Nákupy v Miláně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mylady2
12409 příspěvků 13.07.12 11:20
Nákupy v Miláně

Vážené kolegyně,

Vy co máte zkušenosti z této oblasti podělte se prosím s námi:-) chystám se poprvé nakupovat do Milána… Nevím proč, jsem ho zatím opomíjela a jezdila jinam:-) (Londýn, Mnichov, Vídeň)

Předem dekuji za podněty a inspiraci (věřím, že se tu najde mnoho žen co můžou poradit)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Jetthro
1129 příspěvků 13.07.12 13:00

Spousta obchodu je primo v okoli Domu, takze moc daleko nemusite :) Kdyz se postavite celem k jeho vchodu tak nalevo je ulice plna obchodu (corso Vittorio Emanuele II.) - tady bych vypichla 3 vicepatrove obchody Max Mara, ale je tam toho hromada. Na prave strane je pak velkej Benetton a narozdil od CR, v Italii tato znacka prodava pekne, nositelne a kvalitni veci, to jen sem se asi svazi to, co se jinde neproda. Pak urcite navstivte Galerii Vittorio Emanuele (porad hned u Domu), tam najdete ruzne svetove znacky typu Gucci, Prada, LV..Pak jeste vyrazte na Via Torino (porad hned u Domu - pamatuju si ze tam je napriklad dost velky obchod Kenzo) a taky prolezte vsechny ulice co z ni odbocuji doprava (kdyz budete zady k Domu). V ulici Cesare Beccaria (asi 2. nebo 3. za Domem) je Brandy Melville. A pak je za Domem hotel Rosa Grande, a ten kdyz se obejde pres ulici Cesare Beccaria, tak tam je ve dvore vyborna restaurace kde maji bozi sorbet a skvely cisniky :) Bohuzel si nevzpomenu na nazev. Snad jsem poradila dost :)

EDIT: Jo a jestli se mi teda ty mesta uz nemichaji dohromady, tak v te Prade maji i takove pidi muzeum jejich historie, nejstarsi kufry a tak..:)

Příspěvek upraven 13.07.12 v 13:04

Mylady2
12409 příspěvků 13.07.12 13:04

@Jetthro Wow díky:-) vidím, že se vyznáte! Ještě mám jeden dotaz.. četla jsem diskuzi na purseforu a tripadvisoru a lidi tam upozořnují, že v srpnu je v Miláně všude zavřeno:-( máte zkušenost?

Jetthro
1129 příspěvků 13.07.12 13:07

@Mylady2 No v prvni pulce srpna maji italove globalne dovoleny, takze v te dobe bych se Italii obloukem vyhla protoze vladne chaos a jsou ucpany dalnice :) A navic tam bejva fakt nesnesitelny horko. Ja byla v Milane nekolikrat, ale vzdycky na jare nebo na podzim, takze doporucuju spis kveten/zari/rijen, je tam min lidi, dovoleny skoncily, neni tak horko a navic bejvaj slevy :) Akorat bacha na prvniho maje, italove berou svatek prace smrtelne vazne, takze nefunguje nic, dokonce MHD asi v 5 konci :D

Mylady2
12409 příspěvků 13.07.12 13:10

@Jetthro Ježíš to je teda neštěstí:-) chtěli jsme 17-19… Mno pokusím se tedy lobovat za posl. vikend v červenci. Bohužel můj muz je velký problémista co se týká volných termínů:-)

Jetthro
1129 příspěvků 13.07.12 13:16

@Mylady2 No byt vami zkusim to radsi naplanovat na zacatek zari. Pocasi bude akorat, vsechno uz se po tech dovolenych vrati k normalnimu rezimu a tak :) Na ten posledni vikend bych moc nespolehala, nekdo si tu dovolenou treba vezme trochu driv, ze..:)

Zoe
316 příspěvků 13.07.12 13:21

@Jetthro V Miláně jsem ještě nebyla, ráda bych se tam podívala, ale v mém okolí buď není zájem nebo není čas. Nevíte o nějaké dámské partě, co by tam jela na podzim a já se mohla přidat? A chci se zeptat: nevadilo vám začátkem října, že je krátký den a brzy tma?

Jetthro
1129 příspěvků 13.07.12 13:25

@Zoe Ja byla s rodici, takze se spolecnosti bohuzel neporadim..Jinak v rijnu se jeste nestmiva tak brzy takze absolutne bez problemu :) Jestli ale chcete do Milana na pamatky tak jsou lepsi mista, krome Domu a Scaly (ktera mimochodem vypada spis jako takova nenapadna kulna) tam nic moc neni :)

Argento
9 příspěvků 13.07.12 13:32

@Jetthro s tou kulnou jste to vystihla, pamatuji si, jaké bylo moje zklamání, když jsme na ni po delším hledání konečně narazili.

MP Lisbeth
85 příspěvků 13.07.12 18:42

@Jetthro : šlo by doporučit i nějaké obchody, které nejsou přímo značkové či moc drahé, ale dá se tam pořídit kvalitní originální oblečení? Do Milána se chystám v září. Případně kdyby jste znala nějaké obchůdky ve Florencii či Bologni??? Předem díky za tipy!

Mylady2
12409 příspěvků 13.07.12 19:04

@Jetthro V září není šance:-) ani to otočit v týdnu:-( bohužel. Nám jde opravdu jen a jen o nákup… Az si budem chtít užít super restaurace a nějakou tu galerii tak pojedem jindy.
Ted potřebuju mít jen jistotu, že nebude zavřeno v galerii vittorio Emanuele a další jiné designerské značky:-)

Jetthro
1129 příspěvků 13.07.12 19:10

@Mylady2 Tak to rozhodne vynechte aspon ty prvni dva tydny v srpnu :) za zbytek mesice ruku do ohne nedam, nemam zkusenost.
@MP Lisbeth No v te ulici (corso V. E. II) je obchodu fakt habadej, i takovych co nejsou nejak extra drahy. Ted z hlavy uz to nevim ale vzpominam si na Oysho (pradlo a tak). No a pak na druhe strane je ten velkej Benetton. Jinak hned u Duoma je obrovske nakupni centrum Rinascento, to je takovy mix vseho mozneho vsech cenovych kategorii. Ve Florencii i Bologni jsem sice byla, ale tam bohuzel s obchody moc neporadim, neb ucelem navstevy bylo koukani po pamatkach :) Ale obecne plati ze silna koncentrace obchodu s hadrama bejva casto prave v okoli tech nejvetsich mistnich pamatek, vsak to muzeme koneckoncu videt i v Praze..pripadne se muzete zeptat mistnich, nejlip mladejch holek, ty vam budou vetsinou rozumet a nasmerujou vas do nakupni ctvrti :)

Mylady2
12409 příspěvků 13.07.12 19:24

@Jetthro
To jsou mi strasti… Zítra jdu do Prady vyzvednout boty tak se jich zeptám jak to mají s otvíračkou v Miláně:-)

albireo
27 příspěvků 14.07.12 14:24

Priamo v Milane s nakupmi nemam skusenost, ale pred dvomi tyzdnami bol manzel v Janove na sluzobnej ceste. Leteli z Milana a kedze mali s kolegom viac casu, zastavili sa v nejakom velkom outlete pri Milane( v IT zijuce damy, budu mozno poznat aj nazov)Chlapci boli efektivni, dali si rozchod 2 hodinky, manzel si kupil vlneny oblek od Prada z minulej sezony za necelych 450euro a jeho kolega 2 obleky u Huga Bossa. Tiez za nejaku super cenu. Podla letaku tam maju zastupenie vsetky vacsie znacky, iste tam bude obmedzeny vyber, ale mozno to stoji za navstevu, aj ked je to mimo mesta

Lada Ládulinka
1 příspěvek 14.07.12 21:21

Doporučuji začít procházku po Miláně na Corso Buenos Aires - je u nádraží, kam jede i autobus z letiště, no a pak tak dva kilometry obchodů typu HM, ZARA, ke konci trochu přerušeno, ale pak dojdeš ke katedrále a těm „lepším“ obchodům okolo „Duomo“ (dvě uličky okolo) + hlavní náměstí a pak zase stále dopředu až na další nádraží, odkud zase jezdí vlaky na letiště. Prý se to dá stihnout za jeden den, já tam byla služebně, tak nevím, měla jsem vždy jen několik hodin čas. Také doporučuji se nezaměřit jen na oblečení a módu, v blízkosti hlavního náměstí jsou luxusní lahůdky, dovezla jsem parmazán a vinný ocet a mělo to moc úspěch. Na letišti (a určitě u Duomo) lze získat mapu, kde určitě vše je. Na orientaci je Miláno super a v centru se asi ani nedá ztratit. La Scala je fakt taková stodola, hadříky i jídlo jsou fakt lepší…

MP Lisbeth
85 příspěvků 15.07.12 08:21

@Jetthro : moc díky za tipy, s těma mladýma místníma holkama je to dobrý nápad :) už se těším na nákupy

Linie
1704 příspěvků 15.07.12 08:26

Jen dejte pozor, jakou řečí mluví mezi sebou. Když jsem tam byla předloni na veletrhu, ty nejvíc šik holky byly Rusky!

Mylady2
12409 příspěvků 15.07.12 14:55

Ženy dekuji! Letenky uz mám :-) ted ještě hotel… Nemáte co doporučit? Chci centrum blízko k nákupům… Asi kolem katedrály. Hotel aspoň 4*.dekuji

GreatSusan  15.07.12 15:58

@Mylady2
vyborna stranka na hledani hotelu je www.trivago.de . Je spolehliva, pouzivam ji docela casto. Oni porovnavaji nabidky jednotlivych serveru a zprostredkuji Vam ten nejlevnejsi (stejny hotel byva nabizen za ruzne ceny). Vybirat muzete i podle vzdalenosti od centra a pod..

Mylady2
12409 příspěvků 15.07.12 16:11

@GreatSusan Díky:-) tuhle stránku neznám vetšinou používám booking.com ;-) uz jsem jeden hotel zabookovala kousek u dómu. Jestli najdu lepší tak to změním… Je to strašně narychlo všechno:-)

Příspěvek upraven 15.07.12 v 16:27

Jetthro
1129 příspěvků 15.07.12 16:15

@Mylady2 My bydleli pokazde tady http://rosagrand.starhotels.com/en/home.aspx a naprosta spokojenost..od domu asi tak 5 minut :))

Mylady2
12409 příspěvků 15.07.12 16:17

@GreatSusan Ww to jsou dobře stránky-) fakt je to tam levnější:-)jste mě velmi potěšila zase znám něco nového:-)

Mylady2
12409 příspěvků 15.07.12 16:20

@Jetthro Ten je moc hezký! Na ten kouknu…a není drahej;-) fakt moc dekuji dámy!

Mylady2
12409 příspěvků 15.07.12 16:30

@Jetthro ještě dotaz je lepší z letiště Malpensa taxíkem nebo vlak? Jestli jste tedy letěli na toto letiste;-) já hledala let z phy na Linate a nic… Vůbec nic…jen s přestupem:-( nebo jsem špatně hledala

Jetthro
1129 příspěvků 15.07.12 16:32

@Mylady2 My jsme leteli na Malpensu. Poprve jsme v ramci dobrodruza jeli vlakem, podruhe jsme se na to vyprdi a vzali si taxik, je to pohodlnejsi :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit