Následujete trendy?

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lipo
303 příspěvků 14.01.13 12:00
Následujete trendy?

Nosíte výstřelky poslední módy? Je mi jasné, že většina odpovědí bude, že pokud to výrazně nepřidává kila a jde mi to k pleti, tak proč ne, ale mně spíš zajímá, jak na vás působí fakt, že je daná věc právě hitem. Dejme tomu, že vám sluší a líbí se vám. Odradí vás od koupě fakt, že to nosí každá druhá? Dejme tomu, že vám to až tak nesluší/nelíbí se, ale je to v módě, berete to jako další důvod k nákupu? A konečně, hlavně vy, co jako já ještě budujete šatník a nemáte bohatou tetičku v Americe, nemáte obavu, že si koupíte něco, co záhy vyjde z módy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Roseline
2319 příspěvků 14.01.13 12:13

@lipo
Domnívám se, že my, kteří nakupujeme v obchodních řetězcích, trendy alespoň minimálně následujeme - přeco jenom jim zboží v obchodech odpovídá.

Roseline
2319 příspěvků 14.01.13 12:22

Konkrétně já jsem - co se oblečení týče - poměrně vybírává, držím se víceméně svého stylu. Takže já beru v potaz (kromě toho, jestli mi to sluší a mám na to postavu) také to, jestli se to ke mně hodí (a jestli se to hodí do mého šatníku). Na střední jsem si občas něco „trendy“ koupila a pak jsem to stejně neměla pořádně s čím zkombinovat, od té doby jsem se naučila nakupovat lépe.
Už při nákupu oblečení uvažuju o tom, že ho nebudu nosit jenom jednu sezónu. (Netvrdím, že kupuji pouze nadčasové a kvalitní věci, to zase ne.)
Takže takové moderní kousky jako legíny, harémky, neonové věci jsem vynechala; na druhou stranu v momentě, kdy jsou v kurzu střihy a barvy, které mám ráda, využiju toho a nakoupím si jich zase víc :-)

lipo
303 příspěvků 14.01.13 12:23

@Roseline Myslím, že to tak nemusí nutně být. Je tam hromada věcí, které za deset let budou nositelné (teď je otázka, které to jsou a jestli se do té doby nerozpadnou:)). Jednoduchá trička, svetry, sukně… Spíš jsem měla na mysli takové věci, jako třeba neonové barvy nebo peplum, určitě jich je víc, ale nemám zas takový přehled. Já osobně jsem před časem nevím proč začala toužit po kožené bundě. Od koupě mě odradily dvě věci. Nikde jsem neviděla jinou než černou nebo v lepším případě červenou. Ale hlavně, najednou byly všude. Každej tahal koženou bundu. Zajímalo by mě, jak to mají ostatní.

Roseline
2319 příspěvků 14.01.13 12:36

@lipo
Já sice mám hodně „basic“ kousků, jednobarevných a střihově jednoduchých, které by se teoreticky daly nosit i za deset let, ale zatím nakupuji spíše v levnějších řetězcích a ačkoliv mám značky jako Orsay nebo H&M ráda, nevěřím, že za deset let to oblečení bude (při běžném nošení) vypadat stejně jako dnes :-)

aailyyn
807 příspěvků 14.01.13 12:41

Pokud o něčem vím a jsem tím tak naprosto zmasírovaná, že vidím, že to má kdekdo, spíš mi to vadí, takže mám tendence se tomu vyhnout. (Nekoupila jsem si třeba zatím náušnice s peřím, ačkoli se mi líbí a myslím si, že by mi slušely.) Ale vzhledem k tomu, že trendy nesleduju zas tak důsledně, začasté o nich ani nevím a taky nakupuju ve standardní konfekci, nejspíš pár trendů následuju i zcela nevědomky. Byť si vybírám oblečení ve svém stylu a málokdy se mi tudíž něco líbí. I to málo, co si vyberu, se nejspíš nějakého trendu tknulo, aniž bych to věděla.

Amonute
360 příspěvků 14.01.13 12:46

http://www.youtube.com/watch?…

Je to jedno, tie trendy tak či tak ku mne prídu.
Pár rokov dozadu som si kúpila čižmy s hranatou špicou a teraz mám zvláštny pocit, až nepríjemný, keď ich nosím. Vtedy aj dnes sú to snáď jediné čižmy ktoré som natiahla cez lýtko plus vysoký nárt a do zimy sú naozaj dobré.
Dilema, trendov… Vtedy som mala násť a nie celkom jasno v tom čo vlastne chcem, neuvedomila som si že hranatá špička môže byť neskôr niečo čo sa nebude nosiť. Dnes nakupujem podľa toho či sa mi niečo páči a je to omnoho nadčasovejšie.

Příspěvek upraven 14.01.13 v 12:47

Roseline
2319 příspěvků 14.01.13 12:46

@lipo
Ke zmiňované kožené bundě: před pár lety byla také v kurzu a já jsem podlehla a koupila si ji :-) Nosila jsem ji cca 2 roky, když jsem ještě neměla zcela vyhraněný styl. Potom mi přišlo, že se ke mně kožená bunda nehodí, a tak jsem ji na čas odložila do skříně. Ale tak před rokem a půl jsem ji zase objevila a zakomponovala do svého šatníku. Předtím mě nenapadlo si k ní vzít něco jiného než džíny, teď se ji nebojím kombinovat se sukněmi a šatami. Sice to není úplně můj styl, ale bunda nebyla nejlevnější a koneckonců nevypadá vůbec špatně :-)

ksrenblixen
12 příspěvků 14.01.13 12:49

No mě to teda spolehlivě odradí, už se mi to stalo několikrát, že jsem si koupila oblečení z řetězce, potkala to pak na ulici na jiné osobě a najednou jsem měla nechuť si ho obléci ještě jednou, tak jsem to radši posunula dál. Vedlo mě to k tomu, že se těď řetězcům vyhýbám, mám radši malé obchůdky návrhářů, napr. Nevařilová, nebo sekáče a naučila jsem se dokonce něci si i ušít nebo uplést. Vadí mi, když mám vypadat jako přes kopírák, k tomu mám averzi už od dětství, zažila jsem totiž ještě v dobách socializmu plísňáky, květované legíny a těžce mě to poznačilo. :-) (Mamce to nevyčítám, i když se doteď do mě občas naveze, že musím mít pořád něco jiného)

Roseline
2319 příspěvků 14.01.13 12:50

@aailyyn
Ano, také mívám takové pocity. Na střední jsem chtěla to, co jsem viděla na ostatních a myslela jsem si, že potom budu moderní a „cool“ :-D Teď mám pocit, že už nejsem taková ovce.

Amonute
360 příspěvků 14.01.13 12:51

Moja stará mama (dáma s vyhradeným vkusom) nevyhadzovala za tie roky zo svojho šatníka takmer nič. Pokiaľ sa to nerozpadlo, alebo z toho „nevyrástla“. Drží sa pravidla, že o pár rokov sa to znova vráti do módy. Raz vytiahla naozaj krásne strieborné lodičky (až mi slina tiekla!) a po otázke odkiaľ sú a koľko stáli len mykla plecom a odpovedala, že ich kúpila 35 rokov dozadu a mala ich asi na sebe asi 5krát. :D

lipo
303 příspěvků 14.01.13 12:53

@Roseline To nevypadá, proto jsem ji taky chtěla:). Ale asi si počkám, jestli ji budu tak chtít i za rok. Já jsem ale ve všem takhle nastavená, nesnášela jsem už jako malá pokémony, protože s nima všichni kšeftovali, ani Harryho Pottera, kterého jsem si později velmi oblíbila. Což je asi docela snobárna, ale co už. Momentálně mám strach spíš z barev. Pamatuju si, jak mi dřív přišel jeden z odstínů modré opravdu ošklivý, jakože zastaralý, a teď ho mají skoro všude. Tenkrát bych si ho na sebe nevzala, ale to jsem byla ještě žába, tak to možná bylo i tím…

MaM7
177 příspěvků 14.01.13 12:54

Ne.

Roseline
2319 příspěvků 14.01.13 12:55

@aailyyn
Nějaké nové trendy se mi zprotiví hned, se objeví na módních blozích: vybaví se mi např. vlna vzorovaných legín nebo oblečení v burgundové a mentolové barvě.

Ale zase si nemyslete, že se oblékám nějak extravagantně nebo originálně. Spíše jsem jenom vyhraněná proti jednosezónním trendům.

aailyyn
807 příspěvků 14.01.13 13:02

@Roseline

Je teda fakt, že díky tomu, že mám svůj styl, se mi máloco v konfekci líbí a tak když mám pocit, že by to chtělo osvěžit šatník, nakupuju i na netu. Díky tomu to s tou inspirací trendy není zas tak hrozné, neboť na netu si koupím i věci, které zcela nepochybně inspirované čímkoli nejsou. (Mám ráda gothic shopy.) Vědomě podle toho nekupuju, vyhýbám se tomu spíš, ale nemůžu říct, že bych se tomu uměla vyhnout důsledně. To je trošku paranoidní vize, takže to spíš neřeším a jen sem tam mě něco extrémně znechutí, že si to prostě spíš nekoupím. Z důvodu toho, že jsem vždycky k prvkům různých dark subkultur měla pozitivní vztah, čekám až se přežene móda křiváků a jednou si ho určitě opatřím. :-)

Roseline
2319 příspěvků 14.01.13 13:07

@Amonute Řekla bych, že Meryl trendy krásně vystihla :-)

aailyyn
807 příspěvků 14.01.13 13:15

@Roseline

Hlavně mám dojem, že fashion bloggerky, tedy ty české, jsou vyslovené oběti jednosezónních trendů. Že ony fungují stylem „přijít do obchodu, podívat se, co se mi líbí, pobrat náruče věcí, za sezónu je vyhodit a za rok znova“. Že se orientují výhradně podle toho, zda je to trendy, visí to někde v háemku a když to oblečou, vypadá to na nich přijatelně (v lepším případě, v horším nosí všechny mentolovou barvu a kotníkové boty, protože prostě trend a nakašlat na to, jak to vypadá). Ono by jinak háemko a podobný prodejny asi zkrachly, kdyby tam každý vybíral kvalitní a nadčasové kusy. Trend na jednu dvě sezóny a pak se to prostě rovnou hodí do koše. Či co. Vždycky mi bylo tak trochu záhadou, co někdo dělá s oblečením, které je teď IN a příští sezónu už ne.

ionicera
4561 příspěvků 14.01.13 13:33

@lipo Mně tedy vždycky trvá, než si na něco zvyknu a většinou nové trendy odsoudím. Pak se mi tak nějak plíživě začnou líbit. Třeba balonové sukně. Ale to už se zase postupně nosit přestávají. Tak asi nejsem nikdy moc in.

Matmys
1597 příspěvků 14.01.13 13:49
@Roseline píše: …„přijít do obchodu, podívat se, co se mi líbí, pobrat náruče věcí, za sezónu je vyhodit a za rok znova“…

Nezařadila bych se do kategorie modní bloggerka a nepodléhám vědomě trendům, ale to nakupování v běžném obchodním řetězci má tu nevýhodu, že najít něco, co se vymyká trendu, ať z hlediska barvy nebo střihu, je opravdu umění.
Když mají v jednom obchodu VŠECHNO v barvě např. v růžové, mentolové a žluté a pak v dalším v mentolové, růžové a žluté a pak jinde ve žluté, růžové a mentolové… no, to pak člověka omrzí vůbec kupovat cokoliv.

Karoleenah
2322 příspěvků 14.01.13 14:06

Já se klidně přiznám, že mě baví sledovat trendy i módní blogy a pak přebírat to, co je zrovna v módě, do svého šatníku. Myslím, že to rozhodně nepřeháním, třeba pěknou mentolovou sukni jsem náhodou objevila až před 14ti dny, takže v době, kdy už mentolová dávno tolik nefrčí (a navíc rozhodující byl v tomto případě střih a materiál), v období nošení neonových barev jsem se zapojila pouze koupí jednoho neonového náhrdelníku, na chelsea boots jsem taky narazila úplnou náhodou a teď je tahám pořád, i když jsem si ještě tak před dvěma roky myslela, že bych si já takový hnus nikdy na nohy nedala. :D To je přesně ta plíživost, o které píše @ionicera, to se mi stává docela často. Ale zase mám na druhou stranu hromadu věcí, které se aktuálním trendům úplně vymykají a nosím je i tak. Mně to tak vyhovuje ze všeho nejvíc, když má člověk oblíbené věci, které nosí napříč trendy, a jen je kombinuje s něčím aktuálním, klidně jen s doplňky… takový střed mezi úplným ignorováním a slepým následováním.

lipo
303 příspěvků 14.01.13 14:11

@ionicera Balonové sukně se mi taky líbí, ale ty se mi tuším líbily vždycky, akorát mi přišlo, že dělají veklý zadek, což je kosmetická úprava, kterou já zrovna nepotřebuju. Harémové kalhoty (nevím, jestli to říkám správně, takové ty volné kalhoty dole jakoby zagumičkované, ne ty s plenou) se mi taky líbily, už ani nevím, proč jsem si je nepořídila. Spíš si pamatuju ty negativní věci, jako třeba gladiátorky jsem nikdy nechápala, takové ty masařčí brýle jsem brala jako vyložené pokrytectví (měsíc před tím by se mi všichni vysmáli, ale když se s nima ukázala nějaká celebrita, tak to najednou musela mít každá máňa), protože mi přišly jako jasný příklad toho, že to nemusí být hezké, stačí si na to zvyknout…

Amonute
360 příspěvků 14.01.13 14:25

@lipo háremové nohavice také tie klasické (!), sú presne ten typ oblečenia čo budem nosiť trend, netrend. Tiež mi je lúto keď ich bolo v obchode veľa, že som si kúpila len dvojo. Možno by to chcelo zohnať strih a nechať ušiť si ich.

lipo
303 příspěvků 14.01.13 14:35

@Amonute To nemůže být těžké, na to ani nebude potřeba střih. Prostě ušijete široké kalhoty a dolů přiděláte gumičky nebo šňůrky…

DonChichot  14.01.13 14:42

Dejte mi příklad posledního módního výstřelku, já vám sdělím, jestli jej nosím.
Ne, vážně, já se v trendech vůbec neorientuju. Jsem dost mimo.

xromance
76 příspěvků 14.01.13 14:49

No když přišly kdysi před lety jako trend botky s kulatou špičkou, tak jsem se bavila, jak na fórech bylo samý „to je hnus, to nosit nikdy nebudu“. A dneska maj všechny špičky dokulata na nohách a špičaté boty jsou hozené v opovržení, viz nedávný článek zde

takže bych to asi shrnula - trendy chceme být všechny, všechny to sledujeme, všechny tomu podlehneme. A kdo tvrdí opak, lže. Je to jak s tou masturbací, že jo

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit