Nákupy v Drážďanech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ergo
6 příspěvků 23.06.12 20:06
Nákupy v Drážďanech

Jezdíte někdo nakupovat do Drážďan? Nevíte, kde se dá zjistit, kdy mají které obchody slevy, případně co má a nemá smysl kupovat nebo na co si dát pozor? My tam sice byli dvakrát, ale jednou jsme se trefili do nějakého pivního festivalu a podruhé do vánočního shonu. Ráda bych jela znovu, ale tentokrát víc v klidu :)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

RoyalistGirl
75 příspěvků 23.06.12 20:20

Já tam občas jezdím vlakem, ale většinou jenom projdu od nádraží tam a zpátky Prager Strasse a obchoďáky okolo (Centrum-Galerie, Altmarkt), takže asi moc nepomůžu =) Udělejte si dost času a prostě prolezte to centrum. Lidí je tam plno pořád a slevy jsem nějak nelovila, protože mi to stejně přišlo skoro všechno výhodnější a hlavně s větším výběrem než u nás =D Myslím obyčejné krámy jako C&A, Zara, Mango, Esprit, Peek&Cloppenburg, a hlavně boty - kromě takových těch ultra levných tržnicoidních, ale ty jsou poznat na první pohled. Obchodů se slušnýma botama je tam asi tak 10 na metr čtvereční, takže jestli se vám hodí nějaké boty, tak to je určitě příležitost, taky prodavačky tam bývají mnohem poučenější než u nás.

Cérenka
36 příspěvků 24.06.12 06:51

Teď jsou v Bavorsku MIDSEASON slevy (od 20% na vše), a protože na slevy mají Němci jakési předpisy, domnívám se, že Sasko bude mít slevové týdny také :)

GreatSusan  24.06.12 15:17

Mam dojem, ze „predpisy na slevy“ uz neexistuji delsi dobu a proto mame slevy i pred Vanocema nebo pred letem. Driv byly jen letni a zimni vyprodeje, vzdy v lednu a zacatkem srpna. Kazdopadne slevy zacaly ted nekdy posledni dobou, myslim, ze asi vsude v Nemecku. Nektere obchody docela rozsahle (HM, Promod), nektere jen trochu (Esprit, S. Oliver, Zara, P&C). Rozhodne se vyplati jet ted nakupovat, je porad jeste velky vyber a mate sanci koupit levneji, ceny budou sice jeste padat, ale vyber bude porad mensi. Dalsi moznost je pockat az do konce cervence, pak je ve sleve skoro vsechno, ale vyber uz je dost maly (hlavne, co se tyka velikosti).

Myslim, ze jedina moznost, jak zjistit, jestli ma konkretni obchod slevy, je jit do jeho internetoveho obchodu - kdyz jsou slevy na internetu, tak jsou i v kamennem obchode. Jiny zpusob (krome zavolat a zeptat se) me nenapada.

punčocha
23 příspěvků 24.06.12 16:16

Byla jsem v Drážďanech 12.června, jela jsem sama vlakem bez rodiny, abych si to vychutnala a hlavně jsem vynechala nákup jídla, což je většinou cílem naší rodiny. Bylo to fajn, měla jsem na to 6 hodin a tak jsem si to užila i s památkami. Prolezla jsem centrum, což je na dohled od nádraží. Slevy byly pouze náhodné v řetězcích, sem tam něco. Koupila jsem si krásné tmavomodré sako v obch. ZARA za 59 Euro, vyhlédla jsem si ho na jejich německých webových stránkách. Jinak infomace o slevách se,,vyguglí,, na příslušných stránkách firem a rovněž tak, zda mají nějaký svátek nebo slavnost přímo na stránkách o Drážďanech. Chce to trochu trpělivosti, vše se najde. Markantnější slevy budou asi až v srpnu, taky se tam vydám a zase sama vlakem - nejsou starosti s parkováním.

ergo
6 příspěvků 24.06.12 22:34

Děkuju za tipy :) Teda, mrzí mi, ze už ty slevy v Německu nejsou synchronizované, trochu jsem v to doufala - mimochodem, neví někdo, proč vlastně byly zrušeny?

GreatSusan  25.06.12 01:02

Nebyly zruseny slevy, ale v roce 2001 byl bez nahrady zrusen zakon o slevach (Rabattgesetz). Tenhle zakon byl puvodne (ve 30. letech) zaveden k ochrane spotrebitele, mel ho chranit pred „vymyslenymi“ astronomickymi cenami (na ktere by pak byla davana sleva - trochu jako se to dela v Cechach). Bylo v nem presne receno, kolik smi obchodnik slevit (malo). Takze ty casove synchronizovane slevy byly dusledek toho, ze jindy slevit ze zakona proste neslo. Od 2001 jsou obchodnici vazani jen na zakony o nekale hospodarske soutezi a muzou delat slevy jak a kdy chteji. Posledni roky se diky hospodarske krizi, ohromne konkurenci a tim padem i mensim objemum prodeje jednotlivych obchodniku, objevuji slevy porad casteji a i v neobvyklych casech, napr. pred Vanoci. Dusledek zruseni toho zakona je mimo tech slev kdykoliv i to, ze se v nemeckych obchodech necha smlouvat. V retezcich to moc nefunguje, ale v malych obchodech to klidne muzete zkusit, hlavne kdyz kupujete vic drazsich veci. Velice oblibene to je i u kupovani aut a podobnych velmi drahych veci. V retezcich bych se rozhodne zeptala na slevu, kdyz najdete vyrobek, ktery je nejak poskozeny (staci chybejici knoflik nebo maly flicek od makeupu), v prodejnach elektro-zbozi bych se rozhodne zeptala, kdyz kupujete vystaveny vyrobek, ktery neni v originalnim baleni (vetsinou reknou, ze maji ve skladu originalne zabalenou vec, ale obcas budete mit stesti a bude to posledni kus na prodej).

punčocha
23 příspěvků 24.07.12 15:25

INFO: Dnes byl zveřejněn v MF dnes v příloze,,severní Čechy,, článek o výrazných slevách oblečení v Německu /konkrétně Drážďanech/. Akce trvá prý jen tento týden, potom se zboží přesouvá do outletů nebo speciálních výprodejových prodejen. Slevy jsou v průměru 50procentní. Sportovní zboží se zatím neslevňuje, až v září. Více ve zmiňovaném periodiku. Já bohužel vyrazit tento týden nemohu, takže pokud se někomu zadaří, dejte zde vědět.

Sekhmet
1918 příspěvků 24.07.12 15:29

Hodně lidí jezdí do Kaufparku v Pirně nedaleko Drážďan. Obecně se v Německu vyplatí nakupovat drogerie, oblečení (hlavně pro děti) a boty.

SweetieCH
123 příspěvků 28.07.12 12:45

Nejlepší je Altmarkt - Galerie. Opravdu doporučuju. Hlavně slevy na konci července a srpna.. boty za 2eura (slevnění třeba z 40) a podobně.. každoročněsi odtama odnesu oblečení na celý následující rok? :)

Hellen.k
7 příspěvků 28.07.12 12:57

V Kaufparku v Heidenau se dá levněji koupit jídlo a kosmetika, ale oblečení je nic moc - taková česká Tesco kavalita. Jezdím tam nakupovat pravidelně právě zmíněné potraviny, které jsou kvalitnější než tady v Ústí.

punčocha
23 příspěvků 29.07.12 18:43
@SweetieCH

SweetieCH: Jen dotaz, máte probádanou čtvrť Neustadt na druhém břehu, kde se nachází údajně velké množství butiků? Já se tam při příští návštěvě chystám, ještě jsem tam nebyla, jen jsem o té možnosti nákupů slyšela, tak snad to nebude zbytečná námaha.

pavlliinka
1 příspěvek 03.07.13 20:48

Chystáte se někdo teď do Drážďan? prosím o tipy obchodu s jidlem a jaká je IKEA je tam větší výběr? děkuji

Zebra33
2038 příspěvků 04.07.13 11:21

Nebydlim v Drazdanech, ale v Mnichove, nicmene treba vam pomuze par obecnych tipu.
Obleceni: Masivni slevy (vetsi nez na zacatku leta) jsou po Vanocich. Chce to ale vyrazit docela hned na zacatku ledna, v druhe pulce ledna uz byva to zlevnene obleceni dost prebrane.

Jidlo/potraviny: levne jsou Lidl a Aldi. Kvalita v obou dle meho nazoru velmi dobra, u Lidlu si myslim, ze vyrazne vyssi nez v CR. Lidl ma v sortimentu i „znackove“ potraviny, Aldi ma spis svoje znacky, ale v dobre kvalite (celkove lepsi pomer cena-vykon nez v CR).

Drogerie: oproti CR se jednoznacne vyplati tradicni nemecke znacky (treba Nivea, Florena). Taky mam pocit, ze jsou levnejsi urcite produkty dm, konkretne si kupuju treba vlozky Jessa, ktere v Nemecku vychazeji vyrazne levneji nez v CR.

Zebra33
2038 příspěvků 04.07.13 11:23

@pavlliinka - ad Ikea: nemyslim si, ze by byl v Nemecku vetsi vyber. Cenove mi nektere veci pripadaly v CR mozna az levnejsi. Vezli jsme z CR do Nemecka treba skrin, ktera v CR vychazela vyrazne levneji (a to nebyla v akci, ale mohla to byt nahoda).

Jordaan
5565 příspěvků 04.07.13 11:48

@pavlliinka @Zebra33
S Ikea mam obracenou zkusenost, nez Zebra33, u dvou konkretnich produktu (vetsi kusy nabytku) byla cena v Nemecku znacne vyhodnejsi. Coz samozrejme taky mohla byt nahoda. Pokud vite, co presne chcete koupit, tak by asi bylo nejlepsi porovnat ceny na internetu, www.ikea.de

Zebra33
2038 příspěvků 04.07.13 12:24

@Jordaan - ja tehdy taky nechtela uverit. Ten prevoz skrine mel pak docela vtipne zakonceni v tom, ze kdyz jsme ji vezli, tak nam praskla pneumatika a museli jsme nakonec volat asistenci sluzbu, ktera nas stala tolik, ze kdybychom tu pitomou skrin koupili v Nemecku, tak by v celkovem souctu stala min :). Ale zas ten zazitek, vykladat celou tu skrin (a dalsi mraky zavazadel) z auta na nasep u dalnice a pak hodinu a pul vedle te skrine sedet a cekat na prijezd asistencni sluzby, byl k nezaplaceni.

Uživatel je online666mahu
1490 příspěvků 04.07.13 12:25

@pavlliinka, s Ikeou vam neporadím, byla jsem před lety jen ve vídeňské, a jediné co si pamatuji, že sortiment se trochu lišil.
Ale v Elbe Park je ještě velký nábytkový obchod Höffner (a u něj pak i větší elektro), já k nim chodím kvůli bytovému textilu. Kaufland má slušný výběr (kam se na něj ty naše hrabou), a v horním patře je celkem fajn Eiscafé Dolce Vita (mají šlehačkový stroj), na druhé straně naproti foodcourtu moc pěkná sušenkárna KeXerei. ;-)

Jordaan
5565 příspěvků 04.07.13 12:35

@Zebra33 :-)). Umim si predstavit, ze nekdo by skrin i zavazadla zanechal v prikope a odesel pesky (muj manzel). Jinak skrin jsem tam taky jednou kupovala (ten nejvetsi PAX) a musim rict, ze je tezka jak sv… (s odpustenim), nastesti mi doslo uz v obchodaku, ze ji sama nedokazu odtahnout a nechala jsem ji dodat az domu - jak vidim, tak se to vyplatilo…

Zebra33
2038 příspěvků 04.07.13 12:39

@Jordaan - my jsme ta jednotliva baleni rozebrali na casti…
@pavlliinka - sortiment se lisi i mezi jednotlivymi pobockami Ikea. Na ikea.de lze u kazdeho produktu zjistit dostupnost ve vami vybrane pobocce. Pokud byste mela zalusk na neco konkretniho, doporucuju dopredu checknout, at nejezdite zbytecne.

Hupetra
66 příspěvků 09.11.14 20:27

Prosím o radu - chystáme se na vánoční trhy do Drážďan, a ráda bych si přivezla kabelku a nějaké boty, poradíte, kam zajít, když z časových důvodů budeme procházet pouze z nádraží ulicí Prager Strasse na trh? Kam se jít podívat? Cenově tak cca 100 euro za kabelku, a do té stovky za boty. Jinak budu i ráda za tipy ohledně trhů - co stojí za to si přivézt domů. Děkuji

Giulietta  12.11.14 16:42

@Hupetra Na Prager Strasse ja Karstadt, kabelky a boty do 100€ sa tam dajú vybrať.
Potom medzi námestím Postplatz a Altmarkt je Galérie Altmarkt, tú budete mať od trhov najbližšie a je v nej tiež dobrý výber.

Grossularia
3204 příspěvků 12.11.14 18:53

@Hupetra Boty mám, jak píše @Giulietta, taky nějaké z Karstadtu (tam ale hlavně chodím pro lahůdkové potraviny a pro domácí potřeby). Ale mám ráda ještě takovou obuv podstatně blíž k Altmarktu, je na Pražské skoro naproti Altmarktgalerie, poměrně veliká, tu nepřehlédnete. Kolem Vánoc mívají super výběr, mimo Vánoce je to tam jekési slabší.

Jordaan
5565 příspěvků 12.11.14 19:43

@Grossularia

na Pragerstrasse je Centrumgalerie, Altmarkt je o kousek dal. jsem si temer jista

Grossularia
3204 příspěvků 12.11.14 19:46

@Jordaan Máte recht, ono už je to za křižovatkou, takže to není Prager, ale Seestrasse, ale je to pořád ta samá ulice v jednom směru. Obuv je šikmo proti Altmarktgalerie.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit