Nejhorší nákup mého života

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sanndyk
8 příspěvků 09.09.13 13:47
Nejhorší nákup mého života

Tak dnes jsem provedla nejhorší nákup mého života. Potřebovala jsem společenský oděv pro nadcházející podzim. Mám doma polyesterové kalhoty, které jsou mi o číslo větší (ale paní, to vám krásně sedí, když si dáte podpatky), k tomu bílou halenku přestřiženou pod prsy o dvě čísla větší (kamarádka o ní prohlásila, že vypadá jak z Polska) a bílou košili s kapucí, která mi přes boky vůbec nesedí a jsou mi dlouhé rukávy (Ježiši paní, ta Vám tak sekne). To vše v butiku, za 3800 Kč. A co teď s tím. Když nad tím tak přemýšlím, tak i když bych je přemluvila k výměně, tak v tom obchodě nemám vyměnit za co. Takové zatmění jsem ještě nikdy v životě neměla.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

panvi
249 příspěvků 09.09.13 13:57

Už nejméně třikrát:

„Ty boty jsou kožené, roztáhnou se skoro o číslo“

a já jim to pořád tupě věřím :D

Betty J.
2031 příspěvků 09.09.13 13:57

Pokud si troufáte, zkuste do obchodu napochodovat a neústupně trvat na reklamaci z důvodu, že oblečení, jež Vám tak báječně v obchodě sedělo, jak jistě paní prodavačka dosvědčí, se během cesty domů roztáhlo a zdeformovalo k nepoznání, což musí každý soudný jedinec uznat, je naprosto neodstranitelná vada zboží a důvod k vrácení peněz.

wurka
31 příspěvků 09.09.13 14:01

Vlastne ste nepolozili ziadnu otazku, ale aj tak skusim poradit - kazdy tovar sa da v urcitej lehote vratit (nie iba vymenit, mali by vam vratit vase peniaze). Pokial mate blocky a neodstrihli ste visacky, nevidim ziadny problem.

Elion
10 příspěvků 09.09.13 14:04

Přesně, ty boty se roztáhnou. Neroztáhly.. :D A ještě asi před rokem jsem si v Orsay koupila naprosto hrozný svetr, křiklavě modrý, vypadám v něm asi o 10 kilo těžší, ale přísahám že v té kabince jsem v něm vypadala úžasně.. :D

bára.brněnská
563 příspěvků 09.09.13 14:05

@wurka To, myslím, platí jen o internetovém nákupu, ne? Myslím, že kamenné obchody, které to dělají, to dělají z vlastní dobré vůle.

sanndyk
8 příspěvků 09.09.13 14:08

Účtenku sice mám, ale takové ty visačky, co jsou na zboží, jsou jen u kalhot. Kde zmizely ty ostatní, skoro mám pocit, že tam nebyly. Jinak dle zákona v kamenné prodejně nemusí vůbec nic (ani vrátit ani vyměnit). No zkusím tam dnes odpoledne znovu zajít a uvidíme.

Milli
2523 příspěvků 09.09.13 14:09
@bára.brněnská píše:
@wurka To, myslím, platí jen o internetovém nákupu, ne? Myslím, že kamenné obchody, které to dělají, to dělají z vlastní dobré vůle.

Taky si to myslím. Kamenný obchod nabízí výměnu.

@sanndyk - fakt tam nemají nic, za co by se to dalo vyměnit? Třeba kabelky, bižu, dárkový poukaz.
Příště poradím (pokud nejste dost asertivní nebo jste nejistá) brát na nákupy i nějakou upřímnou kamarádku.

wurka
31 příspěvků 09.09.13 14:10

@bára.brněnská
Je to mozne, ale nikdy som s tym problem nemala - naposledy som vratila radiobudik bez nejakej zavady (doma sme zistili, ze je pre nas prilis hlucny). Predavac vypisal tlacivko, ako dovod sme uviedli „nevyhovuje“, a peniaze sme mali za 5 min v ruke. Zrejme to vsak zavisi od predajne a ich pristupu k zakaznikovi, zakonnik (aspon na Slovensku), upravuje len nakupy na internete. Za pokus to vsak urcite stoji..

Konvalinka
244 příspěvků 09.09.13 14:10

@sanndyk Berte to minimálně jako poučení pro příště. Zamlada se mi to taky párkrát stalo, naštěstí se nejednalo o drahé věci, takže to nepovažuju za tragédii. Teď jsem se poučila a když mi někdo něco nesedícího vnucuje (a při mojí prťavé výšce se to stává často) tak neuhnu ani o milimetr. Nejvtipnější bývá častý argument prodavaček „ale teď se to tak nosí“. Nedám ani na svůj doprovod, který má vkus a myslí to se mnou dobře, když se sama v oblečení necítím. Od doby, kdy jsem to takhle začala stoprocentně dodržovat, jsem nekoupila žádný vyložený propadák, který by zůstal navěky na dně skříně.

top topic
949 příspěvků 09.09.13 14:21

@Konvalinka: Dobry je taky: Ale to je ted tak moderni. Receno tonem, ze pokud to mit nebudu, budu uplne out:-)

Len
476 příspěvků 09.09.13 14:29

@Konvalinka
Z věty „tak se to teď nosí“ mi vždycky naskakuje vyrážka. Už jsem párkrát měla tu drzost odpovědět, že ať se to klidně nosí, ale já to tak nosit nebudu, když v tom vypadám blbě, případně že se nosí taky legíny do divadla a není to důvod, abych je tam nosila i já. Efekt zaručený.

Zebra33
2038 příspěvků 09.09.13 14:47

Kamenne obchody menit nemusi. Ty, co treba do 30 dnu nabizeji vymenu, to delaji z vlastni dobre vule. Podobne presvedcovani prodavacek uplne nesnasim a pokud se o to pokusi, uz do toho obchodu priste nepachnu. Minuly tyden v patek jsem mela podobnou zkusenost v lekarne pri nakupu opalovaciho kremu na oblicej. Rekla jsem presne, co chci a od jake znacky, pripadne jake alternativy, a zenska mi zacne nabizet neco, co nesplnuje zadne z kriterii krome ochranneho faktoru, je to sice v polovicni lahvicce, ale zato to stoji dvakrat tolik (v prepoctu na mnozstvi tedy ctyrikrat tolik). No myslela jsem, ze me klepne, ale za leta zkusenosti s prodavackami uz zacinam byt odolna a nenecham se ukecat.

Matmys
1597 příspěvků 09.09.13 15:28

Kožich. Koupila jsem ho, protože jsem si chtěla udělat radost ke kulatým narozeninám.
Ale v tom obchodě jsem vážně nevpadala jako Cruela, to až doma ;)

Moir
1806 příspěvků 09.09.13 15:30
@wurka píše:
Vlastne ste nepolozili ziadnu otazku, ale aj tak skusim poradit - kazdy tovar sa da v urcitej lehote vratit (nie iba vymenit, mali by vam vratit vase peniaze). Pokial mate blocky a neodstrihli ste visacky, nevidim ziadny problem.

nedá, rozhodně ne koupený v kamenné prodejně, možnost vrácení či výměny za jiný je toliko libovůlí majitele firmy, nikoli jeho povinností řešit nesoudné nákupy

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.09.13 15:34

@sanndyk
vzhledem k tomu, že jste si koupila košili s kapucí, a co říkaly prodavačky, úplně si představuju, co je to za butik - luxusní „vietnamci“.
do tohoto typu butiků bych nešla, ani kdyby to byly poslední hadry na zeměkouli, tam totiž dopadne úplně stejně každý. byla jsem tuhle v luhačovicíh, a tam je na sto metrech podobných butiků asi dvacet O_o.

Lola  09.09.13 15:44
@Jiná Realita píše:
@sanndyk
Byla jsem tuhle v luhačovicíh, a tam je na sto metrech podobných butiků asi dvacet O_o.

Ty Luhačovice plně potvrzuji. Přestože některé hotely jsou tam velmi pěkné, včetně služeb na úrovni, město samo mi místy připadá jako skanzen, kde se posledních 20 let nic nezměnilo. Pozorovala jsem to až s určitým zvráceným zájmem, jako bych byla cestovatel v čase. Je na tom vidět nedostatek peněz a snahu lázeňských domů nalákat i diskontní klientelu za situace, kdy ubývá peněz ze zdravotního pojištění a město samo nepochybně nemá z čeho to dotovat. Škoda, jinak by to bylo krásné místo.

Matmys
1597 příspěvků 09.09.13 15:57

@wurka
No, některé kamenné obchody nevrací peníze, ale dá se to v nich vyměnit za jiné zboží. Z čehož vyplývá, že už několikráte jsem odcházela s daleko větším šuntem :)

mischelinmisa
326 příspěvků 13.09.13 20:33

Můj nejhorší nákup byl po porodu. Místo vel. S na kterou jsem byla zvyklá jsemmusela kupoval vel. L. To mi byla taková hanba. Měli by dávat antidepresiva, pokud vás čeká první nakupování oblečení po porodu :D :D

dost_bot
2070 příspěvků 14.09.13 11:42

Nepoučitelně a opakovaně si kupuji boty na hodně vysokých podpatcích s tím, že přece na podpatcích chodit umím, takže to bude dobré. Nebývá :-) A vyhodit se mi je nechce, stály dost peněz, a zabírají místo v botníku, a celé je to na nic. Až do dalšího opakování s dalšími úžasnými střevíčky :-)

Ginevra
646 příspěvků 14.09.13 12:56
@dost_bot píše:
Nepoučitelně a opakovaně si kupuji boty na hodně vysokých podpatcích s tím, že přece na podpatcích chodit umím, takže to bude dobré. Nebývá :-) A vyhodit se mi je nechce, stály dost peněz, a zabírají místo v botníku, a celé je to na nic. Až do dalšího opakování s dalšími úžasnými střevíčky :-)

Tak teď už je mi jasný Váš nick ;-))

999  14.09.13 12:57

Nejhorší nákup mého života? Kabelka Longchamp. Šla jsem si pro béžovou, ale prodavač mi tvrdil, že by mi slušela bílá… A protože tihle čtyř procentní kluci mívají pravdu, koupila jsem si ji. Párkrát jsem si ji v létě vzala, ale kdybych měla béžovou, je to můj oblíbený kousek a nosím ji pořád…

Syslik1
95 příspěvků 14.09.13 14:00

Lodičky baťovky, 1400 Kč. Vysoký podpatek vysoká platforma, na pohled krásné - a snaživá prodavačka „díky té platformě se vám na nich bude chodit pohodlně, to se naučíte“. No, nenaučila…

bertulka  14.09.13 14:22
@Syslik1 píše:
Lodičky baťovky, 1400 Kč. Vysoký podpatek vysoká platforma, na pohled krásné - a snaživá prodavačka „díky té platformě se vám na nich bude chodit pohodlně, to se naučíte“. No, nenaučila…

nejsou to 40-ky? V tech ja chodit umim! :-)

yourcandy
476 příspěvků 14.09.13 15:13

Měla jsem krásnou černou lehkou nadčasovou koženou bundu do pasu, se stojáčkem, moc mi slušela a byla velmi příjemná. Bohužel jsem o ní přišla. Jednou jsem byla v obchoďáku ještě s tchýní a v jednom obchodě měli jednu velmi podobnou, stála 5 tisíc. Líbila se mi, ale pořád jsem se nemohla rozhodnout. Bunda měla delší rukávy, byla více „festovní“ a protože jí měli pouze v mé velikosti 1 ks, byla jsem na vážkách a taky ta cena!.Tchýně koukala, celou dobu mlčela, až pak řekla, že prý rukávy ohrnu a že je pěkná a já jsem si bundu koupila. Bohužel časem jsem zjistila, že rukávy mi překáží a bunda je těžká jako z olova, nejspíš vhodná na motorku. Takže jsem ji měla parkrát, vyhozené peníze. Historka má 2 pointy :za měsíc byla bunda ve slevě za 1500 kč a týden po mém nákupu si tchýně přinesla z Kary úžasné kožené sako za hubičku, prý že mají slevy.To jsem opravdu ocenila, že nemohla klapnout hubou a neporadila mi třeba tu Karu, když jsem si jistá nebyla.Za ty prachy jsem mohla mít bundy dvě a ještě bych je ráda nosila.No jo, moje blbost.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit