Našli jste někdy nějaký šperk nebo cokoliv cenného?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SemiC
39 příspěvků 23.05.12 18:22
Nasli jste nekdy nejaky sperk nebo cokoliv cenneho?

Uplne se bojim to napsat, abych to nezakrikla, ale v zivote uz jsem nasla nekolik sperku. Poprve ( to se snad ani nepocita) to bylo v dome po nasi tete, ktera byla patologicky bordelar. Pochopit tyhle lidi mi pomohl az dokument Hoaders: buried alive. Pokud rozumite anglicky, docela to stoji za skouknuti.
Vyklizela jsem zrovna jeji obyvak; hrabemi jsem vyhrnovala hromady zpod obyvaci steny, kdyz tu -prsten. Krasny zlaty, s peknym cervenym rubinem. O par dni pozdeji jsem palila obleceni z pudy. Veci stare nejmene 60 let ( a neskutecne krasne usite!), nicmene z nich neslo nic zachranit; rozpadavaly se uz pri prenaseni. Makala jsem tam uz par hodin, kdyz me napadlo, ze nejaka „odmena“ za tu drinu by byla dobra ( mela jsem na mysli ject domu si dat kafe a neee, u tety to vazne neslo- i neexpirovane jidlo bylo prolezle mravenci a moly, brrr…), vezmu dalsi kus a na nem visela stribrna broz, poseta granaty.
To se psal rok 1999. Od te doby jsem nasla jeste jeden tlusty zlaty retizek na krk, asi 1 cm tlusty zlaty naramek ( velmi poniceny, v zasade ma jen cenu vahy zlata), zlaty prsten z briliantem a naramek se smaragdy a brilianty. Ten byl- pro zmenu tak spinavy, ze se z nej loupaly nanosy i po nekolika hodinach ve vodni lazni.
Podotykam,ze tohle vsechno jsem nasla na nejneuveritel­nejsich mistech; nespise i prejete auty apod.
Co vy? „pritahujete“ taky cenne kovy ?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

motorová pila
110 příspěvků 23.05.12 18:32

to Vám docela závidím! Já totiž cenné kovy odpuzuju :) Proto nosím hlavně bižuterii, u které mi není líto, že ji ztratím, už jsem totiž stihla ztratit i zlatou náušnici (navíc dárek od babičky). Jednou jsem našla krásný stříbrný náhrdelník se špatným zapínáním. Nechala jsem ho opravit a asi rok po nálezu jsem ho ztratila taky. Asi putovní kousek. Jak to s těmi nálezy děláte? Nosíte po kapsách magnety? :D

Sibyla
2639 příspěvků 23.05.12 18:33

Našla jsem jedinou věc: snad stříbrnou, gravírovanou kuličku na krk, a sice v první třídě, když mě paní učitelka omylem zamkla na záchodě v domění, že všechny děti už vyšly. Celá ubrečená jsem tloukla do dveří a křičela, když vtom jsem ji uviděla pod prahem. Snad to byla útěcha za tu hrůzu…

SemiC
39 příspěvků 23.05.12 18:41

Ale jo, taky jsem prisla o jedny masivni zlaty, mnou navrzeny nausnice :-(. Nechala jsem si je vyrobit v Turecku, ale vubec jsem je neuzila. Na sve sperky si docela davam pozor - zvlast na ty drazsi, ale tyhle holt uhlidat nesly. Ukradla je totiz sestra, co chodila rozcvicovat nasi babi po mrtvici. A to vazne nepatrim mezi lidi, co plivaji podezreni padni komu padni. Jenze v tomhle pripade to bylo, bohuzel, jasne :-/.
Magnety nenosim ;-). Ja nevim, proc se to deje. Zajimalo by me treba vysvetleni od nejake carodejky. Je to karma, anebo neco jineho? Treba se mi zdalo,ze nachazim sperky na poli mezi brazdami. Uz z toho asi fakt blbnu… no a potom prisel ten briliantovej prsten…

SemiC
39 příspěvků 23.05.12 19:06

Jinak vyklizeni u tehle bordelaru je docela zazitek v nejlepsim slova smyslu :-D. Je to dokonaly „treasure hunt“. U tety v baraku neslo nic vyhodit rovnou, protoze v hromadach kramu se valely bankovky, starozitnosti apod. Myslim, ze kdokoliv neco podobneho uklizel, nasel dost veci, o kterych muze rict, ze jsou cenne. A nemusi to byt zrovna sperky. Navic po mnoha letech jsme s babi konecne odhalily jednoho velkeho rodinneho kostlivce ve skrini. Tety matka totiz od cca r. 1920 tajila jeji kontakty s casti rodiny, ktera emigrovala do Ameriky. Ti ji, ovsem, i pres nejtezsi obdobi valky, posilali baliky s cigaretami, oblecenim i dopisy, ktere teta schovavala. Jak hromady mizely a my nachazely vic a vic puvodnich cedulek z baliku ( i s popsanym obsahem!), babi davala dohromady celou historii. Vpodstate nase cast rodiny vubec netusila, ze kontakt trval az do konce 60. let. Diky jmenum v dopisech jsem pred rokem nasla potomky nasi rodiny na Facebooku :-D. Aspon k necemu je dobrej ;-) ! Takze pokud mate k dospozici pudy svych predku, hrabte tam, mili pratele. Obcas se to i vyplati :-).

Chari
541 příspěvků 23.05.12 19:20

Nacházím jen bižuterii. Ale nedávno jsem ztratila malinkatou zlatou Davidovu hvězdičku s hebrejským nápisem po pratetě. Kdyby si ji náhodou magneticky přitáhla byla bych vděčná ;).

SemiC
39 příspěvků 23.05.12 19:29

Budu se hrozne moc snazit, prisaham !!! Jinak me fakt mrzi, ze jsi ji ztratila. U takovych predmetu nejde o cenu kovu, ale o tu nostalgickou :-(.

SemiC
39 příspěvků 23.05.12 19:32

Cha, ted si vzpominam, kdyz pred 15 lety vykradli nase sousedy. Ti parchanti zlodejsky nenasli prakticky nic, protoze prstynky si sousedka davala v kuchyni do hrnecku :-D.

Chari
541 příspěvků 23.05.12 19:40

Ono to asi patří k životu to ztrácení..
ještě jsem si vzpomněla, že v neděli večer jsem viděla jak ze slečny něco odpadlo v na chodník, vypadalo to zdálky jako kapesník, když jsem k tomu došla byla to stovka, tak jsem ji sebrala, doběhla na roh. Slečna zrovna přecházela tak padesát metrů ode mě.. volám na ní.. otočila se a nic, spěchala dál. Nakonec jí doběhl přítel, tvářila se prý, jako bysme ji chtěli přepadnout :D

SemiC
39 příspěvků 23.05.12 19:47

:-D no jo, lidi jsou nekdy az paranoidni, ale nedivim se jim. Nam se zase nikdo nechtel priblizit k autu, kdyz jsme poprve hledali adresu manzelovo brachy. Podotykam,ze to nebylo v CR, ale ve Statech. Byli jsme uz jen asi 2 ulice od baraku, ale nemeli navigaci a ne a ne se trefit. Nakonec nam poradil par na prochazce, ale hulakali na nas 10 metru od auta :-D.
Jinak kamoska nasla 50E presne uprostred krizovatky. Pry si drze najela autem az doprostred a sebrala ji.

Sibyla
2639 příspěvků 23.05.12 20:01

Hm, hm, sice jsem nic cenného nenašla - ale ani neztratila. Taky dobrý. Ale občas nějaká zavátá pětitisícovka by se šikla…

Jiná Realita
13791 příspěvků 23.05.12 20:06

našli jsme pár broží s částečně vypadanými asi rubíny, zatím jsem si to nedala nikde určit :) a brácha našel zlatý náramek, navíc nějaký vzácný počet karátů. já osobně nikdy nic :( vzdych, takový diamant by se hodil …

SemiC
39 příspěvků 23.05.12 20:06

Prachy se siknou vzdycky, to je fakt ! Asi pred 2 lety ( nebo 3 ?) jsem menila 2500 DM na eura pro nase sousedy. Nasla je doma jejich 90leta teta zalozene nekde v sekretari. Tak tomu rikam Nalez ! :-D

SemiC
39 příspěvků 23.05.12 20:16

Realito, pokusim se Te potesit. Jestli moc touzis vlastnit nejaky ten briliant, zkus aukcni sine v Nemecku. Zni to honosne, ale fakt neni. A sperku s brilianty pod 10 000Kc tam najdes docela dost. Na to se, myslim, da dobre usetrit. Nebo Kaufhof Galeria ma take velmi pekne kolekce za velmi, ale velmi rozumne ceny. A kdyz vyuzijes i vyprodeje, muzes tam sehnat moc pekne veci. Snad Ti to trochu pomuze. Vzdyt "diamonds are the girl's best friend ;-)

SemiC
39 příspěvků 23.05.12 20:20

Jo, tu cenu „pod 10 000“ jsem tam dala jako takovy zacatek. Tim ovsem nechci rict, ze tam nenechas treba 100 !!!!! ;-)

Bjeta
129 příspěvků 23.05.12 21:24

Roku 2003 panskej zlatej snubak na ulici v Parizi. Fakt ze jo! Ted cekam, kterymu Popelakovi padne.

SemiC
39 příspěvků 23.05.12 21:59

To zni skoro jako nomen omen ;-). To ted bude urcite sakra peknej, po parizsku stylovej Popelak :-)!

chekotay
410 příspěvků 03.06.12 15:32

Zbožňuji vyklízení starých „nepořádků“. Vždy si odnesu něco, co je podle mě škoda přenechat popelnici a pak se s daným předmětem mazlím při restauraci. :-) Peníze, šperky, nože, petrolejová lampa či svícen, které potřebovaly jenom pořádně vycídit, staré mince, náboje… hlavně však věci sběratelské hodnoty, kupříkladu celty SS v kamufláži M 44 (moderní napodobenina stojí cca 2 000 Kč). Pěkný nález, byť v prvním okamžiku poněkud šokující, na mne čekal, když jsem šel se smetím do popelnice, otevřel jsem víko a pod ním ležel 30 mm protiletadlový granát. :-D
A strašně závidím detektorářům jejich nálezy. :)

firefly
527 příspěvků 03.06.12 15:39

Nenašla jsem nic cenného, jednu dobu jsem nacházela dost bižu náušnic, některé byly překrásné. Jednu mám schovanou, je ručně dělaná z drátků a kamínků, určitě nesmírně pracná.
Jinak u mě často platilo to, že když jsem sama něco ztratila, v krátké době jsem něco jiného našla. Přiznávám ale, že bych radši zpátky to svoje ;) Dělám si k věcem strašně snadno vztah, takže i když to byly náušnice za pár korun z nějakého jarmarku, vždycky mě to mrzelo.
Ve školce jsem kdysi ztratila zlatou náušničku, ani po prohledání celé třídy se nenašla, kdo ví, kde je jí konec, nebo v jaký nový šperk je přetavená.

lindiste
347 příspěvků 03.06.12 16:37

Ale jo, jednu jsem našla na ulici zlatý prsten, byl celkem ošklivý, tak jsem ho střelila a obratem jsem si koupila něco hezčího - zakrslýho králíka ;)

runningfox  03.06.12 17:06

Dovolím si vás upozornit, že pokud jste to našla při vyklízení pozůstalosti a nechala si to, neměla byste to tady psát. Protože to náleží do pozůstalosti a měl by to být předmětem dědického řízení.

Carrissa
70 příspěvků 04.06.12 12:12

Jednou jsme s kamarádkou našly v Rakousku telefon /slečna dobíhala tramvaj a na naše volání nereagovala/, byla docela sranda domlouvat se lámanou němčinou s otcem majitelky telefonu, že ho donesem na polici. Jinak jsem na ulici nic cenného nenašla, ve škole dost často a automaticky to nesu šatnářce do nálezů. Škoda že můj šátek, pouzdro na telefon a 2 sluneční brýle tam nikdo nevrátil.

Olinka
2582 příspěvků 04.06.12 12:27

Já napíšu jeden krásný příběh s krásným koncem, ve kterém jsem dokonce hlavní kladnou hrdinkou:-))

To jsme si takhle s maminkou vyjely na procházku do lednického parku. Bylo to buď na podzim, nebo na jaře - tedy docela kosa, ale ne na rukavice. Jdeme jdeme a máti se najednou zarazila: „Já jsem ztratila prstýnek!“ Po chvilce dohadování (opravdu jsem si ho vzala, opravdu jsem ho měla ještě, když jsme vyšly…) jsme se shodly, že jí asi sklouzl ze zimou odkrveného prstu a rozhodly se vrátit a hledat ho. Máti měla na krajíčku - byl to jeden z jejích zásnubních prstenů s briliantem (jeden z několika od jednoho jediného muže, abych předešla spekulacím:-), takže kromě movité hodnoty byl i srdeční záležitostí. Lednické cesty jsou vysypané štěrkem, přes to se ještě válelo opadané listí a mamka už házela flintu do žita, že ho nenajdeme a že je nadobro ztracený a podobné. A já jsem ho našla. Prostě ležel na zemi ve štěrku. Přitom podotýkám, že prstýnek je tenký a malý a mám 2,5 dioptrie (měla jsem teda brýle, to zas jo). Mamka tomu nechtěla věřit. Jak má šikovnou dceru:-)

top topic
949 příspěvků 04.06.12 13:20

Jo, na porodním sále v křesle (pro návštěvy, manžely a tak;-) jsem našla zlatý řetízek. Jemňoučký, prostě to bylo to první, co jsem uviděla, když jsem do toho pokoje vstoupila. Přišla doktorka se představit a já s kontrakcema, první, co jsem řešila, byl ten řetízek, dost nechápala:-)

Lola  04.06.12 13:28

Nám se to stává na dovolených. Na dovolené v Orlických horách jsme našli u silnice peněženku se všemi doklady majitele a 7.000,– Kč + nějaké drobné. Podle údajů v občance jsme ho našli v místním telefonním seznamu (byl ze sousední vesnice) a dali mu adresu našeho hotelu, kde mu nález předáme.
Byl z toho naprosto perplex, ani v té době nevěděl, že to ztratil. Nabízel nám 2.000,– jako nálezné. Což jsme si nevzali, tak s výkřiky „ale já jsem tam měl sedmi tisíc! a občanku! a řidičák!“ nabízel aspoň láhev alkoholu, a když jsme odmítli i tu, odcházel kroutíc hlavou se zmatenými slovy: „no to jste teda dobrý lidi… měl jsem tam všechno … i občanku … jste fakt dobrý lidi…“, takže to nakonec vyznělo až komicky.

A Řecku jsme mezi polštáři křesla v lobby našli zapadený iPhone. Odevzdali jsme ho na recepci hotelu, a jestli se majitel našel, to netuším.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit