Nejen šaty dělají člověka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tionula
58 příspěvků 28.11.12 19:05
Nejen šaty dělají člověka

Zdravím.
Občas si všímám takového škatulkování, podle „místa výskytu“ a oblečení.
Tedy, nějaká slečna, v mírně ošoupaném kabátku jde po ulici - studentka? Ale pokud vejde např. do Second-Handu, vypadá jako nějaká chudina /nikoli v mých očích, přátelé/, která nemá na pořádnou bundu.
Nebo dáma v takovém tom pekelném kompletu, bunda, kraťasy, bílá rtěnka, vejde do obchodu se spodním prádlem, a, voilá, je z ní coura.
Znáte nějaké podobné případy?
Stalo se vám něco takového?
Máte tendenci podle toho rozdělovat lidi?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

kiwi  29.11.12 18:58

Já to nějak nechápu - slušná žena chodí bez spodního prádla?!

Tionula
58 příspěvků 29.11.12 20:28

@kiwi
Inu, když jsem šla se známou po městě, vešla taková slečna do obchodu s prádlem a kamarádka konstatovala „To je asi šlapka, když si chodí kupovat značkové spoďáry!“. Odpověděla jsem jí něco ve smyslu Vašeho příspěvku.

top topic
949 příspěvků 29.11.12 22:06

@Tionula: A kámoška nosí co? Ono „značkové“ je i Timo, Triola a tam chodí nakupovat třeba i důchodkyně;-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 29.11.12 22:21

Děláme to všichni, málokdo to přizná. :-) Ať už vědomě, nebo nevědomky, lidi si škatulkujeme.

eva64  29.11.12 23:16

To jo. Říká se tomu myslím haló efekt - do 3 vteřin si většinou každý zařadí člověka do určité kategorie.
Někdy je lepší tomu pomáhat, i v opačném slova smyslu. Dost se mi nevyplatilo být dobře oblečená v Metru, vytipovali si mě zloději a ukradli mi z kabelky peněženku. Dokonce jsem se v poslední době 2× setkala v supermarketu u kasy se zjevným „navýšením“ účtu, když jsem na sebe trochu dbala a nešla nakupovat potraviny oblečená „jen tak“ - prodavačky si asi myslely, že mám peněz dost a že nebudu pročítat účtenku / oblečení jsem měla ze sekáče, jen jsem to trochu vyladila/.
Takže strojit se podle situace, stará dobrá pravda stále platí, i když v modernějším kabátě / jsme na MP/.

Curlygirl
1901 příspěvků 29.11.12 23:49

Take skatulkuji, nemuzu si pomoci. Nekdy ale zmenim pozdeji nazor na zaklade charakterovych rysu atd. - mozne obema smery jako dobre i spatne prekvapeni… Radsi mam samozrejme nevzhledneho trhana, ktery mile prekvapi, nez opacny pripad.

Sibyla
2639 příspěvků 30.11.12 00:26

Hm, když vidím slečnu s tržnicovou vuittonkou, nebo s papírovou taškou Max Mara, v níž má flašku vody a dvě housky, může být sebenastrojenější, ale v mých očích klesla. Ovšem aby se snížila obchodem, do něhož vstupuje, to nevím. ROzhodně ne sekáč, to si pomyslím: hele, lovkyně pokladů. Možná sex shop?

Uživatel je onlinecatherinne
12495 příspěvků 30.11.12 01:10

@Sibyla sexshop? Nejsou to jen předsudky? Netuším Váš věk, ale možná kdybyste nakoukla byla byste překvapená. Určitě je tam spousta zajímavých věcí, pro ženy možná daleko více než pro chlapy…

Betty J.
2031 příspěvků 30.11.12 08:08

Oblečení, to je trošku jiná, ale nevidím nejmenší důvod, proč by měl kdokoli jakkoli hodnotit kohokoli podle toho, do jakého krámu vstoupí. Nebo máte snad někdo pocit, že je dehonestující jít do bazaru, případně že se společensky vyšvihnete, když okukujete prstýnky u Tiffanyho?

yako
3224 příspěvků 30.11.12 08:31

@catherinne do sexšopu bych se styděla byť i jenom vejít, natož to tam pak okukovat. A to to nijak neodsuzuju, jsem jen cudné děvče.

Tionula
58 příspěvků 30.11.12 17:33

@Betty J.
Je to bohužel smutná pravda… Stereotypem je, když třeba trošku oplácanější slečna stojí blíže než 100 metrů od cukrárny, stane se z ní přežíravá závislačka na sladkém. Sestřenka /nebo nějaká podobná, vzdálenější příbuzná/ to zažila, a není to nic moc.

@catherinne
Možná podle toho, jak tam vstupuje, pokud tam vejde úplně rudá, zřejmě je to velmi cudná dívka, pokud tam vejde, jako by šla do chrámu pro rohlíky, hlasitě bouchne dveřmi, nenapadne mě nic pěkného, i když si to nepřipustím.

@Curlygirl
Někdy si neuvědomujeme, jak na lidi působíme, třeba mě se ptala jedna paní, zda náhodou nepracuji v cukrárně. Prý tak chodím oblečená.

@eva64 Četla jsem o tom jakousi studii, co si vzít k jaké příležitosti- ne typ oblečení, ale barvu atd.

@top topic
Nejspíše chodí v igelitce z Teska…

EDIT: do krámu pro rohlíky.

MP Barbucha
3716 příspěvků 30.11.12 17:49

@Tionula
proč si pomyslite něco nepekneho o ženě, která jde suverénně do sex shopu? Na sexshopech snad není nic špatného, ne? Ta žena ví, co chce v sexu a nestydí se za to, to je spíš na potlesk :-)

Atinka
254 příspěvků 30.11.12 17:56

Tak oblecenie je to posledne podla coho skatulkujem, zaradim si cloveka az ked otvori usta aj to je len prve sito

pehot
685 příspěvků 30.11.12 17:59

Taky můžete Vaše konspirační teorie ještě rozšířit - třeba ta dáma, co práská dveřmi od sexshopu je jen prodavačka jdoucí na směnu; ta tlustá u cukrárny má prostě ráda sladké (no a?), nebo jde vyzvednout zákusky na cizí oslavu, nebo jde okolo prostě jen náhodou; prádlo snad kupujem všechny - coury i cudné dámy…Ježiš, teď aby si člověk ještě dával bacha, jestli náhodou nestojí před nevhodným krámem…chjo

Tionula
58 příspěvků 30.11.12 18:06

@MP Barbucha
Ten první dojem… Nemám předsudky, ale asi to beru podle sebe a zažitého „každý nemusí vědět, kam jdeš“. I když občas uzarděná dáma vzbudí víc pozornosti, než nějaká paní, která si z toho nic nedělá. Já si bez červené tváře nekoupím ani prášky na padání vlasů.

Tionula
58 příspěvků 30.11.12 18:16

@pehot
O to právě jde. Sestra dostala od zaměstnavatele nadáno, že je vulgární, protože má prsa. Chodí v košili nebo v triku s výstřihem ke krku a černých kalhotách, což je oblečení, které dostala od firmy.
S tlustými damami soucítím, nic proti lidem v příspěvku nemám, kroutím nad tím hlavou, protože pokud po perném dni jdete do cukrářství pro dort synovi na oslavu a jakási mladá matka o vás šeptá kamarádce, co je to za almaru a proč nezhubne, je smutné.

lipo
303 příspěvků 30.11.12 18:47

@eva64 Můžu se zeptat na to navýšení účtu? Nějak mi není jasné, jak by to ta prodavačka mohla udělat, leda že by po vás požadovala vyšší částku, ovšem to se mi moc nezdá, tu správnou přece máte napsanou na displeji… Nechci nějak rýpat, jsem zvědavá.

Tionula
58 příspěvků 30.11.12 18:58

Lipo: O řetězcích to nevím, ale třeba v autobuse mi běžně řidič řekne o korunu vyšší cenu.

kacenka.smile
427 příspěvků 30.11.12 19:11

Ty komentáře ohledně sexshopu mě opravdu zaráží a je mi z toho smutno. V čem je jiné jít suverénně do sexshopu oproti tomu pekařství? Ta žena, která si svým vstupem do sexshopu vysloužila váš pohled skrz prsty může být daleko slušnější než třeba vy. A kdyby ne, tak co? Je to její život.
Já se do sexshopu nestydím, proč bych měla?

To samé obézní žena v cukrárně. Proč bych ji měla odsuzovat? Třeba zhubla 20 kilo, jí zdravě a tohle je jen malé sladké potěšení. A třeba taky ne, ale není to její věc?

Když já jako studentka v lehce obnošeném levném kabátě vejdu do prodejny drahé kosmetiky, tak to znamená co? To by mě opravdu zajímalo.

lipo
303 příspěvků 30.11.12 19:15

@Tionula Vážně? Mně se tohle fakt nikdy nestalo, asi vypadám jak socka:).

Tionula
58 příspěvků 30.11.12 19:18

@kacenka.smile
Píšu zde, jak jsem psala již několikrát, o prvním dojmu, za který se nestydím, i když je špatný. Tlusté dámy mohou mít obezitu, jakou má sestřenka, dědičnou. A podle známé byste si „asi měla přestat kupovat drahé šminky a koupit si něco na sebe!“, ale mě je to osobně jedno, pokud se tou kosmetikou umíte namalovat, což nejspíš ano, protože jste na Pekle
A ejhle, další stereotyp.

Tionula
58 příspěvků 30.11.12 19:19

@lipo:
Možná podle toho, kde žijete, pokud jste z většího města, asi je to proto, ale já jsem z vesnice…

kacenka.smile
427 příspěvků 30.11.12 19:23

@Tionula To nebylo myšleno přímo na Vás, ale celkově do celého vlákna.

Co se kosmetiky týká, je pro mě zásadní ta pečující, z dekorativky více investuji asi jen do makeupu. Moje oblečení mi přijde celkově v pořádku, jen je prostě znát, že ten kabát mám už několik sezón a není to žádná zázračná kvalita. Nechodím jako šmudla, jen má pro mě kosmetika větší význam než oblečení.

Tionula
58 příspěvků 30.11.12 19:26

@kacenka.smile
Já mám jako pečující jakýs olej, na pleť, od babičky. Je lepší mít ve čtyřiceti pěkný obličej, než dvacet kabátů.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit