Nákupy v Polsku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aimee.Dee
15 příspěvků 20.11.11 17:00

Článek o nakupování ve Vídni mě přiměl zamyslet se nad tím jestli se opravdu vyplatí jet za nakupováním za hranice. Protože jsem z Východních Čech, Vídeň pro mě moc nepřichází v úvahu, ale zase to mám velmi blízko do Polska. Tak bych se tu ráda poradila jestli se to vyplatí si tam zajet. Nemám samozřejmě na mysli příhraniční tržnice, spíš nějaké nákupní centrum.
Máte někdo nějaké zkušenosti? Třeba tip kam zajet, jestli se vyplatí oblečení, spotřebiče atd.?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Katy
91 příspěvků 20.11.11 18:48

já jsem teď v Polsku na stáži a obecně můžu říct, že je to tu opravdu levnější. jídlo občas opravdu o dost, oblečení mírně. ale každopádně jsem porovnávala ceny oblečení i v řetězcích, a tady je to všechno min. o dvacet korun lacinější - příklad: šaty, co jsem viděla v Čechách, než jsem odjela - po slevě 299,–, tady 40 PLN, což je něco pod 240,– co mě tady těší (a trochu ruinuje) jsou boty (přiznám - jsou to krámy ve stylu "italská móda, prostě něco jako lepší Vietnamci)- není to nic asi extra kvalita (ale moje zatím drží), ale jsou moc hezké a cena přijatelná. nejsem úplně u hranic, ale když jsem procházela Těšínem/Cieszynem, třeba zelenina byla na tržnicích opravdu za pakatel a potkávala jsem Čechy s plnými taškami jak korzují přes čáru

Ann-Marie  23.04.12 14:48

Doporučuji nákupní centrum Sfera v Bielsko-Biala, zejména v období slev, které jsou rychlejší a větší než v ČR. Polsko doporučuji nejen na nákupy oblečení ale i jídla (větší výběr i kvalita, lepší ceny) a pro toho, kdo je jazykově vybavený tak knih, tam spatřují největší rozdíl.

Faraya
7 příspěvků 23.04.12 15:09

Polsko rulez! Jídlo, teda nevím. Poláci mají poněkud benevolentnější vztak k hnojivům a postřikům obecně, ale co se týče nejídla, nemá to konkurenci. Kupovala jsem tam kočárek(u nás luxus golfky za 11tis., tam normální za 8tis.) a obecně, když vím, že potřebuju nějak výrazněji doplnit šatník, botník, cokoli, tak se s pár kamarády domluvíme a nakoupíme tam. Stejné značky, mnohem levnější,než u nás, nechápu.

cryptoprocta
179 příspěvků 29.04.12 09:15

Polsko jednoznačně ano. Jsou milí, ochotní, snad ještě nikdy se mi tam nepodařilo narazit na „otrávenou“ prodavačku. Jak říká Katy, hlavně ty boty…aach :-)
Pro sýry a mléčné výrobky už jinam nejezdíme, ceny a hlavně kvalita jsou nesrovnatelné.
Nevěřte moc hanlivým článkům o špatné kvalitě, které se teď vyrojily. Kdyby novináři chtěli ukázat místní způsob některé výroby, myslím že by spousta lidí už nic českého do pusy nevzala :-)

Mayim
400 příspěvků 07.09.12 12:49

Tohle se tedy netýká přímo oblečení… před pár týdny jsem v rámci dovolené ve Varšavě uspořádala nájezd na knihkupectví. Kupovala jsem tři díly jedné knížky a omylem jsem hrábla po prvním dílu dvakrát, naštěstí jsem si to uvědomila hned potom, co jsem vyšla z obchodu. Poklus zpátky a výměna za správný díl naprosto bez problémů. V ostatních obchodech totéž…

Dalmitka
1304 příspěvků 07.09.12 20:13

Bývam blízko poľských hraníc a vlastne odjakživa sme chodili kupovať do Poľska všetko, aj za cenu rizika detailných osobných prehliadok, ktoré naozaj boli vykonávané. Po revolúcii sa v tom pokračovalo, Poliaci sú naozaj rodení a geniálni obchodníci, dostali ste tam všetko, o čom sa u nás len snívalo /oblečenie, obuv, kabelky, kožuchy a už ani neviem, čo všetko/. Postupom rokov sa to však redukovalo - aspoň u mňa - už len na oblečenie, obuv a kabelky a ešte neskoršie už len na obuv a možno bižutériu. Oblečenie je už predražené / u nás v zľavách kúpite lacnejšie/, len topánky sa stále oplatia. Odmietam u nás /na SK/ platiť nehorázne sumy za niečo, čo sa hneď rozpadne, topánky v PL kupujem aj v kamenných predajniach, aj na trhu / ide v podstate o to isté - predajca má aj kamennú predajňu, aj miesto na trhu, ale s výrazne lacnejšími cenami/ - vždy ale kupujem len celokožené topánky za veľmi dobré ceny - a nikdy sa mi ani nerozlepia, neodpadnú, nerozpadnú, vydržia mi najmenej 2 - 3 sezóny, a aj vtedy ich vyhadzujem z dôvodu môjho zničenia /dokážem topánky dosť „zruntovať“/, ale nikdy nie preto, že sa rozlepia alebo jednoducho rozpadnú. Takže topánky áno a tiež peknú bižutériu a vždy ešte niečo, čo som vôbec nemala v úmysle, ale neodolám. Ale potraviny nikdy - voči tomu mám blok, aj keď moji spoluobčania stade odchádzajú s autami „narvanými“ potravinami. Mimochodom - navštevujem odnepamäti trhy a aj kamenné predajne v Novom Targu. A ešte jedno P. S. - kúpila som si tam už pomerne dosť dávno /10 rokov?/ kožené paleto ku kolenám vo farbe tmavá višňa /čierna čerešňa?/ - stále vyzerá dobre a luxusne aj po tých rokoch, len už ho asi rok nenosím, lebo si pripadám „obkukaná“ a počkám, kým znova vyjde na svetlo božie - a stálo /po zjednávaní prosím/ 4.500,– vtedajších slovenských korún. Takže Poľsko áno, len vyberať a nebrať na prvý pohľad zrejmé trhové šmejdy.

Robena
1257 příspěvků 07.09.12 21:24

Hlasuji pro Lodz - zajimava historie, nemene zajimave i nakupni centrum Manufaktura.

Příspěvek upraven 09.09.12 v 13:00

noemi
1547 příspěvků 08.09.12 23:55

Dá se říct, že se prakticky jinde než v Polsku neoblékám, mám tam i svůj malý oblíbený obchůdek s taškami, nakupuji tam boty a doplňky, prostě vše. Jsou tam i výborné second handy. Jsou úžasně milí, ochotní a příjemní, myslím, že kdybych přišla za majitelem obchodu s kabelkami s obrázkem, jako že toto sháním, tak mi něco takového opravdu sežene. Nakupování v obchodech nadnárodních značek vychází levněji, patrně proto, že je Polsko větší trh a to nejen v případě oblečení, platí to třeba i pro obchody s nábytkem a bytovými doplňky, takže i polská Ikea a Jysk jsou levnější.
Někdo už zde zmínil knihy… u nich je výhodou to, že je toho do polštiny překládáno víc než do češtiny, takže pokud máte svého oblíbeného autora, v Polsku od něj patrně seženete víc titulů.

Mayim
400 příspěvků 10.09.12 08:44

Noemi: s těmi knihami to jsem byla já… na polštinu mám strašnou úchylku; využívám navíc toho, že celkem slušně mluvím a vůbec funguju - takže i když jsem si letos v srpnu říkala, že si doplním šatník, skončilo to jako obvykle doplněním knihovničky (jednalo se hlavně o polské autory, kteří tady buď překládaní nejsou vůbec a nebo byli překládáni kdysi a dneska už by se to nevyplatilo…)

noemi
1547 příspěvků 10.09.12 19:28

Mayim, tak to rozhodně doporučuji Olgu Tokarczuk, i když dá se předpokládat, že ji už znáte. Polská knihkupectví jsou hrozně nebezpečná, ale dneska jsem úžasně nakoupila v polském sekáči, potřebovala jsem nějaká trika s dlouhým rukávem a dopadlo to tak, že jich mám osm, k tomu pět svetrů, patery tepláky na cvičení a úžasný fialový podzimní kabátek, jaký jsem si vždy přála a v tomto ještě nevypadám tak tlustě, je to velikost S a při současné vykrmenosti mně dost překvapilo, že jsem se vešla. Jo a cena, vše mám za 1000 kč.
Já už vlastně v normálních obchodech oblečení ani nenakupuji, pokud tedy nepočítám prádlo, připadá mi to tam nudné, padesát stejných kousků a padesát dalších stejných kousků, takhle je to dobrodružství a zábava, člověk nikdy neví, co objeví a co ušetřím, to můžu utratit za knihy.

Mayim
400 příspěvků 12.09.12 15:40

Noemi: moje další úchylka, pokud se jedná o polskou literaturu, se týká hlavně klasiky (povinná četba), takže o Olze Tokarczuk sice vím, ale nečetla jsem ji; kromě té klasiky hodně ujíždím na polských ženských románech (ať žije knihovna Polského institutu). A když si uvědomím, že do Polska pojedu zase až v zimě… (místo teček si domyslete krokodýlí slzy)
A nebo že bych si zkusila ještě na podzim zajet na pár dní do Lodže? Robena mi nasadila brouka do hlavy…

noemi
1547 příspěvků 12.09.12 17:30

Mayim, já chodím jak do české tak do polské knihovny, i když teď čtení tak trochu nestíhám, protože toho prostě chci dělat víc než lze za běžný den stihnout. Sice je pravda, že když si nějaké knihy půjčím, tak si nepamatuji, kterou mám v polštině a kterou v češtině, protože je to opravdu jedno, ale polsky čtu hrozně ráda, připadá mi to asi jako bych četla jednu velikou báseň, prostě ten jazyk je nádherný.

razorblade  12.09.12 22:22
@Robena píše:
Hlasuji pro Lodz - zajimava historie, nemene zajimave i nakupni centrum Manufaktura.Přís­pěvek upraven 09.09.12 v 13:00

jo… manufaktura je dokonala… vcetne hotelu, kterej v ni je. doporucuju si tam udelat vikend a vecery travit v tamnim hotelovem bazenu s vyhledem na mesto… hlavne v zime je to uzasny:)

Naoko
118 příspěvků 12.09.12 22:54

Nevšimly jste si náhodou při nákupu bot, jestli se tam běžně vyskytují i mini velikosti (34,35)?

noemi
1547 příspěvků 12.09.12 23:29

Naoko, spíš je to všechno až od velikosti 36.

Elinnnka
6 příspěvků 01.10.12 11:10

Poraďte, prosím, kde v Těšíně jít na boty, příp. kabelky? Znám jenom tržiště. Vloni jsme koupili kožené boty chlapům a jsme spokojeni. Letos se chystáme v ženském osazenstvu, tak bychom možná zkontrolovaly i kamenné obchody.. Peníze si měníte v Česku? Na tržnici platíme českými penězi. Jsou v kamenných obchodech hezčí boty a kabelky?
Díky za reakce. Eliška

Mayim
400 příspěvků 01.10.12 15:03

Pokud se v obchodech dá platit kartou, neřeším výměnu většího obnosu (samozřejmě, základ pro přežití s sebou vozím vyměněný z ČR) a platím kartou nebo vybírám na místě.

noemi
1547 příspěvků 01.10.12 20:48

Elinnnka, peníze si můžete vyměnit v některém z kantorů, pokud půjdete do Cieszyna po Hlavní ulici, tedy kolem kavárny Avion, tak jich tam je hned několik, ale ve velké části obchodů lze platit kartou.
Pokud tedy půjdete tímto směrem, vydejte se nahoru k náměstí (ulice Głęboka), nahoře, skoro už před náměstím budete mít po levé ruce Stary targ, což je vlastně taky malé náměstí, na kterém se prodává ovoce a zelenina. Pokud přejdete přes Stary targ až k ulici Mennicza a půjdete ještě kousek nahoru k náměstí, pak po pravé straně ulice jsou vedle sebe dva úžasné obchůdky s kabelkami. Oba patří stejnému majiteli, nakoupíte tam rozhodně výhodněji a lépe než kdekoliv jinde ve městě a myslím, že si tam vybere každý. Dají se tam koupit kabelky kožené i nekožené, majitel je moc ochotný a nejsou tam žádné problémy se zárukou.

Co se bot týče, už na ulici Głęboka jsou nějaké obchody s obuví a pokud byste ulicí šli rovně až nahoru na náměstí, tak narazíte na další obchody, záleží na tom, co konkrétně hledáte. Přímo na náměstí je taky jeden obchod s obuví, ten je řekla bych trochu dražší.
Pokud by mé vysvětlování bylo nejasné, tak se podívejte na mapu.

Elinnnka
6 příspěvků 02.10.12 06:21

Noemi, moc děkuji… Ukáži váš popis cesty manželovi, má lepší orientační smysl-:). Já znám cestu jenom od Kauflandu k tržnici..Manžel bude určitě vědět, kterým směrem se vydat-:). Karta by musela být asi určena na platby v zahraničí. Myslím si, že mám klasickou platební kartu č. spořitelny, kterou v Polsku platit nejde. Ale určitě si to ještě zjistím. Díky za informace. Snad něco nakoupíme -:)

noemi
1547 příspěvků 02.10.12 13:37

Elinnnka, já platím normální kartou KB, myslím, že žádnou speciální kartu nepotřebujete. A pokud víte, kde je v Cieszynie Kaufland, tak v jeho budově je taky obuv.

Elinnnka
6 příspěvků 03.10.12 06:04

Tak to jsem fakt nevěděla, že v kaufu jsou také boty! Byli jsme tam samozřejmě jen na WC. Díky všem za info

jaja-cejzi
2 příspěvky 11.01.13 19:39

Prosim vas kde nejlip nakoupim v polsku obleceni atd??? smer z harrachova?? de­kuji

Toruviel
16 příspěvků 11.01.13 19:50

Já jsem z Moravskoslezského kraje a nákupy v Českém Těšíně miluju! Nakupuju přímo na trzích v Těšíně. Samozřejmě tam člověk narazí na lacině vypadající, či nekvalitní věci, ale zase někdy jsou tam hlavně hadříky, které v Česku působí neokoukaně, jsou pohodlné a hlavně levné. Letošek: úpletové šaty za 300 kč, hodně originálně vypadající svetr za 600 kč a dřevěné náušnice za 60 kč. A zálusk mám na koženou bundu, ale tam se u té kvality a ceny trošku bojím, ale vzhled je nádherný!

DRW
1229 příspěvků 11.01.13 20:03
@jaja-cejzi píše:
Prosim vas kde nejlip nakoupim v polsku obleceni atd??? smer z harrachova?? dekuji

ja osobne bych zkusila Jelenia Gora, ale to chce byt odvazna a zkusit zajet, vygooglit,
u nas na severni Morave jezdime povetsinou do polskeho Tesina ci Bielsko Biale, ale osobne vim, ze napr. od Ostravy se da dobre nakoupit v Rybniku nebo zajet do Katowic

A tak predpokladm, ze i Jelenie Gorze nebo pak trosku vetsi streka do Wroclavi, by mohly byt dobry tip.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit