Nastavitelné krejčovské panny

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZetKa
289 příspěvků 13.04.13 11:48
Nastavitelné krejčovské panny

Ahoj,
jsem právě v procesu výběru nastavitelné krejčovské panny. Finanční limit mám někde u 5000 Kč, takže se více méně mohu rozšoupnout.
Ráda bych věděla, jestli máte někdo zkušenosti s některou z těchto nastavitelných krejčovských pannen:

http://www.sicistroje-shop.cz/…a-velikost-m

http://www.sicistroje-shop.cz/…twalk-form-m

http://www.sicistroje-shop.cz/…lady-valet-m

http://www.sicistroje-shop.cz/…elna-leg-b-m

Třeba mně konkrétně zajímá možnost nastavit si:

• výšku panny (od země)
  • šířku pasu (jsem typ jablko, takže v pase mám víc, než bych ve své konfekční velikosti měla mít)
  • „výšku“ zad (tedy od zátylku do pasu). Jsem menší, takže záda mám kratší, než je má konfekční velikost

Jinak zbytek nastavitelných velikostí, tak jak bývá u nast. krejč. figurín běžné - obvod přes prsa, přes boky…).

Osobně se zatím nejvíc kloním k Lady Valet, ale ráda bych, jestli někdo máte konkrétní zkušenosti, případně, co byste kdo volil.
Děkuji za případné reakce

Reakce:

GalianosjednimL  13.04.13 20:21

@ZetKa Lady Valet jsem viděl u Haušmana Na Poříčí, ostatně myslím, že je ve výkladu. Těžko říci, co to vydrží, ale připadalo mi to vcelku konstrukčně pevné a viděl jsem je někde v průmyslu, takže to aušus nebude.

LuisaLeelou  13.04.13 21:19

Moc se v tom neorientuji, ale nepomohlo by Vam toto:
https://www.youtube.com/watch?… ?

ZetKa
289 příspěvků 15.04.13 09:46

Tak výběr byl nakonec překvapivě rychlý, vyhrála to Lady Valet.
Děkuji za rady a odkaz!

DanielaS
4603 příspěvků 15.04.13 17:30

S krizkem po funuse - mam z sicistroje-shop.cz Krejčovská panna nastavitelná DIANA A / S
http://www.sicistroje-shop.cz/…anna-diana-a
Stala tehdy 2500 a pripada mi precenena. Mam ji tri roky a dost se rozviklala, a to ji moc neprenastavuju. Ty spoje jsou odbyte a jednotlive casti, ty „platy“, nejsou ani uplne symetricke. Naopak povolit srouby vyskoveho nastaveni je prace pro celeho chlapa.

ZetKa
289 příspěvků 15.04.13 20:52

Danielo, na typ DIANA jsem koukala právě u Haišmanna v Praze, ale zdálo se mi to dost fórové - slabý plast, ohýbací, prostě nic moc.
Proto jsem šla do Lady Valet, ta mi přišla trochu preciznější (ale neviděla jsem ji naživo).
Nicméně možná jásám předčasně, protože to vypadá, že moji objednávku sežral nějaký síťový troll a do sicistroje-shop.cz asi nedorazila. Tedy alespoň mně zpětně nepřišlo žádné potvrzení, že ji přijali :( Uvidíme, zítra se jim kdyžtak ozvu.

rdv
9 příspěvků 16.04.13 11:03

@ZetKa Nepanikařte, s e-shopem sicistroje je příšerná komunikace. Na e-maily nereagují vůbec, když jsem jim po 14 dnech napsala špatné hodnocení na Heuréku, tak jsem ihned dostala přidrzlou odpověď, že jsem si objednala zboží, které nemají (o čemž samozřejmě informace nikde nebyla), na moji reakci opět žádná odpověď. Nicméně zboží přišlo cca po 20 dnech v pořádku, ale to už jsem opravdu zuřila…

DanielaS
4603 příspěvků 16.04.13 11:29

Aha, ja to tehdy kupovala osobne, s e-shopem zkusenost nemam. Jako takhle, kdybych Dianu nastavila, navlikla na ni nejaky pevny potah a nechala tak, tak je dobra. Ale ja siju na ruzne lidi, takze tak jednou za mesic predelavam jak vysku, tak miry. A za ty prachy bych myslela, ze vydrzi vic, kdyz je to jakoze dokonalé řešení pro profesionální návrháře a výrobce oděvů.

Dammy
1671 příspěvků 17.04.13 22:08

Já mám s Dianou taky zkušenost. Je fórová, tenký plast, díly ne úplně perfektně sedí u sebe, ale na moje sváteční šití to docela stačí.

kayav  20.04.13 19:45

Tak já jsem si lady valet objednala z uvedeného eshopu cca před 10 dny a stále ji nemám, tohoto dodavatele opravdu nedoporučuji, pokud na zboží spěcháte. nekomunikují, na zákazníka kašlou. Ale cenu mají nejlepší, stejné modely mají jinde od 4-5 tisíc a víc. jinak pannu jsem viděla naživo v jiném obchodě a je docela obstojná, její rozměry mají uvedeny prodejci.

ZetKa
289 příspěvků 21.04.13 20:34

Kayav:
já tam shodou okolností někdy ve čtvrtek volala kvůli objednávce (nepřišel mi potvrzovací email, tak jsem zjišťovala, jestli tu objednávku vůbec mají) a pán říkal, že lady valet zrovna naskladňují. Takže tipuji, že Vám nedali vědět, ale někdy teď už je na cestě k Vám (a doufám, že i na cestě ke mně).
Mám takový pocit, že uvedený eshop má kvůli dobrým cenám celkem hodně objednávek a nestíhají je, protože malý eshop se na koleni dělat dá, ale velký už moc ne…
No nic, to jen pro vysvětlení, ale ne pro omluvu :)

ZetKa
289 příspěvků 26.04.13 09:47

Jak jsem mohla tak dlouho šít bez krejčovské panny??? :))
Ano, hádáte správně, už ji mám doma a je super!

kayav  06.05.13 19:14

@ZetKa ano za pár ní potom mi přišla, ale fakt mě naštval ten přístup, dovolat se mi tam nepodařilo - zkoušela jsem 4×, na emaily nereagovali - ptala jsem se 2×, jak to vypadá a nic, pak po týdnu přišla od majitele omluva že už to mají a posílají. Kdyby tam rovnou napsali, že to prostě nemají na skladě a že to bude třeba za 3 týdny, řeknu si OK, aspoń to vím. Ale tady to klamání „máme na skladě“ a pak nic, to mě prostě o serioznosti obchodu něco říká.
JInak panna je fajn, jsem s ní spokojená.

Renee
160 příspěvků 21.07.13 16:19

Nemáte někdo pannu Prymadonna? Mělo by se do ní dát dobře špendlit, což u Lady Valet je údajně problém???

kayav  22.07.13 11:09

@Renee u Lady Valet to není vůbec žádný problém!

Renee
160 příspěvků 24.07.13 18:07

@kayav Tak to je dobrá zpráva! Špendlit do toho tedy jde bez potíží? Čili je tam nějakej textilní potah s měkkým podkladem vespod? To je dobrá zpráva.

kayav  24.07.13 20:02

@Renee jo, pošlu vám detailní fotku jen co se k tomu dostanu

kayav  29.07.13 20:23

@Renee

Je tam textilní potah na nějakém snad plastovém těle. mezi tím není žádná molitanová vrstva nebo tak, ale špendlit se do toho dá.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit