Nehty a příslušenství

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helena N.
9 příspěvků 16.09.11 09:23

Po přečtení několika příspěvků ke „Gelové epidemii“ zakládám nové diskusní téma.
Jedna z diskutérek psala, že přírodní (tedy ne umělé, gelové, akrylové, akryl-gelové a já nevím jaké ještě jsou možnosti) jsou hnus, žloutnou a prostě se na to nedá koukat. Chci se Vás zeptat, jak to máte Vy?
Já mám pocit, že mé přírodní nehty nežloutnou, nejsou hnusné až odpudivé. Samozřejmě to není bez práce. A tady je další otázka: co se Vám osvědčilo za přípravky, procedury?
Přiznám se, že i při pravidelné údržbě trpím na záděry, třeba poradíte něco osvědčeného na tento neduh.
Jinak já za sebe můžu doporučit olejovou lázeň, bělení citronem, jinak používám běžné přípravky z drogerie, na záděry v poslední době dávám máslo od Lush, ale buď to nestačí, možná spíš nestačí to, že si vzpomenu tak jednou za týden, ale stále to není dokonalé.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

ifoun
338 příspěvků 16.09.11 09:41
Helena N. ha detto : Já mám svoje nehty hodně pevné, pomáhá na to skvěle Biosil (asi 60 kč v lékárně). Problém je, že díky té pevnosti mi občas praskne nehet zboku. Hlavně u palce - prostě se naštípně v místě, kde ještě ani není vyrostlý přes prst. Což je dost zásadní problém (nejde to nikam zastřihnout a případné zatrhnutí o něco je dost bolestivé). A co teď s tím, že? Rok jsem nosila umělé, přestože je ten člověk uměl udělat tenounké, nebavilo mě to - musela jsem max. po třech týdnech na doplnění, aby to vypadalo dobře.
Teď čekám, až mi doroste nejnovější rpasklina a mám doma nachystané laky od Shellacu (kápla jsem na ně díky videu Lisy Eldrige) - nehty se lakují jako klasickým lakem (standardní lak a štěteček - jen speciální složení) a zároveň se strčí do lampy. Má to dva efekty - jeden je větší zpevnění nehtu, druhý neošoupávání laku (mel by vydrzet 14 dní). Já totiž nesnáším barevně nalakované nehty s ulopnutým kouskem, ble. Super je, že to není tlustší než klasické vrstvy laku :)
Momentálně používám jen průhledný lak od L'Orealu White (má vybělit konce nehtů).
Na záděry je zákad nerýpat se v nich. A samozřejmě mazat. Možná by někdo mohl vědět, jestli to nesouvisí s nedostatkem nějakého vitamínu.

Helena N.
9 příspěvků 16.09.11 09:48

Na Shellac jsem koukala, nicméně mě odradily komentáře na netu, kde dámy popisovaly tu údržbu kolem. Jako hodinu si sundávat lak nechci, ale třeba to jde rychleji, když to je už vychytané.
Když lakuji barveným lakem, tak dávám podklad, 1-2 vstvy barvy, ochranný bezbarvý a pak to postříkám sprejem na uschnutí a mám hotovo za 20 min, vydrží v bezvadném stavu určitě 3,4 dny, takže lze střídat dle nálady a navíc já často nosím buď bez laku, nebo jen bezbarvý. Což teda u Shellac a podobných systémů jde taky, ale na to se mně to zdá poměrně velká investice.
Biosil užívám tu a tam taky, nehty mám docela kvalitní, jen se mně na nich hodně projeví stres - lámavostí.

ifoun
338 příspěvků 16.09.11 09:55
Helena N. ha detto : To sundavání mě taky trochu děsí, ale doufám, že s profi stahovačem to půjde dobře… i jsem přemýšlela, že si ho půjdu dvakrát nechat dát do salónu, abych to viděla na sobě :)
K tomu lakování - jestli dáte 4 vrstvy za 20 minut, tak jste fakt dobrá, mě to pak dlouho schne a nemůžu nic dělat, což mě znervózňuje… Ani si nemůžu jít lehnut, otlačí se mi do toho vzor peřiny :-D

seznam.mih  16.09.11 09:56

Já mám měkké nehty. Když mi vyrostou, tak je klidně ohejbnu dovnitř. Nehty mi však nežloutnou a pokud zrovna nemeju nádobí, tak mám nehty hezky bílé. Ale v poslední době se mi nehty hodně rozvrstvily. Myslím, že za to může červenej lak, co ráda nosím. totiž když se uloupl červenej lak, tak to vzalo i můj nehet :( to toho v práci jim moc taky nepomůžu.
Prej bych na to měla používat podkladovej lak, ale ten já nějak nemůžu v krámě sehnat. Pod jakým vším označením ho můžu najít a pokud možno, aby mě to nezruinovalo?
A dávat si umělý nehty nechci, nebot chci mít svoje nehty zdravé, což umělými nehty nedocílím. Kdybych to chtěla sundat, tak je pak budu mít ošklivý. A navíc chodit na doplnování každej měsíc opravdu nechci.

Helena N.
9 příspěvků 16.09.11 10:01
ifoun ha detto :
K tomu lakování - jestli dáte 4 vrstvy za 20 minut, tak jste fakt dobrá, mě to pak dlouho schne a nemůžu nic dělat, což mě znervózňuje… Ani si nemůžu jít lehnut, otlačí se mi do toho vzor peřiny :-D
Těch 20 min jsem trošku shrnula. Navečer dám první vrstvu (pro seznam.mih - používám Base + Top Coat z DM drogerie, doma mrknu na značku, ale jsem spokojená), ta je suchá hned, takže můžu i něco udělat. A když je večer klid, tak dám jednu barevnou (lepší, když nemusím dávat 2, to se pak protáhne) a tak za těch 10 min dám vrchní vrstvu laku. Pak za minutu postříkám lakem na schnutí a opravdu do 2 minut je hotovo.

Helena N.
9 příspěvků 16.09.11 10:03
seznam.mih ha detto : A dávat si umělý nehty nechci, nebot chci mít svoje nehty zdravé, což umělými nehty nedocílím. Kdybych to chtěla sundat, tak je pak budu mít ošklivý. A navíc chodit na doplnování každej měsíc opravdu nechci.
Od gelových mě právě odrazuje to doplňování, výběr vhodné profesionálky, která za pěkné nepovažuje 3 mm vrstvu na vlastním nehtu a také obava, co se s mým nehtem pod gelem stane. Jinak pár pěkně udělaných gelových nehtů jsem viděla, nicméně mně nehty rostou rychle a myslím si, že za týden už by to taková paráda nebyla, i kdyby byly po odchodu ze salonu krásné :(

ifoun
338 příspěvků 16.09.11 10:05
seznam.mih ha detto : Podle mě na podklad stačí libovolný bezbarvý lak, jde o překrytí nehtu, aby do něj nešel pigmet z barevného laku. A vyloženě podkladový lak by měli mít v každé větší drogérce - může být označený i jako base coat.
Já teda nehty po sundání umělých ošklivé neměla. Sice to sundání stálo prachy, ale byly pak úplně normální. Ale asi je to tím, že mám svoje nehty opravdu dost pevné, třeba nehet na palci v podstatě neohnu (délka tak 3 mm přes prst).
Za mě jsou určitě hezčí vlastní nehty, ale ne každý má svoje nehty v takové kvalitě, aby hezky vypadaly. Takže umělé nezvarhuju - pokud jsou udělané dobře - tzn. tenké, krátké, buď francie nebo červená barva, hlavně žádné zdobení, třpytky, nedejbože 3D apliakce, blink.

Lara
208 příspěvků 16.09.11 15:07

Moc se mi nelíbí vyloženě nenalakované nehty, protože dost žen kouří a pak nehty opravdu jsou žluté. Nebo když se používají barevné levnější laky na nehty, po odlakování nehty také nejsou moc pěkné. Fandím přírodním, přelakovaným růžovým lakem od francouzské manikúry bez bílých špic, protože málokterá žena je umí udělat slušně. Líbí se i barevné laky, ale na hezkých nehtech a neoloupané, což je trochu problém udržet. V tomto je francouzská růžová sázka na jistotu. Osvědčily se mi zpěvňovače. Kamaráda, kolegyně ze školy, si přivydělává výrobou těch hnusných gelovek, i když sama si tím něhty neprzní, ale bere to jako takovou snadnou brigádu. A ta mi vždycky za pade prodá zpevňovač. Jmenuje se DEKOR Styl, vyrábí to firma DEKORE z Českých Budějovic. Netuším, kde to bere, ale kupovaly to od ní všechny holky od nás včetně mě a chválily si to. Za padesát korun po tom nebudu pátrat jinde. Ale zkuste si to hodit do googlu nebo do zboží. Možná, že zpevňovač z lékárny nebo drogerie by taky nemusel být od věci. Ze začátku jsem si tím lakovala nehty každý den, bez odlakování, dokud se to neslouplo, pak jsem to odlakovala jak běžný průhledný lak. A znova. Za dva týdny se mi zlepšila kvalita nehtů. Přestaly se třepit, konečně narostly tak dlouhé, že jsem je musela zastřihnout, aby nepřekážely, což předtím neexistovalo. Ted to používám už jen jako podklad pod barevný lak jednou týdně a stačí. I červený lak na to vydrží neodrbaný 5 dnů. Což mi kdysi držel tak dva dny. Ale kvalita nehtů je individuální. Možná má někdo tak špatné, že mu toto nepomůže.

MP Helen
8 příspěvků 18.09.11 18:17

Sama za sebe musím říct, že mám hodně kvalitní a celkem silné vlastní nehty, takže ty umělé nepoužívám, ani se mi to moc nelíbí. Ale možná je to tím, že většina lidí je má špatně udělané. Nehty si lakuju ráda, sice to je občas trochu náročnější na čas, hlavně u některých složitějších technik, ale i tak docela často. Také musím potvrdit, že když se pod barevný lak dá base coat (spodní lak), tak skoro nežloutnou.
Ohledně toho top coatu bych vás ale chtěla upozornit, abyste se vyvarovaly nákupu laku S-he v DM. Po přelakování tak trochu zbělá a použitý barevný lak zbledne, změní odstín. Když se náhodou povede, že nanesete malinko větší vrstvu nebo větší kapičku, tak se vám na nehtu vytvoří taková bílá boule. Tenhle lak taky podstatně mění vzhled laku s třpytkami - zkusila jsem to jednou a nehty byly po uschnutí top coatu naprosto zničené. S tímto lakem mám vlastní zkušenost, kterou mi potvrdila i kamarádka.
Na přeleželé nehty pomáhá vrstva top coatu, která by měla otlačeniny vyplnit - mně to tak alespoň funguje…

MP Helen
8 příspěvků 18.09.11 19:57

Jenom bych k tomu S-he laku chtěla dodat, že to je pouze top coat, ostatní jsou ok… v mém příspěvku výše to znělo trochu všeobecně, tak jsem to chtěla upřesnit :)

MP Monny
480 příspěvků 21.09.11 09:27

Já mám přírodní nehty opravdu slabé, ke všemu se třepí, takže i přes snahu s různými doplňky to byla katastrofa. Takže přišlo hledání šikovné nehtařky, která umí pěkné a tenké nehty. Nakonec se podařilo a mám prostě nehty gelové (potažené moje nehty gelem). Když chci, můžu si je jakkoliv nalakovat a lak na nich vydrží asi týden bez odrbání, pak odlakuju a můžu zase jinou barvu nebo si nechat francii od nehtařky.
U přírodních nehtů to chce opravdu hodně času a péče, hlavně lakování. V pubertě jsem si nehty lakovala a trávila nad tím hodiny (bylo to i složitým zdobením samozřejmě) :) Ale čas na lakování má člověk hlavně večer, jenže ikdyž už to vypadá zaschlé, tak se otlačí peřina atp. A když už se nalakování podaří, tak za 2-3 dny se aspoň na jednom nehtu kousek prostě uloupne a „zamaskovávat“ to kapkou laku je hnus… Tohle se mi s gelem nestanem, za 5 minut lak uschne a já můžu jít :)
Jinak co se týče zdobení třpytkama, kamínkama, razítkama a kde čím, vše jde podle mě udělat vkusně, nemusí to být jen holý nehet nebo francie. Odpálit to celé prohlášením, že je to umělé, mi přide asi jako argument, že nabarvené vlasy jsou hnusné, protože je to umělé :)

Eiwen
134 příspěvků 21.09.11 10:42

Umělé nehty se mi nelíbí, nemám ráda ani moc zářivé barvy či zdobení (výjimkou budiž zářivě tyrkysový lak Mini Colorama za asi 30Kč - nemohla jsem odolat, kupodivu mě překvapil i kvalitou, tak jsem si jím v létě lakovala nehty na nohou :) Nehty mám poměrně kvalitní, ale často se mi štěpí úplné konečky nehtu a nic moc nepomáhá :/ Používám výživný olejíček - kůru na nehty a na samotné lakování zpevňující base coat (myslím Rimmel Lycra collection), barevný lak (obvykle musím použít dvě vrstvy) a průhledný top coat.
Nejčastěji si nehty lakuji na černo, ale ráda mám i hodně temně modré odstíny, temně fialovou, snad všechny odstíny červené, obzvlášť ty do vínova a velmi jsem si oblíbila krémové až nude odstíny.

Už delší dobu si chci pořídit takový ten sprej (ale viděla jsem i ve formě kapek) na urychlení schnutí laku, opravdu to funguje? Popř. mohl by mi někdo doporučit nejlepší značku? Předem děkuji

Helena N.
9 příspěvků 21.09.11 11:04
Eiwen ha detto : Už delší dobu si chci pořídit takový ten sprej (ale viděla jsem i ve formě kapek) na urychlení schnutí laku, opravdu to funguje? Popř. mohl by mi někdo doporučit nejlepší značku? Předem děkuji
Koupila jsem v eshopu krasa.cz (určitě budou mít i jinde) - od značky Mavala - „Mava Dry“. Jsem spokojená, opravdu mám lak za chvíli suchý.

MP Anitti
6 příspěvků 22.09.11 20:07
Já nesnáším gelové nehty. I když je to jen francouzská manikúra, je to jak pařát, kus umělotiny.
Přírodní nehty dají větší práci, ale plno lidí se mě ptalo, co to mám za nehty, že nevypadají jako přírodní, ale nejsou gelové. Ha, jsou to přírodní, jen udržované a s kvalitními přípravky. Nedám dopustit na manikúru Jessica - mají péči pro každý druh nehtu. Také se mi jako podlak osvědčil Sparitual.
Laky jedině Jessica, určitě ne ta medializovaná OPI. Nadlak jedině Brilliance od Jessica.
Taky doporučím krém na nohy od Jessica, který pomáhá a na kutikuly klasický tea tree olejíček. Mám ho v tužce a třeba když stojím na červené, rychle si je přetřu. :) Doporučím taky parafínové zábaly, což je super na kůži, nehty i klouby.

ifoun
338 příspěvků 23.09.11 08:23
Anitti ha detto : Já nesnáším gelové nehty. I když je to jen francouzská manikúra, je to jak pařát, kus umělotiny.
Přírodní nehty dají větší práci, ale plno lidí se mě ptalo, co to mám za nehty, že nevypadají jako přírodní, ale nejsou gelové. 
A není to trošku protimluv? Sice nesnášíte umělé nehty, ale dáváte k dobru, že máte krásné nehty, které nevypadají jako přírodní?
Myslím, že když jde vidět, že má někdo umělé nehty, tak nejsou tak dobře udělané, když to je udělané tenounce a kvalitně, tak to 90 procent lidí nepozná… a pokud je má někdo opravdu nekvalitní nehty, tak si myslím, že to není zavrženíhodné. Ono vždycky záleží na kvalitě :)
Laky OPI já zas zbožňuju, používám tedy barevné jen na nohy, ale skvěle drží. Navíc se mi s nimi dobře pracuje - mají konzistenci, která mi vyhovuje, navíc skvěle kryjí, takže stačí jedna vrstva.
A ten olejíček v tužce je super, taky se s tím matlám, když mám prostoj, koupila jsem ho v Body Basicu - s kokosovým olejem (krásně voní, já miluju kokos) a stál kolem 50 kč (ale při slevách).

MP Anitti
6 příspěvků 23.09.11 18:13
Myslela jsem to tak, že u umělých je plus, že déle vydrží, až na odrost. A vypadají pořád stejně, a já protože jsem na to úchylná :)) tak moje i když nejsou gelové, taky vypadají pořád stejně :)))

OPI používá i dost mých kamarádek, ale zase jak komu. Mně se docela rychle odloupal, tedy nedám dopustit na tu Jessicu. Každopádně OPI mají originální jména laků - třeba Vodka&Caviar!

Eiwen
134 příspěvků 24.09.11 06:20
Anitti ha detto : Myslela jsem to tak, že u umělých je plus, že déle vydrží, až na odrost. A vypadají pořád stejně, a já protože jsem na to úchylná :)) tak moje i když nejsou gelové, taky vypadají pořád stejně :)))
OPI používá i dost mých kamarádek, ale zase jak komu. Mně se docela rychle odloupal, tedy nedám dopustit na tu Jessicu. Každopádně OPI mají originální jména laků - třeba Vodka&Caviar!

Vodka&Caviar je zrovna jeden z mých oblíbených :) celá Russian kolekce mi přijde velmi povedená…laky OPI mám moc ráda, ale kupuju si je spíše v odstínech, které vím, že využiji, případné experimenty nechávám na levnějších značkách…

Hanka025  09.05.12 18:21

Já za sebe nosím gelové nehty. Měla jsem dost zničené, polámané nehty a záděry. Gelovkama se problém vyřešil. Mojí mámě dělám nehty gel-lakem. Mám tedy zatím vyzkoušenost se značkou Enii a Sunny. To ještě doplním vodolepkou nebo nálepkou…vypadá to fakt super. Jinak výběr vodolepek/nálepek mají na www.nehtyshop.cz. No a kamarádka má rada přirozené nehty, tak používá p-shine.

continuity_neprihlasena  09.05.12 20:35

No dnes jsem potkala v drogeri pani, ktera musela pozadat vnucku nebo dceru nebo co to bylo, aby ji vzala z pultu drobne, protoze tam nemaji ty misticky a to ona s tema nehtama nezvladne.

za mne prirodni, neumim si predstavit, ze se s dvema malyma detma dostanu co tri tydny k nehtarce. krome toho se trochu bojim, ze by me muj muz s gelovyma paratama vyhodil z baraku.

continuity_neprihlasena  09.05.12 20:37

jo a na ty zadery je vyborny krem od Avonu na nechtovou kuzicku. snad ho jeste delaji? ale je potreba mazat, kdyz lezi v sufliku, nejak nefunuje.

Ema_SN
148 příspěvků 09.05.12 20:58

Podľa mňa nič prírodné, čo je udržiavané a upravené nemôže vyzerať zle. To skôr umelým „vylepšením“ sa toho dosť dá pokaziť…

Bugatti
4052 příspěvků 09.05.12 21:14

Jeden levný a fungující trik na zpevnění nehtů: pár kapek olivového oleje a pár kapek citrónové šťávy smíchat a vmasírovat do nehtů. Když se to dělá pravidelně, nehty se přestanou loupat a zpevní se. Dělávala to už moje babička a z vlastní zkušenosti mohu říct, že to, alespoň na mně, skvěle funguje. Jinak umělé nehty se mi moc nelíbí, přírodní upravené nehty vypadají mnohem líp. Běžně do práce lakuji pouze růžovým lakem z francouzské manikůry, bez bílých okrajů, na to jsem moc líná. Když se kousíček sloupne, není to vidět… nesnáším oloupaný lak, což se za běžného provozu často stane a během pracovního dne nemám čas to nějak napravovat a čekat až to uschne. Výrazný lak nosím jen ke zvláštním příležitostem a na jeden den/večer. Druhý den to musí dolů, představa, že se to někde sloupne a já budu vypadat odrbaně mi vadí.

Doulinque
65 příspěvků 09.05.12 22:54

Nevím, jestli to tu už nepadlo, ale na záděrky a popraskání je dobrý balzám na nehty od přírodní kosmetiky Saloos. Když se používá pravidelně, tak opravdu pomáhá. Jinak sama jsem vyznavačkou přírodních nehtů - čistých, krátce zastřižených, nezažloutlých. Občas nehty nalakuji, ale do žádné umělotiny jsem ještě nikdy nešla a ani nehodlám. Na dlouhé umělé a zmalované drápy s obrázky Hello Kitty apod. jsem vyloženě alergická. Navíc to musí nehorázně ruinovat rozpočet…

netopejr  09.05.12 22:55
vitaminy

Záděry by měly souviset s nedostatkem vitaminu B, rozhodně nejsem jediná, komu záděry zmizí po B-komplexu. A pevnost nehtů se dá vylepšit zinkem, obsažen v různých semínkách.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit