Návrat k šedinám

Fotoalbum tématu (34) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

moora
945 příspěvků 27.07.15 22:26
Návrat k šedinám

Poslední zhruba rok bojuju se svou vzrůstající nechutí k barvení vlasů. Teda vlastní barvení mě až tak neprudí, ale ty odrosty. A přiznávám, co 3 týdny u kadeřnice, na to nemám morálku. Je mi 47 a jsem úplně komplet šedivá. Moje původní barva je tmavě hnědá. A vážně uvažuju o návratu k šedinám.

Jenže jak? Zatím jsem nepřišla na žádnej jinej způsob, než to nechat 2 měsíce odrůst a pak sundat strojkem na ježka. Jenže nejsem tak úplně fanda krátkejch vlasů a než to doroste aspoň do mikáda po uši, bude to trvat rok. S tím nevím, jak se srovnám :-) Co když se mi to nebude líbit, od podzima si nechávám dorůstat vlasy, momentálně je mám po ramena.
Varianta zesvětlovat to postupně melírem se mi taky moc nezdá, to se k těm šedivejm stejně nedopracuju, ne? A pak se samozřejmě bojím, že mi šedý přidají léta. Ale nutkání vypořádat se s barvením jednou pro vždy je silný.

Co vy? Barvíte se nebo nosíte šediny? Šly byste do toho nebo ne? A když jo, jak? Příští týden jdu k holičce a chtěla bych to rozčísnout :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reakce:

Grossularia
3204 příspěvků 27.07.15 23:04

@moora Zatím ten problém nemám, spíš přemýšlím, kdy a zda vůbec přejdu od šedivění k barvení. Mírně prokvétající vlasy mi zatím nevadí, k barvení nechovám zrovna náklonnost.
Ale nešlo by nechat odrůstat a zároveň používat jen vymývací barvy na ty odrosty, takové ty domácí barvicí šampony (naposled jsem se barvila asi před 8 lety a nevím, co teď vlastně je na trhu a jak se to jmenuje)? A teprv, až budou při normálním stříhání ostříhané i ty trvale barvené vlasy, tak to nechat komplet dovymýt a šedivět?

Jinak teda obdivuju odvahu shodit barvu, sama nevím, jestli na to „budu mít koule“, nechat si šediny. I když se mi to líbí, třeba v minulý týden jsem na výletě v Německu potkala rozhodně víc krásně učesaných šedivých poměrně mladých žen než potkávám tady a fakt jim to slušelo. Obávám se ale, že vyměknu a barvu nakonec dám:)

takvselijak
171 příspěvků 28.07.15 00:27

Já teda nejsem kadeřnice, ani vlasy ještě barvit nepotřebuju, ale s těmi šampony si nejsem jistá, jestli by to fungovalo. Mamka si totiž kdysi stěžovala, že cokoli jiného, než ty nejžíravější barvy jí nabarví normálně pigmentované vlasy, ale šediny nechají netknuté. Možná by nebylo od věci poradit se přímo s tou kadeřnicí, ona by přece jen měla být odborník.

moora
945 příspěvků 28.07.15 07:51

Jo, nemám odzkoušeno, ale ty přelivy na šedé prý neúčinkují. Navíc se bojim, že to chytne nějaký nádech a ten se stejně do mrtě nevymyje. Kadeřnice mi to právě rozmlouvá, že na šediny je ještě brzo, že to přidá roky.

marca
437 příspěvků 28.07.15 08:13

Přelivy na šediny nefungují. Ono to na těch barvách je často napsané, že nekryjí šediny. To dobarvování mě taky štve, ale šedin mám dost od třiceti a nechávat to zatím nemíním.

Můžete zkusit obarvení na šedé vlasy. Byl to hit minulý rok. Mělo by to udělat takovou stříbrně šedou barvu, možná ty vlastní šediny s touto barvou lépe splynou.
Upravenou šedou dámu jsem viděla i v Brně. Ale roky to určitě přidá, tak s rozmyslem…

AmelieM
1304 příspěvků 28.07.15 08:39

Přiznané šediny se mi velmi líbí. Mám kamarádku 50+, která je již několik let nosí, má velmi slušivý a moderní krátký účes. Celkově je velmi šik, líčí se a moderně obléká. Ona je přesně ten typ, kterému šediny sluší a umí je nosit. Sama jsem už hodně šedivá, ale na to, abych „přiznala barvu“, zatím odvahu nemám. Mojí původní barvou je tmavší blond/světle hnědá a léta se barvím na světlejší blond, ve které ty vymývající se šediny a odrosty nejsou tak patrné. Stejně se ale dobarvuji cca každé 3 týdny. Používám osmičkovou řadu, takže to není takový ten klasický „peroxid“, ale pěkný blond odstín, který zvládnu i doma.
Co se týká přechodu na přirozeně šedivé/bílé vlasy, může to být i postupné zesvětlování, samozřejmě studenými odstíny nebo hustý světlý melír. Do budoucna to možná zkusím. Ale to by jistě nejlépe poradila catherinne.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 28.07.15 08:46

Taky mám známou, která nosí své přírodní stříbrné vlasy a nebylo jí ještě padesát - vypadá skvěle, jenže má stále perfektně střižený a upravený mladistvý účes, pružnou postavu dvacítky a taky vždy módní ohoz. kdyby to nechala neupravené odrůst a oblékla něco méně šik, bude z ní babča
takže já mám jasno, pro mě to není:-)
ale pokud jste se našla, tak směle do toho

baltik
1704 příspěvků 28.07.15 09:09

Taky me to barveni strasne nebavi, teda hlavne ty odrosty a nutne caste chozeni ke kadernikovi a mam hodne sedin ještě před 40.
Když jsem mu ale rekla, at to nebarvi a ostriha me na kratko, tak malem padl do mdlo a vymluvil mi to.
Ten prechod by byl asi lepsi na nejakm kratkem ucesu a nabarvenim na sedou nebo hodne studenou svetle hnedou.
Moje tchyne se barvila na takovou hnedo zrzavou a taky ji to prestalo bavit, teda az v duchodu, po 60 a poprvé, když jsem ji videla sedivou, to byl sok, prislo mi ze strasne zestarla, ale ted uz mi to prijde v poho.
když se mi nejaka zena v sedivych vlasech libila, mela ty vlasy vždy velmi upravene (třeba prisne rovne mikádo), byla pekne oblecena a nalicena.

999  28.07.15 09:21

Možná by vám pomohla nová technologie Olaplex. Dokáže udělat z tmavovlásky blondýnu za jeden den a přitom nezničí vlasy. V první fázi by to asi fungovalo - barva by se z vlasů asi dostala. Dál ale netuším, možná by to pak chtělo stříbrný přeliv. Třeba mě nějaká kadeřnice doplní…

stricc  28.07.15 10:15
@marca píše:

Můžete zkusit obarvení na šedé vlasy. Byl to hit minulý rok. Mělo by to udělat takovou stříbrně šedou barvu, možná ty vlastní šediny s touto barvou lépe splynou.

To jsem jednou zkoušela. Jenže vlasy se na to asi musejí taky odbarvit. U mě to dopadlo tak, že šedivé vlasy zůstaly stejné a nešedivé víc zhnědly. Tak taky čekám, až to odroste. Já nosím drdoly, tak mi to dělá takový poměrně divoký melír, což mi zas tak nevadí. Na rozpuštěných vlasech je ten přechod vidět, ale to je celkem jedno, mezi lidi tak nechodím

panvi
249 příspěvků 28.07.15 10:44

Barvila jsem vlasy mamce prakticky každé 2 týdny (rostou ji velmi rychle vlasy) a také ji to pomalu začalo krkat. Původně měla černé vlasy, my barvily na takovou světle hnědou. Nyní si koupila ještě odstíny šedé a blonďaté a míchá je s tou hnědou. Samozřejmě odrosty se objevují stejně rychle, ale díky šedým odleskům v celých vlasech nejsou tak nápadné. Interval barvení jsme prodloužili na 3 týdny (v létě až 4 týdny). Plánujeme přidávat stále více blond+šedé do mixu barvy a postupně se dopracovat k velmi světlému odstínu.

Mimochodem mamka používá barvy Sanotint, jsou velmi šetrné, s co nejméně nebezpečnými látkami. Proto ji to také barvím já doma, protože kadeřníci je nevedou a málokterý kadeřník bude pracovat s barvou, kterou mu donesete.

modravlocka
33 příspěvků 28.07.15 11:00

Za sebe nevím, jestli bych k takovému kroku měla odvahu. Přijde mi, že šediny opravdu sluší málokomu. Nebo spíš naopak - málokdo je umí nosit tak, aby mu slušely a nepřidávaly zbytečně na věku.
Pokud byste chtěla i v šedinách vypadat dobře, častým návštěvám kadeřníka se stejně nevyhnete. Účes je totiž potřeba udržovat stále dokonale upravený a sestříhaný. V opačném případě z Vás bude „babička“.

razorblade_reloaded  28.07.15 11:58

Ja zacala posledni dva roky sednout dost a zatim ziju v tom, ze proste jednoho hezkyho dne si odbarvim vlasy na bilo a dam na to sedivej preliv a budu verit, ze v tom budu vypadat takhle:)

bertulka  28.07.15 12:38
@razorblade_re­loaded píše:
Ja zacala posledni dva roky sednout dost a zatim ziju v tom, ze proste jednoho hezkyho dne si odbarvim vlasy na bilo a dam na to sedivej preliv a budu verit, ze v tom budu vypadat takhle:)
…a že přijede princ na bílém koni. :-)
Také bych to tak chtěla :-)

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 28.07.15 12:57

Já mám několik známých se šedivými vlasy (věk 60-65 let) a na všech se mi šedivé vlasy líbí.
1. paní je vysoká hubená, vlasy má celý život hodně nakrátko, nosí dost výrazné brýle a pánský styl, vypadá jako berlínská lesbická aktivistka :-), což není, ale skvěle se k ní ty vlasy hodí.
2. paní je malá a silná, má strašně husté vlasy a nosí takový krátký bob pod uši. Jak má ty vlasy tak strašně husté a pěkné, dělá jí to takový přirozený melír a vypadá to pořád upraveně.
3. paní nosí takřka bílé vlasy sestřih ala Claire Underwood, je malá a štíhlá a všichni ji tipují o dobrých 15 let míň (je jí 65), ta bílá se ale hodně blíží její původní barvě platinové blond, je takový skandinávský typ, má k tomu i světle modré oči a ty vlasy jí vyloženě sedí.
4. paní jsem viděla jednou letmo na nějaké pracovní návštěvě, byla to fakt krasavice a měla nádherné tmavé prošedivělé vlasy na delším hustém mikádu, ale ta byla mimo veškeré kategorie :-)

Jednou jsem viděla stříhat L. Šulu nějakou asi 50letou paní a z prošedivělých vlasů jí vytvaroval kratší úplně skvělý účes, který vypadal fantasticky a díky těm prošedivělým pramenům získal takovou zajímavou strukturu.

Mauvy
240 příspěvků 28.07.15 14:03
@panvi píše:
Barvila jsem vlasy mamce prakticky každé 2 týdny (rostou ji velmi rychle vlasy) a také ji to pomalu začalo krkat. Původně měla černé vlasy, my barvily na takovou světle hnědou. Nyní si koupila ještě odstíny šedé a blonďaté a míchá je s tou hnědou. Samozřejmě odrosty se objevují stejně rychle, ale díky šedým odleskům v celých vlasech nejsou tak nápadné. Interval barvení jsme prodloužili na 3 týdny (v létě až 4 týdny). Plánujeme přidávat stále více blond+šedé do mixu barvy a postupně se dopracovat k velmi světlému odstínu.Mimochodem mamka používá barvy Sanotint, jsou velmi šetrné, s co nejméně nebezpečnými látkami. Proto ji to také barvím já doma, protože kadeřníci je nevedou a málokterý kadeřník bude pracovat s barvou, kterou mu donesete.

Mě barvení vlasů zrovna nebaví, a proto je ani nebarvím tak často. Hlavně mě nebaví složení všech konvenčních barev napěchovaných silikony, o kterých v poslední době nečtu nic pěkného, a kdo ví, zda nemají vinu na tom, že se mi barvené vlasy češou hůř (i po všech těch „péčích“, co k barvám přidávají), než to bylo u nebarvených.
Jednou se na to taky vykašlu a přestanu, ale ten Sanotint mě láká vyzkoušet, a pokud si lze případně domíchat odstín co nejvíc do studena, proč ne. Moje přírodní jsou takové středně kovově hnědé, tak rozhodně budu postupně zesvětlovat (už jsem začala), než mi za deset nebo víc let úplně zbělejí. Mimochodem stříbrné vlasy se mi moc líbí.

Bugatti
4051 příspěvků 28.07.15 15:18

Já jsem úplně šedivá, zatím barvím na hnědou o odstín světlejší než byla moje původní barva. O šedivé uvažuji, ale když jsem se o tom před rodinou nebo kamarádkami zmínila, všichni na mne vyjeli, že na to mám ještě spoustu času a že prý budu vypadat starší. Jsem odhodlaná to přes zimu zkusit, ale nevím, jak to technicky provést. Radikálního odbarvování barvených vlasů se bojím, už tak mám vlasy poměrně řídké, jemné a nekvalitní. Zatím jsem vymyslela, že se přestanu barvit na podzim v okamžiku, kdy bude možno nosit venku klobouk/čepici, jak to trošku odroste, nechám se ostříhat hodně na krátko a do společnosti/na pracovní jednání si koupím šedivou paruku. Pracuji z domu, takže bych ji nosila jen občas. Zatím jsem si byla zkoušet paruku a lekla jsem se té stařenky, co na mne koukala ze zrcadla. Ale asi jsem si zkoušela špatný odstín šedé, potřebuji studenou, nejlépe stříbrošedou barvu.
Máte nějaký lepší nápad, jak to technicky provést tak, abych mohla i během změny, která zabere několik měsíců, normálně fungovat a chodit mezi lidi?

Mauvy
240 příspěvků 28.07.15 15:56

@Bugatti
A což si koupit místo šedivé paruky nějakou hezkou hnědou, která by Vám slušela? Na odstínu opravdu hodně záleží. Když si moje maminka před pár lety pořizovala paruku kvůli nemoci a léčbě, byl to velikánský rozdíl, když si zkusila paruku v nevhodném odstínu hnědé. Když jí pak narostly opět její vlastní vlasy, byly pěkně stříbrošedé, já být v jejím věku a mít takovou barvu, umělou barvu bych si na ně nedávala. Jenže bohužel maminka má averzi k jakýmkoli světlým vlasům, takže je zase začala barvit natmavo a často se to vymyje dorezava a hezké to není. Vymluvit si to ale nedá.

NellieLovett
2314 příspěvků 28.07.15 16:03

Pokud máte šikovnou kadeřnici, určitě Vám poradí. Možná by to šlo obarvit na šedou a pak už nechávat odrosty, případně dávat jen nějaký přeliv. Určitě ale bude dost záležet, jak se Vaše vlasy budou chovat, aby jste právě nakonec neměla ten „divoký melír“. Mě se šedé vlasy moc líbí, vnímám to stejně jako @viktorka_od splavu, chce to super střih a umět to vynést.

Jayanna
49 příspěvků 28.07.15 19:57

Když jsem musela přejít na šedivé vlasy (rozjela se mi lupénka), nosila jsem je dlouhé odbarvené vlasy na blond. Když už odrosty byly hodně vidět, tak jsem dobarvila vlasy jenom kolem pěšinky, kde to bylo hodně vidět. Po asi 5-6 měsících jsem to nechala ostříhat na krátko.
Teď nosím bílé vlasy sestříhané do mikáda a k tomu buď velké brýle se zářivě červenou obroučkou nebo velké nápadné náušnice, které odpoutají pozornost od bilých vlasů. Mám 54 let a musím říct, že nebarvit se je úžasná pohoda. Jenom když jsem někde, kde je velká koncentrace cizinců, tak na mne automaticky obsluha mluví cizí řečí. Při pobytu ve Františkových lázních na mne všichni mluvili německy a moje čeština je vždycky udivila. Bílé vlasy se v Česku moc nenosí…

moora
945 příspěvků 28.07.15 21:37

@Bugatti s napětím budu sledovat váš experiment :-) doufám, že se podělíte aspoň o dojmy. varianta s ostříháním na zimu mě taky napadla, k zimnímu oblečení se mi ty krátký vlasy nějak líp snesou, než k letním šatům. a pak ta čepice, že jo.
přiznávám, že jsem asi zbabělá, kolegyně v práci mi to jednotně zatrhly :-) argument, že mám drobnej obličej a když sundám tu hřívu (mám fakt hodně hodně vlasů), mé tělo se bude s tou malou hlavou jevit větší, byl pádnej argument…
ještě to zkusím probrat s kadeřnicí, jestli by přece jen nevymyslela nějakej míň bolestivej způsob, než ježka.

jdisepřevlíct
491 příspěvků 28.07.15 21:59

@razorblade_re­loaded Mam uplne stejny plan :)

Bugatti
4051 příspěvků 28.07.15 22:14

@moora Já jsem ostříhaná na krátko celoročně, ale přece jen i délka 8 - 10 cm roste dost dlouho. Navíc mám nekvalitní vlasy. Ale mám výhodu v tom, že nejsem celý den v práci mezi lidmi a doma u PC mohu mít na hlavě cokoliv, jsem zvyklá nosit klobouky a do města/kavárny/res­taurace to mohu přes zimu řešit jen pokrývkou hlavy. Takže bych paruku využila jen na schůzky s klienty a společenské události.
Já jsem se tady už jednou zmínila, že plánuji šediny, a byla jsem tu málem kamenována. Mnohé dámy tu argumentovaly tím, že šediny rovnají se zanedbanost a že i jejich matky 70+ se pravidelně barví.

Pinot Noir
8538 příspěvků 29.07.15 08:37

@Bugatti Mně se šediny líbí. Nikdy jsem na vlasech barvu neměla, tak doufám, že i šedivění zvládnu bez barvení. Zatím mám takové předsevzetí :) Držím palce, ať vaše plány vyjdou, fandím vám.

Mauvy
240 příspěvků 29.07.15 13:27
@Jayanna píše:
Když jsem musela přejít na šedivé vlasy (rozjela se mi lupénka), nosila jsem je dlouhé odbarvené vlasy na blond. Když už odrosty byly hodně vidět, tak jsem dobarvila vlasy jenom kolem pěšinky, kde to bylo hodně vidět. Po asi 5-6 měsících jsem to nechala ostříhat na krátko.
Teď nosím bílé vlasy sestříhané do mikáda a k tomu buď velké brýle se zářivě červenou obroučkou nebo velké nápadné náušnice, které odpoutají pozornost od bilých vlasů. Mám 54 let a musím říct, že nebarvit se je úžasná pohoda. Jenom když jsem někde, kde je velká koncentrace cizinců, tak na mne automaticky obsluha mluví cizí řečí. Při pobytu ve Františkových lázních na mne všichni mluvili německy a moje čeština je vždycky udivila. Bílé vlasy se v Česku moc nenosí…

Tak to je inspirace jako hrom. Ale moje praktická doktorka (mimochodem pacienty velmi uznávaná) nosí taky bílé vlasy, přitom v obličeji vypadá mladistvě a přijde mi, že ty bílé vlasy jí dodávají na eleganci. Vlasy má samozřejmě udržované.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit