Nápady na články

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cinkitoo  16.04.12 21:20
Nápady na články

Abychom stále jen neremcali, mohli bychom navrhnout témata, která nás zajímají a o kterých bychom si chtěli přečíst.
Za mě jsou to tato:

• módní blogy. Už je to dávno, co nám byl tento článek slíben. Napadlo mě, že by se toto téma dalo rozdělit do více dílů. Například: 1. nejprofláklejší (Leopardová, Vítek, Czech Chicks, Eva Schon a jiné), 2. poklady a hrůzy, „malí“ bloggeři s potenciálem, 3. zahraniční
  • sukně. V rámci sukňové osvěty, která čtením pekla ve velkém dopadla i na mě, by možná nebyl od věci článek o různých střizích sukní, třeba i trocha historie a tipy, které postavě daný střih bude slušet.

Možná budou moje náměty zavrženy a nebo má někdo další nápady. Tak zkusme být konstruktivní.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Dahllie
2222 příspěvků 16.04.12 22:10

Sukňový „tutorial“ a tipy bych brala všema deseti. Já si tady v Čechách totiž absolutně nemůžu vybrat

idp
134 příspěvků 16.04.12 22:48
Něco pro kluky/muže/pány

Zajímala by mě pánská móda - do města, do školy, do práce, formální.

Hlavně KDE nakupovat boty, kalhoty, čeho se držet, nápady, tipy.

Ado, prosím, něco zaměřené na pánské publikum by bylo bezva!

Lama_z_Lana  16.04.12 23:03

Doplňky a klobouky:)

chekotay
410 příspěvků 17.04.12 23:04

Ano prosím, pánskou módu! Momentálně je zde pro pány, tedy rubrika MUŽI, dostupný jeden článek - Muž může taky. Z minulého designu si pamatuji, že existuje ještě pokračování tohoto článku, a při podrobném prohlížení jsem našel ještě pár dalších článků, které by si zasloužily visačku MUŽI (namátkou vzpomínám na mladíka s copem v tramvaji a nějaké zelené tkaničky, a ještě něco docela zásadního o pánské obuvi). Takže v první řadě opravit štítky, v řadě druhé pak sepsat další mužské články - třeba právě o kloboucích! C&A je plné klobouků, dneska jsem třeba na Jungmannově vyhlížel v prodejně Assante nádherné klobouky, hned vedle má König také něco a na následující zastávce je klasika z Prostějova. Móda mužských klobouků dnes skoro vymřela, takže se jistě hodí oživit povědomí o pozici klobouku v rámci oděvu, o materiálech, údržbě, výběru, o typech, historii a hlavně o tom, k jaké příležitosti se hodí jaký klobouk.

ZetKa
287 příspěvků 18.04.12 10:57

Peklo mám sice pročtené, ale teď si zaboha nemůžu vybavit, jestli to tu nebylo. Takže jestli bylo, tak sorry: Údržba oděvů a obuvi - praní, čištění, tipy.
Spousta poznámek je vždy vloženo v článcích, takže informace rozhodně jsou, navíc spoustu věcí samozřejmě víme všichni.
Ale tuhle jsem se třeba pídila, jak vyčistit klobouk vlněný. Na to jsou nějaké speciální kartáče? Nebo hodně se tu i v diskuzích probíralo, jak čistit kabáty. Debatovalo se nad složením, kdy je ještě možné to hodit do pračky a kdy ne. Pravda, kabáty jsou touto dobou již trochu passé, ale články tu jsou nadčasové, tak by to ani nevadilo.

Cinkitoo  18.04.12 11:19

ZetKa: Já třeba kabát ještě dneska měla na sobě a jak jsem za něj byla ráda :D Takže mně se ten tip bude hodit :)

Anahi
22 příspěvků 18.04.12 13:29

Ja mám strašne rada retro. Páčili by sa mi módne retro fotky. 50,60,70 roky.. Je mi jedno, že či by to boli screenshoty zo starých filmov, scany z časopisov či fotky neznámych ľudí. Aj keď niečo také patrí skôr do neba ako do pekla. :D

Harmonika
244 příspěvků 18.04.12 13:56

Brala bych všemi deseti další článek, podobný článku „Rozumné nakupování v praxi 1“. Zaměřil by se na základní kousky šatníku plus ukázky, jak je kombinovat s dalším oblečením. Nemám prostě kreativitu v hlavě, člověk si vybaví z článků jinde, že jedním ze základních kousků šatníku je třeba bílá košile, ale já ji mám prostě spojenou se společenskými kalhoty (a vypadat automaticky jak servírka, bez urážky) ale jak ji vhodně nakombinovat k sukni či šatům prostě už prostě nevymyslím, v tomhle bych potřebovala pomocnou ruku.

chekotay
410 příspěvků 18.04.12 14:48
@ZetKa píše:
Peklo mám sice pročtené, ale teď si zaboha nemůžu vybavit, jestli to tu nebylo. Takže jestli bylo, tak sorry: Údržba oděvů a obuvi - praní, čištění, tipy.
Spousta poznámek je vždy vloženo v článcích, takže informace rozhodně jsou, navíc spoustu věcí samozřejmě víme všichni.
Ale tuhle jsem se třeba pídila, jak vyčistit klobouk vlněný. Na to jsou nějaké speciální kartáče? Nebo hodně se tu i v diskuzích probíralo, jak čistit kabáty. Debatovalo se nad složením, kdy je ještě možné to hodit do pračky a kdy ne. Pravda, kabáty jsou touto dobou již trochu passé, ale články tu jsou nadčasové, tak by to ani nevadilo.

Vlněný klobouk, jak mi bylo doporučeno při koupi nového klobouku, je nejlepší čistit nasucho houbičkou na nádobí (čistou, samozřejmě), neboť kartáč vytahává vlas. Svůj starý klobouk jsem ovšem čistil kartáčem - středně jemným leštícím kartáčem na obuv - a po kartáčování vypadal uhlazeně, možná to tedy skutečně nebylo úplně ono.
Vlněný kabát bych osobně asi kartáčoval jemným kartáčem, případně místní fleky umyl ručně a tak jednou za pár let (v případě denního nošení jednou ročně) jej odnesl do čistírny, ať si s tím poradí profesionálové.

Katio
196 příspěvků 18.04.12 20:07
@Anahi píše:
Ja mám strašne rada retro. Páčili by sa mi módne retro fotky. 50,60,70 roky.. Je mi jedno, že či by to boli screenshoty zo starých filmov, scany z časopisov či fotky neznámych ľudí. Aj keď niečo také patrí skôr do neba ako do pekla. :D

Zkuste tento blog pro inspiraci.
http://fromme-toyou.tumblr.com/…wdailyoutfit

seznam.mih  18.04.12 20:57

přikláním s etaky k sukňovýmu speciálu a byla bych ráda, kdyby k tomu byl tip, co dělat, když přední kraj sukně mám delší, než zadní. Jo je to dáno mojí postavou, že mám docel avyklenuté břicho a „vyšpulenej“ zadek a jke to zřejmě i zaměstnáním, kde stojím shrbeně a necvičím cviky na záda (i kdžy bych měla mám to i od doktorky ..) ale přest nemusím v nové sukni působit, jako by mi někdo kus sukně v zádu ukous.

Dále bych brala články o tom, jakým způsobem kombinovat barvy. Trochu cit na barvy mám, ale jsou prostě kombinace barev, kteér mě jen tak nenapadnou a ráda bych na ně vzpoměla, když to potřebuju (jako u toho nejnovějšího - vítězky soutěže o conversky s těma žlutýma botama)

A uvítala bych tipy na vlasy a účesy - pro mě na krátké vlasy, popřípadě někam odkazovat.

Harmonika
244 příspěvků 18.04.12 21:05
@seznam.mih píše:
Dále bych brala články o tom, jakým způsobem kombinovat barvy. Trochu cit na barvy mám, ale jsou prostě kombinace barev, kteér mě jen tak nenapadnou a ráda bych na ně vzpoměla, když to potřebuju.

Jsme na tom stejně, v tomhle mi dost pomáhá polyvore. Nekoukám na střih nebo materiál jednotlivých kousků oblečení, ale zkouším si barevné kombinace spodku a vršku. Naučila jsem se koukat i do výloh, kde u nových kolekcí bývají často barevné kombinace, které bych sama nevymyslela (nemám na to cit a držím se osvědčených kombinací) fotím si je do mobilu a doma dělám poznámky. Stejnou kombinaci si pak v obchodě zkusím, čistě proto,abych viděla, zda-li barevně ladí k mému typu či nikoliv. Plánuju i pořídit si blok a pastelky a výslednou kombinaci si zaznamenat stylem „pro blbce“. ;))

EmSmile
30 příspěvků 19.04.12 07:38
Mladí a móda III.

Mě by se moc líbilo pokračování článků Mladí a móda :)

Ada Pekelná
971 příspěvků 19.04.12 10:38
@idp píše:
Zajímala by mě pánská móda - do města, do školy, do práce, formální.
Hlavně KDE nakupovat boty, kalhoty, čeho se držet, nápady, tipy.

Tenhle článek nevidím moc růžové, protože kdybych věděla, kde si může chlap v Česku koupit pěkné boty a kalhoty, už bych ho dávno napsala. Zázraky neumím :(

@Anahi píše:
Ja mám strašne rada retro. Páčili by sa mi módne retro fotky. 50,60,70 roky.. Je mi jedno, že či by to boli screenshoty zo starých filmov, scany z časopisov či fotky neznámych ľudí. Aj keď niečo také patrí skôr do neba ako do pekla. :D

Článek o retro eleganci z filmů mám v seznamu.

Sukně dobrý nápad, napíšu :)

Zoe
316 příspěvků 19.04.12 11:08

Nevím, jestli to není OT, ale když vidím v obuvi to množství lodiček na vysokém podpatku, nejradši bych u nich pro zájemkyně vystavila fotku nohou mé tchýně (86), která celý život preferovala špičaté lodičky na podpatku. Nohy má neuvěřitelně zdeformované a bolestivé, že chodí nyní jen v papučích. Takže by se podle hodilo napsat i názor lékaře k současné obuvi.

MP MS61
124 příspěvků 19.04.12 12:35
@Ada Pekelná
@Ada Pekelná píše re: pánská móda: …
Tenhle článek nevidím moc růžové, protože kdybych věděla, kde si může chlap v Česku koupit pěkné boty a kalhoty, už bych ho dávno napsala. Zázraky neumím :(

Pokud jde o doporučení k nákupu přímo v ČR, tak to není moc růžové. Všichni chápeme, etc.

To však neznamená, že by se nemohl s příchodem jara a blížícím se létem zrodit 3. díl seriálu „pro chlapy“. Bez ohledu na přímou dostupnost na území ČR - spanilé jízdy do Vídně (Drážďan…) a internetové nákupy to jistí. Prosím…

Díky

Michal

P.S. Prosím, vraťte do nového systému „Muže, díl II“

P.S.S. Kdyby byla chuť a troška času, líbila by se mi exkurze do různých typů pánských „dress codes“. Na jistém nejmenovaném pánském blogu se docela ostře diskutovalo třeba o stylu „preppy“. Naučných článků není nikdy dosti!

Ema_SN
148 příspěvků 19.04.12 15:05
@Zoe píše:
Nevím, jestli to není OT, ale když vidím v obuvi to množství lodiček na vysokém podpatku, nejradši bych u nich pro zájemkyně vystavila fotku nohou mé tchýně (86), která celý život preferovala špičaté lodičky na podpatku. Nohy má neuvěřitelně zdeformované a bolestivé, že chodí nyní jen v papučích. Takže by se podle hodilo napsat i názor lékaře k současné obuvi.

Ja som si raz takmer rozbila nos, keď som videla pred ortopedickou ambulanciou stepovať slečnu na 12cm štekliach. Podotýkam, že to bolo v zime, a na chodníkoch bol ľad. Ten lekár musel mať minimálne stenokardie. Moja babka tiež celý život nosila lodičky, ale vždy aspoň o číslo menšie ako potrebovala, nepáčilo sa jej, že má veľké nohy. Ako tie nohy vyzerajú teraz, asi opisovať nemusím. Ono aj tá lodička musí sadnúť a byť vrámci možností pohodlná. A musí sa striedať s nižšou obuvou.

Ema_SN
148 příspěvků 19.04.12 15:40

Pokiaľ ide o články, prihováram sa za doplnky - hlavne vlasové a pokrývky hlavy. A celkom by ma zaujímali aj tipy na líčenie, aj keď neviem, či tým už nie som mimo…

seznam.mih  19.04.12 16:22
@Ema_SN píše:
Pokiaľ ide o články, prihováram sa za doplnky - hlavne vlasové a pokrývky hlavy. A celkom by ma zaujímali aj tipy na líčenie, aj keď neviem, či tým už nie som mimo…

nad doplňkama do vlasů a pokrývky hlavy se hlásím taky. Já bych prosím tipy na hezké sponky a spony a čelenky

DanielaS
4599 příspěvků 19.04.12 16:27

Libily by se mi dalsi vylety do minulosti, ani ne tak zabery z filmu, ale fotky opravdovych lidi a opravdovych situaci a srovnani s dneskem. Blondyna mela neco podobneho o vitani obcanku. I sportovni odevy by me zajimaly.

lucisko
86 příspěvků 19.04.12 17:15

Mne by sa páčili tematické články ako sa obliecť k rôznym situáciám…o tom, ako do spoločnosti/na ples/stužkovú/štát­nice/svadbu/ atď. sa už čo to popísalo, okrem toho pri troške zdravého rozumu by sa snáď vedel primerane obliecť každý…no čo takto články o tom, ako sa obliecť trebárs na grilovačku, na cestu do fitka/solárka a potom na kávu s kamoškami, ako sa obliecť večer na pivo, na prechádzku, na prvé stretnutie s rodičmi priateľa, na nákupy do supermarketu, na nedeľnú prechádzku na zmrzku…väčšina pekelných fotiek predsa vzniká práve pri týchto situáciách,nie?

lilip  19.04.12 18:35

@chekotay a prosím ja čistit plstěný králičí? Máte tip - ten můj je zatím nový, všechny prací symboly má ale přeškrtané - tek nevím, jestli to neznamená, že ho mám jako vyhodit a koupit nový :-)

lilip  19.04.12 18:41

Nevím, zda to tu bylo, ale clánek o tom, jak zrecyklovat slavnostní oblečení na běžné nošení? Asi spíš nějakou montáží - jak co ubrat, co došít, dokoupit. Často si stěžují holky, že svatební šaty už jsou dál nepoužitelné. Což je fakt, když je to šlehanda, ale určitě jsou i šaty, které se dají nějak použít.

Jinak retro filmová elegance by bylo fakt pokoukání - zvlášť britské filmy a televizní produkce mají skvělé výpravy, nad Brity a jejich eleganci teda není.

Mori  20.04.12 10:48

Já bych si prosila ten kdysi slíbenej článek o minimalismu, možno-li.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit