 30.07.12 18:56

Pro mě jsou v Anglii vždycky nejzajímavější různé charity shopy, vintage second-handy a pouliční trhy, rozhodně doporučuju trh u Liverpool street station! - „Petticoat Lane“ (Wentworth Street and Middlesex Street, je protřeba zjistit, který den to bývá, abyste tam nešla zbytečně) - míchá se tam sice plno braku, ale najdete tam i hotové zančkové poklady za pakatel. Bývá tam ale strašně narváno, takže pozor na peněženky. A nejlepší je, když tam jde člověk sám, protože jinak se navzájem stejně stratíte :-)

MaggieCassidy
127 příspěvků 30.07.12 18:57

*ztratíte

enyky
22 příspěvků 30.07.12 20:17

Ja osobne doporucuji sekace. Kazde mesto jich ma nekolik, obleceni je tam levny, zachovaly a da se opravdu vybrat (staci vygooglovat charity shops oxford a vyhleda jich desitky). Dale pak zminovany TK Maxx , prodava znackove obleceni, boty, doplnky atd- Big labels, small prices.
V primarku si kupuju jen „nutnosti“-fusekle, leginy, tilka… ale urcite tam zajdi a udelej si vlastni obrazek ;)
Jinak Britanie je mnohem levnejsi, nez CR (urcite co se obleceni tyce).
Preju hezkej vejlet!

carries
1317 příspěvků 30.07.12 20:37

Ja v Londyne žijem a najčastejšie nakupujem v Dorothy Perkins, New Look, Pull&Bear, Zara, Monsoon, Accessorize a keď sú výpredaje, tak Karen Millen, Banana Republic, Hollister, Esprit. Osobne na Oxford street nechodím často, pretože je tam vždy strašne veľa ľudí. Radšej nakupujem v obch. domoch Westfield (jeden je na Shehperds Bush a druhy väčší na Stratford). Ak sa chcete vyhnúť davom na Oxford street odporúčam nakupovať skoro ráno - obchody sa otvárajú od 10am :)
Primark sa hodí iba na basic oblečenie (tielka, obyčajné tričká a pod.), pretože hoci je veľmi veľmi lacný, je aj dosť nekvalitný-info od kamarátky, ktorá tam pracuje ako predavačka.

Dahllie
2222 příspěvků 02.08.12 00:30

Oxford Street je jen pro masochistky. Nicméně i já si to pravidelně neodpoustím a jeden den tam trávím. Jinak utíkám do center blíž k okraji, do už zmiňovaného Shehperds Bush, do Primarku jezdím do Hammersmithu, je to sice díra, ale je tam relativně uklizeno a na kabinku se tam nečeká půl hodiny. Je to hadrárna, ale třeba bavlněná trika mám už skoro dva roky a za 1,5Ł drží a vypadají perfektně. Je třeba počítat s tím, že povětšinou to jsou trendy věci na několikero nošení. I ceny tomu odpovídají. Určitě doporučuju navštívit T.K.Maxx, dají se tam vyhrabat perfektní věcí a za výborné ceny. Dobré je outletové centrum Galeria v Hatfieldu, severně od Londýna, jen dost z ruky. A zajímavé, levné oblečení mám i z řetězce Asda.

Eirean
244 příspěvků 02.08.12 18:46

Dnes jsem se byla jen tak porozhlédnout po obchodech v Oxfordu a první dojem je: naprosté většině manažerů českých obchodů s oblečením je třeba řádně nakopat zadek.
Ne, vážně, věci tady jsou krásné, nositelné, kvalitní (v Primarku jsem nebyla :D), boty elegantních tvarů a všemožných barev a ceny nejsou nijak závratné (i když pravda, mám zálusk na šaty v Reiss, ale asi si budu muset nechat zajít chuť).
Nechápu, proč se tohle nemůže dovážet do Čech, neříkejte mi, že by se to neprodalo, spíš naopak.

Eirean
244 příspěvků 06.08.12 21:04

Dojem č.2 :sehnat tady kožené nude lodičky v hladké (ne lakované) kůži, je stejný problém jako v ČR, propadám zoufalství. Clarks, Jones ani Debenhams nemají. Grrr.

nigge
93 příspěvků 06.08.12 23:50

Pripojuji se ze obleceni v UK je ve vetsine pripadu naopak levnejsi a slevy jsou tam opravdu obrovske. Ted jsem si dovezla z Top shopu skvele zelenkave saty za 10 liber, slevnene z 36. Takze za me Top Shop, jane norman, marks and spencer ma mnohem sirsi nabidku, nakupuju tam hlavne podprsenky, la senza na spodni pradlo taky dobra (ted tam vyprodavaly vzorkove kusy, tak mam kalhotky, nocni kosilku a saty pres plavky - vse dohromady za 3 libry). New look a river island moc nemusim, neco jako hm, ale daji se tam taky najit pekny veci. Do primarku chodim pouze v malych mestech, je tam klid a nevali se obleceni na zemi, mam odtam uzky cerny kalhoty za 8 liber a sou super. Ja zboznuju obchod fat face, ten je ale drazsi a potom Hollister, ten je hodne drazsi, ale maji skvely strihy a pekne usity veci. Pak doporucuju navstviti Boots, je to spojena drogerie, lekarna a parfumerie a sehnala jsem tam pro mamu parfem, kterej na letisti stal 1900 a tady 1200, ani na netu nebyl k sehnani levneji. Celkove mi Boots pripada super, ze si tam clovek vsechno muze v klidu zkouset a necihaji na nej prodavacky jako u nas v parfumeriich. Jo a v Boots taky doporucuju znacku Revlon. A na doplnky bozsky claire´s :)

zoeleoy
4 příspěvky 07.08.12 20:19

V Oxfordu je taková hlavní ulice (jak se jmenuje nevím, ale je to prostě úplně hlavní třída:) a tam je skvělej TopShop a Accersorize. Je to tam sice trochu dražší než u nás ale věci tam maj nádherný. Accersorize je něco jako Bijou Brigitte, ale maj tam i šaty a boty a tašky, úplnej ráj:) Pak je taky úžasnej obchod Claire´s. Taky doplňky, ale ceny tam maj o asi třicet procent levnější(i v UK tam maj napsaný ceny v czk), kupovala jsem si tam řetízek s přívěskem za 3.50 liber(asi 110 kč) a cenu v czk tam měli 179 kč. Jinak, Primark je skvělej, ale musí se dávat hodně pozor na materiály. Alemaj tam suprový lesky na rty, nejlepší je ten v v plechový kulatý krabičce s britskou vlajkou, koupila si ho skoro celá naše třída ;)

Teriss
1 příspěvek 12.10.12 14:39

Zoeleoy: okamžitě smaž ze svýho profilu mojí fotku!!!Jinak máš žalobu na krku!!!

moncicak7
1 příspěvek 08.08.13 10:34

Ahojda, chtěla bych se zeptat jestli náhodou nevíte jak mívají Charita Shopy otevřeno? Jestli mívají i o víkendech i třeba v neděli? Předem děkuji za odpověď :)

Nyxx
512 příspěvků 08.08.13 12:31

V brzké době se chystám do Londýna a chtěla bych si tam koupit látky na šití a galanterii, taky něco na výrobu korzetů (háky, kostice…), knížky o šití a kdyby se našel nějaký gothic shop, taky bych se ráda podívala. Pokud by někdo o takových obchodech věděl nebo měl nějakou radu, sem s ní :-).

Dahllie
2222 příspěvků 08.08.13 13:59

@moncicak7 V neděli mimo centrum velkých měst a velkých obchodních pasáží nemá otevřeno skoro nikdo.
@Nyxx Zajeďte na trh do Camdenu. Je to obrovský prostor plný všeho možného. Ale přímo s galanterií neporadím.

carries
1317 příspěvků 08.08.13 14:01

@Nyxx Gothic shop-ov nájdete asi najviac v Camden Town.

Čo sa týka šitia, jediný obchod, ktorý poznám (s látkami a všetkým čo s tým súvisí) je Liberty. Majú tam super veci, len trochu drahé :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit