Narozeninový problém

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LadyPapajka  06.08.12 11:39
Narozeninový problém

Ahoj, všechny, které mi chtějí poradit. Měla jsem narozeniny a přítel v den narozenin přišel s tím, že mi chce koupit nové hodinky (jedny pěkné funkční už mám), a že chce abych si nějaké vybrala. Ptal se, jestli se nezlobím, že to neni dárek jako překvapení, což jsme mu hned vymluvila.
Navrhl mi jedny hodinky, které mě nijak extra nezaujaly a tak říkal, at si nějaké vyberu.

Mě se to časem rozleželo, protože jedny pěkné funkční hodinky mám a vybrala bych téměř identické a přijde mi to jako vyhození peněz kupovat nové.
A tak sem říkala, že si vyberu nějaký šperk. Jenže aboslutně nevím jaký, mám problém si vybrat takhle „na povel“, nevím ani jeslti na krk, na ruku, náušnice.

Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc jsem neštastná a zoufalá. Nakonec jsem došla k názoru, že kdybych ty hodinky dotala rovnou, a nebylo mi umožněno do toho kecat nebo to nějak ovlivnovat, měla bych z nich radost, i když bych si je třeba sama nevybrala, protože mám prostě hrozně ráda překvapení.

Přijdu jako hrozně nevděčnej trouba, je mi skoro do breku, přítel je smutnej, protože mě nepotěšil tak jak doufal.

Vůběc se nezlobím na něj, je logický, že když chtěl dát dárek za víc peněz, chtěl aby to bylo něco co budu nosit, co se mi bude líbit. Zlobím se trochu na sebe, ale prostě mám ráda překvapení a nechci si nuceně vybírat. Nevím jak to mám řešit ani co mám dělat a doufám, že mi někdo tady z vás poradí s jiným pohledem na věc.

Díky.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Naoko
118 příspěvků 06.08.12 11:49

@LadyPapajka Moc to řešíš, jděte někam na lepší večeři a řekni mu ať ti třeba koupí nějakou drobnost jako překvapení (bižu, šátek atd.) co nebude stát moc a nebude to tragédie, když se netrefí. Berete na sebe navzájem takové ohledy, až jste z toho oba nešťastní. Přece o nic nejde :-)

Jetthro
1129 příspěvků 06.08.12 11:56

No a co tak nejakej financni limit? ;) Budu to brat podle sebe a toho, co bych brala ja (z doplnku atd) - co treba nejaky naramek nebo neco na krk od Frey Wille? Pripadne nejakou hezkou penezenku (pekny jsem videla ve Furle, nebo treba klasicke modely od Prady). Podle financi treba nejakou hezkou kozenou kabelku (muzu opet doporucit Furlu), satek jestli je nosite. Pripadne se podivat po spercich nejakych ceskych designeru, ale zkusenost nemam. A nebo si proste vybrat nejakej uplne jinej darek, treba neco na provozovani nejake zaliby atp. :)

Sekhmet
1918 příspěvků 06.08.12 11:57

@LadyPapajka Souhlasím s Naoko. Berete to moc zodpovědně. Pokud přítel opravdu chce koupit Vám nějaký šperk, nevymlouvala bych mu to (jinak by se mohlo stát, že už nikdy žádný nedostanete) Navrhuji zvolit nějaké klenotnictví s normálníma cenama v okolí Vašeho bydliště (vykašlete se na nabídky na netu, tam se z přemíry možností akorát zblázníte). Cestou na dobrou večeři tam zajděte a vyberte si něco. Prostě něco. Vybírejte spolu, zkoušejte a to by v tom byl čert, aby to nedopadlo. A pak (a to je důležité) buďte šťastná, šperk si hned oblečte, pořád si jej prohlížejte a chvalte. Ať z toho přítel taky něco má.
Nemusí to přece být ten nejúžasnější šperk na světě. Stačí, že je hezký a že je od něj, ne?

Příspěvek upraven 06.08.12 v 12:11

LadyPapajka  06.08.12 12:08

Ano, tohle jsem přesně potřebovala, nějaký nezatemněný pohled na věc, děkuji. Jinak jen tak okrajově, cenová relace je zhruba okolo 4 tisíc. A nejspíš to udělám tak, že budu koukat do výloh a když mě něco zaujme, zajdu, zkusím, informuju se a bude to tak.

gulietta  06.08.12 12:14

@LadyPapajka prepáčte, nevedela som limit a tak som v Peklo radí poradila nevhodne.:-)

Naoko
118 příspěvků 06.08.12 12:17

Jejda, to je limit :-D Posuzovala jsem z pohledu chudých studentů, v tomto případě i moje rada působí nemístně :-) Tak se zkrátka poohlížejte, jestli něco nepadne do oka. Já bych šla do kožené kabelky, ach!

LadyPapajka  06.08.12 12:34

V pohodě, chápu, že každej má cenové limity jinde. Ale byla jsemf akt zoufalá a potřebovala jsem nějakej nezatemněnej pohled na věc:)

Fakt ale je, že netuším co by se mi hodilo. Na krk střídám barevnou bižu, hodinky nosím jedny, i když mám troje, jedině snad prstýnek.

666mahu
1490 příspěvků 06.08.12 12:42

@LadyPapajka, u nás se léty a zkušeností, že ne vždy se dobře vyměňuje, dospělo k tomu, že když mi chce manžel udělat radost šperkem (hodinky teď nenosím), vezme mě do klenotnictví, ať si vyberu. Skoro všechno chce vyzkoušet, ve vitríně to vypadá jinak než na sobě. Mám za to, že lepší je oboustranná spokojenost než nemilé překvapení a vyhozené peníze, když se jedná o větší částku. Často vyberu na místě něco, co jsem dopředu vůbec neplánovala a co mne zaujme až v obchodě. Vždy se ptám, za kolik přibližně můžu vybírat (podle toho volím i klenotnicví).
Děláme to přesně, jak píše @Sekhmet, cestou na večeři a šperk rovnou vezmu na sebe, ukazuju ho a dávám najevo svou radost.:-) Manžel je šťastný, že má dárek z krku a že jsem z dárku nadšená.

runningfox  06.08.12 12:42

Nejlepší dárky jsou ty, které samy o sobě zmizí. Tedy jídlo, pití, řezané květiny, zážitky.
Předměty zabírají místo a kolikrát smutně připomínají dárce i v době, kdy by obdarovaný už na něj raději nemyslel.
Na památku stačí fotka.
Takže já být vámi bych to s drahým roztočila v hospodě a vyfotila se u toho.

LadyPapajka  06.08.12 12:44

@runningfox Že je něco nejlepší pro Vás, neznamená, že je to nejlepší pro někoho jiného.
„Roztáčení“ v hospodě je nám oboum proti srsti.

runningfox  06.08.12 12:51

No jak je vidět, potřebujete poradit v tom, co si nechat darovat. Taková divnost se jen tak nevidí, tudíž vám nabízím jediné schůdné řešení.

666mahu
1490 příspěvků 06.08.12 13:03

@LadyPapajka, ještě bych chtěla zmínit, že když manžel nabízí dárek, tak nedělám fóry a s radostí přijímám. Příště by už na obdarovávání a investování nemusel mít chuť, asi by se nenaštval, ale příjemné by mu to nebylo, mohlo by se ho to dotknout, nenabízel by už tak rád. To ale neznamená, že bych vždy vybírala za každou cenu. Věc se mi musí líbit.

Dovolím si oponovat s @runningfox, šperky a hodinky od bývalého by mi rozhodně nedělaly problém. Jak řekla MM a jiné. A když už to nemohou být přímo diamanty, šperky vítám v jakékoli míře.:)) Dobrá večeře a květiny se vítají také s velkou radostí, ale šperk je šperk.:-)
Uznávám, že každý máme jiné priority.

Sekhmet
1918 příspěvků 06.08.12 13:12

@666mahu Yes, diamonds are girl's best friends. Neexistuje, že by mne kdokoli kdykoli urazil šperkem. A i u svých bývalých vždy vzpomínám spíš na to hezký, co jsme spolu prožili (ostatně, žádný z nich nebyl idiot a se všemi jsem se rozešla více méně po vzájemné dohodě a nakonec -přes pár výstřelků- docela v klidu). Vůči žádnému z nich nepociťuji zášť a dárky od nich (pokud se již dávno nerozpadly) stále nosím/používám. Nezastávám názor, že dárky se po rozchodu vracejí, bez ohledu na jejich cenu. Co bych s takovým vráceným dárkem dělala? Srdíčko s rytinou „Martino, miluju tě“, bych nosit nechtěla (nejmenuji se totiž Martina)

666mahu
1490 příspěvků 06.08.12 13:33

@Sekhmet, také považuji vracení dárků za nesmysl a nedůstojné. No jasně, k čemu by mi asi byla vrácená pánská penženka, pásek, kravaty?:-) A to, co jsem dostala, nemám důvod vracet. Co nevyužiju, buď vyhodím nebo věnuji, a praktické hodnotné dárky, které se mi líbí, si určitě nechám. Šperky zásadně sbírám!:-)

Chany
870 příspěvků 06.08.12 13:46
Hmm,

Pokud partner vymyslel hodinky, proč ne? Proč nemít další- vybrala bych si třeba nějaké společenské, na ty mám třeba zálusk já, až budu tázána, co ke kulatinám. :-)) ( nějaké fakt parádní, které by suplovaly i náramek a pásly k slavnostním šatům, róbě ).A nebo si vybrat typově jiné- třeba „sportovnější“ nebo já třeba střídám hodinky podle toho, jestli mám na sobě zlato či stříbro, aby to ladilo.
A nebo partnera ani nenapadlo, že by se dalo vybrat i něco jiného ( netroufl by si vybrat)- prsten, náramek atd. Takže jak radily výše- spolu do obchodu, pokoukat, vyzkoušet - to bude nejlepší.

teetee
499 příspěvků 06.08.12 13:52

A nejde se domluvit na polopřekvapení? Já bych ho (vžívám se do toho, jak to říkám tomu svému:) mocmocmocmoc poprosila o „nějaký šperk“. Usměrnila bych, že mám ráda např. stříbro a nejvíc by se mi hodilo něco na krk a nechala ho vybrat? Budete mít radost, překvapení i šperk… :-D

Ale jinak samozřejmě „courat“ po práci po klenotnících a vybírat si není špatné - i to, že víte, že můžete, je vlastně dárek :)

Bóoože jak já bych chtěla tu černou perlu s minidiamantem, co dostala onehdá Jejednokdo…och :-D

Sekhmet
1918 příspěvků 06.08.12 13:57

@teetee Já bych asi muže o špercích rozhodovat nenechala, pokud bych si nebyla stoprocentně jistá, že má úžasný vkus. Uvědomte si, že to pak fakt budete muset nosit. A to často. Vždy když si vzpomenu, co musela má spolužačka z VŠ nosit na prstě… Sama z toho byla nešťastná, protože to byla příšerná obludnost, ale dal jí to ON a stálo to hromadu peněz, tak to nosila. Z lásky. Ale radost z toho dárku moc neměla, spíš ji vyděsil.

teetee
499 příspěvků 06.08.12 14:05

@Sekhmet Naštěstí takovou zkušenost nemám. Mí muži mají vkus :-D To už záleží na Papajce, jestli to „riskne“ :) Podle mě je větší šance, že se trefí… Předpokládám, že mu není 20 (viz VŠ), aby si neuvědomoval, co jeho žena ráda nosí. Mimochodem ty nádhery, které nosí domů otec mé matce - vždy jako překvapení - jsou jednoduše skvostné. A ani nepotřebuje radit.))

LadyPapajka  06.08.12 14:07

Nakonec jsme se rozhodla tak, že až najdu neco, co mě zaujme, zamluvím to aon mi pro to dojde nebo mu přinesu učet. Myslím, že sám by si netroufl. Ne že by neměl vkus, ale já jsem hodne vybíravá a náročná a navíc se mi za poslední rok tak změnil vkus, že jsem z toho vyděšená i já:D

Karja
4766 příspěvků 06.08.12 14:11

Tak to Vás chápu, vybrat si dárek za vysoký limit není nic jednoduchého, pokud něco nutně nepotřebujete nebo nechcete. Mám to s přítelem obdobné, sám koupí nějakou drobnost/květinu a hlavní dárek si jdeme vybrat společně nebo si ho vyberu sama. Pokud trvá na nějaké vyšší částce a já to neumím „rozfofrovat“ najednou (jsem šetřílek), tak si s ním vyberu jen tak něco, co se mi líbí a zbytek si vyberu později, třeba za měsíc i za dva, až mě opravdu něco trkne do oka. Pak ale o té věci až do konce její životnosti neustále říkám: „to je to od tebe“. A nelámejte si s tím hlavu a nedávejte příliš najevo, že vám vybírání dárku dělá problém nebo se příteli příště do žádného darování nebude chtít:-).

Mylady2
12409 příspěvků 06.08.12 14:13

Já bych se šla podivat do swarovski tam si vyberu vždy ( ikdyz nechci:-D)

LadyPapajka  06.08.12 14:18

@Mylady2 NO vim 100% dvě věci:) Chci něco celokovovýho, protože si na to nechci dávat pozor (ne třeba hodinky s koženým náramkem, kterej by se neměl namáčet) a určitě nechci krystaly Swarowski, protože se mi vůbec nelíběj, přijde mi to takový kýčovitý ty jejich věci (a navíc tušim, že se taky nesmej máčet, aby se neodlepily).
Ale jezdim celkem často do města (do Prahy) a většinou si projdu obchodáky, i když nic nescháním, takže se nebudu vyhýbat výlohám s takovýma věcma:)

gulietta  06.08.12 14:25

@LadyPapajka to s tým prinesením účtu sa mi zdá také zvláštne. Viete si predstaviť ako Vám vypláca na ruku trebárs sumu 3468,50? To zaokruhlite nahor? Nadol? Alebo mu oznámite vykašli sa na mince daj mi 3500 a ja si dokúpim bonboniéru. To by som asi skor niečo zamluvila a on nech po to ide, alebo vyberala s ním. Ja si to neviem predstaviť ani u vlastného manžela, že mi prepláca účtenku.

Sekhmet
1918 příspěvků 06.08.12 14:56

Já mám teda ráda překvapení. Ale když si sám netroufá (nebo vím, že by to byla katastrofa), chtěla bych, aby byl u výběru se mnou. Beru to i podle sebe, já věnuju výběru dárků pro své blízké obrovské úsilí, hroznou spoustu času, sondování, nenápadného šmírování, aby to bylo přesně TO překvapení, které vezme dech. Styl: „něco si kup, já ti to proplatím,“ mne skoro až uráží. Když už nechce (nemůže) věnovat sám ten čas výběru, nechť ho věnuje mně. Chci, abychom dárek pro mne vybírali spolu, aby on hodnotil, co se mu na mně líbí a co ne. Vždyť si to vybírám tak, abych se líbila hlavně jemu. Proplácení účtů je pro mne synonymum nezájmu o mou osobu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit