Nedalo mi to.... :-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 12.11.11 18:39

Nejprve by bylo dobré podotknout, že Módní peklo mám ráda. Ráda se tu zasměji, pobavím i poučím. Nicméně, poslední dobou více než dříve cítím rozpaky, zvláště když čtu diskuze. Ne všechny, ale mnoho z Vás se začíná vymezovat proti „všemu co není elegantní a co nám Ada neschválí“, až fanaticky. V mnohém tak začínáte připomínat přesně to co odsuzujete, t.j. stádo, kde se každý jednotlivý kus bojí vystoupit do popředí a třeba nesouhlasit. Kdo se nepřizpůsobí je nepřítel. Na ulici „modrému moru“ a v pekle „elegantnimu diktátu“. Skutečně se cítíte tak vyjímečné?
Ne nepovažuji za ok, když holkám koukají tanga nebo zapraná ramínka od podprsenky, nepovažuji za ok špinavé, odrbané, smrdící spoluobčany. Nelíbí se mi otřepané nohavice ani děvčata, která se oblékají jako kluk z tělocvičny. Nechápu jak někdo může mít okopané, špinavé nebo děravé boty, špinavé batohy a kabelky......­.s těmi rovnou do pekla. Přijdou mi směšné rádoby „sexy ohozy“, věci o pět čísel menší, čtyřicítka vystajlovaná jako patnáctka, podivnosti, u kterých je zřejmé, že autor stál 3 hodiny před zrcadlem a udělal by lépe, kdyby si vzal ty proklaté rifle a tričko.
Naopak považuji za naprosto v pořádku, náctileté holky ve slimkách a tričkách (pokud mají správnou velikost, nečouhá jim spodní prádlo a nemají holé ledviny), maminu s kočárkem v Adidaskách, babču s batohem (pokud je čistý), holčinu v riflích, tričku, bundě se sportovní taškou přes rameno.....prostě každého kdo je slušně a čistě oblečen, i když zrovna třeba pohodlně.
Ani já nejsem každý den jako ze škatulky, mám náročnou práci, dvě děti, spostu koníčků, občas mi je blbě a tak jdu v prvním oblečení co popadnu (třeba zrovna v riflích, tričku a teniskách) nebo mám den, kdy to prostě nechci řešit. Nebudu tu tvrdit, jak nosím „fakt jenom sukně“, „já ani žádné rifle nemám“, „chodím za dámičku a okolí je z toho na větvi“…atd. Přijde mi to od Vás, jak to říct, nedospělé, namyšlené a křečovité.
Někdy by možná neškodilo mít trošku nadhled, brát věci s rezervou, třeba i to co píše Ada :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Emily.V
67 příspěvků 12.11.11 23:11

Já se tomu až tak nedivím, lidé, kteří modré džíny nemají, nebo holky, co chodí jenom v sukni existovaly už před MP a to, že se tady teď koncentrují, je celkem přirozené. Jsme rádi, že nám (konečně!) někdo dává za pravdu, tak si s nadšením společně zasouhlasíme.

RenaLange  13.11.11 08:04

Beruško souhlasím s Vámi,jen přidám trošku jedu.
Prohlížela jsem si fotky z Brna natěšená na dámy v kašmíru a perlách,skvěle střižených vlasech, s perfektním líčením…to, co jsem viděla, bylo od toho daleko:-).
Tím netvrdím že já jsem tohle všechno, zdaleka ne !
V tomhle věku už mne to netrápí. Nosím slimky a vysoké kozačky ( nejpraktičtější obal nohou k dvěma velkým uslintaným psům) .
Ano, nosím i ve městě péřovou bundu a co jako? Když mám náladu tak nosím a dál je to viz. Pelíšky, proletáři všech zemí........atd.
Měl by mi zase dát někdo jako v pravěku třídní důtku, v dalším pololetí ředitelskou za nošení džín a nevhodného oblečení do školy? :-).
Samozřejmě že na pracovní schůzku pokud dotyčného nepozvu na hory tak nejdu.
Móda je hra, jen proto že jsem koupila ve slevě " skvělej podélně prošívanej kabát " nebudu tvrdit že v prošívaných příčně všichni vypadají hnusně.
Jen proto že mám tlusté krátké nohy nebudu tvrdit že džíny jsou ee, pokud nemám na dražší značku nebudu tvrdit " to bych si nikdy nekoupila"!
Někdo tady plakal jak je smutné že mu někde pochválili leginy a dlouhý svetr s páskem, Bože, Česko bez vkusu......a to do té skříně naskákalo samo? :-).
Na seminář paní Kalců si pohrávám s myšlenkou přijít v prošívané bundě nebo kabátu ( všechno vlastním ) , jen se rozhoduji zda si pro tuto příležitost zakoupím leopardí svetr nebo leginy ( když to někoho tak…vadí).
Kabelku Guess nevlastním ,doufám že někdo odplivne nad LV.

RenaLange  13.11.11 08:07

douška : LV je pravý.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 13.11.11 10:07
Emily.V ha detto : Já se tomu až tak nedivím, lidé, kteří modré džíny nemají, nebo holky, co chodí jenom v sukni existovaly už před MP a to, že se tady teď koncentrují, je celkem přirozené. Jsme rádi, že nám (konečně!) někdo dává za pravdu, tak si s nadšením společně zasouhlasíme.
Dává za pravdu? A existuje v módě něco jako pravda?
Mně ani tak nejde o Váš styl, ale spíš o tu křeč s jakou se ho držíte a propagujete ho jako „jediný správný“. Sestra na sebe kalhoty nevezme ani v 20 pod nulou (na její postavě vypadají blbě a necítí se v nich), ale to neznamená, že by měla pocit, že všichni co je nosí jsou strašní a nevkusní, a to ani nemluvím o potřebě jim to sdělit. Proč? Protože je silná, sebevědomá a krásná a nemá potřebu léčit si nejistoty a honit si ego na ostatních.
Emily, já Vás chápu, ale jen mi poslední dobou připadáte jako skupina jedovatých muchomůrek, která místo, aby si svůj módní koníček užívala, pomlouvá všechny ostatní, jak jsou děsní, nevkusní, neoriginální, nejedineční..­...doplňte cokoliv je Vám libo.....
Taková malá „módní xenofobie“.

Cinkitoo  13.11.11 10:27

Beruska bez tecek: Přesně ten dojem mám taky. Asi nejvíc se to vyhrotilo tím hromadným zvracením nad těmi slečnami v legínách a dlouhých svetrech/přízových šatech. Já je nosím celý podzim a neumím si představit pohodlnější oblečení na tohle období. A už jsem si koupila i zateplené, aby ze mě Adiným nohsledkám s koňskými klapkami na očích bylo špatně až do jara. A nejlepší je, že komentáře obsahující konstruktivní kritiku, zůstávají poslední dobou nezveřejňovány. Což může být důvodem toho, proč je diskuze plná kývajících a tleskajících smajlíků… Mimibazar nakonec asi vznikne z každého webu.

Elwing
26 příspěvků 13.11.11 10:46
Netvrdím, že nosím jen a pouze sukně, protože to tak není, ale cítím se v nich mnohem pohodlněji. Na druhou stranu rifle opravdu nemám - jsou mi nepříjemné, navíc se mi vždy hned roztrhaly. Což se mi ( zatím ) u ostatních kalhot nestalo.

Jistě, nepohoršuji se nad vším, co potkám na ulici a není to elegantní, ale bývá mi smutno, když přijdu do školy a prakticky každá slečna tam vypadá stejně, nežensky.
Já osobně opravdu zastávám názor, že Česko je země nevkusu a nikdo mi to nevyvrátí. Minulý týden jsem byla v Polsku, kde byl téměř každý hezky oblečený, žádné běžecké boty, rejoice, ani lyžařské bundy. Opravdu, snad 95% lidí tam mělo hezké, převážně kožené boty, kabáty a i ty bundy na lidech vypadaly hezky. A podotýkám - převážně žádné rifle.
Bohužel, když jsem se vrátila zpátky do Česka, bylo to tu přesně naopak. 95% lidí běžecké boty, rejoice atd. Takže promiňte, ale někde je asi chyba. A nepřijde mi špatné, když se najde skupina lidí, kteří to vidí stejně a vyjadřují se tak ( samozřejmě v patřičné míře. )

GreatSusan  13.11.11 10:50

.

Příspěvek upraven 19.11.12 v 20:06

GreatSusan  13.11.11 10:55

Cinkitoo: souhlas. To nezverejnovani komentaru me taky toci, nikdy nikoho neurazim, ale taky neminim lezt vsem do… .

seznam.mih  13.11.11 11:58

Jako taky mám kolikrát při čtení příspěvků pocit, že se tu hodně vyskytují slečny, nebo dámy, paní, které se ofrňují nad jiným stylem oblékání, než preferují oni sami. MP jsou rozhodně stránky, které bych klidně doporučila svým známým, kdyby se rozhodli konečně nosit něco jinýho, než kecky, džíny a tričko s obrázkem. Za to ale mám pocit, že Ada a spousta jiných slečen/dam preferuje jen elegantní, usedlejší oblečení a moc neradi vidí jiné využití oděvu, než na který je původně určen. Vzhledem k tomu, že nejsem zcestovatělá, tak nemůžu na vlatsní oči posoudit, jaký vkus mají jiné národy, ale věřím tomu, že i jinde ve světě se najdou lidé, kteří mají šílenej vkus a kteýrm je móda někde u .. víte kde a taky se najdou lidi, kteýrm byste nejradši ten model, co mají na sobě, vyfotili a vystavili někde jako ukázka té „pravé“ módy. Zajímalo by mě, jak byste hodnotili třeba takové japonce a jejich šílené a kreativní styly.

GreatSusan  13.11.11 12:04

seznam.mih: zcestovatela je fakt dobry, you made my day…

seznam.mih  13.11.11 13:02

sice nevím, co je na slově zcestovatělá zajímavý, ale jsem ráda, že jsem Vám zvedla náladu :))

GreatSusan  13.11.11 13:12

No, dosud jsem slysela jen slovo „zcestovala“, ale zcestovatela zni fakt mnohem lip :-)

seznam.mih  13.11.11 13:15

Njn to jsem celá já :) proč jednoduše, když to jde složitě :)

MP Doda
19 příspěvků 13.11.11 13:22

seznam.mih: no, jednou Ada dala na konec nějakého článku (jestli z nějakého veletrhu, nebo co) fotku z přehlídky yaxi taxi (snad se to takhle píše), tedy hodně divoké módy, s tím, že Česko takovéhle šílence potřebuje a když někdo kdysi do diskuze hodil stránky českých lolitek jako fakt echt peklo, tak se jich v příštím článku někde v dovětku zastala… takže o Adu ohledně tohohle zatím strach nemám ;-D

MP Ann
215 příspěvků 13.11.11 13:30

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:26

Olinka
2582 příspěvků 13.11.11 13:56

Poturčenec horší Turka. Přínos Ady vidím v tom, že se nám snaží dokázat, že džíny, triko a tenisky nejsou ani univerzální a už vůbec ne proboha originální. Ukazuje nám jiné možnosti, než nakupování v háemku a céaáčku. Plus samozřejmě odborné články o materiálech, šití, nakupování… Ty jsou fakt super.
Upřímně musím souhlasit, že v poslední době se kritika týká jednoho a toho samého (podprsenky na tisíc a jeden způsob už mi fakt lezou krkem). Ale pak přijde článek jako Ponožka s woolmarkem a přesně kvůli takovým se sem opravdu vyplatí chodit.
Každý máme nějaké oděvní preference a to, že nějaká z vás nevlastní žádné džíny a nosí zásadně jen sukně ještě není jasným znamením toho, že se dotyčná umí obléci, nedajbože obléci originálně. Stejně jako v jednom minulém článku Ada zmiňovala, že „kabát za nás tu práci neudělá“, stejnou práci neudělá ani sukně. Stejně jako ty věčné debaty, že když je zima, nemusí se chodit v péřových bundách a pohorkách. No jistě, nemusí. Ale to proboha neznamená, že ten, kdo v tom chodí, je zabedněnej omezenec bez špetky vkusu!
No a mmch, moje komentáře neustále čekají na schválení, přestože komentuju jen sem tam nějaký článek a jen v případě, že mám co říct k tématu a nezahlcuju diskuzi offtopicama, jako jiní. Tak teda fakt nevím, podle čeho se komentáře třídí…

MP Jezinka
101 příspěvků 13.11.11 14:07

K schvalování komentářů… Domnívám se, že jsou dva možné způsoby, jak se rozlišuje, kdo může přispívat do diskuze a kdo musí čekat na schválení.
Jestliže se to týká lidí, co jsou na webu registrovaní (a tedy v diskuzích píšou pod svým stálým nickem), tak může být něco jako blacklist, kam je ten nick přidán a každý jeho komentář se musí ručně schvalovat.
Nebo je to tak, že kdo příliš často navštěvuje stránky (refreshuje, komentuje, navštěvuje diskuzi apod.), tak je vyhodnocen jako spammer a tudíž do tohoto blacklistu zařazen. Také to může být tím, že pod jednou IP adresou (to je něco jako identifikace počítače) se přihlašuje víc lidí (nebudu to technicky rozebírat, není to podstatné) a tudíž těch přístupů na web je daleko víc. To se může stát, když přistupujete na web např. ze školy, nějaké větší firmy nebo úřadu.
Určitě jsou možné i další způsoby, tyhle mne napadly jako nejpravděpodob­nější. A z těch dvou považuji za pravděpodobnější ten druhý.
A moje komentáře také vždy čekají na schválení, což je k vzteku, že nemohu lidem ihned sdělit své úžasné a nepřekonatelné myšlenky a názory :-)

Alena Cechova  13.11.11 14:22

Já myslím, že každá/ý sem píše hlavně za sebe a o sobě. Za to, co se honí v hlavách přispěvatelek a přispěvatelů autorka nemůže. Já jsem v klidu a blbosti prostě přeskakuju.
Dělejte to taky tak (můžu-li vám radit) a nenechte se tím rozhodit. Neberte to vážně, jen si povídáme. Extrémní názory jsou stejně prospěšné jako ty stádní.
Popravdě řečeno je mi jedno, co si zrovna o mém oblečené kdokoli myslí a ostatním tu volbu nechávám taky. Adiny názory považuju spíš za konzervativní, ovšem mne osobně to k ničemu nezavazuje a ani vás přeci. Nebo jo?

Ani  13.11.11 15:02
Ale houby, berete to moc vážně :) a spousta věcí, co tu padla, není pravdivá. Třeba to, že peklo propaguje jen elegantní a klasickou módu a nevybočování.

Největší sranda tu je, že se všichni shodnou, co ne. Ale nikdy se tu nikdo neshodne na tom, co ano. Proto tu občas vypadáme davově, řešíme hlavně to první (peklo). V momentě kdy budeme řešit, co se nám líbí, budeme se hádat jako jakákoli jiná normální skupina lidí.

kiwi  13.11.11 15:13

„Podle Ady“ bych se neoblíkala ani v bezvědomí, páč bych vypadala jako stoletá tetka z Horní Dolní. Proti gustu žádný dišputát, ale každej má holt jinej styl…
Nicméně na Peklo chodím velmi ráda - nejen že občas probleskne iformace, hodnotná i pro mě :-), ale navíc jsem od přírody zloprcek a těší mě, že někdo vypadá ještě hůř než já :-))

Emily.V
67 příspěvků 13.11.11 15:25
*Beruska bez tecek: *Omlouvám se, věta „Jsme rádi, že nám (konečně!) někdo dává za pravdu, tak si s nadšením společně zasouhlasíme.“ měla být v uvozovkách, sama se totiž do skupiny zuřivých protidžínových komentátorů neřadím. (Nejsem sice fanynka džínů, ale je to jen můj názor a nemám ani potřebu s tím zahlcovat diskuse.) Jen jsem se snažila naznačit hlas z druhé strany, protože mu rozumím. Pokud vás někdo od mládí odsuzuje za to, že nosíte něco jiného než ostatní, můžete zahořknout, mít potřebu to oplatit. A za správných podmínek, dostatečného počtu souhlasných názorů, se taky radikalizovat.
Na druhou stranu není třeba si brát takové komentáře osobně, pokud víte, proč nosíte to, co nosíte a stojíte si za tím, nemusíte se nikomu zpovídat. Bojím se ale, že většina lidí v džíno-bundo-teniskových uniformách jsou jenom líní v obchodě trochu přemýšlet, a nakonec jediný důvod pro je nosí, je že to „tak nosí všichni“.

Konvalinka
244 příspěvků 13.11.11 15:30

Olinko a Jezinko, taky patřím k těm, kterým od určité doby všechny komentáře čekají na schválení. Zdálo se mi to divné, tak jsem zkusila ze stejné IP adresy napsat dva příspěvky pod jiným nickem a oba se zobrazily hned.
Začalo to od té doby, kdy kdy Ada oznámila nový způsob moderování diskuzí. Myslím, že zádrhel bude v přezdívce. Napadlo mě to už před nějakou dobou. Určitě není náhoda, že že my tři, které si tady na to stěžujeme, máme shodná poslední čtyři písmena našich přezdívek. Tenkrát na diskuzích hodně trollovala jistá Inka (vzpomínáte?) a najednou po ní nebylo nebylo ani vidu ani slechu. Myslím, že její přezdívku tenkrát dala Ada na blacklist a doplácíme na to i my, které máme nick obsahující právě tento výraz - INKA.
Jinak co se týká tématu do puntíku souhlasím se vším s Olinkou.

kiwi  13.11.11 15:42

Kovalinko, mně se taky občas stane, že komentář čeká na schválení… no tak počká, no.
S pozdravem** kiwi**. :-))

Konvalinka
244 příspěvků 13.11.11 15:56

Kiwi, ale mně od určité doby čekají na schválení úplně všechny, bez výjímky. A to píšu vždycky slušně a k tématu. Samozřejmě se ve svých dedukcích můžu mýlit, pravdu zná jedině Ada. Třeba se k novému modelu diskuzí vyjádří, článek o tom slibovala už kdysi dávno…
Taky moc zdravím :)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit