Nákupy v zahraničí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ionicera
4547 příspěvků 02.12.12 13:37
Nákupy v zahraničí

Asi už tu toto téma bylo, ale kdyžtak tam můj příspěvek admini šoupnou. Co jezdíte kam do zahraničí nakupovat a proč? Já se letos chystám už po několikáté do Livigna, kosmetika tam vyjde tak na polovinu. Máte jiné typy?

Reakce:

Dahllie
2222 příspěvků 02.12.12 14:03

Do Londýna a okolí pro oblečení i doplňky. Kvůli výběru, kvalitě i cenám. A pro jídlo jezdíme do Německa, protože to máme kousek a kvalita některých potravin je opravdu úplně někde jinde.

Adammm
56 příspěvků 02.12.12 14:13

Berlin

Woey
135 příspěvků 02.12.12 14:56

Londýn na oblečení…byla jsem nakupovat v Miláně i Paříži, ale pořád vyhrává Londýn - hlavně obrovským výběrem a tím, že je tam spoustu značek, které u nás nejdou sehnat. A taky že je to relativně blízko (narozdíl třeba od NY) a mají velmi pozitivní přístup k zákazníkům :)

Ceresa
465 příspěvků 02.12.12 15:17

Londyn, zrovna za tyden jedu na darky. Uplne mi vyhovuje. Daji se tam nakoupit drobnosti za par supu, stejne tak jako kvalitni znacky, ktere tady bohuzel porad nejsou. Nikde jinde me to nezaujalo natolik, abych se tam vracela

Mylady2
12409 příspěvků 02.12.12 16:21

@Ceresa co myslíte konkrétně tím - kvalitní značky které u nás nejsou?

Já ráda nakupuji v Miláně, Řím, Londýn a US…nejlepší výběr všeho je asi v Miláně;-)

Ceresa
465 příspěvků 02.12.12 18:02

@Mylady2 treba french connection, lepsi kolekce M&S, ben sherman…Rim vam zavidim, celkove se do Italie malo dostanu:(

real.blond
6688 příspěvků 02.12.12 19:02

Ja chci taky na nakupy do Italie!:) bohuzel za nakupy do ciziny nejezdime, v CR je nabidka.. No takova jako poptavka:) letos jsme v ramci dovolene neco pokoupili v SAE, ale uz to neni co to byvalo.. Je to tam daleko drazsi nez u nas v CR a to uz je co rict. Ovsem jinak je tomu na letisti, tam se to stale (trochu) vyplati..

razorblade  02.12.12 20:19

Taky se pripadam k propagatorum londyna. krome bezne znamych znacek tam jsou moji top 3: celkove camden, sekac beyond retro a outlet burberry

smrtonoška  02.12.12 21:48

No nevím, já z toho mám pořád smíšené pocity hlavně co jsem se teď vrátila z Vídně. Výběr je tam sice mnohem větší, ceny normální, nic z čeho bych si sedla na zadek nebo bych tam musela chodit nakupovat pravidelné zásoby. Vídeň asi mezi levná města zrovna nepatří, no. Co mě ale zarazilo, vešla jsem do drogérie a za krém, který jsem nedávno koupila doma za cca 160 kaček (a to nebyl v akci), chtěli 14,45 euro :D Tak jsem se tomu zasmála. Všechno, co potřebuji, zatím naštěstí seženu doma.

Dorenika
464 příspěvků 05.12.12 13:55

@Ceresa to faakt? ja v Londyne byvam a nejak ma to tu neohuruje, niezeby tu nebol vyber ale zase aj ceny maju „dobre“ a je ina vec ak setrite nejaky cas na nakup a potom sa pridete rozohnit (alebo mate taky prijem ze nemusite setrit) ale ja ako student s part time-om si tu moc oblecenia (kvalitneho) neuzijem

Dahllie
2222 příspěvků 05.12.12 14:37
@Dorenika píše:
@Ceresa to faakt? ja v Londyne byvam a nejak ma to tu neohuruje, niezeby tu nebol vyber ale zase aj ceny maju „dobre“ a je ina vec ak setrite nejaky cas na nakup a potom sa pridete rozohnit (alebo mate taky prijem ze nemusite setrit) ale ja ako student s part time-om si tu moc oblecenia (kvalitneho) neuzijem

V Harrods nebo v Selfridges také zrovna často nenakupuju. Dost jsem si oblíbila Outlet centrum v Hatfieldu půl hodiny nad Londýnem. A obecně TK Maxx nebo i Primark. Jezdím často v době slev, takže to se pak dají v Debenhams, BHS či M&S sehnat věci za pár liber.

Dorenika
464 příspěvků 05.12.12 14:49

@Dahllie no TK Maxx je 100× lepsi ako primark ale mam to hrozne daleko, dobre je ze sa tam skoro za rovnake ceny daju kupit veci neporovnatelnej kvality. A celkom ma pobavilo ze ste spomenula prave Harrods, viete ja tam pracujem ako asistenka v klenotnictve a mam 35% zlavu na vsetko vo vsetkych obchodch, za tych 7 mesiacov som si este nenasetrila na nic :D

Ceresa
465 příspěvků 05.12.12 18:05

@Dorenika : jezdim do Londyna v ramci pracovnich cest, na „rozohneni“ mam tak 4 hodiny, takze dokud nemam mdloby z hladu, tak nakupuju jak silena. Vzdy je to neco jineho, kdyz tam zijete, tak nemate takovou potrebu se vyradit a vite, kdy jsou kde slevy atd…;)

kiwi  06.12.12 13:05

@Dorenika
Co si mám představit pod pojmem asistentka v klenotnictví?

Mylady2
12409 příspěvků 06.12.12 14:40

@Dorenika oooo to je super sleva;-)
To tady v CZ prodavačky v palladiu asi nemají;-)

Dorenika
464 příspěvků 06.12.12 17:32

@kiwi ze sa tam len obsmietam, usmievam a rozpravam sa so zakaznikmy, poukazujem im ale ak chcu nieco kupit tak musi pri tom byt moja „sefka“ ja nemozem vydavat ziadne sperky ani chodit do trezoru

DRW
1227 příspěvků 06.12.12 17:44
@ionicera píše:
Asi už tu toto téma bylo, ale kdyžtak tam můj příspěvek admini šoupnou. Co jezdíte kam do zahraničí nakupovat a proč? Já se letos chystám už po několikáté do Livigna, kosmetika tam vyjde tak na polovinu. Máte jiné typy?

Já určitě nemam typy, ale jen tipy :) Katowice, Bielsko Biala

kiwi  06.12.12 20:23

@Dorenika
Hm, ten trezor by mě právě zajímal :-)

ionicera
4547 příspěvků 06.12.12 21:06

@DRW Ano paní učitelko, už si to budu pamatovat.

Kate 123
73 příspěvků 07.12.12 22:16

Jezdím na nákupy do USA, zrovna příští týden jedu do New Yorku nakupovat dárky.

123maja123
3 příspěvky 07.12.12 23:39
Souhlasím

Musím souhlasit s většinou a napsat Londýn, pak jsem často dobře pokoupila i v Drážďanech a Římě, ale musím si pochválit i pár obchodů v Praze :-)

kappa  31.12.12 18:14

Zakladatelka ma za to nema rada, ale kozene vyrobky do Polska :D
sperky, hlavne striebro v Bulharsku, mali vyrazne nizsie ceny, tiez v Grecku, ceny sice nizsie neboli, ale na vypracovanie a originalne kusy som mala stasie.
bezne oblecene kupujem na Slovensku, v Cechach sa mi zda byt o nieco malo drahsie. a par kuskov mam z Talianska, hladanie tych „peknych a za rozumnu cenu“ bol sice boj, ale uspesny.
co sa tyka Londyna - Oxford street som navstivila raz, bola som sklamana, nocne mory, kde sa ludia trhaju o handru na podlahu za 1 libru vo vybrakovanom obchode ma mataju doteraz :D pravdepodobne som vsak mala iba smolu.

Ginevra
646 příspěvků 19.08.13 13:40

Dávám to sem a ještě do diskuse „Tipy na módní akce“.

Příspěvek upraven 22.10.15 v 17:04

Peta2013
46 příspěvků 13.10.13 10:10

Ahoj,
chci se zeptat, zda se vyplatí jet do Londýna nebo raději letět do USA. I když je to dražší, tak to bihužel nejsem schopen dost dobře plánovat a tak bych tam jel autem a cesta ve dvou mě vyjde na 13 tis se všemi poplatky a ubytováním na 3 dny nákupů. Výhodou cesty autem je téměř neomezený zavazadlový prostor. Nekontroluje to někdo na hranicích? Jsou slevy po Vánocích? Vadí, když tam pojedu na konci října. Koupim na konci října vše od kabátu až po šortky, nebo na jarní a letní oblečení mám zapomenout? Zatím to vidím na Oxford street a https://www.bicestervillage.com. Případně si rád nechám poradit. Tři celé dny jsou dostačující. Kde nejlépe nakupovat Guess, Tommy Hilfiger a ze sportovních O neill Mystic ale i ty klasické jako Puma, Nike atd. Když tam pojedu, chci nás obléknout komplet Sobě kromě těch ležérních věcí i oblek a pár kvalitních košil, dětem spíš ty Nike apod. Přítelkyně Guess atd.
Díky za všechny rady.

PS: Mám čekat spíše nižší ceny, nebo kvalitnější a novější oblečení? Někdo mi říkal, že v outletech v ČR jsou věci i 4 roky staré a v Londýně či UK jsou věci z minulé sezony.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit