Návrhář + krejčí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  03.09.11 20:10

Holky je tu nějaká, která je vystudovaná návrhářka? :D
Mě jde spíše o to, že mám doma schovaný nějaké návrhy, které bych chtěla jednou zrealizovat. Akorát mé šicí dovednosti jsou na úrovni pekla pekelnýho, Pro mně by bylo naprosto fajn, kdybych znala nějakou krejčovou, nebo někoho, kdo umí parádně šít a zná postupy. Sama se snažím, ale prostě to není hezký a některé postupy mi nejsou jasné. Třeba sama bych se rozhodně nepouštěla do šití saka, kabátu nebo bundy. Nebo i nějaké složitější věci, kde to pak ve výsledku vypadá hrozně v mém provedení.
Nevíte teda, co s tím? Cvičit cvičit vím sama, ale když nevím, jak pořádně cvičit a kde je chyba (učitelka mi furt omílala, že nejsem přesná) ale nemám nikoho, kdo by mi to nějak ukázal. Už jsme přemejšlela o kurzu, že bych absolvovala ..

Reakce:

Alena Cechova  03.09.11 21:27

Já sama jsem si dokázala ušít všechno včetně zimního kabátu. Moje matka je naprostej (byla) mistr šití. Nejvíc jsem šila na děti, to je úplná paráda. Je to malý a snadno se tím manipuluje, navíc ty děti (do určtého věku) nosí nadšeně všechno, co jim maminka dá. Mne donutila nouze. Učila jsem se z vlastních chyb. Mám za sebou spoustu pomníků - zpola došitých oděvů, jež jsem opustila, protože jsem tak nějak došla k závěru, že tudy cesta nevede. Asi největší pomník je zkažený hedvábný žoržet (6m/140).Podle mých osobních zkušeností si na to stejně musíte přijít sama. Jsou vychytávky - prostřižené kapsy, výstřihy a tak, u nichž je dobré, když vám někdo poradí. Já osobně jsem to šila podle své představivosti, tohle mi šlo výborně, ale narazila jsem u různých vlastností materiálů, to je totiž čistá empirie.Na pružných materiálech jsem ztroskotala.Šít jsem přestala s nástupem řetězců - prostě se mi do toho už nechtělo a navíc mí synové už mají své představy o módě. Ale dodnes se slzou v oku vzpomínám na ty zimní bundičky - bylo jich celkem 6 - 2× vrchní, 2× vložka, 2× podšívka. Dneska nechápu, že jsem to dělala.
Má rada: šijte, myslete na to, dělejte si sama střihy, počítejte s nezdarem, úspěch se dostaví. Technické vychytávky konzultujte s odborníky. Dneska bych na to šla tak, že bych si ze sekáče vzala potřebné kousky, rozpárala je a podle toho zkoumala, jak to asi vyrobili. Dobré je taky odladit to na dětech, ony moc neprotestují.

seznam.mih  04.09.11 07:21

Děkuji za rady. No moje mamka je zase šikovná na pletení. Si pamatuju, když jsem byla malá, tak jsme nosily takový pletený šaty :))
No já bych šila dál, protože věci z řetězců se mi nelíbí a nepadnou mi na mojí nekonfekční postavu.
Ale tak což o to, já bych si kolikrát poradila, jak to udělat, akorát to pak z rubuvypadá fakt hnusně :)) No já už mám doma knížky, které by mi mohli pomoct, tak uvidíme, jak mi to půjde :) mám v plánu si ušít jednoduché šaty bez ramínek, zvýrazněný pas a rozšiřující sukni ke kolenům, nebo nad :) což je jednoduché tak uvidíme .))

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit