Návrhy - zkritizujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  12.08.11 14:16

http://havlickova.deviantart.com/gallery/
Zdravím opět.
Můžete mi zkritizovat moje návrhy? Nestojím o odpovědi jako „jéé to je hezkýý“ nebo „ježiš to je hnus“ ale prosím o konstruktivní kritiku. Sama vím, že jsou disproporční, ale víc mi jde o ty návrhy jako takové …

Reakce:

billie
369 příspěvků 12.08.11 16:38

Ahoj, podľa mňa sú tvoje návrhy celkom v dobré :) …ale myslím, že by sa to dalo ešte zlepšiť
Oblečenie sa mi celkom páči, najviac asi „Casual wear 5 a 6“ a „school-leaving fashion design“
Ja sa ale budem vyjadrovať skôr k tým postavám než k oblečeniu, je mi to nejak tak bližšie. Mne to, že majú tvoje postavy dlhšie nohy než je bežné vôbec nevadí, myslím, že to tak nejak patrí k návrhom oblečenia. Ale niektoré proporcie by podľa mňa mali byť dodržiavané, potom aj celkový návrh bude lepší. Najviac to asi kričí na „casual wear 4“. Oblečenie má super nápad. Ale postavička je zvláštna. Prsia má po ľavý lakeť a lakeť by mal byť vo výške pupku (teda tak to aspoň učili mňa). Takto to na mňa pôsobí ako keby mala prsia po pás. Taktiež pravú ruku by som dala troška bližšie k telu, myslím, že by to tak mohlo vyzerať lepšie.
Veľmi sa mi ale páči, ako si nakreslila postavu na „casual wear 5“ Tým pádom sa mi aj oveľa viac páči jej oblečenie (ktoré by ma inak možno až tak neoslovilo).
Odporučila by som ti pozrieť si nejaký anatomický atlas, možno by to pomohlo, keď by si si nebola istá, ako niečo nakresliť.
Ak by si mi kritiku chcela vrátiť, tak poskytujem svoj link :)
http://baila.de­viantart.com/ga­llery/

seznam.mih  12.08.11 18:03

No taky u tej 5 jsem se snažila víc zapojit perspektivu, která mi moc nejde. A myslím, že je dost vidět, že mi nejdou ruce. vypadaj pak jak divný plácačky :/
no já už jednu takovou knížku mám, ale já bych spíš chtěla něco, co bych si mohla natočit podle mýho požadovanýho úhlu a vědět, jak to funguje. Plánuju pořídit si takovýho toho panáka dřevěnýho, ale já teďka kreslím figuru za pomocí kostry, teda aspon se snažím.
Jinak když kouknu na tvoji galerku - rozhodně ty detailní kresbičky nosu, očí a kostí je parádní! Ty mi nikdy nešly :( dycky u mě vypadali tak nějak .. gumově.
Taky se mi líbí jakou máš „pastózní“ malbičku u těch novějších děl. Tohle je mi taky bližší. rozhodně kam na tebe hrabu :/

billie
369 příspěvků 13.08.11 06:01
seznam.mih ha detto : Drevený panáčik je super, toho mám tiež :) ale najviac mi asi pomohlo, keď som chodila asi pred 5 rokmi na výtvarnú, kde boli bežne ľudia, ktorí sa pripravovali na talentovky. Na mňa tam občas pozerali veľmi divne, keďže sa o mne vedelo, že chcem ísť na medicínu :) Učila nás študentka dizajnu a vždy nám poradila, ako na to. Ale ja som si tam veľakrát vravela, že kam sa tu na niekoho hrabem… :)
Tie anatomické kresby mi slúžili na to, aby som sa to všetko naučila, takto mám prekreslené množstvo kresieb z anatomických atlasov, podľa toho, čo sa mi kde páčilo. Nikdy som asi tak veľa nekreslila ako prvé 3 semestre na medine :) Čo som nakreslila, tak to som si poväčšine pamätala, bohužiaľ to ale na skúške nikto veľmi neocenil :(
(až na skúške s histológie a embryológie sa mi podarilo absolvovať jednu otázku štýlom, že profesor sa ma krátko niečo vypytoval, potom mi vzal prípravu z ruky, pozrel si mnou nakreslený vývoj bránice a vypýtal si index :) )
Ja si myslím, že keď budeš ďalej kresliť, tak sa budeš stále zlepšovať (mne tiež niektoré uhly fakt nejdu, ale veľakrát mi pomohlo, že som vedela, ako idú svaly a kosti). A dosť dlho som strávila aj pred zrkadlom, aby som si to kukla sama na sebe, prípade som si kreslila vlastné ruky a nohy.. Podľa tej študentky dizajnu, keď nakreslíš tak 1000× ruku, tak ju už budeš vedieť. Myslím, že k tomu mám ešte stále veľmi ďaleko :D

seznam.mih  13.08.11 12:07
billie ha detto :
No tak já jsem sice na základce chodila do třídy specializované na výtvarku (čti že jsme měli tak akorát přidanou jednu hodinu navíc a hodiny spočívali v překreslování známých děl) a na střední jsem měla taky figurální kreslení. Učitel byl suprovej a do teďka na něj ráda vzpomínám :)) ale to, že nejsem do toho kreslení tak zapálená, jako například moje kámoška, je poznat. Ta moje kámoška jak nemá svoje desky, kde si kreslí všechno možná, tak je zcela nesvá. I v hospodě si kreslí, prostě všude studuje obličeje. A je to dost poznat. Bude mít někdy v blízké době svojí výstavu :)))
Ale taky díky střední, kde nás furt nutili hodně hodně kreslit se mi to trochu příčilo a teď bych zase ráda znovu kreslila. Jen přemejšlím, jak nejlépe zkombinovat studium angličtiny jako samouk a navrhování :)) a ještě když chodím na brigádu a brzy snad i na stálo …
No s tím koukáním před zrcadlem je zrádné, protože nemám modelkovskou postavu a tak se mi zdá, že některé věci jdou mimo (třeba ty prsa vidím trochu jinak) mojí oblíbenou modelkovskou figuru :))
jinak jestli se můžu zeptat proč jsi šla na medicínu, když tě baví kreslení? Jako pomoc v anatomii? :) pač to se mi zdá krásně nakombinovaný a snadno zapamatovatelný :)

billie
369 příspěvků 14.08.11 10:24

Ja mám tiež pocit, že kreslím a maľujem menej, než by som chcela, posledné 3 roky som sa poväčšine zmohla len na namaľovanie vianočných darčekov. Pevne dúfam, že sa to teraz troška zmení a budem mať snáď aj troška viacej času.
A prečo som šla na medicínu? :) Niekedy v 2. alebo 3. ročníku na strednej som sa rozhodovala medzi výtvarným umením a medicínou. Bavilo ma totiž oboje: aj kreslenie a maľovanie (na lavici som mala nalepený výkres, ktorý som postupne zakreslila počas hodín a nejak som aj opravila nástenku a pomaľovala ju) ale zároveň ma strašne bavila biológia a chémia. Nakoniec som si vybrala medicínu a neľutujem. Je pravda, že na svoje záľuby nemám zase toľko času, ale povedala som si, že kresliť budem môcť vždy, ale rezať ľudí mi nikto len tak nedovolí (aj keď nechcem byť chirurg, princíp je tam stále ten istý :) ) A s tou anatómiou si to troška uhádla :D 3 semestre bol môj sen učiť neskôr anatómiu, potom mi ale nevyšla skúška, tak som sa na to vykašlala. A možno to aj bolo dobre, lebo inak by som mala ešte menej času. A s mojim množstvom záľub, by to bolo trošku náročné :D Rada totiž kreslím, maľujem, najnovšie sa učím šiť (už sa mi podarili šaty! bez záševkov, ale dajú sa nosiť :D), rada športujem, varím, pečiem, čítam knihy (teraz mám na mysli beletriu), snažím sa zdokonaľovať nemčinu a angličtinu .....no a toto všetko mám napasovať medzi frajera, učenie a medický „študentský“ život :D

St. Magda
25 příspěvků 15.08.11 09:42

Je to pravda, potisící už ta anatomie bude vypadat dobře… A taky je fakt, že kdyžuž se člověk rozkreslí, tak z toho nevyjít. Udělat něco dobrýho po roce, kdy člověk vůbec nekreslil, je zkrátka nemožné. Dobré jsou i kurzy figurální kresby pro veřejnost (třeba v brně na favu to dělá jeden opravdu skvělej učitel…)

dahik
1 příspěvek 15.08.11 13:24

nejlepší je casual wear 1, má to šmrnc

seznam.mih  15.08.11 21:48

Dahik - tak to mě těší, neboť zrovna tenhle nábrh jsem považovala za jeden z těch horších, protože se mi nelíbí, jak jsem ji vybarvila ..

DanielaS
4603 příspěvků 16.08.11 13:09

Ja se s dovolenim vyjadrim k tomu obleceni. Pripada mi tak jaksi napul mezi navrharskou skicou a technickym navrhem. Treba kalhoty casual 3 maji jasny bocni sev, ale u zapinani maji jakoby dva zahyby presne na prednim stredu - pokud je to ultraoriginalni umisteni zahybu, pak se omlouvam. Jestlize je naznacene prositi u zipu kalhot, ocekaval bych i stredovy sev a naznaceni u saka, jak vedou zasevky. A jiste nejak vedou, protoze silueta prsou je zretelna, takze stanovite to sako neni.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit