Návrat do práce po MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kaaccka
3 příspěvky 27.07.12 17:44
Návrat do práce po MD

Moc prosím o radu - zanedlouho mě čeká návrat po mateřské do práce a nutně potřebuji nakoupit nový šatník. Věci, co jsem nosila před mateřskou, jsou už totálně out nebo mi nesedí apod. Potřebovala bych poradit, čím začít - spíš, co je základem šatníku (oblečení i boty), abych mohla kombinovat atd. A hlavně nějaké tipy, kde nakupovat a co se vlastně nosí :-) Chtěla bych elegantní styl do kanceláře, pracuji jako asistentka ředitele, je mi 35 let, jsem 178 cm vysoká, vel. 38. Jelikož jsem strávila poslední 3 roky převážně s dítětem v teplákách, jsem celekm mimo :-) Předem moc a moc děkuji za rady!

Reakce:

Olive Oyl
197 příspěvků 27.07.12 20:30

Doporučuju přečíst článek od Ady tady na MP „rozumné nakupování v praxi“

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.07.12 20:31

@kaaccka
Zlato, na Tvou postavu se Ti bude nakupovat skvěle:-)
Já bych na tvém místě investovala do kvalitního kostýmu sukně + sako. V nějaké neutrální barvě, která Ti sluší. Dále bych investovala do kvalitních bot - jedny lodičky s plnou špičkou a jedny kozačky na zimu. Nějakou pěknou koženou kabelku a na zimu kabát.
Pak už můžeš odoupit různé halenky, díky kterým budeš každý den jiná. Tam ani nemusíš utrácet velké peníze, prolezla bych výprodeje. Letos jsem si koupila ve výprodejích také dvoje pouzdrové šaty - jedny za 300,– v Cameieu nebo jak se to píše:-) Těmito věcmi můžeš ozvláštnit svůj kostým a nosit třeba takto.
Sukně + sako + halenka (různé barvy)
pouzdrové šaty + sako
džíny nebo nějaké oblíbené kalhoty + halenka + sako - pokud máte casual friday

Já osobně miluju tvíd, strašně se mi líbí tvídové kostýmy a letos jich také bylo všude dost. Možná bys je ještě chytla ve slevě:-) Ale tvídový kostým se hůř kombinuje, jako základní kus šatníku bych asi zvolila kvalitní hladký kostýmek

Admin Módnípeklo.cz
1009 příspěvků 27.07.12 21:01

@kaaccka Doporučuji před založením nové diskuse - vyhledat si podobná témata v již existujících diskusích - např. Základy šatníku, kde je plno užitečných rad a odkazů.

adminka Tereza

kaaccka
3 příspěvky 27.07.12 21:40

Barbucho, díky moc za rady :-) a adminovi se moc omlouvám za založení zbytečné diskuze, dneska jsem se zaregistrovala tak se tu ještě moc nevyznám:-(

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.07.12 22:00

@kaaccka
Myslím, že paní ramínková Tě spíš chtěla upozornit, kde hledat další inspiraci. Ze založení diskuse se nestřílí. Doufám, že Ti moje rady trochu k něčemu byly. Nevím, kolik na to budeš mít peněz, jinak bych třeba i doporučila nějaké konkrétní obchody. I když, asi nejlepší by bylo nechat si aspoň tu sukni a sako ušít:-)

kaaccka
3 příspěvky 27.07.12 23:39

Barbucho, kdybys poradila konkrétní obchody, byla bych moc ráda, mám třeba strašný problém sehnat dlouhé kalhoty, mám hodně dlouhé nohy, rifle např. potřebuju délku 36.Finančně mám představu tak do 20 000,–za ten základ. Caual Friday dodržujeme, ale pěkné rifle je tak to jediné co mám, tak spíš ten zbytek:-)Děkuju!

Milli
2523 příspěvků 28.07.12 11:15

Já jen doporučím k tomu výčtu od @MP Barbucha, aby věci byly pro začátek pokud možno nevzorované, nebo spíš žádné divoké barevné vzory. Přece jen se základ buduje snáz, když se k sobě hodí tři různé „spodky“ s pěti různými vršky a není třeba kromě střihu zohledňovat ještě ladění vzorů.
A za sebe (taky jsem pracovala na podobné pozici) doporučím spíš sukně, je to podle mě o dost variabilnější a pohodlnější, než kalhoty.

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.07.12 11:22

@Milli Souhlas!

Milli
2523 příspěvků 28.07.12 11:25

@MP Barbucha - prosím, kde by se dal sehnat nějaký pěkný tvídový kostýmek? Zmiňujete se o nich někde výš a já bych moc jeden ocenila.

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.07.12 11:27

Jinak já nejsem tak vysoká, takže vlastně nevím, které obchody jsou v pohodě z hlediska délky rukávů atd. To by mohla vědět třeba GreatSusan nebo uu:-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.07.12 11:44

@Milli
Viděla jsem v Zaře a v Lindexu.
Už se sem bojím sem něco napsat, že se zase strhne debata, jak jsou všechny obchody plné nekvalitních šuntů. Ale ok, já žiju v realitě, obíhat sekáče nemám čas, na pařížskou nemám prachy, takže nakupuji v těch strašných řetězcích ty nekvalitní šunty. A kupodivu, většinou jsem spokojená. Člověk si prostě musí umět vybrat.

Milli
2523 příspěvků 28.07.12 16:19

@MP Barbucha - díky za tipy. Pro mě je Zara třeba horní hranice financí, přece jen jsem na rodičovské, tak se podle toho musím zařídit.

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.07.12 17:34

@Milli
V zaře nakupuji jen ve slevách:-) Nedávno jsem si tam koupila smetanové sako za 800,–
Zrovna ty tvídové kostýmky měly nádherné, ale cenově jsem na ně taky nedosáhla. Ale třeba teď budou ve slevě

seznam.mih  28.07.12 19:04

@MP Barbucha Tak pokud někdo nakupuje kvalitní značkové věci z pařížské ulice, tak mu věci z řetězců budou připadat laciné a nekvalitní. někdo, kdo nakupuje oblečení jedině v Rodince, ve Velrybě, ve vše za 39, nebo na tržnici, tak mu oblečení z řetězc připadá jako super kvalitní kousek, kterej ne nehorázně drahej.

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.07.12 19:13

@seznam.mih
No právě. Pro mě třeba hadry ze Zary jsou něco, co si koupím po dlouhém přemýšlení a pouze pokud je to ve slevě. Ale na druhou stranu se snažím vybrat něco, co bude z kvalitního materiálu, nositelné několik sezón, hodit se mi do šatníku.
Nejsem na tom s penězi nějak špatně, rozhodně si nemůžu stěžovat, mám vše, co potřebuji. Ale máme dvě malé děti, platíme hypotéku a momentálně prostě víc než pár stovek měsíčně za oblečení neutratím.
Momentálně ještě šetřím na kvalitní kožené kozačky na zimu :-)

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 28.07.12 20:28

Já také nastupuji v září do práce a strááášně se po mateřské těším :-) Oblečení mám vyřešeno, máme pravidla a bohužel není kam uhnout. Ale k tématu - opravdu dlouhé kalhoty jsem sehnala u švadleny :-) Také potřebuji délku36 a opravdu mi sedí pouze džíny Mustang. Kalhoty společenské, s puky si nechávám šít, jinak ve všem vypadám jako když čekám velkou vodu.
K oblečení ze Zary - mně přijde, že v poslední době šla kvalita dolů. A ted jsem měla zálusk na pár šatů a všechno mi bylo jak delší tričko - škoda…Pro mně to je taky dražší obchod, ale ted tam peníze za nabízenou kvalitu nenechám…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit